Hoşgeldiniz!

Reşit Akçay

Dünyanın En Kısa Maç Sonu Basın Açıklaması 00:23
Dünyanın En Kısa Maç Sonu Basın Açıklaması 19.410 izlenme - 6 ay önce Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Antalyaspor'u konuk eden Osmanlıspor, son dakikalarda yedikleri 2 golle mücadeleden 2-1 mağlup ayrıldı. Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında maç hakkında değerlendirme yapması beklenen Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay skora tepki gösterdi. 1 dakika sürmeyen toplantıda kısa ve öz konuşacağını belirten Akçay, "Oynadık ve mağlup olduk" diyerek toplantıyı bitirdi.
Akçay: 'Trabzonspor'a karşı kazanmak sevindirici' 04:50
Akçay: 'Trabzonspor'a karşı kazanmak sevindirici' 722 izlenme - 1 yıl önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ise haksızlığa uğramış bir Trabzonspor'un, futbolcularının bilinçaltında bu anlayış ile sahaya çıktığını ifade ederek, "Ofansif ve gol atma üzerine planlanmış oyunla karşılaştık. Biz de bu oyuna direnç gösterdik. Zaman zaman rakibin bize bıraktığı boşluklarda tuzağa düştüğümüz oldu. Final paslarında cömert, disiplinsiz davrandık. Bu da bize belkide berabere bitebilecek ortam hazırladı. Maçın başından beri kazanmak istiyorduk" diye konuştu. Akçay, Trabzonlu bir teknik adam olarak geçen haftaki Galatasaray-Trabzonspor maçında neler hissettiği sorusuna, "Spor adamıyız. Biz tarafız. Sonuçta ben Galatasaraylı mıyım? Hayır, Trabzonsporluyum. Sonuçta bana göre hakem, egosunun kurbanı oldu. Pozisyonların ruhu vardır. Hakemlerin bu ruhları yakalaması lazım. 'Kural böyle yazıyor'. Hayır, pozisyonun ruhuyla tanışmak lazım. Kurala direkt olarak uymak ve onu sahaya yansıtmakla ilgili yapılan eğitimlerin içinde pozisyonların ruhu da konuşulmalı" cevabını verdi. Akçay, "Böyle kötü bir Trabzonspor bekliyor muydunuz?" sorusunu, "Trabzonspor’un ölüsü 100 ton çeker. Trabzonspor'a kötü denilemez, ölüsü 100 ton. Trabzonspor'u yenmiş olmayı, çok büyük bir takımı yenmiş gibi algılıyoruz" şeklinde ifadelerle cevapladı. Bundan sonraki hedefinde Trabzonspor'u çalıştırmak olmadığını kaydeden Akçay, "Tabutumun altına girecek adamlarla bir daha ters düşmek istemiyorum. Annem öldükten bir gün sonra bana koro halinde küfreden kişilerle tekrar aynı duyguları yaşamak istemiyorum. Altyapısında veya burada bir amatör takımda gelir hizmet ederim. Ben buraya gömüleceğim" şeklinde konuştu. Hami Mandıralı ile daha önce birlikte çalıştıkları anımsatılarak yöneltilen, Trabzonspor'un mevcut atmosferde nasıl davranması gerektiği sorusu üzerine Akçay, şunları kaydetti: "Bence birinci koşulda sakinlik olması lazım. Şu anda kulübümüzde sakinlik yok. Bir kere kriz yönetmek herkesin becereceği bir iş değil. Psikolojiyi bileceksiniz, pedagojik taktikleriniz olacak. Birini çıkaracaksınız, olmazsa öbürünü çıkaracaksınız. Destek alacaksınız. Ayıp değil ki. Psikologlardan, pediatrik adamlardan destek alacaksınız. Ne var yani, bunun neresi kötü. Sanal alemde 15-30 yaş arasında dolaşan ve Trabzonspor'a akıl vermeye çalışan anlayıştan uzaklaşacağız. Bu anlayış Trabzonspor'u yönetemez. Trabzonspor'u yönetmek aklıselim bir anlayışla ve cesur adamların işi." Öte yandan, Trabzonspor'da Erkan Zengin, Torje'ye yaptığı hareket sonrası karşılaşmanın sonunda sarı kart gördü. Böylece 4 sarı kart sınırını dolduran Erkan, cezalı duruma düştü.
