Hoşgeldiniz!

Ressamın Videoları İzle

Ressamın Gözü 51. Bölüm (Oryantalizm) 04:08
Ressamın Gözü 51. Bölüm (Oryantalizm) 824 izlenme - 2 ay önce Kısa belgesel dizimizin bu bölümünde Durmuş Akbulut hocamız, sadece oryantalist (şarkiyatçı) resmi değil, oryantalist zihniyeti de anlatıyor. Ayrıca Edward Sait'in kitaplarını da hararetle tavsiye ederim.
Ressamın Gözü - 28. Bölüm (El Feyyum Mumya Portreleri) 03:59
Ressamın Gözü - 28. Bölüm (El Feyyum Mumya Portreleri) 866 izlenme - 3 ay önce Feyyum mumya portreleri, Roma devrinde Mısır'da mumyaların üzerlerine yerleştirilen ahşap plakalara yapılmış gerçekçi portrelerdir. Genellikle milattan sonra 1. yüzyıldan 3. yüzyıl ortasına kadar süren devrede yapılmış oldukları kabul görür. Portreler Antik Mısır'da köklü bir geçmişi olan mumya tabutu resim sanatını miras almış ve dolayısıyla başta Kıpti ikonografisi olmak üzere post-klasik ve erken Orta Çağ dönemlerindeki Doğu Akdeniz sanatını etkilemiştir. Yaklaşık 900 portre günümüze kadar kalabilmiştir. Bunun temel nedeni Mısır'ın sıcak ve kurak bir iklime sahip olmasıdır. (wikipedi) Belgeselimizde daha geniş bilgiler var.
Ressamın Gözü - 38. Bölüm (Salvador Dali) 03:59
Ressamın Gözü - 38. Bölüm (Salvador Dali) 1.005 izlenme - 4 ay önce Kısa belgesel dizimizde İspanyol resminin 3 büyüklerinden (Goya ve Picasso ile beraber) olan Salvador Dali'nin Eriyen Saater diye bildiğimiz ama asıl adı Belleğin Azmi olan resmini inceliyoruz. Dali meğer, sahildeki evinde, eriyen peynirlerin resmini yapmış.
Ressamın Gözü - Eduard Manet 03:59
Ressamın Gözü - Eduard Manet 982 izlenme - 5 ay önce Kısa belgesel dizimizin bu bölümünde Fransız resmini akademinin sınırları dışına çıkaran Eduard Manet'i tanıyoruz.
Ressamın Gözü Arnolfini'nin Evlenmesi 04:02
Ressamın Gözü Arnolfini'nin Evlenmesi 1.675 izlenme - 7 ay önce Kuzey Rönesansınn öncüsü Jan van Eyck'in ayrıntılar ve sembollerle dolu meşhur resmi Arnolfini'nin Evlenmesi'ni inceliyoruz. Resimdeki en ilginç ayrıntı, kadının hamile değil, o dönemin modasına göre giyinmiş olması. Birde sunucu bahsetmemiş olsa da, çiftin ayakucundaki süs köpeğine de dikkat edin derim
Ressamın Gözü Japon Dalgası  (Kanagawa Açıklarında Büyük Dalga) 04:01
Ressamın Gözü Japon Dalgası (Kanagawa Açıklarında Büyük Dalga) 1.464 izlenme - 8 ay önce Kısa belgesel serimizin bu bölümünde en çok bilinen Japon resmi olan, Katsushika Hokusai'nin Kanagawa Açıklarında Büyük Dalga (daha çok bilinen adı ile Japon dalgası) resmini inceleyeceğiz.
Ressamın Gözü - Picasso - Guernica 03:59
Ressamın Gözü - Picasso - Guernica 1.168 izlenme - 10 ay önce Yayın hayatına veda eden TRT-TÜRK kanalının güzel programıydı Ressamın Gözü. Epeydir eklenmiyordu sitemize. Durmuş Akbulut abi, Picasso'nun kendisi kadar meşhur resmini irdeliyor.
