Hoşgeldiniz!

riski

Lizbon Genelevi ve Jeofizik Bilimin İlişkisi 05:40
Lizbon Genelevi ve Jeofizik Bilimin İlişkisi 2.493 izlenme - 1 yıl önce Depremde kiliseler yerle bir oldu ama Lizbon Genelevi ayakta kaldı. Bunu gören halk depremin Tanrıdan gelen bir felaket olmadığını anladı. Deprem günahkarları yok ediyorsa neden kiliseler yıkıldı, genelev ayakta kaldı. Melih Baki anlatıyor.
Sucuk Salamı Yerde Bulsam Yerim 00:39
Sucuk Salamı Yerde Bulsam Yerim 1.961 izlenme - 2 yıl önce Sokaktaki vatandaşlara işlenmiş et hakkında sorular yöneltildi. Kanser yapma riski taşıyan işlenmiş etlerle ilgili bir vatandaşın yorumuysa çok ilginçti.
Uçak Kazası ve İniş Kalkış Riski Yüksek En Tehlikeli Havaalanları 05:28
Uçak Kazası ve İniş Kalkış Riski Yüksek En Tehlikeli Havaalanları 158 izlenme - 5 ay önce Uçak yolculuğu dünyanın en güvenli ulaşım yöntemlerinden bir tanesi. Ama şunu kabul etmek lazım hala aramızda uçaktan korkanlar var. Siz uçak yolculuğundan korkar mısınız? Cevabınız hayırsa bir de bu havaalanlarını gördükten sonra bu soruya cevap verin. Çünkü bu video uçak fobisi olmayanları bile heyecanlandıracak nitelikte. Türbülans ve kötü hava koşulları her ne kadar sinir bozucu olsa da uçak yolculuğu dünyanın en güvenli ulaşım yollarından bir tanesi. Fakat bunların yanında bir de havaalanlarının tehlikeli oluşu söz konusu. Nasıl Uçtuğuna İnanamayacağınız Dünyanın En Büyük Uçakları videomuzdan sonra,
Örümcek Ağı Estetiği Güvenli Midir? Asimetri Riski Var Mıdır? Dr. Nüket Eroğlu 01:09
Örümcek Ağı Estetiği Güvenli Midir? Asimetri Riski Var Mıdır? Dr. Nüket Eroğlu 301 izlenme - 3 yıl önce Dr. Nüket Eroğlu taze bilgilerini açıklamak için videoyu seçti ve healthplay'e geldi. HealthPlay hakkında daha fazla bilgi, www.healthplay.co 'da KLİNİK İLET...
Düşük Riski, Nedenleri, Çözümleri Nelerdir? 02:23
Düşük Riski, Nedenleri, Çözümleri Nelerdir? 92 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/dusuk-riski-nedenleri-cozumleri/ Sağlıklı hamilelik geçirmek tüm anne adaylarının en çok istediği şeydir. Hamilelikte en çok korkulan durumlardan biri ise düşük yaşamaktır. Peki, düşük riski, nedenleri, çözümleri nelerdir? Hamilelikte yaşanabilecek düşük riski ile ilgili merak edilenleri sizler için Prof. Dr. Teksen Çamlıbel’e sorduk. Anne karnında bebeğin daha sağlıklı büyümesi için bu videolara da bir göz atın. Hamilelikte Sigara Kullanımının Zararları Nelerdir?, Gebelikte Nasıl Beslenmeliyiz? Hamilelik sürecinde de cilt bakımını ihmal etmeyen hanımlar için bir videomuz var! Hamilelerde Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?
İnme riski kimlerde daha yüksektir? 01:00
İnme riski kimlerde daha yüksektir? 76 izlenme - 3 yıl önce İnme riski kalp-damar hastalığı olan kişilerde yüksektir. Tansiyon hastaları da inme riski taşır. Beyin kanaması da inmeye neden olabilir.
