Hoşgeldiniz!

restorasyon

Restore Edilen Rami Kışlasında Tarihi Eser Cinayeti 03:31
Restore Edilen Rami Kışlasında Tarihi Eser Cinayeti 2.921 izlenme - 3 ay önce Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilen Eyüpsultan’da bulunan Rami Kışlası’nın restorasyon çalışmalarını yürüten işçilerin kışladaki eski tahtaları tarihi yapının duvarının dibinde yaktıkları o anlar havadan görüntülendi. İşçilerin 250 yıllık tarihi kışlada bir yandan ateş yakması bir yandan restore çalışmalarına devam etmesi ise şok etti.
Sosyal Medyada Para Toplayıp Şato Satın Aldılar 01:19
Sosyal Medyada Para Toplayıp Şato Satın Aldılar 4.108 izlenme - 5 ay önce Fransa'da 6 bin 500 kişi sosyal medyada organize olup 500 bin Euro'ya şato satın alındı. Şimdi de şatonun restorasyonu için para toplanıyor. Sosyal medya kimi zaman spekülasyonlar ve yalan haberler ile alınsa da birbirini tanımayan insanların örgütlenmesi için muazzam bir platform olduğunu gözler önüne sermiş.
Rami Kışlası Havadan Görüntülendi 03:33
Rami Kışlası Havadan Görüntülendi 1.329 izlenme - 2 ay önce İstanbul Eyüp’te bulunan 250 yıllık Rami Kışlası’nı, Türkiye’nin en büyük kütüphanesi haline getirecek olan proje kapsamında restorasyon çalışmaları devam ediyor. Müze, kütüphane, restoranlar, alışveriş mekanları ve 200 dönümlük peyzaj düzenlemesini içeren restorasyon çalışmaları havadan görüntülendi.
Otomobil Gözünden Muayene Serüveni 01:59
Otomobil Gözünden Muayene Serüveni 1.581 izlenme - 3 ay önce Muayene için istasyona giden aracın üzerindeki kameranın muayene hattına düşmesiyle yaşanan küçük kaosu ve istasyon çalışanlarının tepkilerini izliyoruz. Başka özet cümlesi gelmedi aklıma sen bi ayar çekersin artık bu kısma admin.. ya da okumadan geçersin onaylarsın belki şu metni bile bilemiyorum.. görücez..
3 Yıl Süren Hızlandırılmış Restorasyon 10:09
3 Yıl Süren Hızlandırılmış Restorasyon 4.361 izlenme - 12 ay önce İzlemeye başladıktan sonra ne zaman bittiğini fark etmediğim video. Böyle videolar beni gerçekten çok etkiliyor. Sigaramı yakıp vay amınakoyim helal olsun diye diye izliyorum. Garip bi haz alıyorum. Buyurun siz de alın o hazı.
Emek Harcanmış Efsane Mk1 01:29
Emek Harcanmış Efsane Mk1 3.684 izlenme - 2 yıl önce Bakarsan bağ olur lafının örneği mk1 ve volkswagen efsanesi izliyoruz. iyi seyirler
Kemal Sunal - Manası Çok Derin (Restorasyonlu) 01:37
Kemal Sunal - Manası Çok Derin (Restorasyonlu) 2.767 izlenme - 1 yıl önce Eski filmlerimize el atıp elden geçirmeleri ve gelecek nesillere aktarmalarını sağlamaları takdire şayan bir çaba.Umarım devamı gelir diye sizi bu unutulmaz sahne ile baş başa bırakıyorum.Bilezik gibi geçirdiğiniz günlerin şerefine
Murat Sen - Hurda Gemi Saati Yenilemesi 21:41
