Hoşgeldiniz!

riski

Sucuk Salamı Yerde Bulsam Yerim 00:39
Sucuk Salamı Yerde Bulsam Yerim 1.937 izlenme - 12 ay önce Sokaktaki vatandaşlara işlenmiş et hakkında sorular yöneltildi. Kanser yapma riski taşıyan işlenmiş etlerle ilgili bir vatandaşın yorumuysa çok ilginçti.
Örümcek Ağı Estetiği Güvenli Midir? Asimetri Riski Var Mıdır? Dr. Nüket Eroğlu 01:09
Örümcek Ağı Estetiği Güvenli Midir? Asimetri Riski Var Mıdır? Dr. Nüket Eroğlu 218 izlenme - 2 yıl önce Dr. Nüket Eroğlu taze bilgilerini açıklamak için videoyu seçti ve healthplay'e geldi. HealthPlay hakkında daha fazla bilgi, www.healthplay.co 'da KLİNİK İLET...
İnme riski kimlerde daha yüksektir? 01:00
İnme riski kimlerde daha yüksektir? 74 izlenme - 2 yıl önce İnme riski kalp-damar hastalığı olan kişilerde yüksektir. Tansiyon hastaları da inme riski taşır. Beyin kanaması da inmeye neden olabilir.
Düşük Riski, Nedenleri, Çözümleri Nelerdir? 02:23
Düşük Riski, Nedenleri, Çözümleri Nelerdir? 74 izlenme - 2 yıl önce http://www.migrostv.com/dusuk-riski-nedenleri-cozumleri/ Sağlıklı hamilelik geçirmek tüm anne adaylarının en çok istediği şeydir. Hamilelikte en çok korkulan durumlardan biri ise düşük yaşamaktır. Peki, düşük riski, nedenleri, çözümleri nelerdir? Hamilelikte yaşanabilecek düşük riski ile ilgili merak edilenleri sizler için Prof. Dr. Teksen Çamlıbel’e sorduk. Anne karnında bebeğin daha sağlıklı büyümesi için bu videolara da bir göz atın. Hamilelikte Sigara Kullanımının Zararları Nelerdir?, Gebelikte Nasıl Beslenmeliyiz? Hamilelik sürecinde de cilt bakımını ihmal etmeyen hanımlar için bir videomuz var! Hamilelerde Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Serebral Palsi Nedir? 01:14
Serebral Palsi Nedir? 100 izlenme - 2 yıl önce Fizyoterapist Doç. Dr. Gönül Acar, doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/Uzman/Detay/doc-dr-gonul-acar/469
Onun Korkulu Rüyası 02:09
Onun Korkulu Rüyası"Elektriklerin Kesilmesi" 31 izlenme - 2 yıl önce Artvin'de 18 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle felç olan ve evinde elektrikli solunum cihazına bağlı olarak yaşamını sürdüren 45 yaşındaki İsminaz Yılmaz, Türkiye genelinde meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle büyük endişe yaşadı. Yılmaz, nefes alışını sağlayan cihazın durması halinde ölüm riskiyle karşı karşıya kalıyor.
Sigara kullanımı kanser riskini nasıl etkiler? 01:17
Sigara kullanımı kanser riskini nasıl etkiler? 22 izlenme - 2 yıl önce Sigara ve tütün tüketimi özellikle akciğer kanseri ve mesane kanserlerini olumsuz etkiler, diğer kanser türlerinde etkisi çok azdır.
Et tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 01:29
Et tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 20 izlenme - 2 yıl önce Batı tıbbında et kansere olumsuz etki eder, ama o ülkelerdeki etlerin endüstriyel olduğuna dikkat çekmek gerekir, hayvanlar çok hızlı büyütülmüşlerdir ve paketlenilmiş şekilde tüketilen et ise çok fazla işlemden geçmiştir. Oysa ülkemizde hayvanlar daha sağlıklı şekilde büyütülür ve benzeri kanser riskleri taşımazlar.
Doğum kontrol hapları tam koruma sağlar mı? 01:03
Doğum kontrol hapları tam koruma sağlar mı? 18 izlenme - 2 yıl önce Doğum kontrol hapları doğru kullanıldığı takdirde tam koruma sağlar. Doğum kontrol hapı kullanımının atlanmaması gerekir. Hap atlanırsa veya yanlış kullanım olursa gebelik riski olabilir. O tür durumlarda dozu ikiye katlamak ya da tableti tekrar etmek gibi önleyici yöntemler alınabilir. Doğru kullanıldığı takdirde doğum kontrol haplarının koruyuculuğu çok yüksek. Diğer doğum kontrol yöntemlerine göre koruyuculuğu en yüksek olan yöntem doğum kontrol hapı kullanmak.
Omuz Artroskopisi Riski Zararı Var Mıdır 00:37
Omuz Artroskopisi Riski Zararı Var Mıdır 12 izlenme - 1 yıl önce Omuz artroskopisi ameliyatı riskleri genellikle anestezi ile ilgilidir. Açık ameliyata göre kapalı artroskopik cerrahi yönteminin riski çok düşüktür. Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Haldun Seyhan bilgi veriyor.
