Hoşgeldiniz!

Roger Taylor Videoları

Queen - Seven Seas Of Rhye 02:51
Queen - Seven Seas Of Rhye 945 izlenme - 2 yıl önce Queen adlı efsane grubun ilk hit parçalarından.O zamanlar İngiltere'nin köklü ve prestijli müzik programlarından olan Top Of The Pops sayesinde Queen'in adını duyurmasını sağlamıştır.Annesi Freddie'yi radyoda duyduğu ilk parçanın bu olduğunu söyler.Ayrıca Freddie bu parçayı canlı olarak piyanoda çaldığında o kadar hızlı çalarken parmaklarını takip etmek imkansızdır.Orta çağ dönemini yansıtmaktadır.7 denizler Arap edebiyatında geçmektedir.
Queen-The Show Must Go On 04:17
Queen-The Show Must Go On 405 izlenme - 1 yıl önce Queen'in Freddie Mercury ölmeden önce çıkardığı son albümü olan 'Innuendo'dan efsanevi bir şarkı, albümün son sıradaki parçası. Şarkının sözlerini, büyük ölçüde, grubun gitaristi Brian May yazmıştır. Klip ise Mercury'nin giderek kötüleşen sağlık koşulları nedeniyle Freddie'nin kısa saçlı olduğu eski kliplerden parçaların birleştirilmesi ile yapılmıştır. Şov devam etti, ediyor. Queen'in iki üyesi (Brian May ve Roger Taylor), Paul Rodgers ile yeni, iyi ya da kötü, yeni çalışmalar yapıyorlar.
Elton John & Axl Rose - Bohemian Rhapsody 05:34
Elton John & Axl Rose - Bohemian Rhapsody 317 izlenme - 1 yıl önce İki efsane ses Elton John ve Axl Rose'un, bir diğer efsane Queen'in belki de en ünlü şarkısı olan Bohemian Rhapsody'i seslendirdiği bölüm. Bu bölüm 20 Nisan 1992 tarihindeki "Freddie Mercury Tribute Concert"ten alınmıştır. Gelmiş geçmiş en iyi frontman'lerden olan Freddie Mercury'i de buradan tekrar anıyoruz.
Queen - Scandal (1989) 04:46
Queen - Scandal (1989) 186 izlenme - 1 yıl önce 1989 yılında çıkardıkları "The Miracle" albümünün dördüncü single'dır.Brian May parçayı hem kendisinin boşanması hemde Freddie Mercury'nin sağlık problemleriyle ilgili sürekli çıkan bunaltıcı haberlere tepki olarak yazmıştır.
Queen - Radio Gaga 05:31
Queen - Radio Gaga 233 izlenme - 1 yıl önce 1984'de çıkan ve İngiltere listelerinde,yaklaşık iki yıl kalmayı başaran "The Works" adlı albümdeki şarkısı.. mesut bahtiyar notu: Roger Taylor' un küçük oğlunun ansızın radyoya bakarak radio kaka demesinden esinlenilerek yazıldığı rivayet edilir.
Bohemian Rhapsody - Muppet Show 04:46
Bohemian Rhapsody - Muppet Show 164 izlenme - 1 yıl önce Jim Henson'un yarattığı "Muppet"lar geri döndü! 2004'ten beridir Disney bünyesinde çalışan "The Muppets Studio", ABD'de bazı programlar için kısa skeçler yapıyor, aynı zamanda bunlardan bazılarını Youtube gibi platformlarda paylaşıyor. O videolardan biri olan bu videomuzda, Freddie Mercury'nin 18. ölüm yıldönümü anısına yapılmış olan Bohemian Rhapsody klibini görüyoruz. Özlenen Muppetlara yeniden ruh üfüren "The Muppets Studio" ekibini ve 20. yüzyılın en önemli sanat insanlarından biri olan Freddie Mercury'i alkışlarla yaşatıyoruz... Sitedeki Bohemian Rhapsody kaydı kuydu için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/1985/queen---bohemian-rhapsody
Queen - We Are The Champions (Canlı Performans) 03:27
Queen - We Are The Champions (Canlı Performans) 152 izlenme - 2 yıl önce Eğer müzik bir din olsaydı direk tanrısı olacak bir şahıstan, tüm insanlığa armağan. Sahnede nasıl durulur, seyirciyle nasıl etkileşim olmalı dersi. Kısaca pantolonum olmasa da olur fularım varken diyenlerin şarkısı. God bless The Queen .. Şarkı Sözleri (lyrics): I've paid my dues time after time I've done my sentence but committed no crime And bad mistakes I've made a few I've had my share of sand kicked in my face but I've come through [Nakarat] We are the champions, my friend And we'll keep on fighting till the end We are the champions, we are the champions No time for loosers 'cause we are the champions Of the world I've taken my bows, and my curtain calls You brought me fame and fortune and everything that goes with it - I thank you all But it's been no bed of roses, no pleasure cruise I consider it a challenge before the whole human race - and I ain't gonna loose [Nakarat] x2
Queen - Efsane Hammersmith Apollo Konseri (1975 - 45 dk) 45:45
Queen - Efsane Hammersmith Apollo Konseri (1975 - 45 dk) 67 izlenme - 1 yıl önce İngiliz Rock grubu Queen'in 1975 Noel arifesinde verdiği grubun ilk efsanevi konseri olarak nitelendirilen bu güzel içeriği paylaşmaktan mutluluk duyuyorum efendim.Konser BBC ve radyodan canlı yayınlanmıştır.Grup bu konseri ile dünyaya güzel bir göz kırpmış ve sert ve emin adımlar ile yükselişini perçinlemiştir.İyi seyirler...
