Hoşgeldiniz!

Red Army Videoları

Rus Halk Şarkısı Kalinka - Faruk Erdemsel 04:40
Rus Halk Şarkısı Kalinka - Faruk Erdemsel 1.589 izlenme - 2 yıl önce Halk arasında kakalin, popolin olarak bilinen, Rus Halk şarkısı 'Kalinka' yı Faruk Erdemsel abimizin Kızıl Ordu ile birlikte icra ettiği muhteşem yorumuyla dinleyelim.
Rus Kızıl Ordu Korosu - Kalinka 05:28
Rus Kızıl Ordu Korosu - Kalinka 409 izlenme - 6 ay önce Rus Kızıl Ordu Korosu - Kalinka Şarkı Sözleri______________________________________: Kalinka, kalinka, kalinka maja! V sadu jagada malinka, malinka maja! x3 Aaah! Pod sasnoju, pod zeljonoju, Spat palazhite vy menja. Ai ljuli, ljuli, ai ljuli,ljuli, Spat palazhite vy menja. Kalinka, kalinka, kalinka maja! V sadu jagada malinka, malinka maja! Aaah! Sasjonushka ty zeljonoja. Ne shumi zhe nada mnoi! Kalinka, kalinka, kalinka maja! V sadu jagada malinka, malinka maja! Aaah! Krasavitsa, dusha devitsa, Paljubi zhe ty menja! Ai ljuli, ljuli, ai ljuli, ljuli, Paljubi zhe ty menja! Kalinka, kalinka, kalinka maja! V sadu jagada malinka, malinka maja1
Red Army Choir - Kalinka 04:35
Red Army Choir - Kalinka 4.523 izlenme - 8 yıl önce red army choir - kalinka (alamut1@hotmail.de)
Mehter Takımı & Kızıl Ordu - İstiklal Marşı 01:14
Mehter Takımı & Kızıl Ordu - İstiklal Marşı 1.171 izlenme - 2 yıl önce Tartışmalara yol açan Hadise ve Ajda Pekkan yorumlarından sonra; İstiklal Marşı'mızı, Mehter Takımı ile Kızıl Ordu Korosu'nun ortak yorumuyla dinleyelim. Hadise yorumu: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/31844/hadiseden-istiklal-marsi-yorumu-arabesk Ajda Pekkan yorumu: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/32287/ajda-pekkandan-istiklal-marsimiz-
Russian Red Army Choir - Polyushko Polye 02:24
Russian Red Army Choir - Polyushko Polye 1.257 izlenme - 2 yıl önce Rus halk şarkısı. Beyaz Ordu'dan sonra Kızıl Ordu tarafından da seslendirilmiştir. Akıllarımızda Kızıl Ordu versiyonu kalmıştır. Bu arada fark ettiğiniz gibi yıl 1992.
Red Army (2014) Fragman 01:20
Red Army (2014) Fragman 1.426 izlenme - 3 yıl önce 2014 yapımı Amerikan-Rus ortak yapımı belgesel Red Army'nin fragmanı. Filmde Kızıl Ordu'nun buz hokeyi takımının hikayesi anlatılıyor. CSKA takımı tarihin en önemli sportif hanedanlarından biriydi.
Russian Red Army Choir - Partisan' s Song 02:20
Russian Red Army Choir - Partisan' s Song 860 izlenme - 2 yıl önce 1928 yılı kuruluşlu sovyet ordu korosunun en nadide eserlerinden birisidir. dünyanın bir çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de bazı gruplarlar tarafından türkçeleştirilip seslendirilmiştir. topluluğun diğer marşlarına göre daha ritmik oluşu, daha çok beğenilmesinde etkili olmuştur.
