Hoşgeldiniz!

ressam

Bob Ross -  Resim Sevinci  (Trt 2 Dublaj) 27:28
Bob Ross - Resim Sevinci (Trt 2 Dublaj) 19.380 izlenme - 8 yıl önce Yüzündeki o huzur dolu, o sevecen ifadesi, resim yaparken ki hayalgücü, anlattığı hikayeleri, bonus saçları, ses tonu, stüdyoya getirdiği sincabı ile çocukluğumuza işlemiş, güzel insan. Her bölümde resme, sanki çöp adam çiziyormuş gibi başlar, resim bittiğinde, gerçek bir görüntüye bakıyormuş hissi verecek kadar başarılı eserler çıkarırdı. Nur içinde Bob
Rakılı Asmalımescit Sanat Sohbetleri - TRT 08:07
Rakılı Asmalımescit Sanat Sohbetleri - TRT 17.366 izlenme - 8 yıl önce 1999 yılında TRT-int yapılanan sanat sohbetlerden kısa bir kesit. Rönesans döneminin sonuçları olarak, çağın ötesi bir akustik sistemle ortaya çıkan bu eşsiz sohbetler, insana geçmişten gelen o ince nüansı yansıtıyor.
Müslüm Gürses Karikatürü Nasıl Çizilir? 04:14
Müslüm Gürses Karikatürü Nasıl Çizilir? 35.946 izlenme - 16 yıl önce arkadaşlar umarım beğenirsiniz.yorumlarınızı bekliyorun
Yapılan Şakayı Beğenmeyen Zenci Abi 00:49
Yapılan Şakayı Beğenmeyen Zenci Abi 6.894 izlenme - 5 yıl önce Sinirli oldukları konuşmalarından anlaşılan adam ve kız arkadaşının tepkileri sert olmuş.
Bir Sanatçının 9 Yaşından 31 Yaşına Kadar Gelişen Çizim Yeteneği 00:59
Bir Sanatçının 9 Yaşından 31 Yaşına Kadar Gelişen Çizim Yeteneği 1.621 izlenme - 1 yıl önce Resim dünyası sizin hayal gücünüz ile sınırlı, siz ne kadar geniş düşünürseniz, resimleriniz de o kadar geniş olur. Ayrıca resim çizmekle ilgili küçük yaştan beri çalışmalar yapan sanatçının yıllar içinde gelişen yeteneğini izliyoruz...
Resim Sevinci - Ressam Bob Ross (1.Bölüm) 27:39
Resim Sevinci - Ressam Bob Ross (1.Bölüm) 7.887 izlenme - 6 yıl önce Resim Sevinci - Ressam Bob Ross (1.Bölüm) Bob Norman Ross, Amerika Birleşik Devletleri'nden ressam ve televizyoncu. Bob Ross, yarım saat içinde doğa resimleri yaptığı, uzun yıllar devam eden Resim Sevinci programıyla tanınmıştır.
Çamurlu Arabayı Sanat Eserine Dönüştürmek 01:35
Çamurlu Arabayı Sanat Eserine Dönüştürmek 695 izlenme - 10 ay önce Resim konusunda oldukça başarılı yeteneğe sahip olan adam çamurlu aracın arkasına müthiş bir görsel yapmış.
İki El ve İki Ayağıyla Aynı Anda Dört Portre Yapan Ressam 01:19
İki El ve İki Ayağıyla Aynı Anda Dört Portre Yapan Ressam 1.190 izlenme - 1 yıl önce Hollanda'da yaşayan 29 yaşındaki Rajacenna Van Dam'ın en önemli özelliği, her iki eliyle hatta her iki ayağıyla da aynı anda resim yapabilmesi.