Murat Sen - Hurda Gemi Saati Yenilemesi 2.072 izlenme - 12 ay önce Normalde youtube üzerinden içeriklerin alınıp buraya yüklenmesine çok karşıyım hatta küfür ediyorum bunu net belirteyim. Bunu paylaşmak istedim çünkü bu şekilde kanalları takip eden seven insanlar çok... izlerken kiminiz Murat Şen in yavaş konuşmasına, kiminiz çok detaylı anlatmasına bakıp sıkılacaksınız veya çok hoşunuza gidecek bilmiyorum ama gerçekten çok yararlı ve ilginç olduğu için birilerine faydası olur diye düşündüm. kendi adıma konuşacak olursam 10 gün önce bu kanalı buldum ve çoğu videolarını izledim.. izlemenizi en azıdan 1-2 tane video izleyerek şans vermenizi öneririm. Böyle insanlar gerçekten çok zor bulunuyor. Kanal : https://www.youtube.com/channel/UCLqQ5u1b5Q-LFfcUCYiKd4Q
Tek Parti Döneminin Zulmünün İbret Vesikaları 03:09
Tek Parti Döneminin Zulmünün İbret Vesikaları 3.154 izlenme - 3 yıl önce Eskişehir'in en önemli tarihi yapılarından biri olan 646 yıllık Alaaddin Camii'ndeki restorasyon çalışmaları sırasında, Cumhuriyetin ilk yıllarındaki zulmün boyutlarını gözler önüne seren bir manzarayla karşılaşıldı. Camiye çocukluğundan beri geldiğini anlatan 82 yaşındaki Hüseyin Küçükçiftçi, restorasyon sırasında ortaya çıkan durumla ilgili, "1940'lardan 1950'ye kadar ezan Türkçe okundu. 'Tanrı Uludur, Tanrı Uludur' diye. O zamanlar Arapça yazılar, Türkçe harflerle yazılıydı. 1940'lardan sonra bu cami restore oldu. O zamanlar bu yazılar yazılmıştır. Ezanın Türkçe okutulduğu dönemlere denk geliyor. Ondan evveli zaten hep Arapça'ydı” dedi.
İstanbul Kapalıçarşı’nın Son Hali Havadan Görüntülendi 03:45
İstanbul Kapalıçarşı’nın Son Hali Havadan Görüntülendi 235 izlenme - 3 ay önce 554 yıllık tarihe sahip dünyanın en büyük ve en eski alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı'nın 1785'te yapılan 232 yıllık çatısı baştan aşağı yenileniyor. 39 bin metrekarelik çatıda yaklaşık 1 buçuk yıldır devam eden restorasyon sona yaklaştı. Çatı, alt yapı ve güçlendirme olarak üç aşamalı yapılan restorasyon çalışmalarının Nisan ayına kadar bitirilmesi planlanıyor.
Aspendos Antik Tiyatro Restorasyonuna Mutfak Mermeri Eleştirisi 01:18
Aspendos Antik Tiyatro Restorasyonuna Mutfak Mermeri Eleştirisi 2.369 izlenme - 3 yıl önce Restorasyon konusunda dünya markası olan Kültür Bakanlığımızın Antalya’da dünyanın en önemli kültürel varlıklarından Aspendos Antik Tiyatrosu’ndaki basamaklar ve oturakların, orijinal koyu gri yerine beyaz mermer kullanılarak restore etmesi haklı olarak eleştirilere yol açtı. Bakanlığımız bugün konuyla ilgili ''zamanla düzelecek aynı renkte olacak elleşmeyin karışmayın olm biliyoruz biz bu işi'' gibilerinden bir açıklama yayınlamış. Videodaki hocamızda haklı olarak doğru bir eleştiride bulunuyor. Nediyelim artık başka restorasyon işine bulaşmazlar umarım.
