Hoşgeldiniz!

religion

Bana  Kutsal Kitabınızı Alıntılamayın! 04:28
Bana Kutsal Kitabınızı Alıntılamayın! 4.394 izlenme - 2 ay önce Günümüz 21. yy'ında teknolojinin bu kadar ilerleridiği, akıl ve rasyonalitenin hüküm sürdügü bu donemde İnsanoglunun düşünmekten uzaklaşıp ,aliskanlıklarına devam ettiğini görüyoruz. Agnostik - Ateist ve inançlı tartismalarinda inancli kesimin sıkça başvurduğu ' ayet alıntılama ' kavramina değinen bir şüpheciye kulak veriyoruz...
Nihat Hatipoglu Serserinin Tekidir -  Yaşar Nuri Öztürk 02:09
Nihat Hatipoglu Serserinin Tekidir - Yaşar Nuri Öztürk 13.567 izlenme - 4 ay önce 11 ay boyunca her türlü filmi çevirip, ceşitli ahlaksizliklar yapan, ramazan gelince 1 ay boyunca oruc tutup günahlarından arınacgina inanan kitleye Ramazanda bol bol mitos anlatan nihat hatipogluna, Y. Nuri Öztürk'den kısa ve öz cevap.
Tanrı'nın Gerçek Hikayesi (Parodi) 03:27
Tanrı'nın Gerçek Hikayesi (Parodi) 4.264 izlenme - 1 ay önce Tarih boyunca insanlar Tanrı fikrini bir çok şekilde yorumladi . Şimdi ise Tanri kavramina farkli bir perspektiften bakacagiz. Radyoda çalan şarkı: r.e.m - Losing My Religio
Bir Korku Olarak Din -  PK 04:54
Bir Korku Olarak Din - PK 3.205 izlenme - 1 ay önce Din olgusunun yüzyillardir insanları belli bir çizgide tutmak , ahlak ve etik gibi kavramlar üzerinden dizginlemek ve insanlar üzerinden maddi cikarlar elde etmek için kullanıldığını biliyoruz. 21. yüzyılda dinin iyiden iyiye ticarete döndüğü bir ortamda bu olgu daima alıcı buluyor ve bulmaya devam edecektir. Şimdi meşur hint filmi PK'den konu ile ilgili bir kesit izleyeceğiz.
Azrail'in Mesaisini Tamamlayip Aldigi Canlari Geri İade Etmesi - Hilal Tv 02:18
Azrail'in Mesaisini Tamamlayip Aldigi Canlari Geri İade Etmesi - Hilal Tv 1.980 izlenme - 1 ay önce Türk televizyonlarinda görmeye alıştıgımız şeytan taşlama ve uçan adam figürlerinin papucunu dama atacak eski diyanet işleri genel danişmani Ali akın'ın anlattığı supernatural olaya dinliyoruz ... DNA’mızdaki nitrojen, dişlerimizdeki kalsiyum, kanımızdaki demir, elmalı turtamızdaki karbon, çöken yıldızların içlerinde yapıldı. Bizler, yıldızların malzemesinden yapıldık. Carl sagan
Körelmiş Organlar - Evrim Teorisi 07:01
Körelmiş Organlar - Evrim Teorisi 2.947 izlenme - 3 ay önce Körelmiş organlar , temel olarak Evrimsel süreçte değişen çevre koşullarından ötürü eskiden yapmakta oldukları işlerin yapılmamasıyla birlikte bir organın Evrimsel Ekonomi dahilinde giderek körelmesi, işlevsizleşmesi ve nihayetinde yok olmasıdır. Bu tanım biraz üzeri kapalı olsa da, adım adım videoda öğreneceğiz. Not : Dini ideolojilerin düşünme ve muhakeme etme yeteneğini körelttiği kitleye hitap etmez . Evrime safsata diyenlerin gerçekleri; Cinler, melekler, konuşan karıncalar, kanatlı at, ejderhaya dönüşen asa, balçığa batan güneş vs .
