Hoşgeldiniz!

saddam

İşportacılığın Hakkını Veren Abimiz 01:22
İşportacılığın Hakkını Veren Abimiz 4.718 izlenme - 2 ay önce Anlatımı ve akıcı konuşması ile işportacılığın hakkını veren emekçi abimiz.
Saddam Hüseyin'ın İdam Görüntüleri 02:31
Saddam Hüseyin'ın İdam Görüntüleri 28.054 izlenme - 3 yıl önce Ardından bir sürü dedikodu çıktı yok idam edilmedi, yalan mı atıldı, yapılan sadece düzmeceydi, saddam da amerikanın adamı diye nihayetinde bize söylenen buydu ya da inandırılmak istenenen, saddam emperyalizme karşı durdu ama bu duruş gerçekten faşist bir duruştu ne fark eder ki ne olursa olsun. Emperyalizm rüzgarının vurduğu yerde hayat durur, seyir değişir, umarım ülkemizde bu denli sonuçlara yol açmaz, umarım.
Saddam İdam Kararını Böyle Karşıladı!.flv 04:00
Saddam İdam Kararını Böyle Karşıladı!.flv 25.238 izlenme - 5 yıl önce HAYALLERİYLE MİLYONLARIN HAYATINI KARARTTI: SADDAM HÜSEYİN (1937--2006) İşte göğsümüzü kurtlara açıyoruz Ve canavarın önünde titremeden Baş ettik en zor meyd...
Saddam Hüseyin'in Heykelini Yıkan Iraklının İtirafları 02:09
Saddam Hüseyin'in Heykelini Yıkan Iraklının İtirafları 6.513 izlenme - 1 yıl önce Saddam Hüseyin'in heykelini yıkan Iraklı bu eylemi yaptığı için pişman olduğunu söylüyor. Eskiden 1 saddam vardı şimdi ise 1000 saddam var. Ülkemizi bizden aldılar. Eski çağında gerisine düştük diyor.
Saddam Hüseyin Belgeseli 01:39:56
Saddam Hüseyin Belgeseli 22.558 izlenme - 4 yıl önce Saddam Hüseyin Belgeseli
saddam idam görüntüleri 01:10
saddam idam görüntüleri 37.606 izlenme - 10 yıl önce
saddam'ın askerleri 02:58
saddam'ın askerleri 39.184 izlenme - 9 yıl önce merakla beklenen 'saddam'ın askerleri ata66kan
Saddam'ın Ordusu 05:45
Saddam'ın Ordusu 3.265 izlenme - 1 yıl önce Dünyaya 'siz hepiniz, ben tek' dedikten sonra 3 hafta içinde yenilen Irak ordusu.... Saddam Hüseyin'in iktidara geldiği 70'li yıllarda, uyguladığı ekonomik politikalar ve petrol işletmelerinin millileştirilmesi, yabancı şirketlere ait kuyularda Irak Devleti'nin payının arttırılması gibi uygulamalar ile Irak'ta görece bir refah yakalandı. Toplum yeniden yapılandırıldı, yeni alt yapı projeleri, silahlı kuvvetlerin modernleştirilmesi ve büyütülmesi sağlandı. Birçok yeni iş olanağı ile istihdam sorunu çözüldü. Hatta bir iş gücü sıkıntısı oluştu. İngilizlerden kalma döküntü silahları kullanan subaylar bir anda çoğunluğu Sovyet yapımı olmakla beraber modern silahlara kavuştu. Yetmedi yapılan antlaşmalar ile kendi fabrikalarında silah üretimine başlandı. Tabi neticede bu refah ortamı Saddam'ın otoriter yönetimi altında gelişiyor gelişirken de kardan diğerlerine göre daha fazla pay alan bir yakın akraba, üst düzey yönetici sınıfını da oluşturmayı ihmal etmiyordu. Her şey bu kadar güzel gitmesi olağandışı iken, Irak bir Ortadoğu ülkesi olduğu hatırladı. Saddam alakasız bir şekilde belki de en güçlü olduğu dönemin ve yabancıların gazına gelerek yeni rejim değişikliğine gitmiş hem yönetim hem ordu kademelerinde tasfiyeler olan görece en güçsüz dönemini yaşayan İran'a savaş açtı. Savaş tam bir bataklığa döndü. Irak 8 yıl süren savaşta her yıl 15 milyar dolar kaybetti. Binlerce Iraklı savaşta öldü ve esir düştü. Irak'ın o dönem nüfusu 14 milyon kadardı. Borç batağına düşen Saddam, Kuveyt başta olmak üzere bir çok ülkeden borç aldı. 8 yıl süren savaş hiçbir kazancı olmadan 1988'de bitti. Savaşın tek getirisi yıkılmış bir ekonomi ve terhis edilmiş bir işsizler ordusuydu. Bu borç batağından kurtulmak isteğen Saddam daha da derin olan bir batağa girdi. Borçların ödenmesi için direten Kuveyt'i işgal etti ve bir ili yaptığını duyurdu. Ancak bu ona daha pahalıya mal olacaktı. İşler artık eskisi gibi yürümüyor, altınlar, paralar saraylar yerine İsviçre bankalarında saklanıyordu. Saddam Kuveyt'te istediğini bulamadığı gibi bir de dünyayı karşısına aldı ve Körfez yenilgisini tattı. İran savaşının da etkisi ile sayıca artmış olan Irak ordusu Körfez savaşı öncesi dünyanın beşinci büyük kara ordusuna sahipti. Böylece bölgede özellikle İsrail açısından büyük bir tehdit oluşturmaktaydı. Yenilgi ile beraber bu tehlike bastırılmış, liderlik yavaş yavaş İran'a kaymaya başlamıştı.Irak ordusu da bir daha belini doğrultamamıştır. 2003'deki savaşta ise Saddam'ın baskıcı uygulamalarından bıkan bir çok general işgalden önce Amerikalılar ile anlaşmıştı.
