Hoşgeldiniz!

Sadrazam Videoları

Paşa Lokumu Tarifi | Nefis Yemek Tarifleri 02:04
Paşa Lokumu Tarifi | Nefis Yemek Tarifleri 21.069 izlenme - 3 yıl önce Tarif detayı için: http://www.nefisyemektarifleri.com/pasa-lokumu-tarifi/
Nursel'in Mutfağı - Sadrazam Lokumu Tarifi 07:35
Nursel'in Mutfağı - Sadrazam Lokumu Tarifi 1.532 izlenme - 1 yıl önce Nursel'in Mutfağı 187.Bölüm "Adana" Yapımcılığını Postmodern Film Production’ın üstlendiği “Nursel’in Mutfağı”, Pazartesi günü başlıyor. Nursel Ergin’in sunumuyla renk katacağı programda; her yöreden farklı lezzetler sunulacak. Her gün ayrı bir yöreden elinin lezzetine güvenen bir ev hanımının konuk edileceği “Nursel’in Mutfağı”’nda, o yöreye ait hazırlama metotları ile en az dört yemeğin yapılışını izleyeceksiniz.
Yıldızkaya Köyü 03:44
Yıldızkaya Köyü 1.831 izlenme - 10 yıl önce
nehirime 03:14
nehirime 3.741 izlenme - 9 yıl önce aşkımın bahar tomurcuğu nehir erdoğan'a....
Sagopa 03:34
Sagopa 2.057 izlenme - 8 yıl önce al bi de burdan yak sadrazam
Paşa Lokumu Nasıl Yapılır 03:22
Paşa Lokumu Nasıl Yapılır 497 izlenme - 1 yıl önce Leziz yemek tariflerimize paşa lokumu tarifi ile devam ediyoruz.Oldukça güzel bir tatlı olan paşa lokumunu çok beğeneceksiniz.Ayrıca yapımı çok kolaydır.
Osmanlı Sergi Marşı Dolmabahçe Sarayı Piyano Osmanlı Saray Müzikleri Beste: Callisto Guatelli Paşa 06:08
Osmanlı Sergi Marşı Dolmabahçe Sarayı Piyano Osmanlı Saray Müzikleri Beste: Callisto Guatelli Paşa 537 izlenme - 2 yıl önce OSMANLI SERGİ MARŞI Beste: Callisto Guatelli Paşa, İthaf: Sadrazam Vezir Mehmet Fuat Paşa için Yapılan Marş Sultan Abdülaziz Dönemi O gün Tören için Çalınan Marş (Marche de l'exposition Ottomane) Osmanlı Devleti Saray Klasik Batı Müzikleri - Dolmabahçe Sarayı Klasikleri Genç Osmanlı Piyanist Güneş Yakartepe, "OSMANLI SERGİ MARŞI " Eserini Piyano ile Solo çaldı ve Klasik Kemençede: Kaan Sezerler Ona eşlik etti. Sultan 2. Abdülaziz için, Osmanlı Musiki Marşları; ” Osmanlı Sarayı Müziği Piyano Solo Serisi: 9 Genç Osmanlı Piyanist Beğeni, Destek ve Güzel Yorumlarınızı Bekler. Saz Semaisi Sazları Fasıl Eğlence Sultanı Ottoman Otaman Osmaoğlu Empire Şahzade Musikileri Devleti İmparatorluğu Ottoman Empire Sazende Eğitim Hanende Mehtaran Bölüğü Takımı Asker Yeniçeri İstanbul Mehter Takımı Der Saadet Mehter Organizasyon Mehteran Mızıkayı Humayun Mızıka-yı Hümayun abdulaziz doneminden, guatelli paşa bestesi, sad
Galatasaray 02:35
Galatasaray 1.105 izlenme - 9 yıl önce şanlı galatasarayın slaytı... the godfather müziği ile...
Yeşim Ceren Bozoğlu Ve Burcu Çetinkaya, Serji 3 19:59
Yeşim Ceren Bozoğlu Ve Burcu Çetinkaya, Serji 3 848 izlenme - 7 yıl önce yeşim ceren bozoğlu ve burcu çetinkaya serjinin konuğu oldu..
