Hoşgeldiniz!

resitaller

Ahmet Kaya - Bacalar  Kara Toprak 06:25
Ahmet Kaya - Bacalar Kara Toprak 1.586.231 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Derleme : Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Bizim evin bacaları aman aman kader Yanmaz oldu sobaları aman aman kader Yarim gitti gelmez oldu aman aman kader Bu da bana bin dert oldu aman aman kader. Bahçelerde yeşil yaprak Mamoş giyer kara kaban Gel ikimiz sarılalım En sonumuz kara toprak Eyvah eyvah Mamoş eyvah Doktor getir yarama bak. Ben kapıyı araladım Ben bahtımı karaladım Eyvah eyvah eyvah eyvah Ben Mamoşu yaraladım Uyan Mamoş uyan uyan. Pencereden bir taş geldi Ben zannettim Mamoş geldi Uyan Mamoş uyan uyan Başımıza neler geldi Eyvah eyvah Mamoş eyvah Doktor/tabip getir yarama bak. Derleme: Ahmet Kaya
Ahmet Kaya - Herkes Kendi İşine (Resitaller - 2) 02:22
Ahmet Kaya - Herkes Kendi İşine (Resitaller - 2) 24.964 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 (1990) Söz: Ahmet Kaya Müzik: Ahmet Kaya Dağlar bize düz olur mu Yar gelmezse ne olur Bir yar gider bin yar gelir Düşmanlar görür kör olur. Hadi sen git işine de Herkes kendi işine Dağlarımda zulüm var lo Düşemem yar peşine. Güle baykuş kondurmayın Küstürüp soldurmayın Yare bir şeyler söyleyip Kafamı bozdurmayın. Hadi sen/çek git işine de Herkes kendi işine Dağlarımda ölüm/zulüm var lo Düşemem yar peşine.
Ahmet Kaya - Odam Kireçtir Benim (Resitaller -1) 03:55
Ahmet Kaya - Odam Kireçtir Benim (Resitaller -1) 24.337 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Şarkı Sözleri: Odam kireç tutmuyor Kumunu katmayınca Sevda baştan gitmiyor Sarılıp yatmayınca Baba ben derviş miyem Hırkamı giymiş miyem Ben sevdim eller aldı Niye ben ölmüş müyem Odamı kireç eyle Yüzümü güleç eyle Yandım aşkın elinden Gel bana ilaç eyle Odam kireçtir benim Yüzüm güleçtir benim Soyun da gel yanıma Tenim ilaçtır benim
Ahmet Kaya - Dersim Dört Dağ İçinde (Resitaller - 1) 03:47
Ahmet Kaya - Dersim Dört Dağ İçinde (Resitaller - 1) 12.177 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Söz , Müzik : Anonim Şarkı Sözleri: Dersim dört dağ içinde Dersim dört dağ içinde Gülü bardağın içinde Dersimi hak saklasın Bir yarim var içimde Gülü bardağın içinde Dersimi hak saklasın Bir yarim var içimde Noldu agama noldu Noldu ağeme noldu Gül benzin sarar soldu Ağam burdan gidelim Bu yerler viran oldu Ağam burdan gidelim Bu yerler viran oldu Perteyin altı kelek Dersimin altı kelek Perte gel gidek gelek Elim elinde olsun Kapı kapı dilenek Elim elinde olsun Kapı kapı dilenek Noldu agama noldu Noldu ağama noldu Güldü sararıp soldu Ağam burdan gidelim Bu yerler viran oldu Ağam burdan gidelim Bu yerler viran oldu.
Ahmet Kaya - Ölürem Kardaş (Resitaller - 2) 03:26
Ahmet Kaya - Ölürem Kardaş (Resitaller - 2) 6.613 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 Full Albüm İçin Tıklayın: http://www.izlesene.com/video/ahmet-kaya-olurem-kardas-resitaller-2/7287652#list:533fd0524634e802568b458f Çıkış Tarihi: 12 Mayıs 1990 Şarkı Sözleri: Mahsus mahal dedikleri zindanda Kalıram, kalıram kardaş Dostlar yandadır İkellerim kızı kandadır, kanda Ölürem ölürem gardaş Aklım sendedir Artar eksilmeyiz zindanlarında Kolay değil derdin ucu derinde Kumhan ırmağında hey dost kara burnunda Vururam vururam gardaş Öfkem kındadır Dirliğim düzenim umudum canım Solum, sol tarafım hey dost Cümle varlığım Benim beyaz unum ak güvercinim Bilirem bilirem gardaş Gelen gündedir.
