Hoşgeldiniz!

rutkay aziz

Rutkay Aziz: Tarık Akan Üç Şeye Toz Kondurmazdı 02:10
Rutkay Aziz: Tarık Akan Üç Şeye Toz Kondurmazdı 1.719 izlenme - 1 ay önce Oyuncu Tarık Akan için Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nda düzenlenen anma töreninde söz alan Sanatçı Rutkay Aziz, Tarık Akan'ın üç şeye toz kondurmağını belirterek "Bir Mustafa Kemal, iki Nazım Hikmet, üç İlhan ağabeyimiz, İlhan Selçuk ağabeyimiz. Sonra sinemaya geçince tabiki Yılmaz Güney ve ona önemli katkı sağlayan genç yaşta yitirdiğimiz tiyatro adamı olan Vasıf Öngören onun sevdalısıydı. Işıklar içinde yatsın..." dedi.
Öykü Gürman & Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah 05:52
Öykü Gürman & Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah 39.153 izlenme - 4 yıl önce ONUR'lu YILLAR - 25. Yıl Onur Akın Şarkıları Yeni Albüm Albümdeki Eserler: 1.Edip Akbayram – Bana Bir Gül Ver 2.Müslüm Gürses – Asi Ve Mavi 3.Işın Karaca – Geceyi Sana Yazdım 4.Yavuz Bingöl - Seviyorum Seni 5.Suavi – Aşk Bize Küstü / Bozgun 6.Yaşar – Firari 7.Hayko Cepkin – Ey Hayat 8.Öykü Gürman & Rutkay Aziz – Ne Olur Bir Sabah 9.Haluk Levent – 33 Kurşun 10.Kubat – Gaybana Geceler 11.Seksendört – Yağmur Yüreklim 12.Yonca Lodi – Hala Koynumda Resmin 13.Yetkin Dikinciler & Onur Akın – Dağınık Gazel 14.Seyfi Yerlikaya – Yüreğimdesin 15.Ahmet Koç – Ahım Kalacak 16.Koro – Bekle Bizi İstanbul
M. Kemal Atatürk - Fakat İhtimal Bazı Kafalar Kesilecektir! 02:09
M. Kemal Atatürk - Fakat İhtimal Bazı Kafalar Kesilecektir! 4.256 izlenme - 7 ay önce Saltanatın kaldırılması konuşulurken bitmek tükenmek bilmeyen tartışmalar,münakaşalar devam etmektedir.Tam bu esnada Meclis'e gelir,yavaş adımlarla yürür ve kurulun kapısını açar,bir süre dinler.Ardından o tarihi sözlerini sözler... Saltanat veya padişahlık 1 Kasım 1922 tarihinde 308 numaralı Meclis kararnamesi ile kaldırılmıştır.Sonucunda son padişah Vahdettin, 17 Kasım 1922 sabahı Boğaziçi'nde demirli bulunan İngiliz zırhlısı Malaya'ya sığınmış ve ülke topraklarını terketmiştir.
Öykü Gürman & Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah 05:56
Öykü Gürman & Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah 12.262 izlenme - 3 yıl önce Öykü Gürman - Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah - Onur Akın - Onurlu Yıllar 2013
Mustafa Kemal - Korkunuzu Bulunduğunuz Yere Gömün ve Orada Kalın! 02:09
Mustafa Kemal - Korkunuzu Bulunduğunuz Yere Gömün ve Orada Kalın! 1.884 izlenme - 7 ay önce Dünya Tarihi'nin en kanlı savaşlarından biri olan Sakarya Meydan Savaşı sırasında Yunanlılar tüm birlikleri, topçularıyla Türklerin savunma hattını cehenneme çevirir.İki kolordu güneye ve bir kolordu kuzeyden saldırır,Türk Askeri karşılık verir,güneyden iki Yunan kolordusu açıldıkça Türk Askeri de cepheden açılır.Bu esnada Mangal Dağı düşer ve asker Türbe Tepe ye çekilir.Malesef Türbe Tepe de düşer ve tüm Türk Savunma Hattı yani Cephe yarılır.Türbe Tepe'nin düşmesinden hemen sonra 3.Grup Komutanı Yusuf İzzet Paşa, cephenin yarıldığını bildirmek ve geri çekilme emri almak için ana karargahı arar.Mustafa Kemal telefonu alır,Dünya Askeri ve Siyasi Tarihi'ni değiştiren o cümleyi söyler... Türkler, 1638 II.Viyana Kuşatması sonrasında başladıkları geri çekilmelerine bu tarihten 283 yıl sonra dur der ve saldırıya geçer.1921 yılında kazanılan bu savaş Hattı Müdafaa Yoktur Sathı Müdafaa Vardır taktiğiyle alan savunması yapılarak kazanılmış bu taktiğin başarılı olmasıyla Dünya Askeri Savaş Literatürü değişmiştir.Bu taktiği ilk bulan ve uygulayan askeri komutan Mustafa Kemal Atatürk'dür.
