Hoşgeldiniz!

Ruh Hastalığı Videoları İzle

Selife Ruh Hastalığıdır 05:31
Selife Ruh Hastalığıdır 228 izlenme - 2 yıl önce Beyaz Futbol'da Ahmet Çakar şov devam ediyor. Ahmet Çakar, 2014'te patlama yapan selfie akımına dikkat çekerek, selfie çekenlerin ruh hastası olduğunu iddia etti.]]>
Ruh Hastalığı Nedir . A. Metin Saruhan 04:49
Ruh Hastalığı Nedir . A. Metin Saruhan 102 izlenme - 3 yıl önce Canlı yayın sohbetlerimiz Salı ve Cumartesi akşamları: Saat (TR) 21.00 - 22.30 arasıdır. . http://www.asr-isaadet.net/sohbet/canli_yayinlar.htm A.Metin Saruhan video arşivi http://www.asr-isaadet.com
Panik Atak Tedavisi Nedir? 01:02
Panik Atak Tedavisi Nedir? 47 izlenme - 1 yıl önce Panikatak tedavisinde en yaygın kullanılan psikoterapi tekniği bilinçsel davranış tekniğidir. Burada önemli olan şey yoğun şekilde kaygı ya da korkuyu bize hissettiren düşüncelerle alakalı kontrolü kişiye öğretmektir. Panikatağı hissettiren bize düşünceyi ya da düşündüren düşünceye odaklandığınızda bu düşünce yerine daha iyi bir düşünceyle yer değiştirmeyi öğretirsiniz hastaya. Daha sonrasında panikatağı tetikleyen davranışsal yöntemi de kaygıyı ya da korkuyu tetikleyen davranışları en minimum seviyeye çekecek şekilde kişinin hayatını organize edersiniz ve öğretirsiniz. Panikatağın içerisinde daha doğrusu atağın içerisinde kalarak kişi kendi vücudunda herhangi kendi bedensel bir kayıp olmadığını gördüğünde yaşayarak öğrenir. Bu da panikatak için davranışsal olarak iyi bir yöntemdir.
Biz Sevgi İçin Yaratıldık, Ruhumuzu Kendimizle Dost Edinmemiz Önemlidir. 11:07
Biz Sevgi İçin Yaratıldık, Ruhumuzu Kendimizle Dost Edinmemiz Önemlidir. 15 izlenme - 10 ay önce Adnan Oktar’ın 26 Haziran 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/224345/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Biz-sevgi-icin-yaratildik-ruhumuzu-kendimizle-dost-edinmemiz-onemlidir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Obsesif Kompulsif Bozukluk Nedir? 00:26
Obsesif Kompulsif Bozukluk Nedir? 24 izlenme - 1 yıl önce Obsesif Kompulsif bozukluk kişinin mesleki, ailesel, özel ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen bir ruhsal bozukluktur. Genelde her yaş aralığında görülür. Bu rahatsızlık, bu bozukluk hayatımızı olumsuz yönde etkilediği için normal işlevsel olarak büyük bir sıkıntıya sokabilir bizleri.
Yaygın Anksiyete Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 00:56
Yaygın Anksiyete Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 17 izlenme - 1 yıl önce Yaygın Anksiyete bozukluğu tedavisinde yine bilinçsel davranışlı terapi yöntemini kullanabiliriz. Çünkü burada önemli olan şey kişi kaygı hissettiren düşünceleri yakalayıp düşüncenin de davranışında bedeninde hissettirdikleri yaşattıklarını gözlemliyoruz. Biz bunun için formlar kullanırız. Çizelgeler, ev ödevleri, ev çalışmaları veriyoruz. Aslında burada farkındalığı fazlalaştırıyoruz. Kişiye verdiğimiz ev çalışmalarıyla ilk önce davranışsal olarak, daha sonra bilinçsel olarak yani düşünsel olarak kontrolü sağlıyoruz. Kişiye en fazla yapmaya çalıştığımız şey şudur; yoğun olarak hissettiği kaygıyı destekleyecek yaşamsal döngüyü kontrol altına almasını ve bunu hayatına daha minimum seviyeye getirmesi için alternatif ortamlar ve yöntemler öğretmektir.
Yaygın Anksiyete Bozukluğu Nedir? 00:43
Yaygın Anksiyete Bozukluğu Nedir? 15 izlenme - 1 yıl önce Anksiyete toplum arasında kaygı olarak da bilinir. Genellikle bize sorulan sorular şudur. Kaygılanmak normal mi? Evet çok normal bir durumdur. Çünkü normalde bilmediğiniz bir konuyla ilgili kaygılanırsınız. En önemli kaygılanmaya örnek olarak sınavlar, gideceğiniz bir toplantı, yeni bir kişi ile tanışmak size kaygı hissettirir. Yalnız, yaygın Anksiyete bozukluğu yaşayan kişilerde bu yaşanan kaygı artık işlevsel olarak ciddi bir bölünmüşlüğe, sağlık düşünememe ve aynı zamanda bedensel olarak rahatsızlıklara neden olabilir.