Ahmet Kaya - Acılara Tutunmak (Resitaller - 1) 04:02
Ahmet Kaya - Acılara Tutunmak (Resitaller - 1) 4.613 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Söz : Hasan Hüseyin Korkmazgil , Müzik : Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Acı çekmek özgürlükse Özgürüz ikimiz de. O yuvasız çalıkuşu Bense kafeste kanarya. O dolaşmış daldan dala Savurmuş yüreğini Ben bölmüşüm yüreğimi Başkaldıran dizelere Aramakmış oysa sevmek Özlemekmiş oysa sevmek Bulup bulup yitirmekmiş Düşsel bir oyuncağı. Yalanmış hepsi yalan Yalanmış hepsi yalan Sevmek diye bir şey varmış Sevmek diye bir şey yokmuş. Acı çektim günlerce Acı çektim susarak Şu kısacık konuklukta Deprem kargaşasında. Yaşadım birkaç bin yıl Acılara tutunarak Acı çekmek özgürlükse Özgürüz ikimiz de. Acılardan arta kalan İşte bu bakışlarmış Buğu diye gözlerimde Gün batımı bulutlarmış.
Ahmet Kaya -  Önce Dişlerimiz Döküldü / Lili Marlen Türküsü (Resitaller - 1) 03:14
Ahmet Kaya - Önce Dişlerimiz Döküldü / Lili Marlen Türküsü (Resitaller - 1) 4.082 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Şarkı Sözleri: Önce dişlerimiz döküldü Sonra saçlarımız Ardından birer birer arkadaşlarımız Şu canım dünyanın orta yerinde Bir başına yapayalnız Kırılmış kolumuz kanadımız Tatlı canımızdan usanmışız Akşam olur mektuplar hasretlik söyler Zagrep radyosunda lilimarlen türküsü Siperden sipere ateş tokuşturanlar Karanlıkta dem tutan ishak kuşu Biz insanlar yemin ettik imanımız var Özgürlük için özgürlük aşkına Savulacak dönem Savulacak düşman Deprin cefasını çektik Sefasını süreceğiz Akşam olur mektuplar hasretlik söyler Zagrep radyosunda lilimarlen türküsü Dost ağlar karanfilim, dost ağlar karanfilim Marş söylemeden ölmek bize yakışmaz
Ahmet Kaya - Yemen Türküsü (Resitaller - 2) 03:47
Ahmet Kaya - Yemen Türküsü (Resitaller - 2) 3.969 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 Çıkış Tarihi: 12 Mayıs 1990 Söz: Anonim, Müzik: Anonim Türkünün Sözleri: Havada bulut yok bu ne dumandır Mahlede ölüm yok bu ne figandır Şu yemen elleri nede yamandır. Anu Yemendir Gülü çemendir Giden gelmiyor Acep nedendir. Burası Muştur Yolu yokuştur Giden gelmiyor Acep ne iştir. Mızıka çalınır düğün mü sandın Al yeşil bayrağı gelin mi sandın Yemene gideni gelir mi sandın. Anu Yemendir Gülü çemendir Giden gelmiyor Acep nedendir. Burası Muştur Yolu yokuştur Giden gelmiyor Acep ne iştir. Kışlanın önünde redif sesi var Bakın çantasında acep nesi var Bir çift kundurayla bir de fesi var. Anu Yemendir Gülü çemendir Giden gelmiyor Acep nedendir. Burası Muştur Yolu yokuştur Giden gelmiyor Acep ne iştir.
Ahmet Kaya - Metrisin Önünde (Resitaller - 1) 02:53
Ahmet Kaya - Metrisin Önünde (Resitaller - 1) 3.781 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Söz , Müzik : Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Metrisin önünde durdum Hasretim yerlere vurdum. Ben dağlarda uçan kuştum Kanatlarımdan vuruldum. Yıllar var ki yorgunum ben Gökyüzüne vurgunum ben Mahpuslarda durgunum ben. Metrisin önü kahveler Kahvede can annem&dostalar bekler. Dağlar köyler türkü söyler Dağlar köyler yolum gözler. Geze geze yoruldum ben, Gökyüzüne vuruldum ben, Mahpuslarda duruldum ben.
Ahmet Kaya - Gayrı Gider Oldum (Resitaller - 2) 02:11
Ahmet Kaya - Gayrı Gider Oldum (Resitaller - 2) 3.416 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 (1990) Söz: Enver Gökçe Müzik: Ahmet Kaya Gayri gider oldum gardaşlar Ve de kız kardaşlar Gayri haram bu can bana Bu sevda bu insanlar bana Bu toprak, damlar bu caddeler haram bana Oğul uşak bir de karım Kurt bana hastir çeker Kuş bana yılan bana Hastir çeker çiyan bana Lan gardaş bu nasıl yara Kanar her yerimden Dövülmüşüm, sövülmüşüm, kovulmuşum ben S.k.ir çekilmişim yani kendi öz yurdumdan Çeker giderim.