Yalan Dünya - Yeni Sezona Bomba Gibi Giriyorlar 01:03
Yalan Dünya - Yeni Sezona Bomba Gibi Giriyorlar 5.097 izlenme - 2 yıl önce Yalan Dunya, yeni bolumuyle Carsamba Kanal D'de! Basrollerinde; Altan Erkekli, Fusun Demirel, Olgun Simsek, Rutkay Aziz, Beyazit Ozturk, Gulse Birsel, Humeyra ve Gonul Ulku’nun yer aldiklari sevilen dizi "Yalan Dunya" yeni sezonda da Kanal D ekranlarinda guldurmeye devam edecek!
rutkay aziz - barış şiiri 04:27
rutkay aziz - barış şiiri 4.708 izlenme - 7 yıl önce
Yalan Dünya 87. Bölüm Fragmanı 00:49
Yalan Dünya 87. Bölüm Fragmanı 2.345 izlenme - 2 yıl önce Yalan Dunya, yeni bolumuyle Carsamba Kanal D'de! Basrollerinde; Altan Erkekli, Fusun Demirel, Olgun Simsek, Rutkay Aziz, Beyazit Ozturk, Gulse Birsel, Humeyra ve Gonul Ulku’nun yer aldiklari sevilen dizi "Yalan Dunya" yeni sezonda da Kanal D ekranlarinda guldurmeye devam edecek!
Alkışlarlayaşıyorum Film Kuşağı Sunar - Piano Piano Bacaksız 01:20:31
Alkışlarlayaşıyorum Film Kuşağı Sunar - Piano Piano Bacaksız 988 izlenme - 1 yıl önce Antrakt verdiğim film kuşağı serisine 1990 yılı yapımı, zaman zaman trt'de yarım yamalak izlendiğini düşündüğüm, ya da hep "ismini çok duydum ama izlemedim bi türlü" denilen, gayet başarılı, sinemanın sinema olduğu dönemlerden bir Tunç Başaran filmi; Piano Piano Bacaksız... 1985'te yayınlanan Kemal Demirel'in "evimizin insanları" adlı romanından uyarlanmıştır ve oscar'a aday olmuştur. Lakin bildiğimiz gibi oscar tabii ki alamamış; ama 10. istanbul film festivali'nde de en iyi yönetmen ödülünü tunç başaran'a getirmiştir. Oscar'da zaten hep bi adam kayırmacalık, bi böyle taraf tutmacılık, bi gün sana bana verdiğini görmedim heykeli... Filmin konusuna gelirsem; Olaylar 1940'lı yıllarda eski ahşap bir konakta geçer. Her odasında bir ailenin oturduğu konakta yaşanılanlar, günümüzün acımasız dünyasında kopup giden dostluklar sekiz yaşındaki bir çocuğun gözüyle anlatılır. Film hakkında teknik bilgileri de şuraya iliştirip sizi filmle başbaşa bırakıyorum: Süre: 85 dakika Yönetmen: Tunç Başaran, Oyuncular: Rutkay Aziz, Meral Çetinkaya, Menderes Samancılar, Suna Selen, Yaman Okay, Ayşegül Ünsal, Taner Barlas, Cemal Şan, Serap Aksoy, Meriç Başaran, Yalçın Güzelce, Emin Sivas, Özcan Özgür, Sabriye Kara, Seslendirenler : Müşfik Kenter, Müzisyen : Can Kozlu, Görüntü Y.: Colin Mounier, Senaryo: Tunç Başaran, Senaryo (Kitap): Kemal Demirel. Ödüller: 10. uluslararası istanbul film festivali en iyi yönetmen 1992 antalya film festivali en iyi film, en iyi yönetmen 1992 istanbul sinema günleri en iyi türk filmi san sebastian en iyi film brezilya film festivali çocuk filmleri ödülü "sevgisiz hiçbir şeyin asla yaşayamayacağı bir dünya içinde var olmak, ne mutluluktur."