Pakistan Sokak Yemekleri - Saddam'ın Burger Noktası 10:57
Pakistan Sokak Yemekleri - Saddam'ın Burger Noktası 4.974 izlenme - 2 yıl önce Site ahalisi olarak en sevdiğimiz kategorilerden biri olan Orta Doğu Sokak yemeklerinde bugün Saddam'ın Burger Noktasına konuk oluyoruz. Korna, yumurta ve bol yağın eksik olmadığı videoda, Saddam'ın özel burgerinin yapılışını görebilirsiniz.
Saddam Hüseyin'in Yakalanması (2003) 02:46
Saddam Hüseyin'in Yakalanması (2003) 4.282 izlenme - 2 yıl önce Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in Irak'ta gizlendiği yerde aylar sonra yakalanmasıyla ilgili haberler.
Iraklı gazeteci bush’a ayakkabı fırlatıyor 01:02
Iraklı gazeteci bush’a ayakkabı fırlatıyor 38.224 izlenme - 9 yıl önce son kez irak’a gelen bush’a güle güle hediyesi...ama kafasına isabet etmiyor...kıvrak hareketlerle sıyrılıyor...sonra espirili şekilde ayakkabı galiba 10 numara idi diyor..
Efsane Saddam Tezahüratı 00:46
Efsane Saddam Tezahüratı 7.237 izlenme - 3 yıl önce İnternet aleminde arayıpta, bir türlü bulamadığım, çocukluğumuzda beynimize kazınan, benim için unutulmaz, yıllar gecmesine rağmen diriliğini tazeliğini hala koruyan,kitleri hala coşturan efsane melodik slogandır; bi'r-ruh bi'd-dem nefdik ya saddam. 90 yıllarda TRT ve Star haber ekranlarında sıkça çıkardı, anlamanı bilmediğiniz halde nakaratını çocuk aklımızla öyle severdik ki, tenefüs aralarında bir kaç kişi bu sloganı atarak dolaşırdık. bi'r-ruh bi'd-dem nefdik ya saddam : canımız kanımız feda olsun ya saddam Bir başka versiyonu için: http://www.youtube.com/watch?v=tChjWYJCEXg|t=60
Saddam Hüseyin Belgeseli 46:36
Saddam Hüseyin Belgeseli 8.915 izlenme - 4 yıl önce Saddam Hüseyin Abdülmecid El-Tikriti (d. 28 Nisan 1937, El Avja, Tikrit -- 30 Aralık 2006, Kadimiye, Bağdat), Irak eski devlet başkanı (1979-2003). Saddam Hüseyin, 30 Aralık 2006 tarihinde Kurban Bayramı'nın ilk gününde asılarak idam edildi.Hüseyin'in naaşı, idamının ertesi günü, aralarında oğullarının da yer aldığı diğer aile üyelerinin mezarlarının bulunduğu, doğum yeri Tikrit'te defnedildi.
Irak-İran Savaşından Kaçan Türkmenlerle Röportaj Trt Arşiv 02:44
Irak-İran Savaşından Kaçan Türkmenlerle Röportaj Trt Arşiv 1.440 izlenme - 8 ay önce Irak İran savaşı zamanı kaçan Türkmenlerle röportaj yapmışlar.Trt Arşivde gördüm ve siteye ekleyeyim dedim.Irak İran savaşı ile bir mezhep savaşı başlatılmaya çalışılmıştır.Ama iki ülkenin de ordusu zayıflamıştır.Bu savaş ve Kuveyt savaşı ile Irak işgale hazır hale getirilmiştir.Saddam asıldığından beri her gün bomba patlamıştır.Gereksiz bir savaş ile cephaneler boşa kullanılmış ve boş yere asker kayıp vermişlerdir.Irak'ın aynı zamanda Türkmenleri asimile politikaları vardır.
