Hoşgeldiniz!

sabahattin ali

Kürk Mantolu Madonna'yı Şarkıcı Madonna Sanmak 02:19
Kürk Mantolu Madonna'yı Şarkıcı Madonna Sanmak 40.261 izlenme - 9 ay önce Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna kitabını Madonna ile Karıştıran TV Eleştirmeni, Film uyarlaması yapılacak kitabı, modanna'nın hayatını anlatıyor, pek başarılı olmaz diye yorumlayınca işin içinden çıkılamamış.2023 hedefleyen yeni Türkiyenin süper zeki tv yorumcularını izleyelim.
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 04:47
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 21.294 izlenme - 9 ay önce Music video by Necdet Kaya performing Yetmez Mi Gönül. (C) 2016 SONY MUSIC ENTERTAINMENT TURKEY Necdet Kaya'dan YEPYENİ bir SABAHATTİN ALİ şarkısı! Aşk seni harab etmez mi Takatini tüketmez mi Sendeki ateş bitmez mi Yetmez mi gönül, yetmez mi Aşkına yoktur enzade, Aklını aldı o taze, Aleme oldun kepaze, Yetmez mi gönül, yetmez mi Yar yoluna baktırdığın, Uykusuz bıraktırdığın, Aşk yüzünden çektirdiğin, Yetmez mi gönül, yetmez mi Hangi derdimi sayayım Aşka nasıl dayanayım Yandım, daha mı yanayım Yetmez mi gönül, yetmez mi Göğsümde tıkanır sesim, Yok yaşamaya hevesim; Ben bir dermansız bikesim. Yetmez mi gönül, yetmez mi http://vevo.ly/IUfRmz
Selim Oğur - Çocuklar Gibi 03:49
Selim Oğur - Çocuklar Gibi 17.674 izlenme - 4 yıl önce Şarkı Sözü: Söz: Sabahattin Ali Müzik: Ali Kocatepe Bende hiç tükenmez bir hayat vardı Kırlara yayılan ilkbahar gibi Kalbim hiç durmadan hızla çarpardı Göğsümün içinde ateş var gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi Hissedince sana vurulduğumu Anladım ne kadar yorulduğumu Sakinleştiğimi durulduğumu Denize dökülen bir pınar gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi Sözün şiirlerin mükemmelidir Senden başkasını seven delidir Yüzün çiçeklerin en güzelidir Gözlerin bilinmez bir diyar gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi Başını göğsüme sakla sevgilim Güzel saçlarında dolaşsın elim Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim Sevişen yaramaz çocuklar gibi
5n1k - Kürk Mantolu Madonna Neden Bu Kadar Çok Okunuyor 06:00
5n1k - Kürk Mantolu Madonna Neden Bu Kadar Çok Okunuyor 3.688 izlenme - 2 yıl önce Tam 5 yıldır "En çok satan kitaplar" listesinde bir kitap var: Sabahattin Ali'nin 70 yıl önce yazdığı "Kürk Mantolu Madonna"... Kitap 2016'da film oluyor!.. Yıllar önce yazılan bu roman neen bu kadar çok okunuyor? Kanal D muhabirlerinden Ziver Sargınalp ve kameraman Hakan Kahraman bu soruların peşine düştü ve hem yayınevi ile, hem de Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali ile konuştu!
Hasan Mutlucan - Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 06:17
Hasan Mutlucan - Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 3.584 izlenme - 2 yıl önce Sabahattin Ali'nin ölümüsüz çalışması 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' eserini yıllar yıllar önce darbe şarkıcısı olarak hatırlayacağımız rahmetli Hasan Mutlucan da seslendirmiş. Eski türkülerimizi seven site sahiplerinin arşivine katkıda bulunmanın kıvancıyla; hürmetler.