Mustafa Reşit Akçay'dan galibiyet açıklaması 01:52
Mustafa Reşit Akçay'dan galibiyet açıklaması 822 izlenme - 2 yıl önce Osmanlıspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, deplasmanda 4-0 kazandıkları Bursaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Akçay: 'Problemleri çözdüğümüz için mutluyuz' 01:17
Akçay: 'Problemleri çözdüğümüz için mutluyuz' 695 izlenme - 2 yıl önce Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Osmanlıspor deplasmanda Eskişehirspor'u 2-0 mağlup etti. Maçın ardından Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, karşılaşmayı değerlendirdi.
Akhisar 2-0 Fenerbahçe Mustafa Reşit Akçay - Gekas İyi Şarkı Söyledi 01:41
Akhisar 2-0 Fenerbahçe Mustafa Reşit Akçay - Gekas İyi Şarkı Söyledi 1.101 izlenme - 3 yıl önce Akhisar Belediye'nin teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay'ın, 2-0 kazandıkları Fenerbahçe maçının ardından yaptığı konuşmalar.
Akçay'dan yenilgi yorumu 02:22
Akçay'dan yenilgi yorumu 673 izlenme - 2 yıl önce Spor Toto Süper Lig'de sahasında Fenerbahçe'ye 1-0 yenilen Osmanlıspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, ikinci yarıda ortaya koydukları oyuna göre sahadan puanla ayrılmaları gerektiğini ancak bunu başaramadıklarını söyledi.
Mustafa Reşit Akçay Zaferin Sırrını Açıkladı 07:32
Mustafa Reşit Akçay Zaferin Sırrını Açıkladı 254 izlenme - 10 ay önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, "Rakibin atak üstünlüğünü kaldırdık, pas trafiğini aksattık ve bu bize sonucu getirdi" dedi.
Mustafa Reşit Akçay: 'Bıktım usandım' 02:44
Mustafa Reşit Akçay: 'Bıktım usandım' 468 izlenme - 2 yıl önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Beşiktaş mağlubiyeti sonrası, "İyi oynadığımızı düşündüğümüz içerideki 5. maçta da tabelada yenilgi ile bitirdiğimiz bir maç oldu" dedi.
Akçay: 'Galatasaray'ı yorduk' 05:55
Akçay: 'Galatasaray'ı yorduk' 428 izlenme - 2 yıl önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, 3-2'lik Galatasaray galibiyeti sonrası, "Maça iyi hazırlandık. Galatasaray'ı da biraz yorduk" dedi.
Mustafa Reşit Akçay: 'kaybetmedik, 10 Maçlık Seriyi Sürdürüyoruz' 01:50
Mustafa Reşit Akçay: 'kaybetmedik, 10 Maçlık Seriyi Sürdürüyoruz' 301 izlenme - 1 yıl önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, “10 maçlık seri sürdürüyoruz bu da bizim açımızdan belki bir tesellidir” dedi.
Dünyanın En Kısa Basın Toplantısı - Mustafa Reşit Akçay 00:16
Dünyanın En Kısa Basın Toplantısı - Mustafa Reşit Akçay 114 izlenme - 6 ay önce Osmanlıspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay'ın Antalyaspor mağlubiyeti sonrası kısa süren basın toplantısı.
Atiker Konyaspor Teknik Heyeti ve Oyuncularından Kolbastı Şov! 01:20
Atiker Konyaspor Teknik Heyeti ve Oyuncularından Kolbastı Şov! 9 izlenme - 2 hafta önce Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, antrenman sonrasında oyuncularla birlikte kolbastı oynadılar.
