Hoşgeldiniz!

saç teli

2003 Öncesi Üniversitelere Alınmayan Başörtülü Öğrenciler 03:08
2003 Öncesi Üniversitelere Alınmayan Başörtülü Öğrenciler 2.262 izlenme - 2 yıl önce Üniversite kapılarında tekmelen dövülen baş örtülü oldukları için alınmayan öğrencilerin görüntülerini izliyoruz.
Cüneyt Arkın - Saçının Teli de Mi Yok? 02:47
Cüneyt Arkın - Saçının Teli de Mi Yok? 1.694 izlenme - 2 yıl önce 1976 yapımı efsanevi film Korkusuz Cengaver filminde Cüneyt Arkın babanın kör olduktan sonra kendisini doğaya vermesi, yaprağı, börtü böceği, rüzgarı ve titreşimleri dinleyerek ok atmada destanlar yazdığı, hafızalardan silinmemiş saç telini ok ile vurduğu sahne. Ayrıca bu video collectors edition olduğu için bonus olarak da ''bağırmayacaktın anton, artık ağzının yerini biliyorum''.
Aziz Nesin - Başörtüsü Örten Kızlara Hak Veriyorum 01:22
Aziz Nesin - Başörtüsü Örten Kızlara Hak Veriyorum 988 izlenme - 2 yıl önce Objektif akıl+Hoşgörülü kalp=Ortak rüyamız Aziz Nesin ve daha birçokları anlaşılamadı. Birbirimizi dinlemedik. Çünkü hiç susmadık ki karşımızdaki konuşsun. Ve nice emekler, nice güzellikler hebâ oldu gitti. Boşu boşuna vakit kaybına uğradı canım ülkem. Bir zamanlar dünyayı adaletle yöneten halkımızı ümitle bekleyen Afrikalı, Ortaasyalı, Balkanlı ve Güney Amerikalı "bir başka bahara!" demek zorunda kaldı... Ben böyle bir hisse çıkarttım bu güzel insandan...
Saç Telinden Keman Yapmak 00:58
Saç Telinden Keman Yapmak 720 izlenme - 3 yıl önce Saç telinden keman yapmak
Saç Teline Çizgi Roman Kazıdı! 01:07
Saç Teline Çizgi Roman Kazıdı! 299 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın en ufak boyuttaki çizgi romanı' c tarafından argon lazer ile bir saç teline basıldı. Juana adlı bir kızın maceraları anlatan 12 karelik bir çizgi roman, ancak pahalı mikroskoplarla görebileceğiniz bir şekilde bir saç teline yazıldı. Alman bilim insanı Andrew Zonenberg, yine Alman bir çizgi romancı Claudia Puhlfurst'ın bir çizgi romanında 12 kareyi, argon lazer teknolojisi ile bir saç teline kazımayı başardı. Andrew Zonenberg'in bu çalışması 'Dünyanın en ufak boyuttaki çizgi romanı' ünvanını aldı.
Saçları Keman, Kaşların Mildir Yarim! 01:11
Saçları Keman, Kaşların Mildir Yarim! 81 izlenme - 3 yıl önce Keman kaş üzerine bir sürü beste ve şarkı var zaten,kiraz dudak, elma yanak benzetmelerinden biridir malum, bu benzetmeden öte kafam karıştı şimdi,umarım farklı enstürümanlar için farklı uzuvlar denenmez, saçın a*** z*kmişler zaten. sanatla çüş kategorisinde bocaladım zaten.
Saç Teline Besmele Yazdı 01:32
Saç Teline Besmele Yazdı 14 izlenme - 8 ay önce El sanatları üzerine 38 yıldır çalışan mikro heykeltıraş ve hattat Necati Korkmaz, tilki bıyığının ucunu kullanarak saç teline besmele yazmayı başardı. "Dünyadaki üç mikro heykeltıraştan biri" olarak tanınan Necati Korkmaz, mikroskop altında saç teline "Bismillahirrahmanirrahim" yazdı. Daha önce yaptığı çalışmalarda, dünyanın en küçük Kur'an-ı Kerim'ini yazan ve Allah'ın 99 ismini mercimek tanesine sığdıran Korkmaz, son olarak besmeleyi saç teline yazmayı başardı. Yaklaşık 4,5 hafta süren çalışma sonucu tilki bıyığının ucu ile besmeleyi saç teline sığdırmayı başaran Korkmaz'ın eseri, ancak mikroskop altında görülebiliyor. Eser, 7-17 Aralık tarihlerindeki Mevlana'nın 743. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri boyunca Mevlana Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda görülebilecek. "Dünyada saç kılının üzerine yazılmış el yazısı yok" Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hemen her yıl kendi alanında ilginç eserler ortaya çıkarmaya çalıştığını söyledi. Bu yıl da yine çok farklı eserler yaptığını belirten Korkmaz, "Bunlardan biri, yine dünyada şu ana kadar yazılmış en küçük el yazmasıdır. Saç telinin üzerine besmele yazdım. Dünyada saç kılının üzerine yazılmış el yazısı yok. Diğer mikro heykeltıraşlarla 'kim daha küçük yazar' diye rekabet halindeyiz. Yazabiliyorlarsa buyursunlar, aynısını yazsınlar." diye konuştu. Korkmaz, yazıyı mikroskop altında 4,5 haftada yazdığını ifade etti. Bir kişinin günde en fazla yarım saat mikroskoba bakabileceğine işaret eden Korkmaz, şunları kaydetti: "Çünkü göz çok çabuk yoruluyor. Yazarken ortamın çok sessiz olması gerekiyor. El titremesi, nefes ve nabız dahi çok önemli. Bu sanatın malzemeleri de çok özeldir. Kırtasiyeden alınan veya Avrupa'dan getirilen malzemelerle bu sanat yapılmaz. Tabiattan bulmak gerekiyor. Yazı için tilki bıyığının tek bir kılını, heykel yaparken de bahçe örümceğinin eklemlerindeki kılı kullanıyorum. Bunlar gözle görülemeyen mikroskobik malzemeler. Saç kılı mikro ölçülerdedir. Üzerindeki yazı ise daha küçük olduğundan çıplak gözle görülmesi mümkün değil. Mikroskopla 40 kat büyütüldüğünde ancak görülüyor." İşin sırrı sabır ve aşk Korkmaz, büyük emek isteyen bu işin sırrının, sabır ve aşkla yapmak olduğunu vurguladı. Diğer mikro heykeltıraşların çalışırken yüksek teknolojiler kullandığını anlatan Korkmaz, "Ben eserlerimi el emeğiyle yapıyorum. 33 yıldır kendi çabamla Türk kültürünü tanıtmaya çalışıyorum. 'Yaptığınız ürünlerin en küçük olduğunu iddia ediyorsanız neden Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurmuyorsunuz?' diye soruyorlar. İstiyorum ama bireysel olarak başvurmak çok zor. Eğer destek verilir de başvurursam 7-8 rekor kıracağımdan eminim çünkü eserlerime güveniyorum." ifadelerini kullandı.