Ahmet Kaya - Diyarbakır Türküsü (Resitaller - 2) 02:54
Ahmet Kaya - Diyarbakır Türküsü (Resitaller - 2) 3.368 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 (2 Mayıs 1990) Söz: Ahmet Kaya, Müzik: Celal Güzelses Türkünün Sözleri: Diyarbakır etrafında tanklar var Kuşatmışlar dört bir yandan kenti ordular Kalkacak neredeyse ayağa surlar, surlar İstemezler gün görmeden ölesem aman. Namlular göğsümüze dayandı, dayandı Gece bastı gene zulum dadandı vay vay Yağlı ilmik boynumuza dolandı, dolandı İsterler ki gün görmeden ölesem aman.
Ahmet Kaya - Hey Göklere (Resitaller - 2) 03:39
Ahmet Kaya - Hey Göklere (Resitaller - 2) 3.234 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 (1990) Söz: Fazıl Hüsnü Dağlarca, Müzik: Tahsin İncirci, Yorum: Ahmet Kaya Türkünün Sözleri: Hey göklere duman durmuş dağlar hey Değirmenin üstü her gün yel olmaz Dinle ağa, dinle paşa, dinle bey Sen söylersin o susmaz mı bel olmaz Kızılırmak akar suyun içerler Aç kalırlar yurttan yurda göçerler Tarifeylen köprüsünü geçerler Öldüler mi kaldılar mı bel olmaz Ummam artık olanlar böyle olsun Yeni çağda mızrak çuvala girsin Vergi dersin, ümük dersin, can dersin Verirler mi alırlar mı bel olmaz
Ahmet Kaya - Şu Dağlarda Kar Olsaydım (Resitaller - 2) 06:12
Ahmet Kaya - Şu Dağlarda Kar Olsaydım (Resitaller - 2) 3.162 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 Çıkış Tarihi: 12 Mayıs 1990 Söz: Yusuf Hayaloğlu, Müzik: Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Şu dağlarda kar olsaydım Bir asi rüzgar olsaydım Arar bulur muydun beni Sahipsiz mezar olsaydım Şu yangında har olsaydım Ağlatıp bizar olsaydım Belki yaslanırdın bana Mahpusta duvar olsaydım Şu bozkırda han olsaydım Yıkık perişan olsaydım Yine severmiydin beni Simsiyah duman olsaydım Şu yarada kan olsaydım Dökülüp ziyan olsaydım Bu dünyada yerim yokmuş Keşke bir yalan olsaydım
Ahmet Kaya - Ağlama Bebeğim (Resitaller -1) 04:12
Ahmet Kaya - Ağlama Bebeğim (Resitaller -1) 3.141 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Şarkı Sözleri: Ağlama bebek, ağlama sende, Umut sende yarın sende. Yağmur gibi gözlerinden akan yaş niye, Bu suskunluk, bu durgunluk, sıkıntın niye. Çok uzakta öyle bir yer var O yerlerde mutluluklar Paylaşılmaya hazır Bir hayat var. Ağlama bebeğim ağlama sende Acı sende hasret sende. Dalıp dalıp derinlere düşünmen niye, Bu küskünlük, bu dargınlık, kızgınlık niye.
Ahmet Kaya - Bahtiyar (Resitaller - 2) 05:43
Ahmet Kaya - Bahtiyar (Resitaller - 2) 3.036 izlenme - 4 yıl önce Ahmet Kaya, Bahtiyar türküsünün hikayesini anlatıyor, ardından türküyü seslendiriyor. Albüm: Resitaller - 2 Çıkış Tarihi: 12 Mayıs 1990 Söz: Yusuf Hayaloğlu, Müzik: Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Geçiyor önümden sirenler içinde Ah eller üstünde, çiçekler içinde Dudağında yarım bir sevdanın hüznü Aslan gibi göğsü, türküler içinde Rastlardım avluda hep volta atarken Cıgara içerken yahut coplanırken Kimseyle konuşmaz dal gibi titrerdi Çocukça sevdiği çiçeğini sularken Diyarbakırlıymış, adı Bahtiyar Suçu saz çalmakmış öğrendiğim kadar Geçiyor önümden gül güzlü Bahtiyar Yaralıyım, yerde kalan sazı kadar. Beni tez saldılar o kaldı içerde Çok sonra duydum ki Yozgat' ta sürgünde Ne yapsa ne etse üstüne gitmişler Mavi gökyüzünü ona dar etmişler. Gazete de çıktı üç satır yazıyla Uzamış sakalı çatlamış sazıyla Birileri ona "ölmedin" diyordu Ölüm ilanında hüzünle gülüyordu. Diyarbakırlıymış, adı Bahtiyar Suçu saz çalmakmış öğrendiğim kadar Geçiyor önümden gül güzlü Bahtiyar Yaralıyım, yerde kalan sazı kadar.
