Hoşgeldiniz!

ressamın

Maşa İle Koca Ayı Türkçe - Genç Bir Ressamın Şarkısı  02:07
Maşa İle Koca Ayı Türkçe - Genç Bir Ressamın Şarkısı 11.053 izlenme - 2 ay önce Maşa İle Koca Ayı Türkçe - Genç Bir Ressamın Şarkısı Güzel bir kış günü Maşa İle Koca Ayı resme başlamak için bir ilham duyarlar. Maşa ufak bir tuval alır ve ormanda herkesin resmini çizmeye başlar. Sonuç olarak, Maşa’nın artistik çabası sadece hayvanlar üzerinde değil çevredeki herşey üzerinde genişler. Maşa İle Koca Ayı tüm Rus çocukları tarafından bilinen Rus folkloründe kahramanlardir. Sadece dizilerde modern dünyada yaşamakta ve farklıdırlar; bu da Animaccord Animasyon Stüdyosu’na etkileşimlerde yeni olasılıklar getirmiştir. Diziler iki ana karakter arasındaki eşsiz ilişkiden bahseder. Maşa bir yerde duramayan ve herşeye burnunu sokan aşırı derecede aktif bir küçük kızdır. Koca Ayı rahatı ve sessizliği seven büyük ve içten bir erkektir. Ilk buluşmalarından sonra, Koca Ayı Maşa’nın kendisini kesinlikle sürükleyeceği hep bir diğer eğlence ve vahşi maceraya beklenti içindedir. Maşa İle Koca Ayı.
Ressamın Gözü 34. Bölüm (Anatomi Dersi - Rembrant) 03:59
Ressamın Gözü 34. Bölüm (Anatomi Dersi - Rembrant) 1.033 izlenme - 1 yıl önce Resimde XVII. yüzyıl Hollandasının ünlü cerrahlarından Dr. Nicolaes Tulp tarafından düzenlenen bir anatomi dersi ve bir grup cerrah tasvir edilmiştir.[2] Resimdeki olay 16 Ocak 1632 tarihinde gerçekleşiyor. Olay bir anatomi dersi olsa da tabloda cerrahi aletler ve kan yoktur, bunun yerine tablonun sağ alt köşesinde açık bir kitap bulunur. Muhtemelen bu kitap 1543'te Andreas Vesalius tarafından yazılan De Humani Corporis Fabrica kitabıdır. Ceset Üzerinde deney yapılan ceset bu olaydan bir gün önce silahlı soygunda yakalanarak idama mahkûm edilen Aris Kindt'e ait. O tablonun merkezindedir. Cesedin yüzü kısmen gölgelidir. Bu Rembtandt'ın sık kullandığı umbra mortis (ölüm gölgesi), tekniğidir. Rembrandt - La Leçon d'anatomie.jpg Doktor Tulp cesetin kol kaslarını incelemektedir. Diğer cerrahlar ise onu izliyorlar. Tablonun sol üst köşesinde ressamın imzası yer alıyor. Rembrandt'ın bu tabloyu gerçek boyutlarda yapması ve kullandığı ışık ayarı ona doğallık kazandırmıştır. Dr. Nicolaes Tulp’un Anatomi Dersi Rembtandt'ın Amsterdam'a taşındıktan sonra yaptığı ilk tablodur.[3] Hollandalı ressam Vincent Van Gogh, kardeşi Theo’ya yazdığı bir mektupta ‘’Rembrandt’ın Anatomi Dersi adlı eserini gördün mü?’’ diye sorar, ardından ise ‘’…Tenin tonlarını hatırlıyor musun? Toprak, çırılçıplak toprak, özellikle de ayaklar… Bir de yer yer-aslında bütünüyle-giysinin tonuyla yüzün tonu arasında bir kontrast var…’’ der.
Ressamın Gözü - Picasso - Guernica 03:59
Ressamın Gözü - Picasso - Guernica 1.593 izlenme - 2 yıl önce Yayın hayatına veda eden TRT-TÜRK kanalının güzel programıydı Ressamın Gözü. Epeydir eklenmiyordu sitemize. Durmuş Akbulut abi, Picasso'nun kendisi kadar meşhur resmini irdeliyor.