Kalinka 05:11
Kalinka 1.940 izlenme - 8 yıl önce
Doğu Cephesi - Korsun - Şevçenkovski Taarruzu Renkli Görüntüler 02:01
Doğu Cephesi - Korsun - Şevçenkovski Taarruzu Renkli Görüntüler 1.451 izlenme - 2 yıl önce Korsun - Şevçenkovski taarruzu, 24 Ocak - 16 Şubat 1944 tarihleri arasında yer alan ve Korsun - Çerkassi Kuşatması'na yol açan bir muharebedir. Taarruz, Dinyeper-Karpatlar Taarruzu'nun bir parçasıdır. Bu harekât sırasında Nikolay Vatutin'in komutasındaki 1. Ukrayna Cephesi ve Ivan Konev komutasındaki 2. Ukrayna Cephesi kuvvetleri, Alman Güney Ordular Grubu'na bağlı bazı birlikleri Dinyeper Nehri kıyılarında tuzağa düşürüp kuşattılar. Haftalar boyunca süren çatışmalarda Kızıl Ordu kuvvetleri kuşatma altındaki Alman kuvvetlerini imha etmeye çalıştılar. Kuşatma altındaki Alman birlikleri dışardan yardıma gelen başka Alman birlikleriyle işbirliği halinde kuşatmayı yarıp kaçmayı başardı. Bu kuvvetlerin yaklaşık üçte ikisi kurtulmayı başarmıştır. Bölge, derin vadilerin ve akarsuların böldüğü, tepelik, büyük ölçüde bataklık ve ormaklık bir arazidir. Arazinin yapısı ve bitki örtüsü dolayısıyla görüş mesafesi çoğu kez 5 - 10 km.yi geçmemektedir. Harekât boyunca ince ince kar yağışı, aralıklarla da olsa hemen hemen her gün oldu. Isı, geceleri eksi değerlere düşmekle birlikte gündüzleri çoğunlukla -4 derece dolayındadır. Alman kuvvetleri için harekâtın en kritik günlerinden biri olan 5 Şubat'ta, ısı birden bire - 8 dereceye kadar düşmüştür. Ocak ayının son günlerine kadar bölge, genellikle karla kaplıdır. Şubat ayı başında karlar erimeye başladı. Bu durum, paletli araçlar için pek sorun olmasa da, her iki tarafın tekerlekli araçları için ciddi sorun yarattı. Ayrıca 24 - 28 Ocak ve 5 - 9 Şubat günlerinde, sabahları ve öğleden sonraları yoğun bir sis tabakası bölgeyi kaplamış, görüş mesafesini yer yer 200 metreye kadar düşürmüştür Sonuç : Sovyet Zaferi
Leningrad Cowboys & Kızıl Ordu Korosu - Those Were The Days 04:49
Leningrad Cowboys & Kızıl Ordu Korosu - Those Were The Days 938 izlenme - 2 yıl önce Orjinalinin ismi "dorogoy dlinnoyu" olan geleneksel bir Rus ezgisidir. 1900'lü yıllarda Boris Fomin tarafından bestelendiği biliniyor. 1968'de Mary Hopkin'in söyleyip ünlendirdiği şarkı sonraları bir çok kez coverlandı. once upon a time there was a tavern where we used to raise a glass or two. remember how we laughed away the hours, think of all the great things we would do? those were the days, my friend, we thought they'd never end; we'd sing and dance forever and a day. we'd live the life we'd choose, we'd fight and never lose; for we were young and sure to have our way. then the busy years went rushing by us. we lost our starry notions on the way. if by chance i'd see you in the tavern we'd smile at one another, and we'd say: just tonight i stood before the tavern. nothing seemed the way it used to be. in the glass i saw a strange reflection: was that lonely woman really me? through the door there came familiar laughter. i saw your face and heard you call my name. oh, my friend, we're older but no wiser, for in our hearts the dreams are still the same... ses hali için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/1051/leningrad-cowboys-red-army-those-were-days Mary Hopkin; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/31492/mary-hopkin-those-were-the-days
Russian Red Army Choir - Katusha 01:51
Russian Red Army Choir - Katusha 649 izlenme - 2 yıl önce Kızıl Ordu Korosu'nun en bilinen eserlerinden olan marş, genelde bir kadın için yazıldığı rivayet edilse de Sovyet lerin savaş ve hücum marşı niteliğindedir. Sonraları da sovyetlerce üretilen füze ve roket atarlara ismini vermiştir.
red army choir - katjusha 01:33
red army choir - katjusha 2.410 izlenme - 8 yıl önce red army choir - katjusha (alamut1@hotmail.de)
Red Army Choir - Soviet National Anthem 03:17
Red Army Choir - Soviet National Anthem 2.833 izlenme - 8 yıl önce red army choir - soviet national anthem (alamut1@hotmail.de)
Votkalı Katyusha (+18) 02:32
Votkalı Katyusha (+18) 823 izlenme - 2 yıl önce Abiler ormanda şarkı söyleyip votkalarını içmişler.. Sonra demişler bu şarkıya bi klip çekelim.. bakmışlar 4 sap olmuyor bir de nataşa çağıralım demişler ortaya böyle mükemmel bi klip çıkmış. izliyoruz. oy nataşa nataşa godun bizi ataşa!
Russian Red Army Choir - Bella Ciao 02:40
Russian Red Army Choir - Bella Ciao 409 izlenme - 2 yıl önce Orjinali italyanca olan halk şarkısının kızıl ordu korosu tarafından yorumudur. Dünyanın her yerinde milyonların diline dolanmıştır. Yorumda kullanılan üflemeli enstrümanlar, marşa ayrı bi heyecan katar.
Kızıl Ordu Korosu - Cossack's Song 01:56
Kızıl Ordu Korosu - Cossack's Song 558 izlenme - 2 yıl önce Kızıl Ordu Korosu'nun seslendirdiği kulaklardaki pas dengesine güzel bir ayar çeken harika bir halk şarkısıdır "Cossack's Song". Afiyetle.