rem-losing my religion-hq klip nostalji 04:44
rem-losing my religion-hq klip nostalji 83.084 izlenme - 8 yıl önce rem-losing my religion-hq klip nostalji
Dinler Bilime Engeldir -   Celal Şengör 06:46
Dinler Bilime Engeldir - Celal Şengör 5.314 izlenme - 7 ay önce Tarih boyunca insanlar derin bir anlam arayisi icerisinde ölüm ve hayatin anlamini bulmaya calisti . Antik yunan filozoflarindan , nice din tüccarina hepsi farkli argümanlar sunarak ölüm gercegi karsisinda bir cok teselli üretti . Bunlardan en büyügü din hakkinda Celal şengör'ün düsüncelerini dinliyoruz .. Dinler ateşböcekleri gibidir: parlayabilmek için karanlığa gereksinim duyarlar. Tüm dinlerin koşulu yaygın olan belirli bir derecede cehalettir. Ki sadece bu havada yaşayabilirler ancak.
T.C Laik bir Devlettir  -  Aziz Nesin 10:26
T.C Laik bir Devlettir - Aziz Nesin 1.655 izlenme - 3 ay önce Sivas'da köktenci dinci fanatiklerin, yakıp yok etmek istedigi , arkadaşlarını katlettiği büyük usta Aziz Nesin'in hayat görüşü ve günümüzde yaşananlari tek tek anlattigi röportajını izliyoruz ..
Dinlerin Çocuklar Üzerindeki Etkisi (Dogmatizm İçerir) 03:58
Dinlerin Çocuklar Üzerindeki Etkisi (Dogmatizm İçerir) 5.643 izlenme - 11 ay önce Küçük bir çocuğun beyni boş bir levhaya benzer. Doğduğu ve büyüdügü cevre onun neye inanmasi ve kimden nefret etmesi gerektigini ögretir . Tanrı adına, bir ideoloji adına, ülke adına, başka şeyler adına. 5.000 yılda 15.000 savaş olmuş. Hala ne sevgiye ne de şefkate sahibiz. İnsan beyni manipüle edilmeye bu kadar acık bir organizma iken toplumların din yoluyla insanlari nasil kontrol altında tuttugunu izleyecegiz.. Bir an önce uyanmak ümidiyle !
Levent Gültekin'in Erdoğan Analizi 10:05
Levent Gültekin'in Erdoğan Analizi 2.280 izlenme - 3 ay önce Lider kavrami toplumun bütün kesimini ortak paydada birlestirip , huzur icinde yaşamasi için kolektif hareket eden ülkenin üst aklıdır . Geldigimiz noktada ülkenin alevi , sünni ,Ateist vb bir cok parametreye bölündügü ic savaşın kıyısında oldugu bir tablo çiziyoruz.
İslami Köktencilik - Sam Harris 07:40
İslami Köktencilik - Sam Harris 1.454 izlenme - 3 ay önce Dinlerin huzur ve hümanizmi temsil ettigi günümüzde artık bayatlamış bir şakadır . Dini ideolojiler hakikat kavraminin kuşkusuz kendi ögretilerinde oldugunu savunarak kutuplaşmayi dogurdu ve insanları ayrıştırdı. Şimdi Köktenciligin nasil bir patoloji oldugunu Sam Harris'den dinliyoruz..
Allah'ı Kim Yarattı Sorusuna, Hiperaktif Arkadaştan Cevaplar 18:18
Allah'ı Kim Yarattı Sorusuna, Hiperaktif Arkadaştan Cevaplar 3.472 izlenme - 5 ay önce 'Birçok kişinin kafasına takılan ve çözüm bulmakta zorlanılan bu soruyu Risale-i Nur ışığında cevapladık.' diyen Mehmet kardeşin, hap atmış edasıyla konuşmasını izliyoruz.
Dindar Bir İnsanın Beyin Yakan Ahlak Anlayışı 00:30
Dindar Bir İnsanın Beyin Yakan Ahlak Anlayışı 3.610 izlenme - 7 ay önce Felsefe'nin uzun yıllardir üzerinde durdugu ahlak kavrami yüzyillardir bir cok filozof ve dini görüs tarafindan degerlendirilmistir . Kant'ın ödev ahlaki kavramina sokrates ve spinoza'nin evrensel ahlak yasalari hedonizm , pragmatik ahlak, egoizm ve anarşizm gibi farklı dallar ile eşlik etmiştir.. Şimdi dindar bir bireyin Aziz nesin'in inanci üzerinde yürüttügü sıradısı ahlak ilkesini izliyoruz...