Geçmiş Bahar Mimozaları (1989) 02:37
Geçmiş Bahar Mimozaları (1989) 1.328 izlenme - 2 yıl önce 1989 yapımı dizisi seksen darbesi sonrası Türkiye'sine ışık tutuyor. doksanlı yıllarda ne zaman yayınlansa ilgiyle izleniyor. Kimileri ' o zamanlar çocuktum anlamamıştım' diye geçiyor koltuğun başına kimileri o zamanın Türkiye'si ile yüzleşmek için.
Yalan Dünya 87. Bölüm Fragmanı - 2 00:43
Yalan Dünya 87. Bölüm Fragmanı - 2 1.584 izlenme - 2 yıl önce Yalan Dunya, yeni bolumuyle Carsamba Kanal D'de! Basrollerinde; Altan Erkekli, Fusun Demirel, Olgun Simsek, Rutkay Aziz, Beyazit Ozturk, Gulse Birsel, Humeyra ve Gonul Ulku’nun yer aldiklari sevilen dizi "Yalan Dunya" yeni sezonda da Kanal D ekranlarinda guldurmeye devam edecek!
rutkay aziz - adam 01:19
rutkay aziz - adam 3.021 izlenme - 7 yıl önce
Gizli Yüz (1991 - 111 dk) 01:50:09
Gizli Yüz (1991 - 111 dk) 869 izlenme - 1 yıl önce Attar'ın, Kara Kitap'la tekrar gündeme gelen "Binlerce binlerce sır bilinecek/O gizli yüz gösterince kendini" dizeleriyle açılan efsane Ömer Kavur filmi.
Rutkay Aziz Altın Portakal Film Festivali Konuşması 04:15
Rutkay Aziz Altın Portakal Film Festivali Konuşması 1.630 izlenme - 5 yıl önce
Öykü Gürman | Rutkay Aziz Ne Olur Bir Sabah Onur Akın 05:57
Öykü Gürman | Rutkay Aziz Ne Olur Bir Sabah Onur Akın 1.189 izlenme - 3 yıl önce By"Cebrailboyraz"sunar
Öykü Gürman - Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah - Onur Akın 05:55
Öykü Gürman - Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah - Onur Akın 838 izlenme - 2 yıl önce Ne olur bir sabah kapım çalınsa Açınca gülüşün içime dolsa Belki bir meyhane biraz da rakı Sen türkü söylesen ben eşlik etsem Bakmayın çekilen perdelerin
barış 04:40
barış 2.002 izlenme - 7 yıl önce Şiir,müzik: mazlum çimen.. seslendiren: rutkay aziz
Öykü Gürman & Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah 05:57
Öykü Gürman & Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah 1.079 izlenme - 3 yıl önce Siyah-Kelebek/157708194351629 ONUR'lu YILLAR - 25. Yıl Onur Akın Şarkıları (2013) Geceye su gibi dökülse sesin Bizimle hüzünlü...
Öykü Gürman Ft. Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah - (2013) 05:55
Öykü Gürman Ft. Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah - (2013) 3.120 izlenme - 3 yıl önce öykü gürman ft. rutkay aziz - ne olur bir sabah - (2013) - (alisayar) - (sayar hits)
Öykü Gürman - Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah (Onur Akın). 05:55
Öykü Gürman - Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah (Onur Akın). 829 izlenme - 2 yıl önce Şarkı Sözleri(Lyrics): Ne olur bir sabah kapım çalınsa Açınca gülüşün içime dolsa Belki bir meyhane biraz da rakı Sen türkü söylesen ben eşlik etsem Bakmayın çekilen perdelerin .............................................
Mustafa Kemal Atatürk ile Bekir Sami Bey'in Konuşması 03:27
Mustafa Kemal Atatürk ile Bekir Sami Bey'in Konuşması 605 izlenme - 1 yıl önce İstanbuldaki son osmanlı meclisi mebusan'ı nın misak-ı milli kararları alması sonucunda ingilizlerce basılıp bazı üyelerinin tevkif edilmesinden sonra kaçabilen azalar ankaraya sığınmışlar ve mustafa kemal önderliğinde ankarada TBMM'yi kurmuşlardır.. İşte bu ilk tbmm de dış işleri bakanlığı görevini yürüten bekir sami bey birinci inönü zaferi ile beraber londra'ya gönderilmiş ve burda müttefik devletlerle barış görüşmelerinde bulunmuştur.. Ancak tbmm ye danışmadan, ulusal eşitliğe aykırı ve yabancı milletlere ülke coğrafyasında bir takım ekonomik imtiyazlar tanıyan bazı gizli anlaşmalar imzalamış ve bu gizli anlaşmalar mecliste büyük tepki çekerek bekir sami bey'in istifasına kadar gitmiştir.. İşte bu güne kadar kurtuluş savaşı kahramanlarını ve mustafa kemal atatürk'ün mücadelesini en iyi şekilde anlatan yapım olma özelliğini hala koruyan 1994 yapımı kurtuluş dizisinden bu olayın anlatıldığı harika bir sahne.. Rutkay aziz'in mustafa kemal atatürk rolü ise fazla söze gerek bırakmıyor..