Mustafa Reşit Akçay: 'Kazandık Mutluyuz' 01:27
Mustafa Reşit Akçay: 'Kazandık Mutluyuz' 139 izlenme - 11 ay önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, “Mutluyuz, hem ülkemiz adına hem kendimiz adına, önemli bir aşamayı geçmiş olduk" dedi.
Mustafa Reşit Akçay: 'Ben beraberlik bekliyordum' 01:17
Mustafa Reşit Akçay: 'Ben beraberlik bekliyordum' 283 izlenme - 2 yıl önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Mustafa Reşit Akçay: 'Kazanma arzusuyla oynadık' 05:00
Mustafa Reşit Akçay: 'Kazanma arzusuyla oynadık' 255 izlenme - 2 yıl önce Spor Toto Süper Lig'de sahasında Trabzonspor'u 3-1 mağlup eden Osmanlıspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, yüksek bir kazanma arzusuyla oynadıklarını ve maçı kazandıklarını söyledi. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Akçay, galibiyetle güzel bir bayram kutladıklarını belirterek, "Maçta Trabzonspor'un kenardan getireceği toplarla gol arayacağını biliyorduk. Bunun yolunu kesmek zorundaydık. Erkan ve Yusuf'u oyun stiline göre marke ettik. Marin'i de marke ettik ama bir kere kaçırdık golü attı" dedi.
Mustafa Reşit Akçay'dan Fenerbahçe yorumu 03:05
Mustafa Reşit Akçay'dan Fenerbahçe yorumu 91 izlenme - 10 ay önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Mustafa Reşit Akçay'dan avrupa yorumu 05:27
Mustafa Reşit Akçay'dan avrupa yorumu 82 izlenme - 11 ay önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi'yle ilgili "İşimiz kolay değil ama bu gruptan çıkabiliriz neden olmasın" dedi.
A Spor - Mustafa Reşit Akçay: Beşiktaş'ı Zor Bir Gece Bekliyor 02:05
A Spor - Mustafa Reşit Akçay: Beşiktaş'ı Zor Bir Gece Bekliyor 88 izlenme - 1 yıl önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Pazar günkü Beşiktaş maçını A Spor'a değerlendirdi. Akçay, ''Beşiktaş'ı kolay bir gece beklemiyor. 3 oyuncuya karşı önlem alacağız''dedi.
Akçay: 'Çok önemli ve değerli görüyoruz' 01:29
Akçay: 'Çok önemli ve değerli görüyoruz' 180 izlenme - 2 yıl önce Spor Toto Süper Lig'in 5. hafta maçında Mersin İdman Yurdu'nu 4-0 yenen Osmanlıspor'un teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, deplasmanda alınan 3 puanı çok önemli gördüklerini söyledi.
Akçay: 'Pozisyonlarımızı değerlendirsek daha farklı olabilirdi' 01:47
Akçay: 'Pozisyonlarımızı değerlendirsek daha farklı olabilirdi' 101 izlenme - 1 yıl önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Spor Toto Süper Lig'de deplasmanda Fenerbahçe'yle 0-0 berabere kaldıkları maçtan istedikleri sonucu aldıklarını söyledi. Akçay, karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin iç sahada iyi bir istatistiği bulunduğunu ancak kendilerinin de deplasmanda iyi bir grafik çizdiklerini vurguladı. Oyunun içinde kalma taktiklerinin tuttuğunu aktaran Akçay, şunları kaydetti: "Fenerbahçe'nin her hamlesine bir hamle vermek istedik. Özellikle kenardan merkeze gelişlerinde, Van Persie'yi topla buluşturmamamız iyiydi. İkinci yarıda oyuna giren Diego da bunu yapabilirdi. Onun da yollarını kapattık. Fenerbahçe de bize karşı iyi bir taktik geliştirmiş. İkinci bölgede başlatmak istediğimiz atakları imha ettiler. Bu, bize karşı iyi bir hazırlık yaptıklarını gösteriyor. En az atak yaptığımız müsabaka buydu. Fenerbahçe galibiyete daha yakındı ama son 10-15 dakikadaki pozisyonlarımızı değerlendirsek daha farklı olabilirdi. İstediğimizi aldık. Oyunda kalan futbolcularımı tebrik ediyorum."