Tek ve Ortak Din Oluşturacak Proje  (Blue Beam Project) 04:53
Tek ve Ortak Din Oluşturacak Proje (Blue Beam Project) 4.084 izlenme - 12 ay önce Düşünün ki bir sabah kalktınız ve mensubu olduğunuz dine ait önemli bir imge , ufuk çizgisinde size doğru dönmüş ve bir şeyler fısıldıyor ...insanlik varoldugundan beri bir takım şeylere inanma geregi duymuştur . İnsanlari inanclari kontrol etmek cogu örgüt ve lider tarafindan kullanılan bir yöntemdir . Bu projenin yıllardır subliminal mesajlar ile beyinlere empoze edilişine tanik olacaksiniz iyi seyirler.
rem losing my religion 04:21
rem losing my religion 18.464 izlenme - 7 yıl önce
İnsan ve Erdem İlişkisi -   İmmanuel Kant 03:18
İnsan ve Erdem İlişkisi - İmmanuel Kant 710 izlenme - 2 ay önce Alman felsefesinin kurucu isimlerinden olan İmmanuel Kant'ın insan ve erdem üzerine algoritması ...
Oz - Müslümanlar Tekbir Sahnesi 01:24
Oz - Müslümanlar Tekbir Sahnesi 2.720 izlenme - 4 ay önce - OZ - Oz, HBO kanalında 1997-2003 yılları arasında yayınlanmış hapishane konulu dizi. Toplam 6 sezon sürmüş olan dizi, kısaca OZ denilen Oswald State Correctional Facility adlı bir Amerikan hapishanesinde geçen olayları anlatıyor. Neo Nazilerin, Afrika kökenli Amerikalılar'ın, motorcuların, Sicilya mafyasının, Müslümanların, İrlandalıların, Latinlerin ve diğerlerinin etrafında dönen bu dizide pek çok aşırı şiddet içeren sahne bulunmaktadır. Çekimler Bayonne, New Jersey'de yapılmıştır. Türkiye'de bu dizi Cine5 ve DiziMax'da yayınlandı. Ve benim en garip olduğum sahnelerden biridir bu sahne .
Tanrı'nın Dualara Cevap Verme Sorunsalı 03:57
Tanrı'nın Dualara Cevap Verme Sorunsalı 4.014 izlenme - 12 ay önce "Tanrı'ya teşekkür edip kendiniz için dualar etmek küstahça ve bencilce. Sizden çok daha kötü durumda olan insanlar var. Neden siz öncelikli olasınız ki? Siz neden bu kadar özelsiniz? Neden? Nedenini size söyleyeyim. Çünkü Tanrınız egonuzun uzantısından başka bir şey değil." -darkmatter2525
Postmodernizm Nedir?  - Bölüm 2 08:32
Postmodernizm Nedir? - Bölüm 2 1.122 izlenme - 5 ay önce Prof Faruk atalayer'in hiç bir sansür ve filtre uygulamadan İnsanoğlunun duymak istemediği katı gerçekleri dile getiriyor. Sempozyumun diger bölümlerini adminlerin yayinlanma süresine gore karar verip yükleyecegim. Not : Yükledigim Tanri yanilgisi ve kişilik temalı belgesellerin ikinci part'larini 1 ay arayla yayinlayan koca yürekli adminlere sevgiler ..
R.E.M. - Losing My Religion 04:24
R.E.M. - Losing My Religion 12.488 izlenme - 4 yıl önce
İnanç ve Doğrulama İlişkisi 03:53
İnanç ve Doğrulama İlişkisi 1.298 izlenme - 6 ay önce ABD'nin en saygin üniversitelerinden Yale universitesi, insan davranislarinda inanc olgusunun kritik rolüne deginiyor. İzliyoruz.