Hangi besinler kanser riskini artırır? 01:34
Hangi besinler kanser riskini artırır? 9 izlenme - 2 yıl önce Bugüne kadar yapılan değerlendirmelerde özel bir yiyecek grubunu kanserle ilişkilendirme çabasını öne çıkarıyor, oysa uzun raf ömrü olan besinlere içerdikleri koruyuculardan dolayı daha fazla dikkat etmek gerekiyor.
Alkol tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 01:37
Alkol tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 12 izlenme - 2 yıl önce Alkol tüketiminin kansere sebep olup olmadığını anlayabilmek için bileşimlerini incelemek gerekir.
Çocuklarda Alerjik Astım Riski Kimlerde Yüksektir?  Prof  Dr  Yonca Tabak Nasıl Tv 01:29
Çocuklarda Alerjik Astım Riski Kimlerde Yüksektir? Prof Dr Yonca Tabak Nasıl Tv 21 izlenme - 2 yıl önce Çocuklarda Alerjik Astım Riski Kimlerde Yüksektir? Prof Dr Yonca Tabak Nasıl Tv'de Anlattı www.alerjikcocuk.com
Pet Şişedeki Zeytinyağında Kanser Riski 01:32
Pet Şişedeki Zeytinyağında Kanser Riski 21 izlenme - 5 yıl önce Pet Şişedeki Zeytinyağında Kanser Riski
Obezite kanser riskini nasıl etkiler? 00:57
Obezite kanser riskini nasıl etkiler? 8 izlenme - 2 yıl önce Bugüne kadar yapılan araştırmalar kanser ile obezite arasında bir ilişki olabileceğini gösteriyor. Ama obezitenin direkt olarak kanseri tetikleyip tetiklemediği ya da kansere paralel ilerleyen bir hastalık olup olmadığı hala araştırılıyor.
Emboli Liposuctionu Ne Kadar Etkiler & Esteport Klinik 01:41
Emboli Liposuctionu Ne Kadar Etkiler & Esteport Klinik 3 izlenme - 8 ay önce Tel : 0212 241 3 241 Web : http://www.esteport.com Esteport Estetik Cerrahi ve Saç Ekim Merkezi Op Dr Ali Mezdeği Estetik Ameliyatlar ve ameliyatsız estetikler hakkında Esteport Klinik Estetik Cerrahı Op Dr Ali Mezdeği Bilgiler veriyor.
Katkılı gıda maddeleri kanser riskini nasıl etkiler? 01:15
Katkılı gıda maddeleri kanser riskini nasıl etkiler? 7 izlenme - 2 yıl önce Katkı maddeleri direkt olarak kansere sebep olmaz, her biri ayrı ayrı test edilip onaylanır. Ama bir gıda içerisinde farklı katkı maddeleri bir arada kullanılabilir ve bu gıdalar gerekli testlerden genellikle geçmemiştir.
Kolesterol kanser riskini nasıl etkiler? 00:47
Kolesterol kanser riskini nasıl etkiler? 8 izlenme - 2 yıl önce Kolesterol ve kanser arasındaki bağı anlamaya yönelik araştırmalar sonuç vermemiştir. Ama kolestrolü olan insanların kalp rahatsızlığı olma ihtimali daha yüksektir ve kalp hastası olan bir insanda kanser görülme riski daha fazla olabilir. Kolesterol dolaylı olarak kanser riskini artırabilir.
Hareketsiz Yaşam Kalp Krizi Riskini Artırıyor! 01:39
Hareketsiz Yaşam Kalp Krizi Riskini Artırıyor! 6 izlenme - 1 yıl önce Fatih Üniversitesi Maltepe Hastanesi Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Güden, kalp krizi riskleri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr
Kafein tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 00:40
Kafein tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 5 izlenme - 2 yıl önce Kafein ve kahve farklı şeylerdir, kafein direkt olarak kanseri tetiklemez, kahvenin içindeki diğer bileşenlerin ise kansere sebep olduğuna dair bir bilgi yoktur.
Trafikte Kaza Riskini Azaltmak Mümkün Olabilir Mi? 02:04
Trafikte Kaza Riskini Azaltmak Mümkün Olabilir Mi? 2 izlenme - 1 yıl önce Psikolog Nuray Gültekin, trafikte kaza riskini azaltma yollarını anlatıyor. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Yağ tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 00:59
Yağ tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 4 izlenme - 2 yıl önce Rafine zeytinyağı ya da rafine tereyağı, margarin gibi yağlara kıyasla kanser riskini azaltır. Ama tüketilen miktar itibariyle, iyileştirici değil, ancak koruyucu bir unsur olarak değerlendirilebilir.
Hangi besinler kanser riskini azaltır? 01:28
Hangi besinler kanser riskini azaltır? 3 izlenme - 2 yıl önce Besinler kaliteli oldukları sürece kanser riskleri azdır. Önemli olan mümkün olduğunca az işlemden geçmiş besinler tüketmek.