Hoşgeldiniz!

sabahattin

Kürk Mantolu Madonna'yı Şarkıcı Madonna Sanmak 02:19
Kürk Mantolu Madonna'yı Şarkıcı Madonna Sanmak 40.464 izlenme - 1 yıl önce Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna kitabını Madonna ile Karıştıran TV Eleştirmeni, Film uyarlaması yapılacak kitabı, modanna'nın hayatını anlatıyor, pek başarılı olmaz diye yorumlayınca işin içinden çıkılamamış.2023 hedefleyen yeni Türkiyenin süper zeki tv yorumcularını izleyelim.
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 04:47
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 24.038 izlenme - 1 yıl önce Music video by Necdet Kaya performing Yetmez Mi Gönül. (C) 2016 SONY MUSIC ENTERTAINMENT TURKEY Necdet Kaya'dan YEPYENİ bir SABAHATTİN ALİ şarkısı! Aşk seni harab etmez mi Takatini tüketmez mi Sendeki ateş bitmez mi Yetmez mi gönül, yetmez mi Aşkına yoktur enzade, Aklını aldı o taze, Aleme oldun kepaze, Yetmez mi gönül, yetmez mi Yar yoluna baktırdığın, Uykusuz bıraktırdığın, Aşk yüzünden çektirdiğin, Yetmez mi gönül, yetmez mi Hangi derdimi sayayım Aşka nasıl dayanayım Yandım, daha mı yanayım Yetmez mi gönül, yetmez mi Göğsümde tıkanır sesim, Yok yaşamaya hevesim; Ben bir dermansız bikesim. Yetmez mi gönül, yetmez mi http://vevo.ly/IUfRmz
Jin (2013) – Fragmanı 01:33
Jin (2013) – Fragmanı 29.604 izlenme - 5 yıl önce Jin henüz 17 yaşında bir gençtir. Terör örgütü üyesi olmuştur ama yaşadığı birtakım olaylar onun örgütten kaçıp, uzaklaşmasına neden olmuştur. Şimdi benliği hayal kırıklıklarıyla örülüdür. Kendisini sığındığı ormana ve doğaya adar. Patlayan bombalar, çatışmalar, tedirgin geçen günlerin ardından ülkenin doğusundan batısına, İzmir’de yaşayan amcasının yanına gitmek üzere yola koyulur. O bu zorlu maceraya dayanmaya çalışırken, seyirci de yakın zaman ülke coğrafyasında yaşanan güncel sorunlara tanıklık edecektir. Reha Erdem filmin yönetmenliğini, senaristliğini ve kurgusunu kendisi üstleniyor. Deniz Hasgüler’in başrollerde olduğu filmin kadrosunda genç oyuncuya Onur Ünsal, Beren Soysal, Eren Vurdem eşlik ediyor. Atlantik Film ve Mars Entertainment Grup’un yapımcılığında hayata geçirilen filmin teknik kadrosu ise yabancı isimlerden oluşuyor.
Selim Oğur - Çocuklar Gibi 03:49
Selim Oğur - Çocuklar Gibi 17.688 izlenme - 5 yıl önce Şarkı Sözü: Söz: Sabahattin Ali Müzik: Ali Kocatepe Bende hiç tükenmez bir hayat vardı Kırlara yayılan ilkbahar gibi Kalbim hiç durmadan hızla çarpardı Göğsümün içinde ateş var gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi Hissedince sana vurulduğumu Anladım ne kadar yorulduğumu Sakinleştiğimi durulduğumu Denize dökülen bir pınar gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi Sözün şiirlerin mükemmelidir Senden başkasını seven delidir Yüzün çiçeklerin en güzelidir Gözlerin bilinmez bir diyar gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi
İlber Ortaylı - Tabi Gerizekalı 00:46
İlber Ortaylı - Tabi Gerizekalı 5.734 izlenme - 2 yıl önce İlber Ortaylı İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde yaptığı konuşmada gene verdi veriştirdi.
5n1k - Kürk Mantolu Madonna Neden Bu Kadar Çok Okunuyor 06:00
5n1k - Kürk Mantolu Madonna Neden Bu Kadar Çok Okunuyor 3.717 izlenme - 2 yıl önce Tam 5 yıldır "En çok satan kitaplar" listesinde bir kitap var: Sabahattin Ali'nin 70 yıl önce yazdığı "Kürk Mantolu Madonna"... Kitap 2016'da film oluyor!.. Yıllar önce yazılan bu roman neen bu kadar çok okunuyor? Kanal D muhabirlerinden Ziver Sargınalp ve kameraman Hakan Kahraman bu soruların peşine düştü ve hem yayınevi ile, hem de Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali ile konuştu!
Sabahattin Sel - Ey Sevgili 05:51
Sabahattin Sel - Ey Sevgili 4.711 izlenme - 4 yıl önce Şiir Oya Karaege beste Ve Yorum Sabahattin Sel
Hasan Mutlucan - Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 06:17
Hasan Mutlucan - Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 4.329 izlenme - 2 yıl önce Sabahattin Ali'nin ölümüsüz çalışması 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' eserini yıllar yıllar önce darbe şarkıcısı olarak hatırlayacağımız rahmetli Hasan Mutlucan da seslendirmiş. Eski türkülerimizi seven site sahiplerinin arşivine katkıda bulunmanın kıvancıyla; hürmetler.