Bob Ross - Resim Sevinci - 4 (Trt 2 Dublaj) 23:00
Bob Ross - Resim Sevinci - 4 (Trt 2 Dublaj) 8.217 izlenme - 8 yıl önce Bob Ross, yarım saat içinde doğa resimleri yaptığı, uzun yıllar devam eden Resim Sevinci programıyla tanınmıştır. Özgün adı "The Joy of Painting" olan bu program, Türkiye'de de TRT 2'de yayınlanmıştır. Ressam, yakalandığı Lenf Bezi Kanseri nedeniyle, 1995'te hayatını kaybetmiştir. Hazırladığı televizyon programları hâlâ dünya genelinde yayımlanmaktadır. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/46532/bob-ross-resim-sevinci-trt-2-dublaj http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/57614/bob-ross-resim-sevinci-2-trt-2-dublaj http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/65379/bob-ross-resim-sevinci-3-trt-2-dublaj
Tuvali Öperek Resim Yapan Sanatçı 00:39
Tuvali Öperek Resim Yapan Sanatçı 1.449 izlenme - 2 yıl önce Resim yapmak için ne kullanırsınız sorusuna dudak denilse ilk başta yadırgarsınız. Ancak bu kadın rujlu dudaklarla harika bir resim ortaya çıkarmış.
Kaşıkla Portre Çizen Yetenekli Çinli 00:24
Kaşıkla Portre Çizen Yetenekli Çinli 919 izlenme - 2 yıl önce Resim yapmanın bir çok farklı yolunu görmüştük ancak bu seferki oldukça farklı... Çinli adam eline aldığı kaşıkla müthiş bir portre ortaya çıkarmış.
İranlı Ressam Javad Soleimanpour'un Muhteşem Mustafa Kemal Atatürk Çalışması 00:13
İranlı Ressam Javad Soleimanpour'un Muhteşem Mustafa Kemal Atatürk Çalışması 309 izlenme - 6 ay önce İranlı ressam Javad Soleimanpour, Mustafa Kemal Atatürk'ün muhteşem bir resmini yaptı. 20 günde yağlı boya ile yapılan resmin gerçekçiliği sosyal medyada büyük ilgi gördü.
Göbeğini Tuvale Çeviren Kadın 03:10
Göbeğini Tuvale Çeviren Kadın 1.609 izlenme - 4 yıl önce Resim yeteneği olan kadın yeteneğini konuşturmak için çok farklı bir yöntem seçmiş ve tuval olarak göbeğini kullanmış.
İklim Aktivistleri Van Gogh'un Tablosuna Çorba Fırlattı 01:02
İklim Aktivistleri Van Gogh'un Tablosuna Çorba Fırlattı 568 izlenme - 12 ay önce İklim aktivistleri, eylemleri sırasında yanlarında getirdikleri çorbayı, milyon dolarlık Van Gogh eserinin üzerine döktü.
Bene Gardeşini Gösterdiler Ablasını Gaktıla 04:28
Bene Gardeşini Gösterdiler Ablasını Gaktıla 3.839 izlenme - 8 yıl önce Egemin gözünü seveyim televizyonlarda gördüğünüz çakma ege dizilerine şivelerine aldanmayın izlerseniz yürü gari ibram ve hadi gari cumhur'u izleyin bu adamlar gerçek ege şivesiyle konuşuyorlar ve filmler de gayet eğlenceli tavsiye ederim.Bu videoda da ana karakterlerden ibramın komik şivesiyle karşı karşıyayız altyazı ekleme konusunda kararsız kaldım anlayamadığınız yerler olursa yardımcı oluruz gari voyn :)
Bob Ross - Resim Sevinci 12:48
Bob Ross - Resim Sevinci 4.576 izlenme - 8 yıl önce Biraz önce Bob Ross'un üzerimde bıraktığı etkiyi tahayyül etmeye çalışırken dehşet içinde sıçrayıverdim alkışlarında her daim istikrarı yakalamış dostlarım. Zira farkettim ki ne Emmanuelle'ler, ne Justine'ler, ne de Colpo Grosso'lar hipotalamusumu Bob Ross kadar meşgul etmemiş, çimdiklememiş. Bunun sağlamasını yapmak için ilk önce favorim olan Emmanuelle'in "uçakta sevişenler kulübü" bölümünü hatırlamaya çalıştım. Sonuç olarak gözümün önüne şifreli Cine5 izlediğim günlerdekine benzer bulanık görüntüler geldi, Allah sizi inandırsın hiç tadı tuzu yoktu. Ardından Resim Sevinci'ni düşünmek üzere gözlerimi kapattığım an ekranın sağından solundan fırlayıvermiş yalnız ama huzurlu ağaçlar, şarıl şarıl akan derelerdeki taşlara vuran güneş parıltıları, birbirlerini asla yalnız bırakmayan mutlu çalıcıklar, titan beyazları, van dayk kahverengileri tüm berraklığıyla önüme serildi. Tuzlu fıstık yerken bile bu kadar garip hissetmemiştim.
