Hoşgeldiniz!

robot kol

Termenatör 04:36
Termenatör 1.794 izlenme - 1 yıl önce Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 9.Uluslararası Robot Yarışması için üretildi. Yarışmada 2. olmuştur. Projede ekibi: Danışman Öğretmen-Ramazan İnan Öğrenciler: Özkan Şahin- Oktay Bozkurt Özellikleri: *İha destekli *Robotik kol 6 yönlü *Yakıcı lazer sistemi *Kamera sistemi 3 adet *Goggle gözlükle ve ekranlı takip sistemi *Delme sistemi *Delme sistemine bağlı olarak endoskopik yılan kamera *Ses sistemi donanımı *Uydu bağlantısı gps ve osd sistemi *Android cep telefonu kontrollü *Aydınlatma sistemi
robot kol yapımı 04:50
robot kol yapımı 3.187 izlenme - 7 yıl önce
Robot Kol - By Elektroking 01:45
Robot Kol - By Elektroking 549 izlenme - 8 yıl önce
Sahibini Duvara Tırmandıran Protez Kol 01:02
Sahibini Duvara Tırmandıran Protez Kol 76 izlenme - 1 yıl önce ABD’nin İleri Savunma Projeleri Araştırma Ajansı DARPA’nın 2014 yılında dünyanın ilk kablosuz protezi olarak kayıtlara geçen DEKA protez kol sistemi, sahibinin tırmanıcılık yapmasını sağlayacak kadar güçlü ve hassas yapıda. ABD ordusunun eski mensuplarından bir gönüllünün katıldığı deney de, DEKA’nın ne kadar marifetli olduğunu ispatlıyor. Luke Skywalker’ın robot kolundan çok da eksiği bulunmadığı anlaşılan DEKA protez kol, bir çatışmada kolunu kaybeden askerin ağırlığını duvar boyunca çekmeyi başardı.
Bütünlemeye Kaldığını Öğrenen Robot 00:07
Bütünlemeye Kaldığını Öğrenen Robot 69 izlenme - 1 yıl önce Yine bütünlemeye kaldığını öğrenen robot ortalığı velveleye veriyor.
Tesla' dan Şarj Robotu 00:36
Tesla' dan Şarj Robotu 41 izlenme - 1 yıl önce Elektrikli spor otomobil devi Tesla Motors tarafından geliştirilen bir robot kol arabaların şarj noktasını kendisi bularak şarj ediyor. Yapı itibariyle omurgaya benzeyen robot kol geliştirilmeye devam ediyor.
Robot Kol2 - By Elektroking 00:53
Robot Kol2 - By Elektroking 283 izlenme - 8 yıl önce
Bateri Çalan Robot Kol 01:20
Bateri Çalan Robot Kol 20 izlenme - 8 ay önce İki kolumla her işe yetişemiyorum diyenleri dumura uğratacak bir kol. Tabi şu an baya baya bir yol katetmesi gerekiyor ama bateri çalma konusunda çok iyi. Üçüncü bir kol olarak tasarlanan bu robot müzisyenler başta olmak üzere birçok insana fayda sağlayacak. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yılanı Andıran Robot Kol! 02:05
Yılanı Andıran Robot Kol! 49 izlenme - 2 yıl önce (Robot olsun veya olmasın) Yılanlardan korkanlarımız için gelecekte onlardan kaçılabilecek çok az yer bulunacak gibi gözüküyor. Havada asılı kalarak belirlenen yolu izleyebilen OC Robotics’ Series II – X125 system snakebot, çocukluk korkularımızı gün yüzüne çıkarmasının haricinde gelecekte insanlığa oldukça faydalı olabilir.
Düşünce İle Hareket Eden Robot Kol 01:55
Düşünce İle Hareket Eden Robot Kol 56 izlenme - 4 yıl önce Dünya Gündemindeki Alternatif Haber Dosyaları Ahmet Rıfat Albuz'un Hazırlayıp Sunduğu Atlas'ta.
Bilim Şenliği Robot Kol Bahçelievler Mektebim Koleji Fizik Öğretmeni Güray Hınık 05:58
Bilim Şenliği Robot Kol Bahçelievler Mektebim Koleji Fizik Öğretmeni Güray Hınık 34 izlenme - 1 yıl önce Bilim Şenliği Robot Kol Bahçelievler Mektebim Koleji Fizik Öğretmeni Güray Hınık bilim şenliği,bahçelievler mektebim koleji,fizik öğretmeni,güray hınık,robot kol,demet ulusoy Robot, otonom veya önceden programlanmış görevleri yerine getirebilen elektro-mekanik bir cihazdır. Robotlar doğrudan bir operatörün kontrolünde çalışabildikleri gibi bağımsız olarak bir bilgisayar programının kontrolünde de çalışabilir. Robot deyince insan benzeri makineler akla gelse de robotların çok azı insana benzer. Günümüzde robotların en büyük kullanım alanı endüstriyel üretimdir. Özellikle otomotiv endüstrisinde çok sayıda robot kullanılır. Bunların çoğu kol şeklindeki robotlardır. Bunlar parçaları monte eden, birleştiren, kaynak ve boya yapan robotlardır. Evlerde robot kullanımı giderek artmaktadır. Evlere giren ilk robotlar Furby, AIBO gibi oyuncaklardır. Başta ABD'de olmak üzere ev işlerine yardımcı olan robotların kullanımı
OC Robotics - Introducing the Series 2 - X125 system 02:05
OC Robotics - Introducing the Series 2 - X125 system 25 izlenme - 2 yıl önce (Robot olsun veya olmasın) Yılanlardan korkanlarımız için gelecekte onlardan kaçılabilecek çok az yer bulunacak gibi gözüküyor. Havada asılı kalarak belirlenen yolu izleyebilen OC Robotics’ Series II – X125 system snakebot, çocukluk korkularımızı gün yüzüne çıkarmasının haricinde gelecekte insanlığa oldukça faydalı olabilir.