The Weeknd - Often Arkada Çalan Nükhet Duru Şarkısı 04:09
The Weeknd - Often Arkada Çalan Nükhet Duru Şarkısı 1.367 izlenme - 1 yıl önce saygıdeğer alkışlarlayasıyorum üyeleri hepinizi selamlıyorum.youtube da dinlerken farkettiğim bir husus.belki çoğunuz biliyordur fakat benim ilgimi çekti ve paylaşmak istedim.arkada çalan Nükhet Durunun Ben Sana Gene Vurgunum şarkısından alınmış ve oynanmış bölümlerdir.Şarkı da Sabahattin Ali nin Eskisi Gibi şiirinden alınmış sözlerdir. Seneler sürer her günüm, Yalnız gitmekten yorgunum; Zannetme sana dargınım, Ben gene sana vurgunum. Başkalarına gülsem de, Senden uzakta kalsam da, Sevmediğini bilsem de Ben gene sanavurgunum. Dağları aşınca başım, Geri kaldı her yoldaşım, Gerl sevgilim, gel kardaşım, Ben gene sana vurgunum. Gönlüm seninkine yardı, Aynı şeyleri duyardı; Ayaklarımız uyardı... Ben gene sana vurgunum. https://www.youtube.com/watch?v=ueS2EZWBecE
Kuyucaklı Yusuf-Sabahattin Ali (Seslendirmeli Roman Özeti) 18:41
Kuyucaklı Yusuf-Sabahattin Ali (Seslendirmeli Roman Özeti) 533 izlenme - 9 ay önce
Şehirler ve Yüzler - Sabahattin Ali Belgeseli 45:28
Şehirler ve Yüzler - Sabahattin Ali Belgeseli 1.806 izlenme - 2 yıl önce 41 yaşında öldürülen büyük yazar Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali'yle çekilmiş olan harika bir belgesel seyrediyoruz.
Aldırma Gönül - Selda Bağcan 03:43
Aldırma Gönül - Selda Bağcan 3.843 izlenme - 7 yıl önce
Sabah Yıldızı Sabahattin Ali Fragmanı 02:53
Sabah Yıldızı Sabahattin Ali Fragmanı 1.770 izlenme - 5 yıl önce Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali fragmanı
Yıkıl Yıkıl Yıkıl Gençlik 08:34
Yıkıl Yıkıl Yıkıl Gençlik 2.418 izlenme - 8 yıl önce yaşa gençlik bu sene aranızdayım
Sabahattin Zaim Anadolu Öğretmen Lisesi Ankara 24:47
Sabahattin Zaim Anadolu Öğretmen Lisesi Ankara 1.557 izlenme - 5 yıl önce Okulumuzun 2011-2012 Eğitim Öğretim Sezonu Tanıtım Videosudur.
Madenciler: Şoför Israr Etti Biz Oturmadık 02:04
Madenciler: Şoför Israr Etti Biz Oturmadık 95 izlenme - 5 ay önce Zonguldak'ta boş otobüste ayakta giden maden işçileri o anları anlattı. İşçilerden Sabahattin Akkoç, "İnsanlar bizi sahiplendi. Hakkımızda güzel yorumlar da geldi" dedi.
Sabahattin Ali - Hanende Melek 18:59
Sabahattin Ali - Hanende Melek 690 izlenme - 2 yıl önce Sabahattin Ali'nin 1937'de Cem Yayınevi'nden çıkan Yeni Dünya adlı öykü kitabında yer alan, Metin Erksan'ın TV için kısa metrajlı filmini çektiği, Sesli Edebiyat Yapımları - Öyküler ‘Ses’leniyor projesi kapsamında Müşfik Kenter tarafından seslendirilen Hanende Melek adlı öyküsünü dinleyeceksiniz. Öyküde bahsi geçen iki şarkıdan biri olan Batan Gün Kana Benziyor adlı şarkıyı Müzeyyen Senar'ın yorumu ile şuradan: http://www.youtube.com/watch?v=ETcwd1uYRxs Öyküde bahsi geçen diğer şarkı Bir Dame Düşürdü Ki şarkısını ise Zeki Müren'in yorumu ile şuradan: http://www.youtube.com/watch?v=sI21Q43J5GQ dinleyebilirsiniz.