Genç Ressamın İlginç Resim Tekniği 03:10
Genç Ressamın İlginç Resim Tekniği 3.037 izlenme - 6 yıl önce Genç Ressamın İlginç Resim Tekniği
Ressamın Gözü 11. Bölüm (Köylüler) 04:00
Ressamın Gözü 11. Bölüm (Köylüler) 847 izlenme - 1 yıl önce Kısa belgesel serimizin bu bölümünde köylülerin resim sanatında işlenmesi ve bu işlenmensinin gelişmesini görüyoruz.
Ressamın Gözü Japon Dalgası  (Kanagawa Açıklarında Büyük Dalga) 04:01
Ressamın Gözü Japon Dalgası (Kanagawa Açıklarında Büyük Dalga) 1.671 izlenme - 2 yıl önce Kısa belgesel serimizin bu bölümünde en çok bilinen Japon resmi olan, Katsushika Hokusai'nin Kanagawa Açıklarında Büyük Dalga (daha çok bilinen adı ile Japon dalgası) resmini inceleyeceğiz.
Ressamın Gözü Arnolfini'nin Evlenmesi 04:02
Ressamın Gözü Arnolfini'nin Evlenmesi 1.838 izlenme - 2 yıl önce Kuzey Rönesansınn öncüsü Jan van Eyck'in ayrıntılar ve sembollerle dolu meşhur resmi Arnolfini'nin Evlenmesi'ni inceliyoruz. Resimdeki en ilginç ayrıntı, kadının hamile değil, o dönemin modasına göre giyinmiş olması. Birde sunucu bahsetmemiş olsa da, çiftin ayakucundaki süs köpeğine de dikkat edin derim
Ressamın Gözü - 38. Bölüm (Salvador Dali) 03:59
Ressamın Gözü - 38. Bölüm (Salvador Dali) 1.329 izlenme - 2 yıl önce Kısa belgesel dizimizde İspanyol resminin 3 büyüklerinden (Goya ve Picasso ile beraber) olan Salvador Dali'nin Eriyen Saater diye bildiğimiz ama asıl adı Belleğin Azmi olan resmini inceliyoruz. Dali meğer, sahildeki evinde, eriyen peynirlerin resmini yapmış.
Ressamın Gözü - 28. Bölüm (El Feyyum Mumya Portreleri) 03:59
Ressamın Gözü - 28. Bölüm (El Feyyum Mumya Portreleri) 1.053 izlenme - 2 yıl önce Feyyum mumya portreleri, Roma devrinde Mısır'da mumyaların üzerlerine yerleştirilen ahşap plakalara yapılmış gerçekçi portrelerdir. Genellikle milattan sonra 1. yüzyıldan 3. yüzyıl ortasına kadar süren devrede yapılmış oldukları kabul görür. Portreler Antik Mısır'da köklü bir geçmişi olan mumya tabutu resim sanatını miras almış ve dolayısıyla başta Kıpti ikonografisi olmak üzere post-klasik ve erken Orta Çağ dönemlerindeki Doğu Akdeniz sanatını etkilemiştir. Yaklaşık 900 portre günümüze kadar kalabilmiştir. Bunun temel nedeni Mısır'ın sıcak ve kurak bir iklime sahip olmasıdır. (wikipedi) Belgeselimizde daha geniş bilgiler var.
Ressamın Gözü 51. Bölüm (Oryantalizm) 04:08
Ressamın Gözü 51. Bölüm (Oryantalizm) 991 izlenme - 2 yıl önce Kısa belgesel dizimizin bu bölümünde Durmuş Akbulut hocamız, sadece oryantalist (şarkiyatçı) resmi değil, oryantalist zihniyeti de anlatıyor. Ayrıca Edward Sait'in kitaplarını da hararetle tavsiye ederim.
