Hoşgeldiniz!

Rıza Türmen

Sorduğu Soru Başını Yaktı 00:37
Sorduğu Soru Başını Yaktı 139 izlenme - 4 yıl önce Cüneyt Özdemir'in CHP'li Rıza Türmen'e izleyici tarafından gönderilen tweeti soru olarak sorunca eleştirilerin hedefi oldu.
HDP Açıkladı: MHP'nin Olduğu Çatıya Destek Vermeyiz 00:54
HDP Açıkladı: MHP'nin Olduğu Çatıya Destek Vermeyiz 193 izlenme - 4 yıl önce HDP'nin 4 milletvekili, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için MHP'nin içinde yer aldığı bir çatı adaya destek vermeyeceklerini açıkladı.
HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş 00:44
HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş 135 izlenme - 4 yıl önce Köşk adaylığı için ilk olarak CHP'li Rıza Türmen'e teklif götüren HDP, ret cevabı alınca adaylık için Selahattin Demirtaş'ta karar kıldı.
15 Temmuz'da Fetö'nün Rolünü Gösteren Kanıtlar Neler? 04:23
15 Temmuz'da Fetö'nün Rolünü Gösteren Kanıtlar Neler? 5 izlenme - 3 ay önce Eğrisi Doğrusu bu hafta Türkiye'nin adalet karnesini masaya yatırdı. Gazeteci Sedat Ergin ve AİHM eski yargıcı Rıza Türmen Taha Akyol’un konuğu oldu. 15 Temmuz iddianamelerinin değerlendirildiği programda Sedat Ergin, darbe girişiminde FETÖ’nün rolünü kanıtlayan delillerden örnekler verdi.
HDP Açıkladı: MHP'nin Olduğu Çatıya Destek Vermeyiz 00:54
HDP Açıkladı: MHP'nin Olduğu Çatıya Destek Vermeyiz 68 izlenme - 4 yıl önce HDP'nin 4 milletvekili, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için MHP'nin içinde yer aldığı bir çatı adaya destek vermeyeceklerini açıkladı.
Rıza Türmen: Ohal'de Kalıcı Düzenleme Yapılamaz 02:06
Rıza Türmen: Ohal'de Kalıcı Düzenleme Yapılamaz 2 izlenme - 3 ay önce Eğrisi Doğrusu bu hafta Türkiye’nin adalet karnesini masaya yatırdı. Gazeteci Sedat Ergin ve AİHM eski yargıcı Rıza Türmen, Taha Akyol’un konuğu oldu. Rıza Türmen, OHAL çerçevesinde yapılan düzenlemeleri eleştirdi. Rıza Türmen: “OHAL darbe girişimiyle mücadele ile sınırlı olmalıdır” dedi. Kalıcı düzenlemeler yapılmaması gerektiğini ifade etti.
HDP'den CHP'li Rıza Türmen'e Köşk İçin Adaylık Teklifi 00:32
HDP'den CHP'li Rıza Türmen'e Köşk İçin Adaylık Teklifi 34 izlenme - 4 yıl önce HDP-BDP kurmayları, CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen'e "Adayımız ol" teklifi götürdü. Türkmen ise teklifi kibarca reddetti.
Aihm'de Fikir Ve İfade Hürriyeti Tanımı 01:03
Aihm'de Fikir Ve İfade Hürriyeti Tanımı 1 izlenme - 3 ay önce Eğrisi Doğrusu, bu hafta Türkiye'nin adalet karnesini masaya yatırdı. Taha Akyol, AİHM’de Türkiye tablosunu konukları gazeteci Sedat Ergin ve AİHM eski yargıcı Rıza Türmen ile değerlendirdi. Rıza Türmen, fikir ve ifade hürriyetine dikkat çekerek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde bu hakkın nasıl tanımlandığını anlattı. Açık fikirliliğin demokrasiyi ayakta tuttuğunu ifade etti.
Aihm'de Türkiye'nin Adalet Sicili Nasıl? - Eğrisi Doğrusu 22.12.2017 Cuma 01:07:56
Aihm'de Türkiye'nin Adalet Sicili Nasıl? - Eğrisi Doğrusu 22.12.2017 Cuma 1 izlenme - 3 ay önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde Türkiye’nin adalet ve özgürlükler sicili nasıl? Adil yargılanma hakkı açısından uzun süreli tutuklamaların anlamı ne? 15 Temmuz darbesinde FETÖ’nün rolünü gösteren kanıtlar neler? Amerika’nın FETÖ’yü Türkiye’ye iade etmemesi hukuki mi, yoksa siyasi mi? Taha Aykol sordu, Gazeteci Sedat Ergin ve Uluslararası Yargıç Rıza Türmen yanıtladı.