Erdal Akkaya Göklerde Kartal Gibiyim 03:59
Erdal Akkaya Göklerde Kartal Gibiyim 1.631 izlenme - 8 yıl önce erdal akkaya göklerde kartal gibiyim
Dünya Kravat Bağlama Şampiyonu 01:42
Dünya Kravat Bağlama Şampiyonu 688 izlenme - 3 yıl önce Edirne'nin gururu Dünya Kravat Bağlama Şampiyonu Sabahattin Kara'yı izliyoruz efenim. Kendisi 1 Saniyede Kravat Bağlayarak Guinness Rekortmeni olmuş. Helal olsun sana Sabahattin ağabey vallahi büyük başarı. Haa unutmadan boğulma riski yokmuş bu şekilde kravat bağlamada onu es geçmeyelim...
sabahattin şener  (bu ayrılık neden oldu) 03:53
sabahattin şener (bu ayrılık neden oldu) 1.138 izlenme - 8 yıl önce alemın en kralı böyle saz calana kurbann allahina kurbann...)))
Zülfü Livaneli - Leylim Ley 02:37
Zülfü Livaneli - Leylim Ley 356 izlenme - 3 yıl önce Sabahattin Ali'nin Ses adlı hikayesinde, yol inşaatında çalışan bir amele çocuğun akşam karanlığında, çadırında söylediği türküdür. Bu hikaye de en az bu türkü kadar güzeldir. Alkışlıyoruz... Şarkı Sözleri (lyrics): Döndüm daldan kopan kuru yaprağa leylim ley Seher yeli dağıt beni kır beni, leylim ley Götür tozlarımı buradan uzağa, leylim ley Yarı çıplak ayağına sür beni, leylim ley, Leylim ley, leylim ley Ayın şavkı vurur sazım üstüne, leylim ley Söz söyleyen yoktur sözüm üstüne, leylim ley Geley hilal kaşlım dizim üstüne, leylim ley Ay bir yandan sen bir yandan sar beni. leylim ley, Leylim ley, leylim ley Yedi yıldır uğramadım yurduma, leylim ley Dert ortağı aramadım derdime, leylim ley Geleceksen bir gün düşüp ardıma, leylim ley Kula değil yüreğine sor beni, leylim ley, Leylim ley, leylim ley
Sabahattin Ali - Şehirler ve Yüzler (TRT Türk) 45:28
Sabahattin Ali - Şehirler ve Yüzler (TRT Türk) 335 izlenme - 2 yıl önce Kuyucaklı Yusuf, İçimizdeki Şeytan ve Kürk Mantolu Madonna gibi edebiyatımızda ruhsal tasvirlerin çok iyi biçimde kullanıldığı romanların yazarıdır Sabahattin Ali. Leylim Ley ve Aldırma Gönül şiirlerini yazmıştır. Daha sonradan yazdığı siyasi yazıları nedeniyle ülkeden kaçmak üzere bir adamla anlaşmıştır ancak bu adam tarafından Bulgaristan sınırında öldürülmüştür. Hayatını kızı Filiz Ali anlatmış bu belgeselde de.
erinç aydın-göklerde kartal gibiydim 03:19
erinç aydın-göklerde kartal gibiydim 1.458 izlenme - 9 yıl önce söz:sabahattin ali yorumlayan:erinç aydın yöre:sinop
Sabahattin Şener(Afyon/çay'lı) İzleyin Ve Din (Sebo Ve Sadık) 03:51
Sabahattin Şener(Afyon/çay'lı) İzleyin Ve Din (Sebo Ve Sadık) 698 izlenme - 8 yıl önce sabahattin Şener(afyon/çay'lı) İzleyİn ve dİnleyİn süper memnun kalacaksiniz
Sabahattin Karataş Hasan Fener 04:10
Sabahattin Karataş Hasan Fener 591 izlenme - 7 yıl önce sabahattin karataş hasan fener
Grup Çağrı - Bir Yürek Kaldı Avucumda 03:21
Grup Çağrı - Bir Yürek Kaldı Avucumda 396 izlenme - 2 yıl önce Gerçek müzisyenlerden (Cem Akgün, Tevfik Tufan, Can Öztaş) oluşan ve Akdeniz ezgileri ile Türk kültürünü harmanlayan Grup Çağrı'nın en bilinen şarkısı. Adminin notu: yar semtinden gelen rüzgar; "seni unuttu!.." der gelir. (Sabahattin ALİ - Hapishane Şarkısı 2)
Sabahattin Sel - Filizkıran Fırtınası 03:18
Sabahattin Sel - Filizkıran Fırtınası 649 izlenme - 8 yıl önce sabahattin sel - filizkıran fırtınası - şiir hasan hüseyin korkmazgil - beste sabahattin sel - aranjör nurettin özşuca - vokal hayriye abakay - klip güven tanış
Sabahattin Atun - Tu Gula Guli 04:31
Sabahattin Atun - Tu Gula Guli 441 izlenme - 4 yıl önce Sabahattin Atun - Tu Gula Guli
Sabahattin Uçak & Aşık Muhsin Vural 04:53
Sabahattin Uçak & Aşık Muhsin Vural 444 izlenme - 5 yıl önce Muhsin Vural Coşturdu Ve Bursayı Salladı
Sabahattin Sel - Vera Nazım Hikmet 03:48
Sabahattin Sel - Vera Nazım Hikmet 598 izlenme - 8 yıl önce sabahattin sel - vera - şiir nazım hikmet - beste sabahattin sel - aranjör ümit eroğlu - klip güven tanış