Hoşgeldiniz!

sabahattin

Kürk Mantolu Madonna'yı Şarkıcı Madonna Sanmak 02:19
Kürk Mantolu Madonna'yı Şarkıcı Madonna Sanmak 39.658 izlenme - 2 ay önce Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna kitabını Madonna ile Karıştıran TV Eleştirmeni, Film uyarlaması yapılacak kitabı, modanna'nın hayatını anlatıyor, pek başarılı olmaz diye yorumlayınca işin içinden çıkılamamış.2023 hedefleyen yeni Türkiyenin süper zeki tv yorumcularını izleyelim.
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 04:47
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 11.301 izlenme - 1 ay önce Music video by Necdet Kaya performing Yetmez Mi Gönül. (C) 2016 SONY MUSIC ENTERTAINMENT TURKEY Necdet Kaya'dan YEPYENİ bir SABAHATTİN ALİ şarkısı! Aşk seni harab etmez mi Takatini tüketmez mi Sendeki ateş bitmez mi Yetmez mi gönül, yetmez mi Aşkına yoktur enzade, Aklını aldı o taze, Aleme oldun kepaze, Yetmez mi gönül, yetmez mi Yar yoluna baktırdığın, Uykusuz bıraktırdığın, Aşk yüzünden çektirdiğin, Yetmez mi gönül, yetmez mi Hangi derdimi sayayım Aşka nasıl dayanayım Yandım, daha mı yanayım Yetmez mi gönül, yetmez mi Göğsümde tıkanır sesim, Yok yaşamaya hevesim; Ben bir dermansız bikesim. Yetmez mi gönül, yetmez mi http://vevo.ly/IUfRmz
İlber Ortaylı - Tabi Gerizekalı 00:46
İlber Ortaylı - Tabi Gerizekalı 5.386 izlenme - 8 ay önce İlber Ortaylı İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde yaptığı konuşmada gene verdi veriştirdi.
Selim Oğur - Çocuklar Gibi 03:49
Selim Oğur - Çocuklar Gibi 17.640 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözü: Söz: Sabahattin Ali Müzik: Ali Kocatepe Bende hiç tükenmez bir hayat vardı Kırlara yayılan ilkbahar gibi Kalbim hiç durmadan hızla çarpardı Göğsümün içinde ateş var gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi Hissedince sana vurulduğumu Anladım ne kadar yorulduğumu Sakinleştiğimi durulduğumu Denize dökülen bir pınar gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi Sözün şiirlerin mükemmelidir Senden başkasını seven delidir Yüzün çiçeklerin en güzelidir Gözlerin bilinmez bir diyar gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi
Jin (2013) – Fragmanı 01:33
Jin (2013) – Fragmanı 24.735 izlenme - 4 yıl önce Jin henüz 17 yaşında bir gençtir. Terör örgütü üyesi olmuştur ama yaşadığı birtakım olaylar onun örgütten kaçıp, uzaklaşmasına neden olmuştur. Şimdi benliği hayal kırıklıklarıyla örülüdür. Kendisini sığındığı ormana ve doğaya adar. Patlayan bombalar, çatışmalar, tedirgin geçen günlerin ardından ülkenin doğusundan batısına, İzmir’de yaşayan amcasının yanına gitmek üzere yola koyulur. O bu zorlu maceraya dayanmaya çalışırken, seyirci de yakın zaman ülke coğrafyasında yaşanan güncel sorunlara tanıklık edecektir. Reha Erdem filmin yönetmenliğini, senaristliğini ve kurgusunu kendisi üstleniyor. Deniz Hasgüler’in başrollerde olduğu filmin kadrosunda genç oyuncuya Onur Ünsal, Beren Soysal, Eren Vurdem eşlik ediyor. Atlantik Film ve Mars Entertainment Grup’un yapımcılığında hayata geçirilen filmin teknik kadrosu ise yabancı isimlerden oluşuyor.