Queen - I'm Going Slightly Mad (1991) 04:31
Queen - I'm Going Slightly Mad (1991) 65 izlenme - 1 yıl önce Efsane İngiliz müzik topluluğu Queen'in 1991 tarihli Innuendo albümünden çıkan en güzel şarkılardan ve kliplerden birisi. Şarkı, gerek sözlerinde gerek klibinde kullanılan imgelerle akıllarda bolca soru işareti bırakır.
Smoke On The Water - David Gilmour, Brian May, Tony Iommi, Ritchie Blackmore 06:02
Smoke On The Water - David Gilmour, Brian May, Tony Iommi, Ritchie Blackmore 91 izlenme - 2 yıl önce 1988'de Ermenistan'da meydana gelen deprem için yardım amaçlı yapılan bir kayıt. Bu kayıtta birçok ünlü sanatçı bir arada şarkı söylemiştir.
Queen - Save Me (Konser) 04:17
Queen - Save Me (Konser) 50 izlenme - 2 yıl önce Queen'in 1980 yılında çıkan The Game albümünün bir şarkı. Brain May bu şarkıyı eşinden boşanan bir arkadaşı için yazmış. Freddie abimizin muhteşem sesiyle efsaneleşen şarkıyı "Rock Montreal" konserinden dinliyoruz. Şarkı Sözleri (lyrics): It started off so well They said we made a perfect pair I clothed myself in your glory and your love How i loved you How i cried... The years of care and loyalty Were nothing but a sham it seems The years belie we lived a lie I love you till i die Save me save me save me I can't face this life alone Save me save me save me... I'm naked and i'm far from home The slate will soon be clean I'll erase the memories To start again with somebody new Was it all wasted All that love?... I hang my head and i advertise A soul for sale or rent I have no heart i'm cold inside I have no real intent Save me save me save me I can't face this life alone Save me save me save me... I'm naked and i'm far from home Each night i cry i still believe the lie I love you till i die Save me save me save me Don't let me face my life alone Save me save me ooh... I'm naked and i'm far from home
Queen - One Vision (Extended) 1985 06:30
Queen - One Vision (Extended) 1985 27 izlenme - 1 yıl önce Queen'in a Kind of Magic albumünün giriş ve cikiş (extended version) parçasıdır.queen üyelerinin stüdyoya girerek beraber yarattıkları nadir şarkılardandır.Queen adıyla gözüken diğer şarkıların çoğunun büyük bir bölümü grubun bir üyesine aittir ancak ticari kaygılar nedeniyle bunlar resmi olarak Queen bestesi olarak gözükürler. ancak bu şarkıda durum farklıdır. The Works albümünden sonra birbirlerinden soğuyan, hatta solo çalışmalara yönelen üyeler, bu şarkıyı kaydetmek için stüdyoya girmiş ve eski Queen ruhunu yeniden yakalamışlardır.
Roger Taylor - Tenement Funster (1994) 03:38
Roger Taylor - Tenement Funster (1994) 23 izlenme - 2 yıl önce Efsanevi rock grubu Queen'in 1974 yılında çıkardığı Sheer Heart Attack albümünün 3. şarkısı olan Tenement Funster Roger Taylor tarafından bestelenmiş ve söylenmiştir. Bu video'da Freddie öldükten sonra Taylor'un bir televizyon programında şarkıyı seslendiriyor. Queen grubunun şarkı ile ilgili hiçbir ses kaydı bulunmuyor.