Ahmet Kaya - Resitaller 1 - Lili Marlen Türküsü 03:33
Ahmet Kaya - Resitaller 1 - Lili Marlen Türküsü 2.720 izlenme - 7 yıl önce Ahmet Kaya - Resitaller 1 - Lili Marlen Türküsü Şarkı Sözü: Akşam olur mektuplar hasretlik söyler ) 2 Zağrep radyosunda lili marlen türküsü ) Siperden sipere ateş tokuşturanlar ) 2 Karanlıkta dem tutan isah kuşu ) Biz insanlar yemin ettik imanımız var ) 2 Hürriyet için hürriyet aşkına ) Savulacak dönem savulacak düşman ) 2 Dehrin cefasını çektik sefasını süreceğiz ) Akşam olur mektuplar hasretlik söyler ) 2 Zağrep radyosunda lili marlen türküsü ) Dost ağlar karanfilim , dost ağlar karanfilim ) 2 Marş söylemeden ölmek bize yakışmaz )
Ahmet Kaya - Kadınlar (Resitaller - 1) 03:04
Ahmet Kaya - Kadınlar (Resitaller - 1) 2.842 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Söz : Hasan Hüseyin Korkmazgil , Müzik : Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: üç etekli ak pusulu türkü bakışlı kadınlar yürüyor dağlara doğru Leylak moru gül kurusu dağlara doğru özlemlerle acılarla bir Anadolu Sivas'lımı Urfa'lımı bilemem gayri Kadınlar kadınlar dağlara doğru çalı çırpı sıla gurbet dağlara doğru Sarı Sıcak ak cibinlik dağlara doğru Ordu ordu çekip gider Ay çiçekleri Bakma turaç bakma bana bakma el gibi Bilemezler avcının kim olduğunu Sezmişler düşmanın kokusunu Kadınlar kadınlar dağlara doğru özlemlerle acılarla bir Anadolu Bu sıtmalı gecelere bu beşikleri Bakma turaç bakma bana bakma el gibi.
Ahmet Kaya - Karayılan (Resitaller - 1) 04:14
Ahmet Kaya - Karayılan (Resitaller - 1) 2.663 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Şarkı Sözleri: kara yılan der ki harbe oturak kilis yollarından kelle getirek nerde düşman varsa orda bitirek vurun antepliler namus günüdür. sürerim sürerim gitmez gadana fransız kurşunu da geçmez adana varın söyleyin garip anama analar da böyle yiğit doğurur.
Ahmet Kaya - Geçmiyor Günler (Resitaller - 1) 03:02
Ahmet Kaya - Geçmiyor Günler (Resitaller - 1) 2.636 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Söz : Sabahattin Ali , Müzik : Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Burda çiçekler açmıyor Kuşlar süzülüp uçmuyor Yıldızlar ışık saçmıyor Geçmiyor günler geçmiyor Avluda volta vururum Kah duşünür otururum Türlü hayaller görürüm Geçmiyor günler geçmiyor Dışarıda mevsim baharmış Gezip dolaşanlar varmış Günler su gibi akarmış Geçmiyor günler geçmiyor Gönülde eski sevdalar Gözümde dereler bağlar Aynadan hayalin ağlar Geçmiyor günler geçmiyor Yanımda yatan yabancı Her söz zehir gibi acı Bütün dertlerin en gücü Geçmiyor günler geçmiyor.
Ahmet Kaya - Doğum Günü (Resitaller - 2) 02:58
Ahmet Kaya - Doğum Günü (Resitaller - 2) 2.483 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 (2 Mayıs 1990) Söz: Ahmet Kaya, Müzik: Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: İnsanların yüzlerini göremiyorum Boğazım düğüm düğüm çözemiyorum İstesen de yanına gelemiyorum Tutsam şu karanlığı Tutsam da yırtsam Ah elim tutuşmasa, elini tutsam Susmasan konuşsan sesini duysam Tutsam güzel yüzünü bağrıma bassam. Doğum günüm bugün/gülüm Doğum günüm gülüm/bugün Doğum günüm diyorsun; Doğum günün kutlu olsun Mutlu ol senelerce Sana boncuktan kuş yaptım Konacak pencerene Karakollar beni alır sorgular gecelerce Hiç bekleme belki gelmem, gelemem senelerce.