Trabzon'daki Sümela Manastırı'nda 'Çile Odaları' Bulundu 01:34
Trabzon'daki Sümela Manastırı'nda 'Çile Odaları' Bulundu 119 izlenme - 2 ay önce Trabzon'un Maçka ilçesindeki tarihi Sümela Manastırı'nda, 2,5 yıldır süren restorasyon çalışması sırasında 'çile odaları' adı verilen yeni alanlar gün yüzüne çıkarılıyor. Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Sümela'da şimdiye kadar görülmemiş olan alanlar keşfedildiğini belirterek, "Restorasyonla ziyaretçiler o alanlara girebilecek" dedi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Hz. isa'nın Mezarının Restorasyon Görüntüsü 00:56
Hz. isa'nın Mezarının Restorasyon Görüntüsü 1.004 izlenme - 2 yıl önce Hz. isa'nın mezarının restorasyon döneminden ilk kez ortaya çıkarılması. Eski Kudüs’teki Kutsal Kabir Kilisesi’nde olduğuna inanılan Hz. İsa’nın mezarında restorasyon çalışmaları başladı. Yunanlstan’ın Atina Teknik Üniversitesi’nin restorasyon uzmanları Hz. İsa’nın gömülü olduğuna inanılan mağaranın çevresi ile üzerine inşa edilen şapel ve diğer yapıları titanyum vida ve çiviler kullanarak “Aslına zarar vermeden” restore etmeye çalışacak. En az 30 yıldır restore edilmeyen şapel öne doğru eğilmişti. Restorasyon çalışmalarının en az 6 ay daha süreceği tahmin ediliyor.
Atla Gel Şaban Minibüs Simulasyonu HD (Restorasyonlu) 01:37
Atla Gel Şaban Minibüs Simulasyonu HD (Restorasyonlu) 2.831 izlenme - 3 yıl önce Üstadımızın en güzel filmlerin'den biri olan restore edilmiş minibüs sahnesi... Filmde Kemal Abimizin Adı Niyazi Olmasına Ragmen Filmin İsmi Atla Gel Şaban Olması Hakkında Rahmetli'nin Bir roportajından... (Bundan sonra filmlerde "şaban" adını koymasak bile, değişen bir şey olacağını zannetmiyorum. Millet 'şaban' olarak biliyor. bu yıl, firma yanlışlık yaptı. film adım niyazi... adının "atla gel niyazi" olması lazım. afişler, lobiler hepsinde "atla gel şaban" oldu. seyircilerden bir kişi çıkıp da, filmdeki adın niyazi, afişte şaban, demedi. farkına bile varmadı... kemal sunal'ın adı, niyazi olsa ne olur, şaban olsa ne olur) Kemal Sunal, Dinçer Çekmez ve ismini sayamadığımız Yeşilçam emekçilerini rahmetle anıyoruz. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/19751/atla-gel-saban-hakiki-dolmus-ambiansi
Hababam Sınıfı Fragman (Hd Restorasyon) 04:16
Hababam Sınıfı Fragman (Hd Restorasyon) 1.787 izlenme - 5 yıl önce Özel Çamlıca Lisesi`ne yeni atanan müdür muavini ve tarih öğretmeni olan Mahmut Hoca (nam-ı diğer Kel Mahmut) kopya çeken, okuldan kaçıp maçlara giden, hocalarla sürekli kafa bulan öğrencilerle dolu Hababam Sınıfı`nı ilginç ceza yöntemleriyle disiplin altına almaya çalışır. Fakat aynı zamanda öğrenci haylazlığı dışında ciddi olaylar da yaşanmaktadır. Kemal Sunal - İnek Şaban Adile Naşit - Hafize Ana Halit Akçatepe - Güdük Necmi Tarık Akan - Damat Ferit Münir Özkul - Kel Mahmut Muharrem Gürses - Okul müdürü Muharrem Gür Feridun Şavlı - Domdom Ali Sıtkı Akçatepe - Paşa Nuri Cem Gürdap - Tulum Hayri Akil Öztuna - Akil Hoca Kemal Ergüvenç - Kemal Hoca Ayşen Gruda - Yarışma Sunucusu Ergin Orbey - Hüseyin Şevki Topuz Ahmet Arıman - Hayta İsmail Ertuğrul Bilda - Külyutmaz Necmi Talat Dumanlı - Sıtkı Hoca Hayri Karabey - Rıza Hoca Cengiz Nezir - Bozum Cahit Bülent İğdiroğlu - Kalem Şakir Hakkı Karadayı - Veysel Efendi Ekrem Dümer - Doktor Bekir Bilge Zobu - Beden Hocası Dilaver Gür - Dilaver Selim Naşit - Süslü Selim Tuncay Akça - Bacaksız Gazanfer Şener - Kikirik Ercan Gezmiş - Murtaza Bülent Onaran - Palamut Recep
Güncel Film Restorasyon Demosu - HD 06:43
Güncel Film Restorasyon Demosu - HD 1.130 izlenme - 3 yıl önce Eski Filmler ile yeni restorasyon uğramış filmler arasındaki farkı çok açık olarak bize sunan bir yapımdır. İzleyin teknolojinin nerelere geldiğini görün ağzınız açık kalsın. Restore edilmeyen Türk filmleri yok olmaya mahkumBunun dışında restorasyonun diğer yararları ise; *Filmlerin yanması ,yıpranması, yok olması söz konusu olmayacak *Filmlerin saklanması kolaylaşacak ve dev depolar gerekmeyecek. *Filmlerin restorasyon yapıldıktan sonra 35 mm ye basılması daha kolaylaşacak *Hiçbir kanal “maalesef filmin orjinali kötüydü” diyemeyecek.
