Hoşgeldiniz!

Rodrigo Duterte

Rodrigo Duterte Obama'ya Küfür Etmesi 00:26
Rodrigo Duterte Obama'ya Küfür Etmesi 2.885 izlenme - 1 yıl önce Filipinler Devlet Başkanı Duterte ABD Devlet Başkanı Obama'ya yerel dilde küfretti. Çok tartışılan sözleriyle gündemde olan Filipinler Devlet Başkanı Duterte ABD Devlet Başkanı Obama'ya yerel dilde küfretti. Filipinler'in lideri Rodrigo Duterte, kendisini "yargısız infazlarla" suçlayan ABD Başkanı Obama'ya küfretti. Laos'taki Güneydoğu Asya Ulusları Birliği'nin zirvesinde konuşan Duterte, Obama'ya seslenerek, "Saygı duymalısın" derken, Filipinler'in yerli dillerinden olan Tagalog dilinde, Obama'ya "Putang ina (o... çocuğu)" dedi. Duterte küfrettikten sonra, "seni burada lanetlerim" diye konuştu.
Filipinler Liderinden Yahudi Soykırımı Karşılaştırması 01:34
Filipinler Liderinden Yahudi Soykırımı Karşılaştırması 1.054 izlenme - 1 yıl önce Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkesindeki yaklaşık üç milyon uyuşturucu bağımlısını ‘öldürmekten mutlu olacağını’ söyledi. İktidara gelir gelmez başlattığı uyuşturucuyla mücadeleyi İkinci Dünya Savaşı’nda Adolf Hitler liderliğindeki Nazi Almanyası’nın işlediği Yahudi Soykırımı ile karşılaştırdı. Vietnam ziyareti dönüşünde Duterte, Filipinler’in en önemli toplumsal sorunlardan birinin uyuşturucu çeteleri ve bağımlıları olduğunu belirtti. Duterte, “Hitler, 3 milyon Yahudi’yi katletti. Filipinler’de 3 milyon uyuşturucu bağımlısı var. Ben de bunları katletmekten mutlu olacağım. Hitler’in kurbanları masum kişilerdi. Benim hedefimdekiler ise suçlular. Bunlardan kurtulmak, ülkemdeki uyuşturucu sorununa son verecek ve gelecek nesilleri bu beladan kurtaracak.” ifadelerini kullandı.
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den Obama'ya Ağır Küfür 01:45
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den Obama'ya Ağır Küfür 82 izlenme - 1 yıl önce Filipinlerde Haziran ayında başa geçen ve tartışmaları da beraberinde getiren Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'den Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama'ya küfür geldi. Asya Uluslararası Birliği Zirvesi için Laos'a geçen Duterte başkent Viantiane'de Obama ile yapacağı görüşme öncesi, Amerikan Başkanı'nın yargısız infazlarla suçlamasına sert tepki gösterdi. Duterte konuşmasının sonunda Filipince Obama'ya küfretti: "Ben egemen bir devletin başkanıyım ve uzun zaman önce koloni olma… İLGILI HABERLER: http://tr.euronews.com/2016/09/05/fil... euronews: Avrupa'nın en çok izlenen haber kanalı. Üye ol! http://www.youtube.com/subscription_c... euronews şimdi 13 ayrı dilde: https://www.youtube.com/user/euronews... Türkçe: Web sayfası: http://tr.euronews.com/ Facebook: https://www.facebook.com/euronews.tr Twitter: http://twitter.com/euronews_tr
Filipinler Devlet Başkanı Duterte: Washington Beni Kaybetti 01:07
Filipinler Devlet Başkanı Duterte: Washington Beni Kaybetti 1 izlenme - 1 yıl önce Yeni ticari anlaşmalar imzalamak üzere Çin’i ziyaret eden Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, burada yaptığı konuşmada artık eski politikaların tarihe karıştığını, bölgede ABD yerine Çin ile yeni ortaklıklara gidileceğini söyledi. “Washington beni kaybetti” diyen Duterte ayrıca ABD Başkanı Barack Obama hakkında daha önce yaptığı ağır hakaretleri tekrarlayarak, ABD ile askeri işbirliklerine artık izin vermeyeceğini, Çin ve Rusya ile bu konuda işbirliğine açık olduğunu belirtti. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby ise Duterte’nin “ABD ile ilişkileri bitireceği yönündeki sözlerine” tepki gösterdi. Duterte’nin sözlerini “Yakın ilişki içinde olan iki ülke için uygunsuz” şeklinde değerlendiren Kirby, “Bizden ayrılacağına yönelik sözlerinde tam olarak neyi kastettiğinin açıklamasını istiyoruz.” diye konuştu.
Filipinler Devlet Başkanı: Herkesi Öldüremem 01:11
Filipinler Devlet Başkanı: Herkesi Öldüremem 1 izlenme - 1 yıl önce Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte uyuşturucu tacirlerine karşı savaşı altı ay daha uzatmak istediğini belirterek ‘‘İstesem de hepsini öldürmem mümkün değil’’ diye konuştu.