5n1k - Kürk Mantolu Madonna Neden Bu Kadar Çok Okunuyor 06:00
5n1k - Kürk Mantolu Madonna Neden Bu Kadar Çok Okunuyor 3.644 izlenme - 1 yıl önce Tam 5 yıldır "En çok satan kitaplar" listesinde bir kitap var: Sabahattin Ali'nin 70 yıl önce yazdığı "Kürk Mantolu Madonna"... Kitap 2016'da film oluyor!.. Yıllar önce yazılan bu roman neen bu kadar çok okunuyor? Kanal D muhabirlerinden Ziver Sargınalp ve kameraman Hakan Kahraman bu soruların peşine düştü ve hem yayınevi ile, hem de Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali ile konuştu!
Hasan Mutlucan - Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 06:17
Hasan Mutlucan - Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 2.614 izlenme - 1 yıl önce Sabahattin Ali'nin ölümüsüz çalışması 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' eserini yıllar yıllar önce darbe şarkıcısı olarak hatırlayacağımız rahmetli Hasan Mutlucan da seslendirmiş. Eski türkülerimizi seven site sahiplerinin arşivine katkıda bulunmanın kıvancıyla; hürmetler.
Sabahattin Sel - Ey Sevgili 05:51
Sabahattin Sel - Ey Sevgili 4.576 izlenme - 3 yıl önce Şiir Oya Karaege beste Ve Yorum Sabahattin Sel
Gramofon Avrat - Türkan Şoray(1987 - 80 dk) 01:20:32
Gramofon Avrat - Türkan Şoray(1987 - 80 dk) 75 izlenme - 3 hafta önce Cumhuriyetin yeni kurulduğu yıllarda, Konya'da oturak alemlerinde dans eden ve bade sunan Cemile ile onu bu alemlere taşıyan faytoncu Murat arasında geçen dramı anlatır. Oturak alemlerinin gözdesi olan Cemile kendisi gibi eski bir oturak kadını olan Azime ile birlikte yaşamaktadır. Yaşadığı hayattan kurtulup bir kente göç etmek için para biriktirmeye çalışır. Faytoncu Murat'ın kendisine aşık olmasıyla birlikte kendisine aşık olan diğer erkeklerle sorunlar yaşamaya başlar. Bunlardan bir tanesi tüccar Ali'dir. Kasabanın ileri gelenlerinden zengin bir hovarda ; Cemile'yi zorla bir oturak alemine götürmek isteyince Faytoncu Murat katil olur. Kasaba'da yaşadığı sorunlar yüzünden Tüccar Ali'ye sığınır. Bu arada hapishanede sık sık Murat'ı ziyaret etmesi Ali'yi rahatsız eder. Kıskançlıklarına dayanamayıp geneleve yerleşir. Yönetmen Yusuf Kurçenli Senarist Ayşe Şasa Oyuncular Türkân Şoray, Hakan Balamir, Emin And, Güzin Özipek, Menderes Samancılar, Ferda Ferdağ Müzik Arif Erkin Güzelbeyoğlu Roman:Sabahattin Ali
Aldırma Gönül - Selda Bağcan 03:43
Aldırma Gönül - Selda Bağcan 3.803 izlenme - 6 yıl önce
Şehirler ve Yüzler - Sabahattin Ali Belgeseli 45:28
Şehirler ve Yüzler - Sabahattin Ali Belgeseli 582 izlenme - 1 yıl önce 41 yaşında öldürülen büyük yazar Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali'yle çekilmiş olan harika bir belgesel seyrediyoruz.
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 04:47
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 62 izlenme - 1 ay önce
Sabahattin Zaim Anadolu Öğretmen Lisesi Ankara 24:47
Sabahattin Zaim Anadolu Öğretmen Lisesi Ankara 1.547 izlenme - 4 yıl önce Okulumuzun 2011-2012 Eğitim Öğretim Sezonu Tanıtım Videosudur.
