Hoşgeldiniz!

rumlar

Rumlar Zeybek Rekoru Kırdı 05:51
Rumlar Zeybek Rekoru Kırdı 1.414 izlenme - 1 yıl önce KIBRIS Rum yönetiminin tatil beldesi Aya Napa’da 743 Rum dansçı, aynı anda zeybek oynayarak bu alanda Guinness Rekoru kırdı. Yüzlerce dansçı, Yunan sanatçı Manos Loizos’un ünlü zeybek müziği eşliğinde beş dakika aynı hareketlerle dans etti. Gönüllü dansçıların arasında Shakira’nın dansçısı Rihanna Yanet Fuantes de yer aldı. Fuentes, Yunan müziği ve zeybekle ilk kez karşılaştığını belirterek, “Çok ilginç geldi. Ben profesyonel dansçıyım. Zeybek de öğrendim” dedi. Rekor, Yunan sanatçı Aleksis Damianos’un Evdokia müzikaline damgasını vuran Manos Loizos’un Zeibekiko müziği eşliğinde kırıldı. Rekor denemesi için kasaba limanına özel bir platform hazırlandı. Rekor denemesinde 2 avukat eşliğinde noterler özel kayıt tuttu.
Kıbrıs Kanlı Noel  (1964) 03:52
Kıbrıs Kanlı Noel (1964) 223 izlenme - 2 yıl önce Btitish Pathe'nin youtube arşivinden bizi ilgilendiren videoları ara ara buraya atmalı gençler. 1964 Kıbrıs'ında Rumların ürkleri katlettiği kanlı noelinin görüntüleri
Giritli Türkler'de Madhinadesler 1 05:00
Giritli Türkler'de Madhinadesler 1 90 izlenme - 3 yıl önce SISMANOGLIO MEGARODA SUNUMLAR (Yunanca)
Wilco Yollarda - 26 Temmuz 2015 34:51
Wilco Yollarda - 26 Temmuz 2015 29 izlenme - 1 yıl önce Wılco Van Herpen rotasını bu hafta Türkiye’nin batı ucuna, Gökçeada’ya çeviriyor. Turizm ve yapılaşma adaya zarar verir mi? Adada gerçekten organik tarım yapılabiliyor mu? Mübadele ile adadan göçen Rumlar bir gün geri dönebilir mi?