Saddam Hüseyin Ve Ordusu 1982 14:58
Saddam Hüseyin Ve Ordusu 1982 6.652 izlenme - 4 yıl önce Http://www.latifyahia.net - Copyrıght - © ...
Saddam Hüseyin Abdülmecid El-Tikriti (Babil Aslanı) 03:48
Saddam Hüseyin Abdülmecid El-Tikriti (Babil Aslanı) 2.730 izlenme - 1 yıl önce AP arşivlerinden Saddam Hüseyin Abdülmecid El-Tikriti'nin profil analizi yapılmış. Videonun açıklamaları dakika-saniye şeklinde şöyle verilmiş: (İngilizcesi olan çevirsin lütfen) IRAQ 29 APRIL, 1995 0:00 Saddam receives members of Iraqi leadership on occasion of his birthday 0:16 Saddam seated with members of his leadership IRAQ APRIL, 1995 0:23 Saddam walking towards building site of Islamic Centre to music with soldiers ahead of him 0:27 Saddam carrying corner stone of Islamic Centre 0:33 Close up of corner stone 0:38 Saddam preparing cement to lay the corner stone 0:45 Close up of Saddam laying stone IRAQ 16 JULY, 1995 0:54 Saddam meets with U.S. Senator Bill Richardson, who succeeded in convincing Saddam to release two Americans who strayed across Kuwaiti-Iraqi border IRAQ 28 FEBRUARY, 1992 1:70 Saddam receiving Iraqi children IRAQ JULY, 1992 1:33 Saddam doing popular tribal dance 2:04 Cutaway of cheering women 2:06 Saddam shooting gun in traditional celebratory manner as others do tribal dance IRAQ 30 APRIL, 1992 2:20 Crowds cheering as Saddam is about to inaugurate Palestine Bridge in Baghdad 2:24 Saddam walking on the bridge 2:33 Fireworks 2:40 Saddam praying on bridge 2:45 Fireworks 2:48 Saddam greeting cheering crowds KUWAIT 3 OCTOBER, 1990 2:52 Saddam Hussein visiting Iraqi forces in Kuwait two months after Iraqi invasion of Kuwait 3:10 cutaway of Iraqi soldiers digging trenches 3:16 machine gun near trench and Saddam jumping into it 3:23 Saddam sitting in trench 3:36 end of vision NORTHERN IRAQ 1988 3:36 bodies of civilian Kurdish victims who died in a chemical weapons attack launched by the Iraqi army against the Kurds after the Iraqn-iraq war ended.
Saddamın İntikamı(Bush) 00:43
Saddamın İntikamı(Bush) 7.923 izlenme - 11 yıl önce Saddam İntikamını Aldı !!!
saddamın askerleri 02:16
saddamın askerleri 26.019 izlenme - 9 yıl önce saddamın askerleri, kuzey irakta saddam hüseyin döneminde peşmerge köylerine yapılan baskınları, işkenceleri, aşk ve acı arasındaki ince çizgiyi çarpıcı görüntü ve diyaloglarla anlatıyor.
Kürt Göçmenler Türk askeri (1991) 00:14
Kürt Göçmenler Türk askeri (1991) 4.103 izlenme - 2 yıl önce Video 1991den. Körfez savaşından sonra isyan eden kürtlere Saddam gaz atmış Kürtler de Türkiye'ye sığınmışlar. Twitterda Türk askerinin Kürt göçmenlere zulmü diye paylaşmış biri ama ben işin o kısmında değilim. Gerçekler siyasi görüşünüze göre şekillenir. Kürtlere zulüm de yapılıyor diyebilirsiniz, Türk askeri Kürtleri gütmüş de diyebilirsiniz. Sonuç itibariyle hem nostaljik hem de komik bir paylaşım. Özellikle videonun sonunda düşen Türk askerinin ne düşürdünüz la beni hareketine koptum.
Saddam Hüseyin İşgal Konuşması 04:01
Saddam Hüseyin İşgal Konuşması 4.586 izlenme - 2 yıl önce Saddam Hüseyin'in, işgalinin başladığı 20 Mart 2003 günü Irak televizyonlarından yaptığı konuşmada genel olarak, Amerika'nın tek hedefinin Saddam ve Irak gibi gösterilmesine karşın, aslında tüm ümmete saldırıldığını söylemektedir. Bu konuşma ile ilgili olarak; söylediği şeylerin anlık değil de daha önce olduğu gibi genel konular olması neticesinde yayının canlı değil de banttan yapıldığı, Saddamın asla ekran önüne gözlük ve elinde okuma metni ile çıkmayacağı dolayısıyla konuşma yapanın dublör olduğu, konuşan kişinin şaşı olduğu gibi birçok spekülasyon yapılmıştır. Ancak CİA başkanı tarafından, yapılan incelemeler sonucu konuşmayı yapanın Saddam Hüseyin olduğunun doğrulandığı açıklanmıştır. Videonun girişinde ise Saddam dönemi Irak'ın milli marşı duyulmaktadır. ' Ardulfurataini Watan '
Demokrasi Gelmeden Önce Bağdat 05:48
Demokrasi Gelmeden Önce Bağdat 3.643 izlenme - 2 yıl önce ABD'nin, 2003'de demokrasi getirmeden önceki Irak görüntüleri.Fonda da bir Bağdat şarkısı..