Yeşim Ceren Bozoğlu Ve Burcu Çetinkaya, Serji 2 11:55
Yeşim Ceren Bozoğlu Ve Burcu Çetinkaya, Serji 2 729 izlenme - 7 yıl önce yeşim ceren bozoğlu ve burcu çetinkaya serji'nin konuğu oldu..
Hayata Küstüm 04:27
Hayata Küstüm 199 izlenme - 6 yıl önce sadi ayaz trakyalı sadrazam kutay
Sadrazam Kaptanı Derya Basmacı Zade İbrahim Paşa Camii 00:40
Sadrazam Kaptanı Derya Basmacı Zade İbrahim Paşa Camii 4 izlenme - 3 ay önce Kitabenin Türkçe'si: Bu sağlam camii tesis eden, yüce mabedi temelleri üzerine kaldıran "muhteşem camiin banisi" olarak adlandırılan, pek çok önemli eserler yaptırmış olan, Osmanlı Devleti'nde önemli görevler üstlenmiş, kıymetli vezir Kaptan İbrahim Paşa'dır. Yüce Allah onu hem dünyada hem de ahirette mükafatlandırsın. Bu muhteşem mabed Hicri 1119 (Miladi 1708) yılı Zilhicce ayında bitirilip hizmete açılmıştır. Yüce Allah onun bu hayrını ve kazandırdığı diğer eserlerini kabul buyursun. Onu gökten ve yerden gelebilecek her türlü felaketlerden korusun. Amin. Camiin Tamiri: 17.08.1999 tarihindeki depremde yıkılarak kapatılan ata yadigarı bu cami, sadrazamın torunlarından tüccardan İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Nejat Ekrem Basmacı Beyefendinin maddi ve manevi himmet ve katkılarıyla yeniletilerek tekrar ibadete açılmıştır. Allah onun bu hayrını kabul buyursun ve rızasına erdirsin. Amin.
TARİH NOTLARI -8- 02:29
TARİH NOTLARI -8- 24 izlenme - 1 yıl önce ÇEŞİTLİ TARİHİ OLAY, KİŞİ, DURUM VE KONULAR İLE İLGİLİ TARİH NOTLARININ 8. KISMI
Tarihi Rüstem Paşa Camisi'ne Ramazan İlgisi 03:01
Tarihi Rüstem Paşa Camisi'ne Ramazan İlgisi 46 izlenme - 3 yıl önce Sakarya'da Kanuni Sultan Süleyman'ın damadı Sadrazam Rüstem Paşa tarafından 1554 yılında Mimar Sinan'a yaptırılan tarihi Rüstem Paşa Camisi, ramazanda yoğun ilgi görüyor.
Adnan Zeki Bıyık - Kirli Sadrazam 03:25
Adnan Zeki Bıyık - Kirli Sadrazam 30 izlenme - 3 yıl önce Kirli Sadrazam - Adnan Zeki Bıyık
Osmanlı Polisiyesi Filinta, Yurt Dışında Görücüye Çıkıyor 06:00
Osmanlı Polisiyesi Filinta, Yurt Dışında Görücüye Çıkıyor 37 izlenme - 2 yıl önce Osmanlı dönemindeki yeraltı dünyasını anlatan TRT'nin polisiye dizisi "Filinta", Ortadoğu başta olmak üzere yabancı ülkelerde de ilgi görüyor.
Sadrazam Ateş 04:21
Sadrazam Ateş 14 izlenme - 5 yıl önce Susdum..! İçimdeki çoçuk namaza durdu..! Bense hala sana SUSUYORDUM..!
Rüstem Paşa'nın Medresesinde Geleneksel El Sanatlarını Yaşatıyorlar 00:26
Rüstem Paşa'nın Medresesinde Geleneksel El Sanatlarını Yaşatıyorlar 5 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rüstem Paşa medresesi detay görüntüler- Balıklı Mahallesi'ndeki Rüstem Paşa El Sanatları Merkezi'nin Dernek Başkan Yardımcısı Sevil Lüleci ile röportaj- Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğrencisi Gülsüm Palas ile röportaj- Kütahya Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Bayram Yıldız ile röportaj Osmanlı padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı ve damadı Rüstem Paşa tarafından 1550 yılında inşa ettirilen medresede, tezhip, ebru, çini, yöresel giysi, el nakışı ve gergefi gibi geleneksel Türk el sanatları yaşatılarak gelecek nesillere aktarılmaya çalışılıyor.