Hoşgeldiniz!

rus uçakları

Rus Uçakları Camiyi Vurdu 00:02
Rus Uçakları Camiyi Vurdu 487 izlenme - 9 ay önce Suriye'de Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep'te Kadi Askeri mahallesinde ikindi namazı esnasında tarihi Acu camine saldırması sonucu ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.
Rus Uçakları Halep'i Fosfor Bombasıyla Vurdu 00:31
Rus Uçakları Halep'i Fosfor Bombasıyla Vurdu 29 izlenme - 4 ay önce Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Suriye'de Halep kentinin kuzey kesimlerinde yer alan ilçe ve beldelere "fosfor" bombasıyla saldırdığı bildirildi.
Başbakan Davutoğlu: Alçak Rus Uçakları 02:02
Başbakan Davutoğlu: Alçak Rus Uçakları 30 izlenme - 8 ay önce Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu. İşte Davutoğlu’nun konuşmalarından satır başları: Sayın Baykal, sınırımızda yaşanan gelişmeleri, Türkiye'nin ulusal güvenliği perspektifinden yorumlayarak, bir devlet adamına yakışan bir ciddiyetle konuştu, kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Baykal, Türkiye'nin aldığı tedbirlerin meşru ve gerekli olduğunu açıkça ifade etti. Sayın Kılıçdaroğlu ise laf kalabalığı yaparak, üste çıkma kurnazlığı yaparak, ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu durum karşısında ciddi ve tutarlı bir tutum takınamadı. Buradan Suriye ötesine, Irak ötesine ve her yere sesleniyorum; Kürtleri kimse istismar etmeye kalkmasın. Kürtlerin devleti de hamisi de koruyucusu da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. PYD özellikle Rusya-Türkiye arasında yaşanan gerilimden sonra, Rusya'nın bölgesel planlarının lejyoneri, paralı askeri haline gelerek, Türkiye'ye zarar vermeyi öncelik haline getirmiş durumda. YPG, PYD kesinlikle Kürtlerin temsilcisi değil, Suriye'nin temsilcisi değil, Rusya'nın lejyoner, paralı askerleridir Alçak, hain, barbar uçaklar çocuk yaşlı ayrımı yapmadan 8 bine yakın sorti gerçekleştirdi. Aynı alçakça saldırıyı gerçekleştiriyorlar ki ateşkes sağlanmadan önce Türkiye’nin Halep’e karşı koridoru kapansın.
Rus Uçakları Çimento Yüklü TIR'ları Vurdu: 4 Ölü, 6 Yaralı 00:51
Rus Uçakları Çimento Yüklü TIR'ları Vurdu: 4 Ölü, 6 Yaralı 33 izlenme - 11 ay önce Rus uçaklarının Suriye’de, Türkiye sınırına 7 kilometre mesafedeki 6 adet çimento nakliyatı yapan TIR’ı vurduğu bildirildi. Bombardımanda 4 kişi ölürken, 6 kişinin de yaralandığı belirtildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Suriye’de devriye atan Rus Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları, Türkiye sınırına 7 kilometre uzaklıktaki çimento nakliyatı yapan ve park halinde bekleyen 6 adet TIR’ı vurdu. Çimentoların Türkiye’den Kilis’in Öncüpınar Sınır kapısına götürüldüğü, burada ise Suriye’den gelen ve Suriye plakalı TIR’lara yüklenerek Halep tarafına gönderildiği belirtildi. Saldırı esnasında ise çimento yüklü 4 TIR ile boş olan 2 TIR’ın, Suriye’nin Babüs Selam Sınır Kapısı ile Halep’in Azez ilçesi arasında bir bölgede beklediği ve aralarında yükleme yaptığı ileri sürüldü. Saldırıda TIR şoförlerinin de aralarında bulunduğu 4 kişinin öldüğü 6 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Akşam saatlerinde meydana gelen saldırının ise Türkiye sınırından çıkan TIR’ların yardım malzemesi taşıdığı zannedilmesi nedeniyle gerçekleştiği iddia edildi. Öte yandan Rus uçaklarının Suriye’nin Türkiye sınırlarına çok yakın bölgelerinde, uzun süreli devriye uçuşları gerçekleştirdiği ifade edildi.
Rus Uçakları, Suriye'yi Böyle Vurdu 00:57
Rus Uçakları, Suriye'yi Böyle Vurdu 41 izlenme - 1 yıl önce Rus Uçakları, Suriye'yi Böyle Vurdu Suriye'ye hava saldırısı düzenleyen Rus jetleri, bombalarını bırakırken kameraya böyle yansıdı.
 Rus Uçaklarının Halep Bombardımanı Böyle Görüntülendi 00:52
Rus Uçaklarının Halep Bombardımanı Böyle Görüntülendi 15 izlenme - 8 ay önce Suriye ordu birliklerinin Halep saldırısına hava bombardımanıyla destek veren Rus uçaklarının, yerleşim bölgelerine yağdırdığı misket bombalarının patlama anları saniye saniye böyle görüntülendi.
 Rus uçakları hastaneleri ve camiyi bombaladı 03:57
Rus uçakları hastaneleri ve camiyi bombaladı 16 izlenme - 10 ay önce Rus savaş uçaklarının Türkiye sınırına 7 kilometre mesafedeki Halep’in Azez ilçesine bağlı iki hastane, bir cami ile ambulanslara düzenlediği hava saldırısında ilk belirlemelere göre 40 kişi öldü, 45 kişi ise yaralandı.
Davutoğlu: Alçak Rus Uçakları  00:59
Davutoğlu: Alçak Rus Uçakları 9 izlenme - 8 ay önce Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Rusya hastaneleri, okulları bombalıyor. Türkiye sınır güvenliği aldı diye Rusya Türkiye'yi BM Güvenlik Konseyi'ne şikayet ediyor. Bu ne arsız bir yaklaşım. Biz açık ve gür sesle söylüyoruz: Bu bombardımanı alçak Rus uçakları yaptı" dedi.
Rus uçakları Azez’e Bomba Yağdırdı 02:40
Rus uçakları Azez’e Bomba Yağdırdı 13 izlenme - 11 ay önce Rus savaş uçaklarının Türkiye sınırına 7 kilometre mesafedeki Halep’in Azez ilçesine düzenlediği hava saldırısında ilk belirlemelere göre 15 kişi hayatını kaybederken, 70 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Kilis’in karşısındaki Suriye’nin Azez ilçesine Rus savaş uçakları tarafından saat 17.45 sıralarında bir mahalle hedef alınarak bomba yağdırdı. Yerel kaynaklar ilk belirlemelere göre, olay yerinde 15 kişinin hayatını kaybettiği 70 kişinin ise yaralandığını bildirdi. Azez ilçesinde elektrik olmadığı için Suriyeli yaralıların müdahale etmekte zorluk çekildiği, durumu ağır olan yaralıların Türkiye-Suriye sınırına getirilmeye başlandı. Burada hazır bekletilen ambulanslar ile Kilis Devlet Hastanesi’ne 10 kişi tedavi amaçlı getirildi. Çok sayıda yaralının da muhaliflerin kontrolünde bulunduğu hastanelere kaldırıldığı yönünde bilgiler geliyor. Kilis’te, yaşayan Suriyeliler, yakınlarından haber alabilmek için hastaneye akın etmesi sonucu kısa süreli gerginlik yaşandı.