Red Army Choir - The Red Army Is the Strongest 02:43
Red Army Choir - The Red Army Is the Strongest 313 izlenme - 2 yıl önce Red Army Chor'in en iyi eserlerinden biri olduğu söylenen The Red Army Is the Strongest karşınızda. Dinleyelim..
The Sacred War - Svyashchennaya Voyna 03:23
The Sacred War - Svyashchennaya Voyna 526 izlenme - 2 yıl önce Kızıl ordunun önemli marşlarından bir tanesidir. marşın bestecisi Aleksandr Aleksandrov' dur. Kutsal savaş anlamına gelen marş, ikinci dünya cephesinde pekçok kez kızıl ordu korosu tarafından, askerlere moral vermek amacıyla çalınmıştır.
Red Army Choir - Enternasyonal 04:06
Red Army Choir - Enternasyonal 360 izlenme - 2 yıl önce 1800'lü yılların Fransa'sında yazılıp bestelenilen bu güzide eser, sol ideolojinin geleneksel marşı olmayı başarmıştır. Marş 1918-44 yılları arasında Sovyetler Birliği'nin milli marşı olmuştur. Kızıl ordu korosundan geliyor efendim.
Russian Red Army Choir - Plaine, Ma Plaine - Polyu 02:53
Russian Red Army Choir - Plaine, Ma Plaine - Polyu 1.986 izlenme - 8 yıl önce
The Red Army Choir - Song of the Volga Boatmen 04:47
The Red Army Choir - Song of the Volga Boatmen 255 izlenme - 2 yıl önce rus halk şarkısı. çarlık rusya'sı döneminde volga'da burlak adı verilen kayık çekici işçilerin volga'nın tersine çekmeye çalıştıkları kayıkları ve eziyetleri anlatır. 1941 yılında abd'de listelerde 1 numaraya kadar yükselmiştir. şarkı; simpsonlar, med man, savaş tanrısı ve bazı çizgi filmlerde kullanılmıştır. sovyet opera sanatçısı leonid kharitonov'dan dinliyoruz efendim.
russian red army choir - o field my field polushko pole 02:31
russian red army choir - o field my field polushko pole 550 izlenme - 6 yıl önce
Red Army Choir - Smuglyanka Moldavanka 03:38
Red Army Choir - Smuglyanka Moldavanka 1.359 izlenme - 8 yıl önce red army choir - smuglyanka moldavanka (alamut1@hotmail.de)
Red Russian Army Choir,katjusha,red Army 01:33
Red Russian Army Choir,katjusha,red Army 764 izlenme - 8 yıl önce
Dance Show Red Army Choir İn Paris At The Soviet A 02:21
Dance Show Red Army Choir İn Paris At The Soviet A 1.132 izlenme - 8 yıl önce
Kızıl Ordu Korosu - The Guard Song ( ) 03:18
Kızıl Ordu Korosu - The Guard Song ( ) 165 izlenme - 2 yıl önce Koro erkek koro elemanları, orkestra ve dans grubundan oluşur. Rusya'nın halk şarkılarından, kilise müziklerine, opera aryalarından popüler müziklere kadar uzanan geniş bir yelpazede eserler icra etmişlerdir. The Guard Song'ta güzel parçalardan biridir.
5 Farklı Dilde Bella Ciao 16:10
5 Farklı Dilde Bella Ciao 227 izlenme - 2 yıl önce Önceleri bir İtalyan Halk türküsü olan, daha sonraysa devrimci ruhun önce giden şarkılarından biri olan ve pek çok dile uyarlanmış marş. 1 - Türkçe 00:00 2 - İngilizce 02:34 3 - Rusça (Kızıl Ordu Korosu) 06:12 4 - İtalyanca 08:50 5 - Danca 11:33
Red Army Choir - On the Road 03:03
Red Army Choir - On the Road 144 izlenme - 2 yıl önce Kızıl Ordu Korosu'nun dinleyiciye özgüven veren, coşturan,motive edici marşlarından bir tanesi daha efendim. Ülkemizde mehter takımımız ile birlikte yaptıkları şov ile zihinlerde yer almışlardır. Ayrıca muro isimli filmin başlangıcında, 2 arkadaş hapishaneden çıkarken çalınan marştır.
The Red Army Choir - V Put! (Let's Go) 03:18
The Red Army Choir - V Put! (Let's Go) 115 izlenme - 2 yıl önce 1954'te müziğini Vasili Solovyov-Sedoy ve sözünü Mihail Dudin tarafından yazılan eser 1955 yapımı Maksim Perepelitsa filminde kullanılmıştır. 1959 yılında Vasili Solovyov-Sedoy bu şarkıyla Lenin Ödülü kazandı. kızıl meydan'da çekilen hoş bir video izliyoruz.
Leningrad Cowboys & Red Army - Those were days 03:56
Leningrad Cowboys & Red Army - Those were days 95 izlenme - 2 yıl önce çoğumuzun fener için opera müziği diye bildiği müziğin kendisi. dostluktan falan bahsediyor güzel şarkı