Hoşgeldiniz!

safra taşı

Goa Taşı ve Altın Kabı 02:47
Goa Taşı ve Altın Kabı 216 izlenme - 2 yıl önce Goa taşları 17.yy. sonlarında,Hindistan'ın batı kıyısında küçük bir yer olan Goa'da yaşayan Portekiz'li Cizvit rahipler tarafından yapılmış.Antilop ,geyik ,koyun gibi hayvanların safra keseleri,tüyleri ve bazı organik maddeleri ile karıştırılarak yapılmış objeler.İnanca göre bu çaylar çayla yutulduğunda sağlık getirdiğine inanılırmış.22 ayar saklama kapları da ayrı bir sanat eseri niteliğinde.
Safra Çamuru - Taşı Böbrek Taşımiyom-kiste Son!!!... 05:58
Safra Çamuru - Taşı Böbrek Taşımiyom-kiste Son!!!... 599 izlenme - 6 yıl önce safra çamurununa kesin çözüm...safra taşlarının ağrısız sızısız düşürülmesine çözüm35 yaşını geçen herkes kullanmasıtavsiye edilir.böbrek taşlarının ağrısız-sızısız ufalanarak düşürür.miyom kist ve bezelere çözümadet düzensizliğine çözümprostata çözüm
Safra taşı tedavi edilmezse ne olur? 00:50
Safra taşı tedavi edilmezse ne olur? 125 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk safra taşları hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde; Endokrin cerrahisi (guatr ameliyatları) , Sindirim sistemi cerrahisi (mide, bağırsaklar, safra kesesi, apandisit vb.) , Anüs hastalıkları (hemorid, fistül vb.) , Fıtık ameliyatları , Meme hastalıkları ve ameliyatları, Kıl dönmesi ameliyatları, Laparoskopik cerrahi (mide fıtığı, safra kesesi, bağırsak ameliyatları) , Onkolojik (kanser) cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. Safra taşı tedavi edilmezse ne olur? Safra taşı tedavi edilmezse hastanın şikâyetleri devam eder. Özellikle hazımsızlık, yemeklerde sonra şişkinlik, geğirme, bulantı, karın ağrısı gibi şikayetler devam eder. Daha da önemlisi eğer bu taşlar safra kesesinden çıkıp safra yoluna düşerse bu sefer hastada bu ağrı şikayetleri daha şiddetli olur. Acil durum gelişir hatta daha ileri durumlarda sarılık gelişebilir. Pankreas iltihabı ortaya çıkabilir. Klinik durum oldukça zor tedavi edilebilir bir hale gelir.
Safra taşı tedavisinde ameliyat şart mıdır? 00:22
Safra taşı tedavisinde ameliyat şart mıdır? 137 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk safra taşları hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde; Endokrin cerrahisi (guatr ameliyatları) , Sindirim sistemi cerrahisi (mide, bağırsaklar, safra kesesi, apandisit vb.) , Anüs hastalıkları (hemorid, fistül vb.) , Fıtık ameliyatları , Meme hastalıkları ve ameliyatları, Kıl dönmesi ameliyatları, Laparoskopik cerrahi (mide fıtığı, safra kesesi, bağırsak ameliyatları) , Onkolojik (kanser) cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. Safra taşı tedavisinde ameliyat şart mıdır? Eğer safra kesesinde taş görülmüş ise tek tedavisi ameliyattır. İlaç ile başka bir tedavisi yoktur.
Safra ameliyatı sonrası gündelik yaşama ne zaman dönülür? 00:30
Safra ameliyatı sonrası gündelik yaşama ne zaman dönülür? 116 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk safra taşları hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde; Endokrin cerrahisi (guatr ameliyatları) , Sindirim sistemi cerrahisi (mide, bağırsaklar, safra kesesi, apandisit vb.) , Anüs hastalıkları (hemorid, fistül vb.) , Fıtık ameliyatları , Meme hastalıkları ve ameliyatları, Kıl dönmesi ameliyatları, Laparoskopik cerrahi (mide fıtığı, safra kesesi, bağırsak ameliyatları) , Onkolojik (kanser) cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. Safra ameliyatı sonrası gündelik yaşama ne zaman dönülür? Bu ameliyat eğer kapalı ameliyat şeklinde yapılırsa bazen 3 günde bazen bir haftada kişilerin ağrı eşiğine göre kişi normal hayata dönebilir. Açık ameliyatlarda bu süre biraz daha uzundur. 10 gün ila 20 gün arasında normal hayata dönülebilir.
Hazımsızlık safra taşı habercisi olabilir mi? 00:23
Hazımsızlık safra taşı habercisi olabilir mi? 58 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk safra taşları hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde; Endokrin cerrahisi (guatr ameliyatları) , Sindirim sistemi cerrahisi (mide, bağırsaklar, safra kesesi, apandisit vb.) , Anüs hastalıkları (hemorid, fistül vb.) , Fıtık ameliyatları , Meme hastalıkları ve ameliyatları, Kıl dönmesi ameliyatları, Laparoskopik cerrahi (mide fıtığı, safra kesesi, bağırsak ameliyatları) , Onkolojik (kanser) cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. Hazımsızlık safra taşı habercisi olabilir mi? Hazımsızlık safra kesesi taşlarının bir habercisidir. Safra kesesi taşı olan kişilerde hazımsızlık görülür.