Eski Cep Telefonlarının Tuşlarını Sanata Dönüştüren Adam 02:19
Eski Cep Telefonlarının Tuşlarını Sanata Dönüştüren Adam 653 izlenme - 1 yıl önce Genç bir sanatçı olan Mounou Desire Koffi , düzinelerce kullanılmış cep telefonu klavyesi, tuvalini oluşturmak için bir araya getiriyor. Ortaya müthiş bir sanat çıkıyor...
Kent Haritalarını Tuval Olarak Kullanan Sanatçı 02:03
Kent Haritalarını Tuval Olarak Kullanan Sanatçı 512 izlenme - 1 yıl önce Sanatçı Ed Fairburn, insan portrelerini ve kent topografyalarını titizlikle birleştirerek mükemmel bir sanata imza atıyor.
Parmaklarıyla Resim Yapan Sokak Sanatçısı 01:03
Parmaklarıyla Resim Yapan Sokak Sanatçısı 494 izlenme - 1 yıl önce Bazı insanlar resim yapmak için fırçaya, kaleme gerek duymazlar. Bu sokak sanatçısı da onlardan biri...
Elini Kaldırmadan Müthiş Portre Çizen Kadın 00:41
Elini Kaldırmadan Müthiş Portre Çizen Kadın 554 izlenme - 1 yıl önce Kalemlerini kaldırmadan tek dokunuşta unutulmaz resimler çizen kadın, bu yeteneğini tebeşirle de sergilemiş. Ortaya müthiş bir portre çıkmış.
İstanbul (1960) 14:05
İstanbul (1960) 2.096 izlenme - 6 yıl önce Asteriks ve Red Kid maceralarının yazarı Goscinny ile Belçika'lı ressam Hergé'nin bir araya gelerek yarattığı çizgi-karakter Tenten'in maceraları 1946 yılında çizilmeye başlandı. Tüm dünyada sevilen maceraların kahramanlarını okuyucular beyaz perde de görmek isteyince, 1960 yılında "Tintin Et Le Mystére De La Toison D'or" filminin çekimleri için yönetmen Jean-Jacques Vierne (1921-2003) ve film ekibi, Türkiye'ye geldi. 1960 yazı 35mm olarak çekilen film, Fransa'da 1961 Aralık ayında vizyona girdi. Filmin Türkiye'deki ilk gösterim tarihi ise bundan 4 ay sonra 27 Nisan 1961 tarihinde, "Tenten İstanbul'da" ismiyle olmuştur. Film Amerika'da "Tintin and the Golden Fleece" ismiyle vizyona girdi. Filmde Malik rolüyle Ulvi Uraz (1921-1974), Çaycı rolüyle Faik Coşkun (1914-1978), Avukat rolünde Kamer Baba (Mülayim Ters, 1911-1986), Père Alexandre rolünde Fransız şarkıcı Charles Vanel (1892-1989) ve Midas Papos rolünde de şarkıcı Darío Moreno (1921-1968) görünmektedir. Filmde Tenten rolünü Jean-Pierre Talbot oynamıştır. 2008'de DVD'ye satışı yapılan film, bundan 1 yıl sonra full HD olarak blueray'e basılmıştır. 35mm olarak çekilen filmin gerçek netliğini ancak 4K versiyonunda izleyebileceğiz.
Kahveyle Resim Yapmak 01:12
Kahveyle Resim Yapmak 664 izlenme - 2 yıl önce Bu resimleri çizmek için gerçekten yetenek gerekiyor. Bazen kahveyi döktükten sonra kahve tuval üzerinde kurumadan hayvan, çiçek, insan gibi figürler ortaya çıkarılıyor.