Ressamın Gözü - 6. Bölüm - Delilik 04:01
Ressamın Gözü - 6. Bölüm - Delilik 932 izlenme - 7 ay önce Kısa belgesellerimizin bu bölümünde, resim sanatı tarihi boyunca, deliliği ele alıyoruz. Öğreniyoruz ki üç yüz yıl boyunca deliliğin sebebini kafatasında taş olduğuymuş.Kafaya geçirilmiş huninin delilik simgesi olması da, çok eskiden beri varmış. Deliliğin göstergesi hep çirkinlik olmuş. Bunun sebebi de çok boyutlu görmenin, ekzantirik dışavurumuymuş.
Ressamın Gözü - 14. Bölüm (Deniz) 03:59
Ressamın Gözü - 14. Bölüm (Deniz) 295 izlenme - 3 ay önce Kısa belgesel serimizin bu bölümünde, çağlar boyunca ressamların denizlere bakışını inceliyoruz.
Genç Ressamın İlginç Resim Tekniği 03:10
Genç Ressamın İlginç Resim Tekniği 2.993 izlenme - 5 yıl önce Genç Ressamın İlginç Resim Tekniği
Raffaello - Atina Okulu (Ressamın Gözü 29. Bölüm) 04:05
Raffaello - Atina Okulu (Ressamın Gözü 29. Bölüm) 703 izlenme - 10 ay önce 1509-1511 yılları arasında yapılmış fresk, Vatikan'da Stanza della Segnatura'da bulunmaktadır.
Ressamın Gözü - İnci Küpeli Kız 03:59
Ressamın Gözü - İnci Küpeli Kız 811 izlenme - 2 yıl önce Bu bölümde, ölümünden iki yüzyıl sonra değeri anlaşılan Hollandalı ressam Johannes Wermeer'in,kuzeyin Mona Lisa'sı diye bilinen İnci Küpeli Kız (Aslıdan Türbanlı kız) resmini inceliyoruz. Hakkına bir film de yapılan resmin modeli muhtemelen ressamın 11 kızından (aile planlaması bilmiyormuş) en büyüğüne aitmiş.
Ressamın Gözü - Van Gogh 03:59
Ressamın Gözü - Van Gogh 621 izlenme - 2 yıl önce Kısa belgesel serisinin bu bölümünde, değeri öldükten çok sonra anlaşılan Hollandalı ressam Vicent Vaan Gogh'un, Kuzey Avrupadan Akdenize inince resimlerinde oluşan değişmeyi göreceğiz.
Ressamın Gözü - Görünmeyen (5. Bölüm) 04:00
Ressamın Gözü - Görünmeyen (5. Bölüm) 503 izlenme - 2 yıl önce Ressamın Gözü adlı tv serisinin bu bölümünde resimlerde ilk bakışta farkedemediğimiz ancak çok da gizli olmayan öğeler insan algısının özellikleri ile incelenmektedir.
Ressamın Gözü - Kaplumbağa Terbiyecisi 03:59
Ressamın Gözü - Kaplumbağa Terbiyecisi 752 izlenme - 2 yıl önce En meşhur Türk resmini ve ressamını inceliyor ve oryantalist ressamların fotoşopu çok önceden icat ettiklerini öğreniyoruz.
Ressamın Gözü - Yalnızlık (7. Bölüm) 03:59
Ressamın Gözü - Yalnızlık (7. Bölüm) 425 izlenme - 1 yıl önce Trt Türk'de yayınlanan Ressamın Gözü belgeselinin bu bölümünde "yalnızlık" kavramının ressam gözüyle yansımaları ve bu yansımaların zaman içinde nasıl değiştiği irdeleniyor.
