Hoşgeldiniz!

sadrazam

Son Osmanlı Sadrazamı Ahmet Tevfik Paşa 00:13
Son Osmanlı Sadrazamı Ahmet Tevfik Paşa 1.555 izlenme - 3 hafta önce Osmanlı devletinin Son Sadrazamı Ahmet Tevfik Paşa'nın, tahminen Londra konferasında çıkışında çekilmiş kısa videosu
Paşa Lokumu Tarifi | Nefis Yemek Tarifleri 02:04
Paşa Lokumu Tarifi | Nefis Yemek Tarifleri 21.515 izlenme - 4 yıl önce Tarif detayı için: http://www.nefisyemektarifleri.com/pasa-lokumu-tarifi/
Nursel'in Mutfağı - Sadrazam Lokumu Tarifi 07:35
Nursel'in Mutfağı - Sadrazam Lokumu Tarifi 2.603 izlenme - 2 yıl önce Nursel'in Mutfağı 187.Bölüm "Adana" Yapımcılığını Postmodern Film Production’ın üstlendiği “Nursel’in Mutfağı”, Pazartesi günü başlıyor. Nursel Ergin’in sunumuyla renk katacağı programda; her yöreden farklı lezzetler sunulacak. Her gün ayrı bir yöreden elinin lezzetine güvenen bir ev hanımının konuk edileceği “Nursel’in Mutfağı”’nda, o yöreye ait hazırlama metotları ile en az dört yemeğin yapılışını izleyeceksiniz.
Yıldızkaya Köyü 03:44
Yıldızkaya Köyü 1.875 izlenme - 10 yıl önce
nehirime 03:14
nehirime 3.743 izlenme - 10 yıl önce aşkımın bahar tomurcuğu nehir erdoğan'a....
Sagopa 03:34
Sagopa 2.058 izlenme - 9 yıl önce al bi de burdan yak sadrazam
Paşa Lokumu Nasıl Yapılır 03:22
Paşa Lokumu Nasıl Yapılır 572 izlenme - 2 yıl önce Leziz yemek tariflerimize paşa lokumu tarifi ile devam ediyoruz.Oldukça güzel bir tatlı olan paşa lokumunu çok beğeneceksiniz.Ayrıca yapımı çok kolaydır.
Osmanlı Sergi Marşı Dolmabahçe Sarayı Piyano Osmanlı Saray Müzikleri Beste: Callisto Guatelli Paşa 06:08
Osmanlı Sergi Marşı Dolmabahçe Sarayı Piyano Osmanlı Saray Müzikleri Beste: Callisto Guatelli Paşa 612 izlenme - 3 yıl önce OSMANLI SERGİ MARŞI Beste: Callisto Guatelli Paşa, İthaf: Sadrazam Vezir Mehmet Fuat Paşa için Yapılan Marş Sultan Abdülaziz Dönemi O gün Tören için Çalınan Marş (Marche de l'exposition Ottomane) Osmanlı Devleti Saray Klasik Batı Müzikleri - Dolmabahçe Sarayı Klasikleri Genç Osmanlı Piyanist Güneş Yakartepe, "OSMANLI SERGİ MARŞI " Eserini Piyano ile Solo çaldı ve Klasik Kemençede: Kaan Sezerler Ona eşlik etti. Sultan 2. Abdülaziz için, Osmanlı Musiki Marşları; ” Osmanlı Sarayı Müziği Piyano Solo Serisi: 9 Genç Osmanlı Piyanist Beğeni, Destek ve Güzel Yorumlarınızı Bekler. Saz Semaisi Sazları Fasıl Eğlence Sultanı Ottoman Otaman Osmaoğlu Empire Şahzade Musikileri Devleti İmparatorluğu Ottoman Empire Sazende Eğitim Hanende Mehtaran Bölüğü Takımı Asker Yeniçeri İstanbul Mehter Takımı Der Saadet Mehter Organizasyon Mehteran Mızıkayı Humayun Mızıka-yı Hümayun abdulaziz doneminden, guatelli paşa bestesi, sad
Galatasaray 02:35
Galatasaray 1.105 izlenme - 10 yıl önce şanlı galatasarayın slaytı... the godfather müziği ile...
Yeşim Ceren Bozoğlu Ve Burcu Çetinkaya, Serji 3 19:59
Yeşim Ceren Bozoğlu Ve Burcu Çetinkaya, Serji 3 850 izlenme - 8 yıl önce yeşim ceren bozoğlu ve burcu çetinkaya serjinin konuğu oldu..
Yeşim Ceren Bozoğlu Ve Burcu Çetinkaya, Serji 2 11:55
Yeşim Ceren Bozoğlu Ve Burcu Çetinkaya, Serji 2 732 izlenme - 8 yıl önce yeşim ceren bozoğlu ve burcu çetinkaya serji'nin konuğu oldu..