Mustafa Reşit Akçay: 'Gruplara kalırsak zirvedir' 04:59
Mustafa Reşit Akçay: 'Gruplara kalırsak zirvedir' 70 izlenme - 1 yıl önce Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Zimbru maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Mustafa Reşit Akçay: Bir Daha Trabzonspor'un Başına Geçmem 01:16
Mustafa Reşit Akçay: Bir Daha Trabzonspor'un Başına Geçmem 48 izlenme - 10 ay önce
Mustafa Reşit Akçay Osmanlıspor İle Sözleşme İmzalandı 04:36
Mustafa Reşit Akçay Osmanlıspor İle Sözleşme İmzalandı 137 izlenme - 2 yıl önce Osmanlıspor ile Tütüneker'in yollarının ayrılmasının ardından Mustafa Reşit Akçay ile anlaşma sağlayan Osmanlıspor'da Akçay ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.
Olmayan Futbolcudan Çekinmek - Mustafa Reşit Akçay 01:44
Olmayan Futbolcudan Çekinmek - Mustafa Reşit Akçay 135 izlenme - 2 yıl önce Dinamo Minsk ile deplasmanda karşılaşacak Trabzonspor'un teknik direktörü Mustafa Akçay, basın toplantısında çamı çardağı devirmiş. Lokomotif Moskova'ya transfer olan Dimitrig Sychev'i rakibin etkili oyuncuları arasında sayan Akçay, sürpriz yapabilir derken haksız da değilmiş aslında. Belaruslu gazetecinin uyarısıyla hatasını anlayan hocanın sonrasındaki çabaları da süper.
Atiker Konyaspor, Mustafa Reşit Akçay ile 3 Yıllığına Anlaştı 00:42
Atiker Konyaspor, Mustafa Reşit Akçay ile 3 Yıllığına Anlaştı 7 izlenme - 2 ay önce Atiker Konyaspor, Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'ye gitmek için takımdan ayrılmasından sonra teknik direktörlük görevi için Mustafa Reşit Akçay ile 3 yıllığına anlaştı.
Konyaspor'da Hazırlıklar Mustafa Reşit Akçay Yönetiminde Sürüyor! 00:39
Konyaspor'da Hazırlıklar Mustafa Reşit Akçay Yönetiminde Sürüyor! 2 izlenme - 3 hafta önce Atiker Konyaspor'da yeni sezon hazırlıkları teknik direktör Mustafa Reşit Akçay yönetiminde devam ediyor.
Maçın Ardından - Mustafa Reşit Akçay Ve İsmail Kartal 02:42
Maçın Ardından - Mustafa Reşit Akçay Ve İsmail Kartal 89 izlenme - 3 yıl önce - Akhisar Belediyespor teknik direktörü Akçay: "Gekas'ın şarkıyı güzel söylemesi ile galip geldik"- Fenerbahçe teknik direktörü Kartal: "Sakatlıklar var diye bahanelere sığınmayacağız. Belki günümüzde değildik, yenildik" -
Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, İstifa Etti 01:44
Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, İstifa Etti 78 izlenme - 3 yıl önce Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, takımın kötü gidişatı nedeniyle görevi bıraktı.
Atiker Konyaspor'un Yusuf Erdoğan Israrı 02:19
Atiker Konyaspor'un Yusuf Erdoğan Israrı 2 izlenme - 3 hafta önce Atiker Konyaspor Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay, transferi için görüştükleri Trabzonsporlu futbolcu Yusuf Erdoğan'ın kendilerini seçmesi gerektiğini söyledi.
Atiker Konyaspor Sezonu Açtı - Konya 01:08
Atiker Konyaspor Sezonu Açtı - Konya 2 izlenme - 3 hafta önce - Antrenmandan görüntüler KONYA - Atiker Konyaspor, 2017-2018 sezonu hazırlıklarına Kayacık Tesisleri'nde teknik direktör Mustafa Reşit Akçay yönetiminde bugün yaptığı antrenmanla başladı.