Diş İzi - Mona Lisa Gerçeği 06:34
Diş İzi - Mona Lisa Gerçeği 4.328 izlenme - 8 yıl önce "Boynunda diş izi var, söyle kimle seviştin" şarkısıyla izleyenleri kendinden alan nadide bir eser. Sitedeki dİğer videosu: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/64092/ormanda-bikiniyle-gezen-kadinin-drami
Bob Ross - Resim Sevinci - 1. Bölüm 28:01
Bob Ross - Resim Sevinci - 1. Bölüm 4.017 izlenme - 8 yıl önce Yarım saatte tamamladığı, içinde “mutlu” öğeler barındıran muhteşem doğa resimleri ve kabarık kıvırcık saçlarıyla TRT 2 ekranı karşısında büyülenerek izlediğimiz Bob Ross’un "Resim Sevinci" (The Joy of Painting) programının ilk bölümüdür. Nesilden nesile aktarılan “Belki şurada küçük mutlu bir ağaç vardır” sözleriyle hafızalarda yer eden Amerikalı ressam Bob Ross, yaşasaydı 73. doğum gününü kutluyor olacaktı. 29 Ekim 1942 doğumlu olan ressam yakalandığı lenf bezi kanseri nedeniyle, 1995'te 53 yaşında hayatını kaybetmişti. Ünlü ressamın Morgan, Steven ve Bob Ross isimlerini verdiği üç çocuğu vardır. 1. bölüm olması nedeniyle, siteye en çok yakışan içeriklerden birisi olduğunu düşünüyorum, Yaşam sevinciniz hiç bitmesin,iyi seyirler.
Adnan Oktar ve Sanatçı Jolina Bonita 02:01
Adnan Oktar ve Sanatçı Jolina Bonita 4.576 izlenme - 9 yıl önce Sayın Adnan Hoca'mızın konugu olan hanım efendi işte karşınızda arkadaşlar işte güzel bi konuk iyi hoş Adnan Hoca da ona yorum yapmış, izleyin, işte buyrun.
Bob Ross Remix - Happy Little Clouds - PBS Digital Studio 03:23
Bob Ross Remix - Happy Little Clouds - PBS Digital Studio 1.797 izlenme - 8 yıl önce Yıllarca hayranlık ve şaşkınlık ile izlediğimiz bob dayı ile remix çalışması ne yalan söyleyeyim günümüz sanatçılarından çok daha iyi olmuş.
Ressam Olup Eserleri Açık Arttırmaya Çıkan Şempanze 01:16
Ressam Olup Eserleri Açık Arttırmaya Çıkan Şempanze 949 izlenme - 5 yıl önce Polonya'da içindeki sanatçı ruhunu keşfeden Lucy adındaki şempanze ressamlığa başladı. Yenilebilir boyalardan tablolar yapan şempanzenin resimleri Varşova'daki Prag Müzesi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu
Zenci Ressam İnanılmaz Resim Dersi 01:59
Zenci Ressam İnanılmaz Resim Dersi 1.704 izlenme - 8 yıl önce Şimdi bu adam bu güzelim panoya bu anlamsız çizgileri neden çiziyor? Son saniyeyi bekleyin ya da 2 dakikalık videonun atlata atlata son saniyeye getirin
Tavşanlılı Ressam Abdullah Taktak (Değerlerimiz) 07:14
Tavşanlılı Ressam Abdullah Taktak (Değerlerimiz) 935 izlenme - 7 yıl önce Kütahya Tavşanlılı, (az buçuk hemşehrim), ilkokul mezunu Abdullah amcanın kişisel gelişimi ve sohbetleri
Salvador Dali İçin Lokma Döktürmek 02:02
Salvador Dali İçin Lokma Döktürmek 857 izlenme - 5 yıl önce 30. ölüm yıl dönümünde ünlü ressam Salvador Dali için İstanbul'da bir grup sanatsever lokma döktürmüş . Ne diyelim Allah kabul etsin...