Ressamın Gözü - Eduard Manet 03:59
Ressamın Gözü - Eduard Manet 1.067 izlenme - 2 yıl önce Kısa belgesel dizimizin bu bölümünde Fransız resmini akademinin sınırları dışına çıkaran Eduard Manet'i tanıyoruz.
Raffaello - Atina Okulu (Ressamın Gözü 29. Bölüm) 04:05
Raffaello - Atina Okulu (Ressamın Gözü 29. Bölüm) 967 izlenme - 2 yıl önce 1509-1511 yılları arasında yapılmış fresk, Vatikan'da Stanza della Segnatura'da bulunmaktadır.
Ressamın Gözü - 6. Bölüm - Delilik 04:01
Ressamın Gözü - 6. Bölüm - Delilik 1.051 izlenme - 2 yıl önce Kısa belgesellerimizin bu bölümünde, resim sanatı tarihi boyunca, deliliği ele alıyoruz. Öğreniyoruz ki üç yüz yıl boyunca deliliğin sebebini kafatasında taş olduğuymuş.Kafaya geçirilmiş huninin delilik simgesi olması da, çok eskiden beri varmış. Deliliğin göstergesi hep çirkinlik olmuş. Bunun sebebi de çok boyutlu görmenin, ekzantirik dışavurumuymuş.
Ressamın Gözü - İnci Küpeli Kız 03:59
Ressamın Gözü - İnci Küpeli Kız 1.381 izlenme - 3 yıl önce Bu bölümde, ölümünden iki yüzyıl sonra değeri anlaşılan Hollandalı ressam Johannes Wermeer'in,kuzeyin Mona Lisa'sı diye bilinen İnci Küpeli Kız (Aslıdan Türbanlı kız) resmini inceliyoruz. Hakkına bir film de yapılan resmin modeli muhtemelen ressamın 11 kızından (aile planlaması bilmiyormuş) en büyüğüne aitmiş.
Ressamın Gözü - Van Gogh 03:59
Ressamın Gözü - Van Gogh 889 izlenme - 3 yıl önce Kısa belgesel serisinin bu bölümünde, değeri öldükten çok sonra anlaşılan Hollandalı ressam Vicent Vaan Gogh'un, Kuzey Avrupadan Akdenize inince resimlerinde oluşan değişmeyi göreceğiz.
Ressamın Gözü - 14. Bölüm (Deniz) 03:59
Ressamın Gözü - 14. Bölüm (Deniz) 438 izlenme - 2 yıl önce Kısa belgesel serimizin bu bölümünde, çağlar boyunca ressamların denizlere bakışını inceliyoruz.
Ressamın Gözü - Görünmeyen (5. Bölüm) 04:00
Ressamın Gözü - Görünmeyen (5. Bölüm) 679 izlenme - 3 yıl önce Ressamın Gözü adlı tv serisinin bu bölümünde resimlerde ilk bakışta farkedemediğimiz ancak çok da gizli olmayan öğeler insan algısının özellikleri ile incelenmektedir.
Ressamın Gözü - Kaplumbağa Terbiyecisi 03:59
Ressamın Gözü - Kaplumbağa Terbiyecisi 1.034 izlenme - 3 yıl önce En meşhur Türk resmini ve ressamını inceliyor ve oryantalist ressamların fotoşopu çok önceden icat ettiklerini öğreniyoruz.
Ressamın Gözü - Yalnızlık (7. Bölüm) 03:59
Ressamın Gözü - Yalnızlık (7. Bölüm) 650 izlenme - 3 yıl önce Trt Türk'de yayınlanan Ressamın Gözü belgeselinin bu bölümünde "yalnızlık" kavramının ressam gözüyle yansımaları ve bu yansımaların zaman içinde nasıl değiştiği irdeleniyor.