Ahmet Kaya - Değirmen Başında / Duman Çökmüş Munzur'a (Resitaller - 2) 07:18
Ahmet Kaya - Değirmen Başında / Duman Çökmüş Munzur'a (Resitaller - 2) 2.384 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 (1990) Söz: Anonim / Abuzer Karakoç Müzik: Anonim / Abuzer Karakoç Değirmen başında vurdular beni oy Kilimli çarşafa oy sardılar beni Vurma zalım vurma Nar danesiye oy Anamın, babamın oy bir danesiyem Atımı bağladım nar ağacına Yar götürdü beni oy darağacına Vurma Ragıp vurma Nar danesiye Anamın, babamın bir danesiyem. dersimliler dersimliler mavzerleri mavzerleri türkü söyler al bir ata binmişler kor kor mermiler yakmışlar dersimliler burası dersimdir kardaş zulmedene vardır savaş duman çökmüş munzura geçit vermez hınzıra zalimlere vura vura dersimliler dersimliler burası dersimdir babam zulmedene vardır kavgam burası dersimdir kardaş zulmedene vardır savaş.
Ahmet Kaya - Katlime Ferman (Resitaller - 1) 03:28
Ahmet Kaya - Katlime Ferman (Resitaller - 1) 2.324 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Söz : Enver Gökçe , Müzik : Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Bir yuruyus eylediler sabahtan Ilgıt ılgıt kan gidiyor loy loy Bir yürüyüş eylediler sabahtan Ilgıt ılgıt kan gidiyor loy loy Dayan dizlerim dayan Ağla gözlerim ağla Namlu puşt olmuş at ayağı puşt Vay anam vay vay bu belalı başımla ben nere gidem Vay anam vay vay bu belalı başınan kime ne diyem Ya derdime derman, ya derdime derman, ya derdime derman Ya katlime ferman Of anam of of bu belalı başımla ben nere gidem Vay anam vay vay bu belalı başınan kime ne diyem Ya derdime derman, ya derdime derman, ya derdime derman Ya katlime ferman Ay bu nasıl devran, ay bu nasıl devran 28 nisandı yavru hey Ham meyvayı kopardılar dalıdan Vay anam vay vay bu belalı başımla ben nere gidem Vay anam vay vay bu belalı başınan kime ne diyem Ya derdime derman, ya derdime derman, ya derdime derman Ya katlime ferman Of anam of of bu belalı başımla ben nere gidem Vay anam vay vay bu belalı başınan kime ne diyem Ya derdime derman, ya derdime derman, ya derdime derman Ya katlime ferman.
Ahmet Kaya - Halay Havası (Resitaller 2) 02:42
Ahmet Kaya - Halay Havası (Resitaller 2) 2.206 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 (1990) Söz: Hasan Hüseyin Korkmazgil Müzik: Ahmet Kaya Gökte bulut yerde kar Seçilmez olmuş dağlar Ne bir ses ne bir ışık Oy lili, oy lili, oy lili, oy lili Ağamsın sen Paşamsın sen karanlık Namlular ışıtmaz geceyi, oy lili. Çevirdiler gece vakti Dağların gecesiydi Aslan gibi bir yiğit Oy lili, oy lili, oy lili, oy lili Ağamsın sen Paşamsın sen karanlık Kelepçe ışıtmaz geceyi, oy lili. Kırın beni kemik kemik Sökün beni tırnak tırnak Deri deri yüzün beni Oy lili, oy lili, oy lili, oyy Aslan gibi bir yiğit Sevdası da sevda ha Ne bir ses ne bir ışık Ağamsın sen Paşamsın sen karanlık İşkence ışıtmaz geceyi, oy lili. Oy lili hayran sana Yarınlar bayram sana Karalığın devleri cüceleri Aydınlığın oy lili oy lili Gel sallana sallana bir o yana bir bu yana Çocukça düşe kalka derlenip toparlana Oy lili oy lili.