Yıkıl Yıkıl Yıkıl Gençlik 08:34
Yıkıl Yıkıl Yıkıl Gençlik 2.406 izlenme - 7 yıl önce yaşa gençlik bu sene aranızdayım
Dünya Kravat Bağlama Şampiyonu 01:42
Dünya Kravat Bağlama Şampiyonu 590 izlenme - 2 yıl önce Edirne'nin gururu Dünya Kravat Bağlama Şampiyonu Sabahattin Kara'yı izliyoruz efenim. Kendisi 1 Saniyede Kravat Bağlayarak Guinness Rekortmeni olmuş. Helal olsun sana Sabahattin ağabey vallahi büyük başarı. Haa unutmadan boğulma riski yokmuş bu şekilde kravat bağlamada onu es geçmeyelim...
Erdal Akkaya Göklerde Kartal Gibiyim 03:59
Erdal Akkaya Göklerde Kartal Gibiyim 1.620 izlenme - 7 yıl önce erdal akkaya göklerde kartal gibiyim
sabahattin şener  (bu ayrılık neden oldu) 03:53
sabahattin şener (bu ayrılık neden oldu) 1.135 izlenme - 7 yıl önce alemın en kralı böyle saz calana kurbann allahina kurbann...)))
Sabahattin Ali - Hanende Melek 18:59
Sabahattin Ali - Hanende Melek 329 izlenme - 1 yıl önce Sabahattin Ali'nin 1937'de Cem Yayınevi'nden çıkan Yeni Dünya adlı öykü kitabında yer alan, Metin Erksan'ın TV için kısa metrajlı filmini çektiği, Sesli Edebiyat Yapımları - Öyküler ‘Ses’leniyor projesi kapsamında Müşfik Kenter tarafından seslendirilen Hanende Melek adlı öyküsünü dinleyeceksiniz. Öyküde bahsi geçen iki şarkıdan biri olan Batan Gün Kana Benziyor adlı şarkıyı Müzeyyen Senar'ın yorumu ile şuradan: http://www.youtube.com/watch?v=ETcwd1uYRxs Öyküde bahsi geçen diğer şarkı Bir Dame Düşürdü Ki şarkısını ise Zeki Müren'in yorumu ile şuradan: http://www.youtube.com/watch?v=sI21Q43J5GQ dinleyebilirsiniz.
Sabah Yıldızı Sabahattin Ali Fragmanı 02:53
Sabah Yıldızı Sabahattin Ali Fragmanı 698 izlenme - 4 yıl önce Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali fragmanı
Zülfü Livaneli - Leylim Ley 02:37
Zülfü Livaneli - Leylim Ley 294 izlenme - 2 yıl önce Sabahattin Ali'nin Ses adlı hikayesinde, yol inşaatında çalışan bir amele çocuğun akşam karanlığında, çadırında söylediği türküdür. Bu hikaye de en az bu türkü kadar güzeldir. Alkışlıyoruz... Şarkı Sözleri (lyrics): Döndüm daldan kopan kuru yaprağa leylim ley Seher yeli dağıt beni kır beni, leylim ley Götür tozlarımı buradan uzağa, leylim ley Yarı çıplak ayağına sür beni, leylim ley, Leylim ley, leylim ley Ayın şavkı vurur sazım üstüne, leylim ley Söz söyleyen yoktur sözüm üstüne, leylim ley Geley hilal kaşlım dizim üstüne, leylim ley Ay bir yandan sen bir yandan sar beni. leylim ley, Leylim ley, leylim ley Yedi yıldır uğramadım yurduma, leylim ley Dert ortağı aramadım derdime, leylim ley Geleceksen bir gün düşüp ardıma, leylim ley Kula değil yüreğine sor beni, leylim ley, Leylim ley, leylim ley
Sabahattin Atun - Tu Gula Guli 04:31
Sabahattin Atun - Tu Gula Guli 436 izlenme - 3 yıl önce Sabahattin Atun - Tu Gula Guli
erinç aydın-göklerde kartal gibiydim 03:19
erinç aydın-göklerde kartal gibiydim 1.445 izlenme - 7 yıl önce söz:sabahattin ali yorumlayan:erinç aydın yöre:sinop
Sabahattin Şener(Afyon/çay'lı) İzleyin Ve Din (Sebo Ve Sadık) 03:51