Ressamın Gözü - Karanlık (3. Bölüm) 03:59
Ressamın Gözü - Karanlık (3. Bölüm) 563 izlenme - 3 yıl önce Ressamın Gözü'nün 3.bölümünde tablolardaki karanlığın etkisi Vittore Carpaccio ile Rönesans resimlerini kıyaslayarak inceleniyor.
iranlı ressamın eserleri bodrumda 02:22
iranlı ressamın eserleri bodrumda 776 izlenme - 8 yıl önce iranlı ressamın eserleri bodrumda
Ressamın Gözü - Gezintide Kadınlar (30. Bölüm) 03:59
Ressamın Gözü - Gezintide Kadınlar (30. Bölüm) 526 izlenme - 3 yıl önce Ressamın Gözü' bu bölümde, Osman Hamdi'nin 1887 de resmettiği "gezintide kadınlar" tablosunu ele alıyor. Osmanlı'da ki dönemin modasını, kadınların giyim tarzını anlatıyor. Keyifli izlemeler.
Ressamın Gözü - İstanbul 03:56
Ressamın Gözü - İstanbul 240 izlenme - 3 yıl önce Tarih boyunca ressamların İstanbul'u nasıl gördüklerini ve nasıl resmettiklerini izliyoruz. İstanbul her zaman bambaşkadır.
Ressamın Gözü - Çocuklar, Kadınlar ve Masumiyet 04:00
Ressamın Gözü - Çocuklar, Kadınlar ve Masumiyet 307 izlenme - 3 yıl önce Kısa belgesellerin bu bölümünde, resim sanatı boyunca çocukar, kadınlar ve onların üzerinden işlenen masumiyet konusunu göreceğiz.
Ressamın Gözü - Yas Tutmak 03:59
Ressamın Gözü - Yas Tutmak 251 izlenme - 3 yıl önce Bu bölümde insanları yas tutma adetleri, kıyafetleri ve bunların resmedilmesinin tekniklerini öğreniyoruz.
Kör Ressamın İnanılmaz Hikayesi 09:49
Kör Ressamın İnanılmaz Hikayesi 436 izlenme - 9 yıl önce gözlerınıze ınanamıyacaksınız türkİye mİzİn gururu baŞkentİmİzİn onuru tek kelime super
Ressamın Gözü - Cezanne ve St. Victuar Dağı Saplantısı 03:59
Ressamın Gözü - Cezanne ve St. Victuar Dağı Saplantısı 229 izlenme - 3 yıl önce Fransızların büyük ressamı Paul Cezanne ve Sen Victuar dağına karşı absürt saplanrısını göreceğiz.
bodrum sevdalısı ressamın isyanı 04:29
bodrum sevdalısı ressamın isyanı 253 izlenme - 8 yıl önce bodrum sevdalısı ressamın isyanı
Layers Of Fear[Korku Oyunu] // Bir Ressam'ın Kara Hikayesi 53:27
Layers Of Fear[Korku Oyunu] // Bir Ressam'ın Kara Hikayesi 171 izlenme - 3 yıl önce Yeni kısa bir seri ve tabi korku oyunu serisi, hepinize iyi seyirler :) Abone Olmak İçin http://goo.gl/H0M8qa Oyunları Ucuza Almak İçin: https://www.g2a.com/r/yabancioyuncu Takipte Kalmak İçin: • twitter https://twitter.com/kashykcy • facebook https://www.facebook.com/cekinmeyingelin • google plus https://plus.google.com/u/0/+MrKashyk • twitch http://www.twitch.tv/yabancioyuncu • youtube https://www.youtube.com/channel/UChFiy3vBTdbFLiziqZCxmug
Ressamın Gözü - Grande Jalte Adası'nda Bir Pazar Öğleden Sonra 03:59
Ressamın Gözü - Grande Jalte Adası'nda Bir Pazar Öğleden Sonra 73 izlenme - 3 yıl önce Georgese Serual'in bu resmi ,izlenimciliğin simgelerindendir. Grande Jalte aslında ada flaan değildir. Paris şehri büyüyünce, Sen nehriyle birleşen diğer nehrin kavuştuğu bu bölge, bir ada gibi kalmış, şehir halkı buraya ada demiştir.