Gramofon Avrat - Türkan Şoray(1987 - 80 dk) 01:20:32
Gramofon Avrat - Türkan Şoray(1987 - 80 dk) 1.065 izlenme - 8 ay önce Cumhuriyetin yeni kurulduğu yıllarda, Konya'da oturak alemlerinde dans eden ve bade sunan Cemile ile onu bu alemlere taşıyan faytoncu Murat arasında geçen dramı anlatır. Oturak alemlerinin gözdesi olan Cemile kendisi gibi eski bir oturak kadını olan Azime ile birlikte yaşamaktadır. Yaşadığı hayattan kurtulup bir kente göç etmek için para biriktirmeye çalışır. Faytoncu Murat'ın kendisine aşık olmasıyla birlikte kendisine aşık olan diğer erkeklerle sorunlar yaşamaya başlar. Bunlardan bir tanesi tüccar Ali'dir. Kasabanın ileri gelenlerinden zengin bir hovarda ; Cemile'yi zorla bir oturak alemine götürmek isteyince Faytoncu Murat katil olur. Kasaba'da yaşadığı sorunlar yüzünden Tüccar Ali'ye sığınır. Bu arada hapishanede sık sık Murat'ı ziyaret etmesi Ali'yi rahatsız eder. Kıskançlıklarına dayanamayıp geneleve yerleşir. Yönetmen Yusuf Kurçenli Senarist Ayşe Şasa Oyuncular Türkân Şoray, Hakan Balamir, Emin And, Güzin Özipek, Menderes Samancılar, Ferda Ferdağ Müzik Arif Erkin Güzelbeyoğlu Roman:Sabahattin Ali
The Weeknd - Often Arkada Çalan Nükhet Duru Şarkısı 04:09
The Weeknd - Often Arkada Çalan Nükhet Duru Şarkısı 371 izlenme - 7 ay önce saygıdeğer alkışlarlayasıyorum üyeleri hepinizi selamlıyorum.youtube da dinlerken farkettiğim bir husus.belki çoğunuz biliyordur fakat benim ilgimi çekti ve paylaşmak istedim.arkada çalan Nükhet Durunun Ben Sana Gene Vurgunum şarkısından alınmış ve oynanmış bölümlerdir.Şarkı da Sabahattin Ali nin Eskisi Gibi şiirinden alınmış sözlerdir. Seneler sürer her günüm, Yalnız gitmekten yorgunum; Zannetme sana dargınım, Ben gene sana vurgunum. Başkalarına gülsem de, Senden uzakta kalsam da, Sevmediğini bilsem de Ben gene sanavurgunum. Dağları aşınca başım, Geri kaldı her yoldaşım, Gerl sevgilim, gel kardaşım, Ben gene sana vurgunum. Gönlüm seninkine yardı, Aynı şeyleri duyardı; Ayaklarımız uyardı... Ben gene sana vurgunum. https://www.youtube.com/watch?v=ueS2EZWBecE
Aldırma Gönül - Selda Bağcan 03:43
Aldırma Gönül - Selda Bağcan 3.822 izlenme - 7 yıl önce
Şehirler ve Yüzler - Sabahattin Ali Belgeseli 45:28
Şehirler ve Yüzler - Sabahattin Ali Belgeseli 987 izlenme - 2 yıl önce 41 yaşında öldürülen büyük yazar Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali'yle çekilmiş olan harika bir belgesel seyrediyoruz.
Sabahattin Ali - Hanende Melek 18:59
Sabahattin Ali - Hanende Melek 547 izlenme - 2 yıl önce Sabahattin Ali'nin 1937'de Cem Yayınevi'nden çıkan Yeni Dünya adlı öykü kitabında yer alan, Metin Erksan'ın TV için kısa metrajlı filmini çektiği, Sesli Edebiyat Yapımları - Öyküler ‘Ses’leniyor projesi kapsamında Müşfik Kenter tarafından seslendirilen Hanende Melek adlı öyküsünü dinleyeceksiniz. Öyküde bahsi geçen iki şarkıdan biri olan Batan Gün Kana Benziyor adlı şarkıyı Müzeyyen Senar'ın yorumu ile şuradan: http://www.youtube.com/watch?v=ETcwd1uYRxs Öyküde bahsi geçen diğer şarkı Bir Dame Düşürdü Ki şarkısını ise Zeki Müren'in yorumu ile şuradan: http://www.youtube.com/watch?v=sI21Q43J5GQ dinleyebilirsiniz.