Kampta Türkmenleri İstemeyen Suriyeli Mülteciler 01:39
Kampta Türkmenleri İstemeyen Suriyeli Mülteciler 3.591 izlenme - 11 ay önce Açıklama bana ait değildir. Biz boşuna söylemiyoruz, Fetonun gizli videolarını'da yayınladığımız zamanlarda bizleri günah keçisi yapmak istemişlerdi. Şuan Fetoyu terörist olarak tanımlamaktalar.. Şuan yine diyoruzki, Tüm suriyeli mülteciler sınır dışı edilmelidir.. Savaş başladığı an bu suriyeli mülteciler Türkiye ye karşı ayaklanacaklar.. Bu videoda: Suriyeli Mülteciler Kampa Türkmenleri istemediler isyan çıkardılar, bayrak astılar, polise, askere saldırdılar, birçok kıymetli eşyaya zarar verdiler.
R.e.m. - Losing My Religion 04:45
R.e.m. - Losing My Religion 9.729 izlenme - 4 yıl önce 2006 WMG Losing My Religion (Video)
Din ile Korkutulan Çocuklar - Richard Dawkins 07:01
Din ile Korkutulan Çocuklar - Richard Dawkins 3.370 izlenme - 11 ay önce Küçük bir çocuğun beyni boş bir levhaya benzer. Doğduğu ve büyüdügü cevre onun neye inanmasi ve kimden nefret etmesi gerektigini ögretir. Bu videoda Richard Dawkins'în kücükken koyu bir dindar cevrede büyüyen , şimdilerde Psikolog olan bir kadınin yaşadıklarını anlatan bir söylesi izleyecegiz. İyi seyirler
Akıl ve Din Semineri -  Sevan Nişanyan 03:17
Akıl ve Din Semineri - Sevan Nişanyan 987 izlenme - 6 ay önce Dil bilimci ve Felsefeci yazar Sevan Nişanyan'dan Din olgusu üzerine yaptigi Akil ve din Seminerinde islam kültürünün nasıl ortaya ciktigi hakkinda önemli argümanlar . İzliyoruz ..
Din ve Akıl İlişkisi - İlahi Komedya 15:06
Din ve Akıl İlişkisi - İlahi Komedya 1.525 izlenme - 9 ay önce Bill maher'in cesitli ülkeleri gezerek hazirladigi ilahi komedya belgeseli bir cok ülkede büyük yankı uyandırdı . Türkiye'de yasaklandigi icin gösterime girmeyen bu yapıtdan bir kesit izleyecegiz .. Yaklasik 7 part halinde sunulan belgeselin tamamina burdan ulasabilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCZJpF9HyiBEoO-UANjMyRbw
Hristiyan Rahipten Tanrı Kavramına Aforizmalar 19:36
Hristiyan Rahipten Tanrı Kavramına Aforizmalar 1.488 izlenme - 10 ay önce John Locke'un Boş levha teorisinde oldugu gibi bireyin davranislari ve karakteri yetistigi cevrede sekilleniyor ..Buna kültür ve dini dogmalarida ekleyebiliriz . Hristiyan rahip ; Zihnindeki "tanrı olmazsa olmaz" dogmasından arınamasa da kafasındaki tanrı imajını adım adım kıvırmadan sorgulayor... Darisi ülkemizdeki tatlı su müslümanlarina .. Birey için şüphe neyse, parlamento için muhalefet odur. O gerekli olduğu kadar, yararlıdır da. "her ulus, diğer uluslarla alay eder ve hepsi de haklı."
rem losing my religion 04:41
rem losing my religion 7.538 izlenme - 6 yıl önce
Organize Dinler İnsanlığa Savaş, Kin ve Nefret Getirmiştir 01:52
Organize Dinler İnsanlığa Savaş, Kin ve Nefret Getirmiştir 1.519 izlenme - 9 ay önce 1.Teoloji Sempozyumu'nda konuşan Prof. Dr. Yasin Ceylan sözde insanların daha iyi ve ahlaklı hayat yaşamaları için indiği iddia edilen dinlerin sebep olduğu acı, ızdırap ve ölümlerin altını çiziyor. Günümüzde bir rahatlama aracı, gerçeklerden kaçış ve kendini avutma aracı olarak kullanılan dini, yalın bir dille anlatan hocamizi dinliyoruz.