Rutkay Aziz - Barış (Şiir) 04:43
Rutkay Aziz - Barış (Şiir) 384 izlenme - 2 yıl önce Bana göre en güzel barış şiiridir, Yannis Ritsos'un bu şiiri. Hatta en güzel barış şiiri ve en güzel seslendirilmiş şiirdir... Çocuğun gördüğü düştür barış, annenin gördüğü düştür barış, ağaçlar altında sevdalıların sevda sözleridir barış; Gözlerinin içinde uçsuz bucaksız bir gülümseme elinde yemiş dolu bir zembil ve alnında ter tomurcukları, Pencerede suyu soğutan testideki damlalar gibi; Akşam üstü eve dönen babadır barış, Dünyanın yüzünde yara izleri kapanırken ağaçlar diktiğimizde havan mermilerinin kazdığı çukurlara; Yangının kavurduğu yüreklerde ilk tomurcuklarını açarken umut ve ölüler kanlarının boşa gitmediğini bilerek yana dönüp içerlemeksizin uyuyabildiklerindedir barış… Barış yemek kokusudur tüten, Akşamlayın arabanın yolda durmasının korkutmadığı, Kapı çalınmasının dost demek olduğu, Ve pencereyi saat başı açmanın renklerinin uzaktaki çanlarıyla gözlerimizin bayram etmesini sağlayan gökyüzü demek olduğu zamandır barış; Barış bir bardak sıcak süt ve bir kitaptır, Uyanan çocuk önünde başaklar birbirlerine eğilip işte ışık ışık ışık dedikleri Ve ufuk çemberi ışıkla dolup taştığı zamandır barış; Hapishaneler onarılıp kitaplıklar yapıldığı zaman, Eşikten eşiğe bir türkü yükseldiği zaman geceleyin, Cumartesi akşamları mahalle berberinden çıkan yeni tıraş olmuş bir işçi gibi baharda ay buluttan çıktığı zamandır barış; Geçmiş gün yitirilmiş bir gün olmadığı, sevinç yapraklarını akşamın içine salanbir kök ve kazanılmış bir gün hak edilen bir uyku olduğu zaman acıyı kovmakiçin zamanın dört bir bucağından güneşin hemen ayaklarını bağladığını duyduğunzamandır barış....... Barış ışınlar demetidir yaz ovalarında iyilik alfabesin tanın dizlerinde, Kardeşim dediğin yarın kuracağız dediğin zaman kuracağız dediğimizi kurunca türkü çağırdığımız zamandır barış; Ölüm yüreklerde az yer kapladığı ve güvenli parmaklarla mutluluğu gösterdiği zaman bacalar; ikindi vaktinin büyük karanfilini ozan ve proleter aynı şekilde kokladığı zamandır barış; insanların sıkışan elleridir barış, Dünyanın masasındaki ekmektir, Gülümsemesidir annenin Budur yalnızca başka bir şey değildir barış Ve toprakta derin yarıklar açan sabahlar tek bir sözcük yazarlar, Barış başka bir şey değil barış; Dizelerimin rayları üzerinde buğday ve güller yüklenmiş geleceğe doğru yol alan bir trendir barış, Kardeşlerim barış içinde derin derin soluk alıyor tüm dünya bütün düşleriyle verin ellerinizi kardeşlerim işte budur barış…..
Saltanatın Kaldırılması - Cumhuriyet 05:25
Saltanatın Kaldırılması - Cumhuriyet 493 izlenme - 1 yıl önce Cumhuriyet filminden bir sahne... Atatürk, saltanatın kaldırılması ile ilgili kanunu uzun uzun tartışan meclis üyelerinin arasına dalıyor ve efsane olmuş ayarını verip çıkıyor.