Erdal Akkaya Göklerde Kartal Gibiyim 03:59
Erdal Akkaya Göklerde Kartal Gibiyim 1.627 izlenme - 8 yıl önce erdal akkaya göklerde kartal gibiyim
Sabah Yıldızı Sabahattin Ali Fragmanı 02:53
Sabah Yıldızı Sabahattin Ali Fragmanı 784 izlenme - 5 yıl önce Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali fragmanı
Zülfü Livaneli - Leylim Ley 02:37
Zülfü Livaneli - Leylim Ley 331 izlenme - 2 yıl önce Sabahattin Ali'nin Ses adlı hikayesinde, yol inşaatında çalışan bir amele çocuğun akşam karanlığında, çadırında söylediği türküdür. Bu hikaye de en az bu türkü kadar güzeldir. Alkışlıyoruz... Şarkı Sözleri (lyrics): Döndüm daldan kopan kuru yaprağa leylim ley Seher yeli dağıt beni kır beni, leylim ley Götür tozlarımı buradan uzağa, leylim ley Yarı çıplak ayağına sür beni, leylim ley, Leylim ley, leylim ley Ayın şavkı vurur sazım üstüne, leylim ley Söz söyleyen yoktur sözüm üstüne, leylim ley Geley hilal kaşlım dizim üstüne, leylim ley Ay bir yandan sen bir yandan sar beni. leylim ley, Leylim ley, leylim ley Yedi yıldır uğramadım yurduma, leylim ley Dert ortağı aramadım derdime, leylim ley Geleceksen bir gün düşüp ardıma, leylim ley Kula değil yüreğine sor beni, leylim ley, Leylim ley, leylim ley
erinç aydın-göklerde kartal gibiydim 03:19
erinç aydın-göklerde kartal gibiydim 1.458 izlenme - 8 yıl önce söz:sabahattin ali yorumlayan:erinç aydın yöre:sinop
Grup Çağrı - Bir Yürek Kaldı Avucumda 03:21
Grup Çağrı - Bir Yürek Kaldı Avucumda 327 izlenme - 2 yıl önce Gerçek müzisyenlerden (Cem Akgün, Tevfik Tufan, Can Öztaş) oluşan ve Akdeniz ezgileri ile Türk kültürünü harmanlayan Grup Çağrı'nın en bilinen şarkısı. Adminin notu: yar semtinden gelen rüzgar; "seni unuttu!.." der gelir. (Sabahattin ALİ - Hapishane Şarkısı 2)
Sabahattin Ali - Şehirler ve Yüzler (TRT Türk) 45:28
Sabahattin Ali - Şehirler ve Yüzler (TRT Türk) 235 izlenme - 2 yıl önce Kuyucaklı Yusuf, İçimizdeki Şeytan ve Kürk Mantolu Madonna gibi edebiyatımızda ruhsal tasvirlerin çok iyi biçimde kullanıldığı romanların yazarıdır Sabahattin Ali. Leylim Ley ve Aldırma Gönül şiirlerini yazmıştır. Daha sonradan yazdığı siyasi yazıları nedeniyle ülkeden kaçmak üzere bir adamla anlaşmıştır ancak bu adam tarafından Bulgaristan sınırında öldürülmüştür. Hayatını kızı Filiz Ali anlatmış bu belgeselde de.
Korhan Futacı ve Kara Orkestra - Ben Gene Sana Vurgunum 04:17
Korhan Futacı ve Kara Orkestra - Ben Gene Sana Vurgunum 211 izlenme - 2 yıl önce Korhan Futacı'nın Pavurya adlı albümünden, Sabahattin Ali'nin kaleminden çıkmış güzel bir eser. Sevgilerle... Seneler sürer her günüm Yalnız gitmekten yorgunum Zannetme sana dargınım Ben gene sana vurgunum hey Baskalarına gülsem de Senden uzak kalsam da Sevmedigini bilsem de Ben gene sana vurgunum hey İtilmiş tekmelenmişim Dogdugum günde yanmışım Yalnız sana güvenmişim Ben gene sana vurgunum hey Seneler sürer her günüm Yalnız gitmekten yorgunum Zannetme sana dargınım Ben gene sana vurgunum hey..
Ahmet Kaya - Kara Yazı 02:52
Ahmet Kaya - Kara Yazı 270 izlenme - 2 yıl önce Siteye eklediğim ilk içeriğin böylesine duygu yüklü bir Ahmet Kaya şarkısı olmasını istedim. Aratıp bulamayınca sakinlerimize bu şarkıyı duyurmayı bir borç bildim. Klasik bir Sabahattin Ali - Ahmet Kaya buluşmasıdır bu şarkı.
Azer Bülbül - Ben Yine Sana Vurgunum 06:11
Azer Bülbül - Ben Yine Sana Vurgunum 258 izlenme - 2 yıl önce Sözleri Sabahattin Ali, müziği Kazım Birlik imzalı bir Azer Bülbül şarkısı sizlerle.Nükhet Duru da güzel okumuştur bu şarkıyı.
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 04:47
Necdet Kaya - Yetmez Mi Gönül 101 izlenme - 9 ay önce
Nükhet Duru  Benimsin Diyemediğim (1979) 02:55
Nükhet Duru Benimsin Diyemediğim (1979) 202 izlenme - 2 yıl önce Usta Sabahattin Ali Usta Ali Kocatepe Usta Nükhet duru Üçlemesi bakıp bakıp seyrine doyamadığım şimdi gurbette bırakıp sesini duyamadığım akıtıp gözüm yaşını hatırlarım gülüşünü kıvırcık saçlı başını göğsüme koyamadığım evde kapanıp kaldın mı? seyrana çıkıp güldün mü? başkalarının oldun mu? benimsin benimsin diyemediğim. dik yamaçların selisin, sen benden daha delisin. şimdi kimlerin malısın?/ (şarkıda kulusun diye geçer. şiirin aslında malısın DER) öpmeye kıyamadığım. akıtıp gözüm yaşını hatırlarım gülüşünü kıvırcık saçlı başını göğsüme koyamadığım evde kapanıp kaldın mı? seyrana çıkıp güldün mü? başkalarının oldun mu? benimsin benimsin diyemediğim...