Obsesif Kompulsif Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 00:48
Obsesif Kompulsif Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 14 izlenme - 1 yıl önce Obsesif Kompulsif bozukluğunun tedavisinde ilk önce iki farklı boyutu ele alınır. İlk önce obsesyonlar düşünsel boyut ele alınır. Biz kişiyi rahatsız eden düşünceleri ele alıp daha sonra onu daha rahatlatıcı düşüncelerle yer değiştirmeyi öğretiriz. Buna farklı yöntemler belirleriz. Diğer aşamada Kompulsiyon yani davranışlardır. Davranışsal olarak Obsesyonları tetikleyen davranışları direk kademeli olarak kişiye daha rahatlatacak şekilde öğretebiliriz. Yine bilinçsel davranış yöntemlerinden bunun en önemli etkenlerinden, en önemli psikoterapi tekniklerinden bir tanesidir. Uzun sürelidir, uzun solukludur ama sonuç kalıcı hale gelir.
Panik Atak Belirtileri Nelerdir? 00:46
Panik Atak Belirtileri Nelerdir? 13 izlenme - 1 yıl önce Panikatak belirtilerinde yoğun göğüs sıkışması, terleme, nefes alamama, kalp krizi geçiriyorum hissi, ağlama nöbetleri, el titremesi, karın ağrısı, bayılıyormuş hissi, ölüyormuşum hissi gibi kişiler bunları çok yoğun şekilde hissederler. Panikatağın görülme sıklığı genelde %5 ile % 6 arasında görülebilir. Yalnız kişi 10 dakikayla 20 dakika arasında yoğun nöbet panikatak yaşar. Bunun maksimum noktaya gelmesi 20 dakikadır. 20 dakikanın üstünde yaşanan panikataklar bir kere değil, birçok kere gözlemlenen panikataklardır.
Panik Atak Nedir? 00:31
Panik Atak Nedir? 12 izlenme - 1 yıl önce Panik atak yoğun bir şekilde hissedilen korkudur ani olarak kaşılaşılan bütün durumlarda panik atak yaşayan kişiler yoğun bir şekilde korku ve kaygı hissederler.Bu yaşanılan korku ve kaygı bedensel olarak da kişide dışarı çıkar.Bunlarda en fazla karşılaşılan yöntemler paniğin çok fazla yaşandığıdır.Hatta bu panikle alakalı kontrolünü kaybedebilir.
Psikoloji ve Psikiyatri Arasındaki Fark Nedir? 00:54
Psikoloji ve Psikiyatri Arasındaki Fark Nedir? 9 izlenme - 1 yıl önce Yaşadığımız yaşamsal sıkıntılarla alakalı ya da işlevselliğimizi bozacak ruhsal dengeyi sarsacak herhangi bir duygusal durumla ilgili sıkıntı yaşadığınızda ilk önce başvuracağınız kişiler psikoloji mezunlarıdır. Konunun uzmanı olan kişilere başvurduğunuzda yaptığınız seanslarla birlikte uzman gerekli görürse sizi psikiyatriye ya da nörolojiye yönlendirme yapalabilir. Psikiyatri tedavisinin en etken yöntemi ilaç kullanımıdır. Psikologların ilaç yazma yetkisi yoktur. Eğer destek almak gerekirse psikiyatriden ya da pitneolijiden destek alınıp ilaç tedavisi yapılan psikoterapiye ek olarak kullanılabilinir. Ama yaşanılan ilk durumla alakalı ilk başvuracağınız kişiler uzman klinik psikologları olmalıdır.
Yaygın Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir? 00:41
Yaygın Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir? 8 izlenme - 1 yıl önce Kişi, yoğun şekilde aşırı heyecan, korku ve kaygı yaşar. Bunlar kendi aralarında aşırı evhamlı kişi olarak da bilinir. Öyle ki sağlıklı düşünemeyecek, kendisine göre yararlı olunamayacak şekilde kararlar ve düşüncelere girer. Yalnız kişi aynı zamanda bu düşündüğü şeylerin doğruluğunun da geçerliliğini sınayabilir. Bazen bilemez bu kadar yoğun bir kaygı yaşadığını. O yüzden de burada sıkıntılar olur. İşlevsel olarak ciddi bir rahatsızlıkla karşılaşılabilir bu hastalar.