Hayata Küstüm 04:27
Hayata Küstüm 199 izlenme - 7 yıl önce sadi ayaz trakyalı sadrazam kutay
Bitli Sadrazam Mihrimah Sultan'la Nasıl Evlendi? 01:06
Bitli Sadrazam Mihrimah Sultan'la Nasıl Evlendi? 24 izlenme - 10 ay önce Rüstem Paşa, iktidarın güçlü isimlerinden biriydi. Hürrem Sultan, Rüstem Paşayı, kızı Mihrimah Sultan ile evlendirmek istiyordu. Fakat bu evliliğin önünde ilginç bir engel vardı. Bu engel neydi? Sonuçları ne oldu? Kanalımıza abone olmayı ve videolarımızı paylaşmayı unutmayın. ABONE OL: http://bit.ly/2dr5BAe Rustem Pasha was one of the strongest in the royalty and highly valued by Suleiman the Significant. Hurrem Sultan was planning to arrange her daughter’s marriage with Rustem Pasha and make him the Grand Vizier. Suleiman was also convinced about the marriage of his only daughter alive with the Pasha. However, Pasha’s enemies acted quickly and spreaded the rumour that the Pasha had leprosy. Being aware of the rumours, Suleiman the Significant consulted the doctor and after the doctor’s statement that “People with leprosy do not have lice on them”,he had the Pasha’s clothes checked. After they checked his clothes, they found lice on his shirt. Following this discovery, Suleiman understood that the rumours did not reflect the reality and he arranged his marriage with his daughter and made him the Grand Vizier. Hikayesi Ne kanalında neler var bir bakalım derseniz Röntgenin bulunuşu, ilk Türk tayyarecisi Vecihi Hürkuş’ın hayatı gibi yakın tarih hikayelerini izlemek için https://goo.gl/FZHUAI Hindistan’daki kadın çetesi, Dingo’nun ahırının hikayesi gibi dünyadan ilginç hikayeleri izlemek için https://goo.gl/LwIDao Osmanlı Devleti hakkındaki tüm hikayeler için https://goo.gl/b1rl1B Metin Oktay’ı Ümit Besen’in keşfettiğini biliyor muydunuz? Onu nereden tanıyoruz serimizde birbirinden ilginç bilgileri bulabilirsiniz https://goo.gl/M3GqzZ Hikayesi Ne kanalında tarihi ya da günümüz olayların, durumların ve yaşanmışlıkların az bilinen yönlerini ve fazlasıyla merak uyandıran ilginç bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Yorum yazıp videolarımızı beğenerek destek olursanız çok mutlu oluruz.
Tarihi Rüstem Paşa Camisi'ne Ramazan İlgisi 03:01
Tarihi Rüstem Paşa Camisi'ne Ramazan İlgisi 48 izlenme - 4 yıl önce Sakarya'da Kanuni Sultan Süleyman'ın damadı Sadrazam Rüstem Paşa tarafından 1554 yılında Mimar Sinan'a yaptırılan tarihi Rüstem Paşa Camisi, ramazanda yoğun ilgi görüyor.
Adnan Zeki Bıyık - Kirli Sadrazam 03:25
Adnan Zeki Bıyık - Kirli Sadrazam 30 izlenme - 4 yıl önce Kirli Sadrazam - Adnan Zeki Bıyık
Osmanlı Polisiyesi Filinta, Yurt Dışında Görücüye Çıkıyor 06:00
Osmanlı Polisiyesi Filinta, Yurt Dışında Görücüye Çıkıyor 38 izlenme - 3 yıl önce Osmanlı dönemindeki yeraltı dünyasını anlatan TRT'nin polisiye dizisi "Filinta", Ortadoğu başta olmak üzere yabancı ülkelerde de ilgi görüyor.
Sadrazam Ateş 04:21
Sadrazam Ateş 14 izlenme - 6 yıl önce Susdum..! İçimdeki çoçuk namaza durdu..! Bense hala sana SUSUYORDUM..!
Rüstem Paşa'nın Medresesinde Geleneksel El Sanatlarını Yaşatıyorlar 00:26
Rüstem Paşa'nın Medresesinde Geleneksel El Sanatlarını Yaşatıyorlar 5 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rüstem Paşa medresesi detay görüntüler- Balıklı Mahallesi'ndeki Rüstem Paşa El Sanatları Merkezi'nin Dernek Başkan Yardımcısı Sevil Lüleci ile röportaj- Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğrencisi Gülsüm Palas ile röportaj- Kütahya Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Bayram Yıldız ile röportaj Osmanlı padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı ve damadı Rüstem Paşa tarafından 1550 yılında inşa ettirilen medresede, tezhip, ebru, çini, yöresel giysi, el nakışı ve gergefi gibi geleneksel Türk el sanatları yaşatılarak gelecek nesillere aktarılmaya çalışılıyor.