Kuyucaklı Yusuf-Sabahattin Ali (Seslendirmeli Roman Özeti) 18:41
Kuyucaklı Yusuf-Sabahattin Ali (Seslendirmeli Roman Özeti) 19 izlenme - 2 ay önce
Leylim Ley - Zülfü Livaneli - Trt 03:47
Leylim Ley - Zülfü Livaneli - Trt 264 izlenme - 2 yıl önce Trt'nin çok eski kayıtlarından biri.Sabahattin Ali'nin Ses adlı hikayesinde, yol inşaatında çalışan bir amele çocuğun akşam karanlığında, çadırında söylediği türküdür. Bu hikaye de en az bu türkü kadar güzeldir.
Banu - Kartal 03:22
Banu - Kartal 20 izlenme - 2 ay önce Şarkı Sözleri: Göklerde kartal gibiydim Kanatlarımdan vuruldum Mor çiçekli dal gibiydim Bahar vaktinde kırıldım Yar olmadı bana devir Her günüm bir başka zehir Mapushanelerde revir Parmaklıklara sarıldım Coşkundum pınarları gibi Şarhoştum rüzgarlar gibi İhtiyar çınarlar gibi Bir gün içinde devrildim Ekmeğim bahtımdan katı Bahtım ekmeğimden kötü Böyle çekilmez hayatı Sürüklemekten yoruldum. . Söz:Sabahattin Ali Müzik: Kerem Güney
Ali Kaya'nın 22 Yıl Önceki Sabahattin Ali Radyo Konuşması 09:58
Ali Kaya'nın 22 Yıl Önceki Sabahattin Ali Radyo Konuşması 229 izlenme - 3 yıl önce Ali Kaya'nın 22 Yıl Önceki Sabahattin Ali Radyo Konuşması
Sabahattin Ali - Portreler Galerisi 29:44
Sabahattin Ali - Portreler Galerisi 94 izlenme - 2 yıl önce www.facebook.com/tiyatroradyo
Gramofon Avrat - Cemile'nin Yusuf'a Oynaması 02:48
Gramofon Avrat - Cemile'nin Yusuf'a Oynaması 195 izlenme - 2 yıl önce Yönetmen: Yusuf Kurçenli Eser : Sabahattin Ali Senaryo Yazarı : Yusuf Kurçenli,Ayşe Şasa Yapımcı : Lokman Kondakçı, Tufan Güner, Varlık Film Müzik : Arif Erkin Görüntü Yönetmeni :Kenan Davutoğlu Oyuncular Türkân Şoray, Hakan Balamir, Emin And, Güzin Özipek, Menderes Samancılar, Ferda Ferdağ Gramafon Avrat, Sabahattin Ali'nin aynı isimli hikâyesinden esinlenilerek senaryolaştırılmış 1987 yapımı Yusuf Kurçenli filmi Cumhuriyetin yeni kurulduğu yıllarda, Konya'da oturak alemlerinde dans eden ve bade sunan Cemile ile onu bu alemlere taşıyan faytoncu Murat arasında geçen dramı anlatır. Oturak alemlerinin gözdesi olan Cemile kendisi gibi eski bir oturak kadını olan Azime ile birlikte yaşamaktadır. Yaşadığı hayattan kurtulup bir kente göç etmek için para biriktirmeye çalışır. Faytoncu Murat'ın kendisine aşık olmasıyla birlikte kendisine aşık olan diğer erkeklerle sorunlar yaşamaya başlar. Bunlardan bir tanesi tüccar Ali'dir. Kasabanın ileri gelenlerinden zengin bir hovarda ; Cemile'yi zorla bir oturak alemine götürmek isteyince Faytoncu Murat katil olur. Kasaba'da yaşadığı sorunlar yüzünden Tüccar Ali'ye sığınır. Bu arada hapishanede sık sık Murat'ı ziyaret etmesi Ali'yi rahatsız eder. Kıskançlıklarına dayanamayıp geneleve yerleşir. (vikipedi)
Anılarım Şiir 01:57
Anılarım Şiir 100 izlenme - 3 yıl önce Ramazan Hoş seslendiren Sabahattin Ali şiir Anılarım.
kar beyaz - kamera arkası 10:10
kar beyaz - kamera arkası 187 izlenme - 6 yıl önce selim güneş'in sabahattin ali'nin "ayran" isimli eserinden senaryolaştırıp yönettiği ilk filmi kar beyaz'ın kamera arkası görüntüleri
Yat Ve Uyu - Doğa Toptan 02:40
Yat Ve Uyu - Doğa Toptan 114 izlenme - 3 yıl önce Yat ve Uyu - Sabahattin Ali Seslendiren: B. Doğa Toptan Zonguldak İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi Şiir Dinletisi ''Aşkın Tangosu'' Sahnesinden... 06.05.2014