Reyting Hamdi Skeçleri (1998) 14:49
Reyting Hamdi Skeçleri (1998) 3.423 izlenme - 2 yıl önce 1998-2002 yılları arası yayınlanan ve en çok çocukların izlediği program reyting hamdinin en çok sevilen ve izlenen skeçlerini izliyoruz.
Saddam Hüseyin Ve Onun Büyük Irak Ordusu 14:28
Saddam Hüseyin Ve Onun Büyük Irak Ordusu 6.049 izlenme - 4 yıl önce Saddam Hüseyin Ve Onun Büyük Irak Ordusu
Cem Toker - Tehdit Etmeyeceksin 01:11
Cem Toker - Tehdit Etmeyeceksin 3.372 izlenme - 2 yıl önce Bugün Almanya Ermeni tasarısını kabul edince 28 Mayıs'da izlediğim Cem Toker'in konuşması aklıma geldi. Başımızdakiler mafya gibi ülke tehdit etmeye kalktıkça daha başımıza ne işler açacaklar kim bilir.
Saddam'ın Güç Toplantısı 02:36
Saddam'ın Güç Toplantısı 2.256 izlenme - 2 yıl önce Ortadoğu'daki diktatörler de, her diktatör gibi tek adam olma arzusu ile başa geldiklerindeki yol arkadaşlarından kurtulmak istemişlerdir. Bunu çeşitli yollarla meşrulaştırmışlardır. Saddam Hüseyin'in yaptığı ise en değişik olandı. Saddam yönetimi ele aldığında yüksek rütbeli subaylarının ilk toplantısını halka açık bir şekilde televizyonda yayınlattı. Büyük bir salonda toplanan 200 kişi... Ve Saddam bu 200 kişinin 21'inden kurtulmak istiyordu. Aralarından birini seçti ve kürsüde kendisine düzenlenecek komployu açıklamasını istedi. Eğer bunu yüce halkın önünde açıklamazsa kendisine ve ailesine işkenceler edileceğini söyledi. Ancak ortada bir komplo yoktu.... Söylenen isimler, salondan iki görevli tarafından çıkarılıyordu. Saddam ise elinde purosu ile bu kişilere ithamlarda buluyor; salondaki ortamın daha da gerilmesini sağlıyordu. Herhangi bir komplo yoktu ama salonda ismi okunmayanları ise bir rahatlık alıyordu. Bu gücün karşısında değil, yanında olmanın verdiği rahatlıktı. Saddam salonda kalan diğer kişilere de bu 21 kişiyi idam etmelerini söyleyerek onları bu işe ortak edip kendi yerini ve tek adamlığını daha da sağlamlaştırıyordu.
Saddam Hussein 14:57
Saddam Hussein 2.470 izlenme - 4 yıl önce Http://www.latifyahia.net - Copyrıght - © ...
Hamdi Alkan Tv - Savaş Meltemleri 10:10
Hamdi Alkan Tv - Savaş Meltemleri 4.999 izlenme - 2 yıl önce Efendim zamanında bu program vardı. Reyting Hamdi'den sonra bu programla karşımıza çıkmıştı Hamdi Alkan. Savaş Meltemleri de bu programın içinde mini bir diziydi, ünlüler konuk oyunculuk yapardı. Zaten hepimizin bildiği şeyleri söylemekte de pek bir yarar yok. Video biraz uzun ama kimsenin izlemeyeceğini bile bile sunuyorum. Esasında ben de izlemem ama olsun nostalji işte. Çelik'i, Esmeray'ı görebileceğimiz bu sahneden sonra sözümü Esmeray'a Allahtan rahmet dileyerek noktalıyorum. Nur içinde yaatsın.
Saddam Hüseyin Toplantı Videosu 04:06
Saddam Hüseyin Toplantı Videosu 3.450 izlenme - 4 yıl önce Saddam Hüseyin Toplantı Videosu
Saddam Hüseyin Görüntüleri 14:55
Saddam Hüseyin Görüntüleri 2.323 izlenme - 4 yıl önce Http://www.latifyahia.com - Copyrıght - ©
saddam dabke 03:23
saddam dabke 3.771 izlenme - 7 yıl önce