Mümin Sarıkaya 01:04
Mümin Sarıkaya 2.913 izlenme - 11 yıl önce
Ahmet Kaya -  Hani Benim Gençliğim (Resitaller - 1) 03:55
Ahmet Kaya - Hani Benim Gençliğim (Resitaller - 1) 2.125 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Söz : Yusuf Hayaloğlu , Müzik : Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Hani benim sevincim nerde Bilyelerim topacım Kiraz ağacında yırtılan gömleğim Çaldılar çocukluğumu habersiz Penceresiz kaldım anne Uçurtmam tel örgülere takıldı Hani benim gençliğim anne Penceresiz kaldım anne Uçurtmam tellere takıldı Hani benim gençliğim nerde Ne varsa buğusu genzi yakan Ekmek gibi aşk gibi Ah ne varsa güzellikten yana Bölüştüm büyümüştüm Bu ne yaman çelişki anne (x2) Kurtlar sofrasına düştüm Hani benim gençliğim anne (x2) Hani benim sevincim nerde Akvaryumum kanaryam Üstüne titrediğim kaktüs çiçeği Aldılar kitaplarımı sorgusuz Duvarlar konuşmuyor anne (x2) Açık kalmıyor hiç bir kapı Hani benim gençliğim anne | nerde (x2) Yağmurları biriktir anne (x2) Çağ yangınında tutuştum Hani benim gençliğim anne
Ahmet Kaya - Amenna ( Resitaller - 1 ) 03:47
Ahmet Kaya - Amenna ( Resitaller - 1 ) 2.116 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Söz : Hasan Hüseyin Korkmazgil , Müzik : Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Yaşayanlar bir gün ölür Bir gün ölür elbette Ağaçlarla balıklarla Kuşlarla ben amenna Ağlayanlar bir gün güler Bir gün güler elbette Uyanmakla anlamakla Bilmekle ben amenna Kısa çöp uzun çöpten Hakkını alacak elbette Direnmekle güvenmekle Barışla ben amenna
Ahmet Kaya - Ne Yandasın (Resitaller - 2) 02:35
Ahmet Kaya - Ne Yandasın (Resitaller - 2) 1.951 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 (1990) Söz: Anonim, Müzik: Anonim Türkünün Sözleri: Sürüler içinde sürmeli koyun Şafaklar atıyor gel yarim soyun Gencecikken ettiler bana bir oyun Ne yandasın sürmeli palazım Ne yanda a canım, ne yanda Ellerim saz çalar göğnüm Ne yanda a canım, ne yanda Aşağıdan gelir gelinin göçü Gelin mi ettiler canımın içi Koynumda sakladım verdiğin saçı Ne yandasın sürmeli palazım Ne yanda a canım, ne yanda Ellerim saz çalar göğnüm Ne yanda a canım, ne yanda
Ahmet Kaya - Başkaldırıyorum (Resitaller - 2) 02:23
Ahmet Kaya - Başkaldırıyorum (Resitaller - 2) 1.872 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Resitaller - 2 (1990) Söz: Yusuf Hayaloğlu Müzik: Ahmet Kaya Cevap veriyorum; Eli böğründe analardan Mahpuslardan acılardan çokça bahsediyorum Çünkü başını kuma saklayanlardan tiksindim Başkaldırıyorum. Yine söylüyorum; Kırmızı rujlu sokakların aşağılık pazarlıkların Adı anılmayacak benle Bir dalgayım halk denizinde köpürdüm Başkaldırıyorum. Ben bir namlu ağzıyım Omuz vermiş halkına Başkaldırıyorum hey Varın benim farkıma. Yine söylüyorum; Gözü bağlanmış korkulardan Yasaklardan baskılardan asla irkilmiyorum Çünkü kan emici yarasadan çıldırdım Başkaldırıyorum. Ve söz veriyorum; Üç kağıtçının pezevengin Teslimiyetin ve milletin yolu uğramayacak bana Bir çiçeğim halk ormanında fışkırdım Başkaldırıyorum. Ben bir bıçak ucuyum Kavga vermiş halkına Başkaldırıyorum hey Varın benim farkına Herkes varsın farkına.
Jenerik Şarkı BENİ AFFET Dizi Film Müzik AŞKA İSYANIM VAR Şarkısı Melodik Resital 01:55