Ressamın Gözü - Karanlık (3. Bölüm) 03:59
Ressamın Gözü - Karanlık (3. Bölüm) 382 izlenme - 2 yıl önce Ressamın Gözü'nün 3.bölümünde tablolardaki karanlığın etkisi Vittore Carpaccio ile Rönesans resimlerini kıyaslayarak inceleniyor.
iranlı ressamın eserleri bodrumda 02:22
iranlı ressamın eserleri bodrumda 761 izlenme - 6 yıl önce iranlı ressamın eserleri bodrumda
Ressamın Gözü - Gezintide Kadınlar (30. Bölüm) 03:59
Ressamın Gözü - Gezintide Kadınlar (30. Bölüm) 361 izlenme - 2 yıl önce Ressamın Gözü' bu bölümde, Osman Hamdi'nin 1887 de resmettiği "gezintide kadınlar" tablosunu ele alıyor. Osmanlı'da ki dönemin modasını, kadınların giyim tarzını anlatıyor. Keyifli izlemeler.
Ressamın Gözü - İstanbul 03:56
Ressamın Gözü - İstanbul 176 izlenme - 2 yıl önce Tarih boyunca ressamların İstanbul'u nasıl gördüklerini ve nasıl resmettiklerini izliyoruz. İstanbul her zaman bambaşkadır.
Ressamın Gözü - Çocuklar, Kadınlar ve Masumiyet 04:00
Ressamın Gözü - Çocuklar, Kadınlar ve Masumiyet 230 izlenme - 2 yıl önce Kısa belgesellerin bu bölümünde, resim sanatı boyunca çocukar, kadınlar ve onların üzerinden işlenen masumiyet konusunu göreceğiz.
Ressamın Gözü - Yas Tutmak 03:59
Ressamın Gözü - Yas Tutmak 184 izlenme - 2 yıl önce Bu bölümde insanları yas tutma adetleri, kıyafetleri ve bunların resmedilmesinin tekniklerini öğreniyoruz.
Ressamın Gözü - Cezanne ve St. Victuar Dağı Saplantısı 03:59
Ressamın Gözü - Cezanne ve St. Victuar Dağı Saplantısı 168 izlenme - 2 yıl önce Fransızların büyük ressamı Paul Cezanne ve Sen Victuar dağına karşı absürt saplanrısını göreceğiz.
Kör Ressamın İnanılmaz Hikayesi 09:49
Kör Ressamın İnanılmaz Hikayesi 428 izlenme - 7 yıl önce gözlerınıze ınanamıyacaksınız türkİye mİzİn gururu baŞkentİmİzİn onuru tek kelime super
bodrum sevdalısı ressamın isyanı 04:29
bodrum sevdalısı ressamın isyanı 252 izlenme - 7 yıl önce bodrum sevdalısı ressamın isyanı
Layers Of Fear[Korku Oyunu] // Bir Ressam'ın Kara Hikayesi 53:27
Layers Of Fear[Korku Oyunu] // Bir Ressam'ın Kara Hikayesi 154 izlenme - 1 yıl önce Yeni kısa bir seri ve tabi korku oyunu serisi, hepinize iyi seyirler :) Abone Olmak İçin http://goo.gl/H0M8qa Oyunları Ucuza Almak İçin: https://www.g2a.com/r/yabancioyuncu Takipte Kalmak İçin: • twitter https://twitter.com/kashykcy • facebook https://www.facebook.com/cekinmeyingelin • google plus https://plus.google.com/u/0/+MrKashyk • twitch http://www.twitch.tv/yabancioyuncu • youtube https://www.youtube.com/channel/UChFiy3vBTdbFLiziqZCxmug
Ressamın Gözü - Grande Jalte Adası'nda Bir Pazar Öğleden Sonra 03:59
Ressamın Gözü - Grande Jalte Adası'nda Bir Pazar Öğleden Sonra 50 izlenme - 1 yıl önce Georgese Serual'in bu resmi ,izlenimciliğin simgelerindendir. Grande Jalte aslında ada flaan değildir. Paris şehri büyüyünce, Sen nehriyle birleşen diğer nehrin kavuştuğu bu bölge, bir ada gibi kalmış, şehir halkı buraya ada demiştir.
Morisot'nun 04:14
Morisot'nun "Ressamın Annesi ve Kız Kardeşi" İsimli Tablosu 27 izlenme - 3 yıl önce Morisot'nun "Ressamın Annesi ve Kız Kardeşi" İsimli Tablosu (The Mother and Sister of the Artist) Morisot, The Mother and Sister of the Artist