Öykü Gürman - Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah 05:55
Öykü Gürman - Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah 761 izlenme - 2 yıl önce Albüm Adı: Onur Akın 25. Sanat Yılı Çıkış Tarihi: 21.02.2013 Türk Halk Müziği Şarkı Sözleri (lyrics): Ne olur bir sabah kapım çalınsa Açınca gülüşün içime dolsa Belki bir meyhane biraz da rakı Sen türkü söylesen ben eşlik etsem Bakmayın çekilen perdelerin Aydınlık oluşuna bu şehirde Renk renk desenlerine kanmayın Saklısında kimbilir kaç yüreği Bu ayrılıklar boğar Kimbilir ardına kadar susmuş ömürleri Paslanmış ne çok kapı bekler Hasretin gibi çarpıyorum kapıları Soluk soluğa atıyorum kendimi sokağa Taşlarında izmaritlerimi ezdiğim kaldırımlar Sicim bir yağmur altında Bir yanıtım yoktur Seni soran açelyalara Bir meyhane bulur beni Beyaz kefeni kirlenmiş masalar Yorulmuş bir rakı alır beni Kalbime seni sorar O an duracak zannederim bu gevezeyi Sol kolumda bu aşkın uyuşmuş ağrısı Otuzbeşlik ne ki Meyhaneci yetmişlik getir Tek başına gitmiyor bu zıkkım Kavunun tadı zehir Sen yoksun boynu bükük saatlerin Bu akşam 'Dürüyemin güğümleri kalaylı” Gitmiyor be abla, değiştir şu bantı 'Bu ne sevgi ah bu ne ızdırap zavallı kalbim ne kadar harap” Çalmıyor artık Öyle ya çoktan göçmüş Abdullah Yüce Geceye su gibi dökülse sesin Bizimle hüzünlü şarkılar gülse Ellerin elimi bulsa ansızın Kalbimden kalbine çiçekler koşsa Geceye su gibi dökülse sesin Bizimle hüzünlü türküler gülse Ellerin elimi bulsa ansızın Kalbimden kalbine çiçekler koşsa Ne olur bir sabah kapım çalınsa Açınca gülüşün içime dolsa Belki bir meyhane biraz da rakı Sen türkü söylesen ben eşlik etsem
Öykü Gürman & Rutkay Aziz -  Ne Olur Bir Sabah 2013 ( Yeni ) Hd 04:56
Öykü Gürman & Rutkay Aziz - Ne Olur Bir Sabah 2013 ( Yeni ) Hd 749 izlenme - 2 yıl önce Özgün Müzik 2013
Burhan Altıntop - Fransızca ve İngilizce Performansları 01:42
Burhan Altıntop - Fransızca ve İngilizce Performansları 400 izlenme - 2 yıl önce Üstün yeteneklerinin yanında yabancı dile olan hakimiyeti Burhan'ın en önemli özelliklerinden biriydi... İzliyoruz,özlemle...
Vesaire Vesaire Fragman 01:43
Vesaire Vesaire Fragman 660 izlenme - 4 yıl önce Sağlığı bozulan ünlü yazar Arda Başar içinde bulunduğu koşullardan sıkılıp bir anda yaşadığı şehri değiştirme kararı alır. Nereye gideceği konusunda hiçbir fikri olmadan eşyalarını toplar ve kendisini güney sahillerimizden Marmaris’te bulur.. Bu küçük sahil kasabasında tesadüf sonucu peşpeşe tanıştığı sevimli bir köpek, genç bir kız ve bilge bir ayyaş, Arda’nın hayatının akışını beklenmedik bir şekilde değiştirirler. Kahramanımıza ise bu yeni hayatına şaşkınlık içinde ayak uydurmak düşerken, Arda’nın bu değişimine gizlice şahit olan sevimli komşusu Rıfkı’nın da hayatı en az onun kadar renklenmiştir.
güneşin adı mustafa kemal atatürk 14:25
güneşin adı mustafa kemal atatürk 771 izlenme - 5 yıl önce güneşin adı mustafa kemal atatürk.. seslendiren rutkay aziz
rutkay aziz adam şiiri 01:20
rutkay aziz adam şiiri 576 izlenme - 6 yıl önce
Fikriye Hanımın İntiharı - Cumhuriyet Filmi 04:19
Fikriye Hanımın İntiharı - Cumhuriyet Filmi 112 izlenme - 1 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün ameliyat olması için Almanya'ya gönderdiği Fikriye hanım, geri döndüğünde Atatürk'ün eşi Latife Hanım tarafından kovulmuştur. Atatürk'e aşık ve sadık bir kadın olan Fikriye hanım, bunu gururuna yediremeyip, tek el bir silah sesiyle birlikte 31 Mayıs 1924 yılında 37 yaşında intihar etmiştir. Aslında intihar ettiği tarih 23 Mayıs 1924 fakat intihardan sonra hastaneye götürülmüş ancak tüm çabalara rağmen açılan yaranın enfeksiyon kapması sebebiyle 31 Mayıs'ta hayatına gözlerini kapamıştır.