Ünlü Profesörden Korkutan Deprem Uyarısı 05:13
Ünlü Profesörden Korkutan Deprem Uyarısı 21 izlenme - 7 ay önce Her yıl 17 Ağustos’ta tekrar hatırlanan Türkiye’nin deprem gerçeği CNN TÜRK’te Hafta Sonu programında masaya yatırıldı. Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan iki bilim insanı; Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ile Kent Bilimci – Mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, çok önemli uyarılarda bulundu. Türkiye’nin neredeyse tamamen fay hatları üzerinde bulunan bir ülke olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Haluk Özener, yanlış yapılaşma yüzünden düşük şiddetli depremlerde bile binaların yıkıldığına dikkat çekerek, şiddetin artması durumunda sonucun çok daha kötü olacağını vurguladı. Türkiye’deki 20 milyon yapı stokunun yarısının çürük olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, bunlardan sadece yarısını bile yenilemeye kalkmanın günde 3 bin konut üretmek anlamına geldiğini ve yapılabilmesinin mümkün olmadığını dile getirdi. Acilen bir 'afet bakanlığı'nın kurulmasını ve Türkiye’nin olası bir depreme hazırlanmasını isteyen Ahmet Vefik Alp, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bu iş için yeterli olmayacağını ifade etti. Olası bir Marmara depreminde, depremde kaybedilen insanlar kadar, deprem sonrası oluşacak kaosta, yaralılara ulaşılamayacağı için kayıplar yaşanacağını uyaran Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, üzerlerine AVM ya da otopark inşa edilen afet toplanma alanlarının da yeniden düzenlenmesi gerektiğine dikkat çekti.
Serebral Palsi Nedir? 01:14
Serebral Palsi Nedir? 108 izlenme - 4 yıl önce Fizyoterapist Doç. Dr. Gönül Acar, doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/Uzman/Detay/doc-dr-gonul-acar/469
Türkiye'de Deprem Riski 01:56
Türkiye'de Deprem Riski 10 izlenme - 8 ay önce Dünyanın Oluşumundan Beri, Sismik Yönden Aktif Bulunan Bölgelerde Depremlerin Ardışıklı Olarak Oluşturduğu Ve Sonucundan Da Milyonlarca İnsanın Ve Barınakların Yol Olduğu Bilinmektedir. Bilindiği Gibi Türkiye Dünyanın En Etkin Deprem Kuşaklarının Birinin Üzerinde Bulunuyor. Türkiye En Yakın Depremi 2 Gün Önce Yaşadı.
No Touch ile Tedavi Olan Hastalarda Hastalığın Nüksetme Riski Nedir? 03:33
No Touch ile Tedavi Olan Hastalarda Hastalığın Nüksetme Riski Nedir? 8 izlenme - 12 ay önce No Touch ile tedavi olan hastalarda hastalığın nüksetme riski nedir?? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kalp Krizi Riskinin Kışın Artmasının Nedeni Nedir ? 00:45
Kalp Krizi Riskinin Kışın Artmasının Nedeni Nedir ? 3 izlenme - 4 ay önce Acıbadem Kadıköy Hastanesi, Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Refik Erdim, "Kış ve Kalp Sağlığı " üzerine soruları cevaplıyor.
Onun Korkulu Rüyası 02:09
Onun Korkulu Rüyası"Elektriklerin Kesilmesi" 31 izlenme - 3 yıl önce Artvin'de 18 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle felç olan ve evinde elektrikli solunum cihazına bağlı olarak yaşamını sürdüren 45 yaşındaki İsminaz Yılmaz, Türkiye genelinde meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle büyük endişe yaşadı. Yılmaz, nefes alışını sağlayan cihazın durması halinde ölüm riskiyle karşı karşıya kalıyor.
Hareketsiz Yaşam Kalp Krizi Riskini Artırıyor! 01:39
Hareketsiz Yaşam Kalp Krizi Riskini Artırıyor! 9 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Maltepe Hastanesi Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Güden, kalp krizi riskleri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr
Türkiye'nin Deprem Gerçeği - Hafta Sonu 20.08.2017 Pazar 48:46
Türkiye'nin Deprem Gerçeği - Hafta Sonu 20.08.2017 Pazar 2 izlenme - 7 ay önce Deprem riskinin en yüksek olduğu bölgeler hangileri? Alınan önlemler ve yapılan çalışmalar depreme karşı yeterli mi? Halk depreme konusunda nasıl bilgilendirilmeli? Hafta Sonu, Türkiye’nin depremle sınavını Kandilli Rasathanesi Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ve Kent Bilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp ile masaya yatırdı.