Jenerik Şarkı BENİ AFFET Dizi Film Müzik AŞKA İSYANIM VAR Şarkısı Melodik Resital 3.269 izlenme - 3 yıl önce BENİ AFFET Star Tv Dizi Filmi Giriş Müziklerini Piyano Ve Klasik Kemençe Nasıl Bulacaksınız? Genç Piyanist Güneş Yakartepe " BENİ AFFET " Star Televizyon Dizisi Tema Müziğini Kuyruklu Akustik Piyano İle Çaldı. Piyaniste Desteklerinizi Ve Güzel Yorumlarınızı Bekliyoruz Beni Affet Jenerik Müziği Dinle, Şevval Sam - Aşka İsyanım Var, Şarkı Sözleri Star TV'de yayınlanan Beni Affet dizisinin jenerik müziği, sözleri ve teaser eşliğinde dinle, video klip izle. Beni Affet dizisi jenerik müziği şarkı sözleri. AŞKA İSYANIM VAR Aşkımız açamamış bi' gül gibi, İçimi sızlatır, kaderi utandırır, Hikayemiz, yarım kalmış bir an gibi, Kayıp gitmiş hayaller elimizden, İsyanım var aşka, ama ne çare, Param parça yürek, nafile, İkimize yazık etmem bu defa ben, Alışamam artık sensizliğe Solist: Şevval Sam BENİ AFFET Star Tv Dizisi Konusu Ve Fon Müzikleri Hakkında Bilgi Tema müziği bestecisi İnanç Şanver - Volkan Akmehmet Açılış müziği İnanç Şanver - Volkan Akmehmet "İsyanım Var Aşka" - Solist : Şevval Sam Besteci İnanç Şanver - Volkan Akmehmet Ailenin büyük kızı Yıldız, babasının ortaklık kurduğu Doğulu bir ailenin oğlu Ferman ile adeta iş antlaşmasının bir uzantısı olarak evlenir. Her ne kadar kocası kendisine son derece saygılı olsa da, kaynana Sultan ile arası hep biraz mesafeli olur. Hele bir de çocuk sahibi olamayınca, Sultan hayatını zindana çevirir Yıldız’ın. Ama Yıldız arada babası varken boşanmayı asla göze alamaz. Sürekli doktorlara taşınır durur. Sultanınsa niyeti, oğluna evlat verecek yeni bir gelin bulmaktır. Yıldız gözlerinin önünde oynanan bu oyunu sadece seyredebilir. Büyük oğul Cüneyt ailenin bel kemiğidir aslında. Üniversite’yi bitirir bitirmez babasının yanında işe başlamıştır. Babasının bütün sertliklerine uysallıkla karşılık vererek şirketi yönetmektedir. Birkaç yıl önce başından tatsız bir ilişki geçen Cüneyt kadınlara karşı güvensizdir. Ancak eve gelen annesinin uzak akrabası Feride ile her şey değişir. Cüneyt Feride’de aradığı saflığı ve samimiyeti bulur. Feride de sever onu. Ancak Osman bu ilişkiye asla onay vermez. Feride aileye karşı minnet doludur. Bu yüzden baba ile oğulun arasının bozulmasını istemez ve uzaklaşır Cüneyt’ten. Dram, Aşk Nerede Çekiliyor : Ankara, Ankara - Çankaya, Ankara - Gölbaşı, Ankara - Mamak, Kıbrıs Köyü, Yeni Bayındır Mahallesi 76 W BENİ AFFET Star Uzun Süre Jenerik Dizi Film Müzik Ben Afet Dizi Piyanist Jenerikleri Cıngıl Fragman BENİ AFFET Star Tv Film Müziği Hangi Saat Kanal Televizyon Jeneriği Jenerikleri Beni Affet Konusu, Genel Hikayesi, Özeti Beni Affet dizisi konu ve genel hikayesi. Beni Affet dizisinin konusu, kısa özeti. Dizide ne anlatılıyor. Ben sen seni bizi affetme af etmek Afet Sinema Film Müziği Vikipedi Wikipedia Org Başrolü İkinci Bir Soundtrack BENİ AFFET Star Tv Çeviri Yap Bölümü Geç Ekşi Sözlük Yeryüzü En Güzel Melodisi Baz Alan Genel Değişik Uyarlama Oluşan En Güzel Örneği Amazon Beni Affet Dizisi StarTV Beni Affet dizisi hakkında bilgiler. Star TV' de yayınlanan Beni Affet dizisinin konusu, oyuncuları, yapımcısı, yönetmeni, senaristi, reytingleri, yorumları, jenerik müziği, videoları, haberleri, yazıları, resimleri. Beni Affet Dizisi Beni Affet Fragmanı Beni Affet Özeti Kaçıncı Bölüm En son Beni Affet'in 754. bölümü yayınlandı. Ne Zaman Beni Affet'in son bölümü 20 Nisan 2015 Pazartesi günü yayınlandı. Hangi Kanalda Beni Affet Star TV'de yayınlanmaktadır. Oyuncuları Kim Beni Affet'in önemli oyuncuları şöyle Ancak bu aşkın önüne sürekli engeller çıkar. Türü Nedir Beni Affet bir dizidir. Tüm Oyuncular Beni Affet Oyuncuları Uzun Hikayesi Beni Affet Konusu Beni Affet'in son bölüm fragmanı izle. Beni Affet yeni bölümü Star TV ekranlarında yayınlanacak. Beni Affet yeni bölüm sesli hd tanıtımı seyret. Star TV ekranlarında yayınlanan dizi Beni Affet'in bölüm fragmanı izle. 1 Eylül 2014 Pazartesi Beni Affet Yorumları Beni Affet Reytingleri Beni Affet Hangi Kanalda, Kaçta Beni Affet Özeti Oku Jenerik Şarkısı Resital Resitalleri Jenerik Şarkı