Depresyon Belirtileri Nelerdir? 00:38
Depresyon Belirtileri Nelerdir? 8 izlenme - 1 yıl önce Depresyon belirtilerinde yoğun olarak hissedilen evden çıkmak istememe, uyku hali, konuşmalarda yavaşlık, iştah kaybı, sosyal aktivitelerde izole kalmak, evden çıkamamak, okula gitmek istememe, işe gitmek istememe, ağlama nöbetleri, ciddi ağlama nöbetleri, artık acil servise gidecek kadar yoğun bir ağlama nöbetleri, sonrasında ölüm ve intihar düşünceleri depresyonun en belirgin belirtileri arasına girer.
Herkes Depresyona Girer mi? 00:27
Herkes Depresyona Girer mi? 6 izlenme - 1 yıl önce Herkes depresyona girer mi? Yaşamsal döngüde depresyon görülme sıklığı   dır.Erkeklere oranla bayanların depresyona girme yüzdeleri iki katı civarındadır.Kadınların da depresyonu yoğun hissetmelerinin en etken yöntemlerden birisi evlilik ve yaşamsal koşullar olarak araştırmalarda çıkmıştır.
Kompulsiyon nedir? 00:50
Kompulsiyon nedir? 6 izlenme - 1 yıl önce Kompulsiyonlar da bu takıntılı düşünceleri rahatlatmak için gözlemlenen davranışlardır. Kişi takıntılı davranışlarına ek olarak Kompulsiyon davranış gösterebilir. Çünkü biz bunları düşünsel olarak rahatlatmayı Kompulsiyonlarla yani davranışsal olarak yapabiliriz. Bunlar gözlemlenebilir ve gözlemlenemez. Gözlemlenenler sık olarak karşılaştığımız el yıkamalar, kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmeler, tekrardan kapının kilidinin doğru olup olmadığını kontrol etmekten ileri gelir. Düşünsel olarak daha doğrusu gözlemlenemeyen Kompulsiyonlara ek olarak da dua etmek, sayı saymak bunların en etkin olarak bilinen yöntemleridir.
Depresyon Tedavisi Nedir? 00:48
Depresyon Tedavisi Nedir? 6 izlenme - 1 yıl önce Depresyon tedavisinde yoğun olarak kullanılan en bilindik, en yararlı, en sınırlı yöntem kısa sürede bize verdiren yöntem yine bilinçsel davranışları terapi tekniğidir. Burada biz depresyona giren kişi ya da depresif ruh halini yaşayan kişinin hayatında ki bütün döngüleri listelemesini isteriz. Tekrardan kendisini daha iyi hissettirecek davranışsal, düşünsel ya da sosyal olarak neyin kendini daha iyi hissettiriyorsa yer değiştirmesi için farklı alternatif yöntemler konular araştırılır ve onun için birlikte karar verilerek kendi yaşamını daha kaliteli daha işlevsel hale getirmek için ev çalışmaları ev ödevleri kişilere verilebilir.
Depresyon Nedir? 00:28
Depresyon Nedir? 4 izlenme - 1 yıl önce Depresyon yoğun şekilde hissedilen üzüntü, sıkıntı, mutsuzluk, başkalarından keyif almak istememe, sosyalleşmek istememe, eskiden yapmaktan çok keyif alınan ama artık hiçbir şekilde yapılan aktivitelerin kişiye keyif vermemesi, daha kendini izole bir şeklinde tuttuğu duygu durum bozukluğudur.
Obsesyon Takıntı Nedir? 00:22
Obsesyon Takıntı Nedir? 4 izlenme - 1 yıl önce Takıntılar genelde düşüncelerle karşılaşılan bir şeydir. Kişi bunlardan zaten rahatsız olduğunu bilir ama bir şekilde bu düşüncelerin aklına gelmesini engelleyemez. Kişiyi çok fazla yaptığı etkinliklerden alıkoyan bir düşünce örüntüsüdür.
Yaygın Anksiyetenin Görülme Sıklığı Nedir? 00:30
Yaygın Anksiyetenin Görülme Sıklığı Nedir? 3 izlenme - 1 yıl önce Yaygın Anksiyetenin görülme sıklığı yine %5 ile %6 arasında değişebilen bir süreçtedir. Bu genellikle ergenlik döneminde ve yetişkinlik döneminde başlayan bir şeydir. Kişi yalnız bireysel olarak farklılık gösterebilir. Bunun en önemli yaygın Anksiyetenin bozukluğunu tetikleyen stres ve yaşamsal koşullardır. Erkek ve kadınlarda fark yoktur, görülme oranı aynıdır.