Şaban Oğlu Şaban - Ben de Şeyimi Öpeceksin Sandım 00:30
Şaban Oğlu Şaban - Ben de Şeyimi Öpeceksin Sandım 1.263 izlenme - 3 yıl önce Şaban oğlu Şaban filminden Kemal Sunal'ın unutulmaz repliklerinden...
Hababam Sınıfı - Fesüphanallah (Restorasyonlu Görüntü) 03:09
Hababam Sınıfı - Fesüphanallah (Restorasyonlu Görüntü) 1.072 izlenme - 3 yıl önce Hababam Sınıfı'nın unutulmaz sahnelerinden olan müfettiş sahnesini restorasyonlu haliyle izlemiştik.Şimdi de Erkin Koray'ın efsane parçası Fesubhanallah'ı çok net görüntü kalitesi eşliğinde Hababam Sınıfı'nın o güzel yorumuyla izliyoruz. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/132390/hababam-sinifi-mufettis-sahnesi-restorasyonlu-goruntu
Neşeli Günler - Ziya - Aslan Avı (Restorasyonlu) 01:27
Neşeli Günler - Ziya - Aslan Avı (Restorasyonlu) 1.191 izlenme - 3 yıl önce Başrollerini Münir Özkul,Adile Naşit ve Şener Şen'in, Paylaştığı " Neşeli Günler " Adlı Filmde Ziya'nın Almanya'daki, Meşhur Aslan Avı Palavrasını Restorasyon Yapılmış Hali İle İzliyoruz...
Hababam Sınıfı - Kiremit Sahnesi (Restorasyonlu Görüntü) 01:56
Hababam Sınıfı - Kiremit Sahnesi (Restorasyonlu Görüntü) 999 izlenme - 3 yıl önce Hababam Sınıfı restorasyon serisinin ilk videosu olan Müfettiş sahnesinin ardından şimdi de yine unutulmaz sahnelerden biri olan Badi Ekrem'in kiremit kırışına daha doğrusu kıramayışına şahit olacağımız o anları size sunmak istedim. İyi seyirler.
Atla Gel Şaban - Kandırdım Kalkın! (Restorasyonlu) 02:50
Atla Gel Şaban - Kandırdım Kalkın! (Restorasyonlu) 727 izlenme - 3 yıl önce Yüklediğim son videodaki restorasyon işini çok yanlış anladığıma dair yapılan olumsuz yorumlar nedeniyle neredeyse yarım günümü harcayarak hiçte yanlış anlamadığımı göstermek için bu videoyu yüklüyorum. nasıl ama yanlış anlamamışım dimi? nette ilk. videonun restorasyonsuz hali: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/12780/atla-gel-saban-minibus-sahnesi
Türk ve Girit Kültürleri Tarihi Uzbek Konağı Açılışında Buluştu 06:35
Türk ve Girit Kültürleri Tarihi Uzbek Konağı Açılışında Buluştu 211 izlenme - 1 yıl önce - Türk ve Girit kültürleri tarihi Uzbek Konağı açılışında buluştu AYDIN - Söke'de tarihi Rum evlerinin bulunduğu Kemalpaşa Mahallesi'nde Söke Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan Uzbek Konağı kapılarını halka açtı.