Sabahattin Şener(Afyon/çay'lı) İzleyin Ve Din (Sebo Ve Sadık) 694 izlenme - 7 yıl önce sabahattin Şener(afyon/çay'lı) İzleyİn ve dİnleyİn süper memnun kalacaksiniz
Sabahattin Karataş Hasan Fener 04:10
Sabahattin Karataş Hasan Fener 578 izlenme - 6 yıl önce sabahattin karataş hasan fener
Grup Çağrı - Bir Yürek Kaldı Avucumda 03:21
Grup Çağrı - Bir Yürek Kaldı Avucumda 232 izlenme - 1 yıl önce Gerçek müzisyenlerden (Cem Akgün, Tevfik Tufan, Can Öztaş) oluşan ve Akdeniz ezgileri ile Türk kültürünü harmanlayan Grup Çağrı'nın en bilinen şarkısı. Adminin notu: yar semtinden gelen rüzgar; "seni unuttu!.." der gelir. (Sabahattin ALİ - Hapishane Şarkısı 2)
Sabahattin Uçak & Aşık Muhsin Vural 04:53
Sabahattin Uçak & Aşık Muhsin Vural 422 izlenme - 4 yıl önce Muhsin Vural Coşturdu Ve Bursayı Salladı
Sabahattin Sel - Filizkıran Fırtınası 03:18
Sabahattin Sel - Filizkıran Fırtınası 616 izlenme - 6 yıl önce sabahattin sel - filizkıran fırtınası - şiir hasan hüseyin korkmazgil - beste sabahattin sel - aranjör nurettin özşuca - vokal hayriye abakay - klip güven tanış
Kişisel Gelişim Üzerimize Uymayan Bir Elbise Mi? 04:39
Kişisel Gelişim Üzerimize Uymayan Bir Elbise Mi? 126 izlenme - 1 yıl önce Son zamanlarda ülkemize çeviri kültürüyle giren kişisel gelişim kitaplarının yararlarından çok zararları konuşulmaya başladı. Kısa zamanda dikkat çeken kişisel gelişim sektörü beraberinde bazı sorunları getirdi. Çoğunlukla Batı kültürüyle yazılmış yabancı kişisel gelişim çevirileri Türkiye'de ters etki oluşturdu. Kişisel gelişimin doğru yorumlanması gerektiğini savunan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Turgay Şirin,"Açıkça söylemek gerekir ki kişisel gelişim hareketi ne yazık ki başlangıçta bizim kültürümüzden ve medeniyetimizden çok beslenemedi. Özellikle 90'lı yılların sonunda 2000'li yılların başında Türkiye'de bir furyayla başladı, ve bugün halen bunun etkisi devam ediyor" dedi. Kişisel gelişim alanının çıkış noktasına değinen Yrd. Doç. Dr. Turgay Şirin,"Kişisel gelişim her şeyden önce popüler bir kültür. İnsanların kendilerini geliştirmelerine ve daha başarılı olmalarına yönelik çabaların bir bütünü. Popüler bir kültür olduğu için tabii ki içinde oluştuğu toplumun taleplerine göre şekilleniyor. Bu açıdan baktığımızda da Batı toplumuna göre şekillenmiş bir kişisel gelişim anlayışının çevrilerek Türk toplumuna kabul ettirmeye çalışıldığını görüyoruz. Doğal olarak kabul edenler ve etmeyenler oldu. Bir uyuşmazlık sorununa sebep oldu. Ben bunu birinin üzerine göre dikilmiş bir kıyafeti bir başkasına giydirmeye benzetiyorum. O yüzden kişisel gelişimi sevenler de eleştirenler de aslında aynı noktadan hareket ediyorlar. Yani kimine bu kıyafet uyuyor kimine uymuyor" açıklamalarında bulundu. "MOTİVASYON GEREKSİZ VE FAZLA OLDUĞUNDA NEGATİF ETKİ EDER" Kültür çatışması yaşanmaması için sorumluluğun kişisel gelişim uzmanlarında olduğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. Şirin,"Bu sorumluluk her şeyden önce bu işle uğraşanların