BENİ AFFET Dizi Film Müzik AŞKA İSYANIM VAR Şarkısı Melodik Dizi Müziği, Beni Affet, Jenerik Şarkı, Piyano Resital, Resitali, Müzik Solo Müzikler Yerli Türk Dizisi Konser Tema Melodik Resitalleri Resitaller Ben Seni Şarkısı Konseri Dinleri Sunu Rehberi Arz Yayın Sound Tek Yalnız Fon Tv Televizyon Dizileri Piyano Klasik Resital Kemençe Sinema Yeşilçam Kanallar Atv Cnbc-E Star Tv Kanal D Samanyolu Show Tv Star Tv Trt 1 Tv8 Dizi Baz Alan Genel Değişik Uyarlama Oluşan En Güzel Örneği Amazon Ben Affetme Star Uzun Süre Jenerik Dizi Film Müzik Ben Afet Dizi Piyanist Jenerikleri Cıngıl Fragman Film Müziği Hangi Saat Kanal Televizyon Jeneriği Jenerikleri
Ahmet Kaya - Şafak Türküsü (Resitaller - 1) 06:42
Ahmet Kaya - Şafak Türküsü (Resitaller - 1) 1.635 izlenme - 4 yıl önce Albüm:Resitaller - 1 Çıkış Tarihi: 1989 Söz : Nevzat Çelik , Müzik : Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: Beni burada arama Arama anne Kapıda adımı, adımı sorma Saçlarına yıldız düşmüş Koparma anne ağlama. Kaç zamandır yüzüm traşlı Gözlerim şafak bekledim Uzarken ellerim kulağım kirişte Ölümü özledim anne. Yaşamak isterken delice Ah.. verebilseydim keşke Yüreği avcunda koşan herbir anneye Tepeden tırnağa oğula Ve kıza kesmiş Bir ülkeye armağan Düşlerimle sınırsız Diretmişliğimle genç Şaşkınlığımla çocuk devrederken sırdaşıma Usulca açıverdi yanağımda tomurcuk Pir sultan'ı düşün anne, şeyh bedretinn'i Börklüce'yi Insanları düşün anne Düşün ki yüreğin sallansın Düşün ki o an güneşli güzel günlere inanan Mutlu bir yusufcuk havalansın Beni burada arama Arama anne Kapıda adımı, adımı sorma Saçlarına yıldız düşmüş Koparma anne ağlama. Yani benim güzel annem Ala şafağında ülkemin yıldız uçurmak varken Oturup yıldızlar icinde kendi buruk kanımı içtim Ne garip duygu şu ölmek Öptüğüm kızlar geliyor aklıma Bir açıklaması vardır elbet Giderken darağacına Geride masa üstünde boynu bükük Kaldı kağıt kalem. Bağışla beni güzel annem Oğul tadında bir mektup yazamadım diye Kızma bana. Elleri değsin istemedim Gözleri değsin istemedim Ağlayıp kokluyacaktın Belki bir ömür taşıyacaktın koynunda. Yaşamak ağrısı asıldı boynuma Oysa türkü tadında yaşamak isterdim Ölmek ne garip şey anne Beni burada arama Arama anne Kapıda adımı, adımı sorma Saçlarına yıldız düşmüş Koparma anne ağlama. Kısacası güzel annem Bir çiçeği düşünürken ürpermek yok Gülmek umudetmek özlemek Ya da mektup beklemek Gözleri yatırıp ıraklara. Ölmek ne garip şey anne Baba olamayacağım örneğin Toprak olmak ne garip şey anne. Beni burada arama anne Kapıda adımı, adımı sorma Saçlarına yıldız düşmüş Koparma anne ağlama. Bekle beni anne. Bir sabah çıkagelirim Bir sabah anne bir sabah Acını süpürmek için açtığında kapını Beni burada arama anne Kapıda adımı, adımı sorma Saçlarına yıldız düşmüş Koparma anne ağlama. Bayrak kartlarının tutsaklığından aşırıp bayramı Sedef kakmalı bir kutu içinde Vermek isterdim çocukların ellerine Sonra, sonra benim güzel annem Damdan düşer gibi vurulmak isterdim bir kıza Gecenin kıyısında durmuşum Kefenin cebi yok Koynuma yıldız doldurmuşum Koşun çocuklar koşun Sabah üstüme üstüme geliyor Artik duvarlari kanatırcasına tırnağımla Şaşkın umutlu şiirler yazamıyacağım Mutlak bir inançla gözlerimi tavana çakamıyacağım Uçurumlar ki sende büyür Dağdır ki sende göçer Ben bayram derim çiçek derim Çam diplerine açmış kanatlarını kozalak derim Gül yanaklı çocuğa benzer Yinede oğlunu yitirmek kim bilir ne garip şey anne Her kavgada ölen benim Bayrak tutan çarpışan Her kadın toprağı tırnaklıyarak Doğurur beni Özlem benim kavga benim aşk benim Adı başka sesi başka Nice yaşıtım Koynunda çiçekler, Çicekler içinde yeni bir ülke getirirler.