Çöpçüler Kralı - Restorasyonlu Sahneler 01:56
Çöpçüler Kralı - Restorasyonlu Sahneler 792 izlenme - 3 yıl önce Eski filmleri yeniden restore edilip yayınlayan Vipşaş'tan yeni bir çalışma daha izleyeceksiniz. Daha önceki çalışmalarından bir örnek için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/99559/hababam-sinifi-restorasyonlu-fragman-hd
stc restorasyon &34eda68& 05:43
stc restorasyon &34eda68& 862 izlenme - 7 yıl önce
Hababam Sınıfı - Restorasyonlu Fragman (HD) 04:16
Hababam Sınıfı - Restorasyonlu Fragman (HD) 912 izlenme - 3 yıl önce Teknik işlemlerini Vipsaş Stüdyoları'nın gerçekleştirdiği ve Selvi Boylum Al Yazmalım'la başlayan film restorasyonları serisine " Hababam Sınıfı " da dahil oldu. İzleyen herkesi kahkaha krizine sokan, efsane kadrosunda Kemal Sunal, Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Tarık Akan, Halit Akçatepe ve bir çok yıldızı barındıran baş yapıt artık restorasyonlu olarak hayatımıza girmek üzere. Şimdilik sadece stüdyo tarafından yapılan bu fragman var, gerisini merakla bekliyoruz. İyi seyirler. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/54355/selvi-boylum-al-yazmalim-hd-fragman
İlkel Radyo Restorasyon 03:07
İlkel Radyo Restorasyon 363 izlenme - 3 yıl önce
Atlanti Kasabasi 01:09
Atlanti Kasabasi 795 izlenme - 8 yıl önce atlanti kasabasi merkez çarŞi camİİ restorasyon çaliŞmalari
Kapıcılar Kralı - Fragman (Full HD) 03:28
Kapıcılar Kralı - Fragman (Full HD) 311 izlenme - 3 yıl önce Eski Türk filmlerinin restorasyon teknolojisi ile pırıl pırıl hd kalitesinde görüntüler ile izlenebileceğini öğrendiğimizde sevinçten çılgın atmış ve hemen http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/24318/kapicilar-krali---hd-fragman adresinde bir örneğini paylaşmıştık. Ama siyah-beyaz televizyonu olan birisinin televizyonundan renkli tv reklamı izlemesi gibi bir durum oluşmuştu. alkışlarlayaşıyorum'da yüksek çözünürlüklü video yayınlayamadığımız için siz yorumlarda youtube linki vermiştiniz. İşte o gün geldi çattı, artık alkışlarlayaşıyorum'da da full hd video izleyebileceğiz. Ben hem test amaçlı, hem de duyuru amaçlı efsane film kapıcılar kralı'nın full hd görüntüsünü ekledim. Sizlerden de ricam sitede bu durumda olan diğer videoları full hd olarak tekrar göndermeniz. alkışlarlayaşıyorum.com - full hd şıkır şıkır site
Kapıcılar Kralı - HD Fragman 03:28
Kapıcılar Kralı - HD Fragman 516 izlenme - 3 yıl önce Olayın komedisi bir yana(sol tarafa); Türk Sinemasının dost sitesi Alkışlarla Yaşıyorum bunu da görsün. Söz konusu Vipsaş adlı firma eski Türk filmelerini restore ederek HD mertebesine ulaştırıyor, aha; fragmanın orjinali için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/6494/kapicilar-krali-trailer konu hakkında bilgi için: http://www.gulsahfilm.com/highdefinition.php?hdfilm=cicek_abbas_1
Hababam Sınıfı - Memeliler (Restorasyonlu) 02:06
Hababam Sınıfı - Memeliler (Restorasyonlu) 579 izlenme - 3 yıl önce Eski Türk filmlerini restore etme işi Türkiye'de son 12 yılda yapılmış en iyi iş bence. Keyifli izlemeler.