Hoşgeldiniz!

Şafak Yayla

Savcı Katilinin Eski Görüntüleri Ortaya Çıktı 05:17
Savcı Katilinin Eski Görüntüleri Ortaya Çıktı 464 izlenme - 3 yıl önce Çağlayan Adliyesi'nde Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alarak şehit eden Şafak Yayla'nın daha önce gözaltına alındığı görüntüler ortaya çıktı.
Savcıyı Rehin Alan Saldırganın Adliyeye Giriş Görüntüsü Ortaya Çıktı 00:49
Savcıyı Rehin Alan Saldırganın Adliyeye Giriş Görüntüsü Ortaya Çıktı 245 izlenme - 3 yıl önce Çağlayan'daki rehine krizinden ilk görüntüler basına yansıdı. Görüntülerde DHKP-C üyesi Şafak Yayla'nın adliyeye takım elbise ile girdiği görülüyor. Yayla'nın elinde de avukat cübbesi var. İstanbul Çağlayan Adliyesi'ndeki rehine krizinde DHKP-C üyesi Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol, Berkin Elvan soruşturması savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin almıştı. Yapılan operasyonda 2 DHKP-C'li öldürülmüş, savcı Kiraz da hayatını kaybetmişti. Olayın ardından en çok tartışılan konu saldırganların adliyeye nasıl girdiğiydi. Bugün saldırganlardan Şafak Yayla'nın adliyeye giriş görüntüleri ortaya çıktı. AVUKAT CÜBBESİ ELİNDEYDİ Görüntülerde saldırgan Şafak Yayla'nın adliyeye takım elbiseyle girdiği görülüyor. Şafak Yayla'nın adliyeye girdiği sırada elindeki avukat cübbesi de dikkat çekiyor.
DHKP-C'li saldırganlar Adliye'ye böyle girdi 00:59
DHKP-C'li saldırganlar Adliye'ye böyle girdi 323 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Adliyesi'nde Savcı Selim Kiraz’ı öldüren saldırganların Adliye'ye ve daha sonra Savcı'nın odasına giriş görüntüleri ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristlerin İstanbul Adalet Sarayı'na ve savcının odasına giriş görüntüleri paylaşıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca paylaşılan fotoğraflarda, Kiraz'ı şehit eden teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol'un, ayrı ayrı adliyeye girişleri yer alıyor. Teröristlerden birinin avukat girişinden elinde cübbeyle, diğer teröristin ise vatandaşların girdiği kapıdan arama yapılarak adliyeye girdiği görülüyor. Fotoğraflarda Yayla ve Doğruyol'un adliye içerisinde koridorlarda yürüyüşleri ve daha sonra buluşmaları, ardından savcı Kiraz'ı şehit ettikleri odaya girişleri yer alıyor. Fotoğraflarda teröristlerin giriş çıkış saatleri de bulunuyor Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol adlı iki DHKP-C örgütü üyesi, salı günü Çağlayan'daki adliye binasında Berkin Elvan soruşturmasını da yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz'ı odasında rehin almış, yapılan görüşmeler sonuçsuz kalmıştı. İki saldırgan savcıyı öldürmüş, silah seslerinin duyulmasının ardından başlatılan operasyonda Yayla ve Doğruyol öldürülmüştü.
Aysel Yayla: Katilleri Sakladılar, Oğlumu Öldürdüler! 01:22
Aysel Yayla: Katilleri Sakladılar, Oğlumu Öldürdüler! 74 izlenme - 3 yıl önce . Adli Tıp Kurumu’na gelen Mehmet Şafak Yayla’nın annesi Aysel Yayla, "Çok üzgünüm. Katilleri sakladılar. Oğlumu öldürdüler" demiş. Cenazeler hakkında bilgi almak için gelen iki kişiyi yaka-paça gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, slogan attı. Polis minibüsüne bildirilen şüpheliler sorgulanmak üzere Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.