üzerinde. Kişisel gelişimin bu yönü ne yazık ki göz ardı edilerek başlandı. Son zamanlarda kendi yazarlarımızın yazdığı yerli çok güzel kitaplar var. Bu kitaplar bence diğerlerine göre kısmen daha etkili. Çünkü kendi toplum yapımıza daha fazla hitap ediyor" diye konuştu. Okuyucuların da bilinçli olmaları gerektiğini dile getiren Şirin, "Kişisel gelişim kitaplarının çoğu Batı dünyasına hitap eder şekilde yazıldığı için daha çok motivasyonu önemser nitelikte. Tabii motivasyon da gereksiz ve fazla yapıldığı zaman bu sefer kişiyi negatif etkileyebiliyor. Yani kişi başarılı olmak amacıyla okurken tam tersi aşırı bir motivasyona yada demotivasyona maruz kalabiliyor. Bu yüzden kişisel gelişim okuyucularına ben hep şunu tavsiye ediyorum, kişisel gelişim kitaplarını okurken mutlaka bilinçli seçsinler, uzmanlardan kitap tavsiyeleri alsınlar ve kendi beklenti ve hedeflerine uygun okuma listeleri oluştursunlar" dedi. "YERLİ KİTAPLAR KİŞİSEL GELİŞİMİN FAYDASINI ARTIRACAK" Batı'da kişisel gelişimin ticari bir sektör oluşturduğunu söyleyen Şirin, "Kişisel gelişim Batı toplumunda bir sektör haline geldi. Pazarlama stratejisi olarak da; 'her şeye çare', 'aradığınız her şey bu kitaplarda var' algısı oluşturuldu. Aslında buna tamamen kapitalist bir anlayışla bakılabilir" ifadelerini kullandı. İlk dönemlerdeki çeviri kitaplarının eğitimli kesim tarafından bile eleştirildiğini hatırlatan Şirin, açıklamalarına şöyle devam etti: "Eğitimli kesim dahi ilk dönemlerdeki çeviri kişisel gelişim kitaplarının çok ütopik, uygulanamaz şeyler olduklarını söylediler. İş hayatıyla ilgili kitaplarda verilen tavsiyelerin, iş adamlarının gerçek hayatta uygulanamayacağını düşünmesine sebep oldu. Halbuki belki üretildiği toplumda iş dünyasının gereklerine uygun olabilirdi ama Türkiye'de uymamıştı. Bu kişisel gelişimin tamamen hatalı ve yanlış olduğu anlamına gelmez, seçerek ve bilinçli hareket edersek her şeyden istifade ederiz. Yerli kitapların çıkması bu işin faydasını daha çok artıracaktır.
Sabahattin Sel - Vera Nazım Hikmet 03:48
Sabahattin Sel - Vera Nazım Hikmet 596 izlenme - 6 yıl önce sabahattin sel - vera - şiir nazım hikmet - beste sabahattin sel - aranjör ümit eroğlu - klip güven tanış
Nükhet Duru  Benimsin Diyemediğim (1979) 02:55
Nükhet Duru Benimsin Diyemediğim (1979) 165 izlenme - 1 yıl önce Usta Sabahattin Ali Usta Ali Kocatepe Usta Nükhet duru Üçlemesi bakıp bakıp seyrine doyamadığım şimdi gurbette bırakıp sesini duyamadığım akıtıp gözüm yaşını hatırlarım gülüşünü kıvırcık saçlı başını göğsüme koyamadığım evde kapanıp kaldın mı? seyrana çıkıp güldün mü? başkalarının oldun mu? benimsin benimsin diyemediğim. dik yamaçların selisin, sen benden daha delisin. şimdi kimlerin malısın?/ (şarkıda kulusun diye geçer. şiirin aslında malısın DER) öpmeye kıyamadığım. akıtıp gözüm yaşını hatırlarım gülüşünü kıvırcık saçlı başını göğsüme koyamadığım evde kapanıp kaldın mı? seyrana çıkıp güldün mü? başkalarının oldun mu? benimsin benimsin diyemediğim...