Hoşgeldiniz!

sağlık haberleri

Gebelikte Şeker Yüklemesi Tehlikeli Mi? Canan Karatay Cevapladı 01:27
Gebelikte Şeker Yüklemesi Tehlikeli Mi? Canan Karatay Cevapladı 89 izlenme - 6 gün önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, gebelikte yapılan şeker yüklemesinin risklerini anlattı. Karatay, "Gebelikte yapılan şeker yüklemesi son 20-30 yıl içinde çıkan bir şey. Diyelim ki korumak ve teşhis amacıyla yapıldı. Üç aylık çocuk doğduktan sonra şeker komasına girmeye başladı. Çocuklar kalp delikleriyle doluyorlar. Bağırsakları gelişmemiş olarak doğuyorlar. İki gözü kör olarak doğuyorlar. Şekeri yüksek olan anneye şeker yüklemesi yapılınca, çocuğun da insülini yükseliyor" dedi.
Canan Karatay: Modern Tıp Diye Bir Şey Yoktur 01:26
Canan Karatay: Modern Tıp Diye Bir Şey Yoktur 42 izlenme - 6 gün önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, modern tıp diye bir şeyin olmadığını söyledi. Karatay, "Her hasta ayrı bir problemdir. İyi bir hekim o problemin köküne iner ve onu çözer. 8 milyar insan ve 8 milyar parmak izi var. Hiç kimseyi tek bir gömleğe sokamazsınız. Tıp bir sanattır. Modern tıp diye bir şey yok. Tıp tektir. Objemiz insandır. Hipokrat'tan beri tıp tektir" dedi.
Sağlık Haberleri Sağlığımızdan mı Ediyor? 04:53
Sağlık Haberleri Sağlığımızdan mı Ediyor? 20 izlenme - 3 hafta önce Sağlık haberleri sağlığımızdan mı ediyor?
Derya Uludüz: Sabah erken saatte spor yapmak çok yanlış 01:59
Derya Uludüz: Sabah erken saatte spor yapmak çok yanlış 172 izlenme - 5 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında, "Biyolojik saatimiz uykuyla ilgili ne söylüyor?" sorusuna yanıt arandı. Programın konuklarından Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz biyolojik saatimizle ilgili vücudumuzun saat saat yaşadığı değişimi anlattı. "Sabah 07.00'de tansiyon birden yükseliyor. Bazı insanlar sabah erken saatte spora gider. Çok yanlış. O spor sonrasında tansiyonunuz zaten yüksek. Vücut henüz hazır değil uyanıklığa. O spor sonrasında ciddi kalp krizleri, beyin felçi riski var. Yani vücudumuza ve kalbimize aşırı bir yük bindirmiş oluyoruz." dedi.
Ameliyatsız Vücut Şekillendirme ve 4d Yüz Gençleştirme - İşimiz Estetik 28.01.2018 Pazar 37:50
Ameliyatsız Vücut Şekillendirme ve 4d Yüz Gençleştirme - İşimiz Estetik 28.01.2018 Pazar 37 izlenme - 4 hafta önce 4D yüz gençleştirme nasıl uygulanıyor? Ameliyatsız vücut şekillendirme teknikleri neler? Cilt güzelliği için neler yapılmalı? Medikal Estetik Hekimi Dr. Gülşen Erdem, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Leyla Arvas ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Emre Çiçek, Leyla Ataman ve Dr. Ali Şahan'ın sunduğu İşimiz Estetik'te anlattı.
Bağışıklık Sistemimiz Nasıl Çalışır? Yavuz Dizdar Anlattı 05:30
Bağışıklık Sistemimiz Nasıl Çalışır? Yavuz Dizdar Anlattı 20 izlenme - 2 hafta önce CNN TÜRK'te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında vücudumuzun savunma mekanizması olan 'bağışıklık sistemi' A'dan Z'ye ele alındı. Konuklardan Onkolog Dr. Yavuz Dizdar, bağışıklık sisteminin doğrudan beyinden emir almadığına dikkat çekerek, nasıl çalıştığını anlattı.
Dr. Ayça Kaya: Miktar Az, Çeşit Bol Yemek Daha Doğru 02:33
Dr. Ayça Kaya: Miktar Az, Çeşit Bol Yemek Daha Doğru 35 izlenme - 3 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, izleyicilere bazı beslenme tavsiyelerinde bulundu. Kaya, "Miktarı az, çeşidi bol yesinler. Tatmin duygusu o kadar önemli bir şey ki, çok az bir şey yediğinizde ya da, düşük kalorili bir şeyi çok yediğinizde, az yedim hissiyatı oluşabilir. Yiyecekte çeşitlilik, tatmin duygusunu gerçekten çok arttıran bir şey" dedi.
Derya Uludüz: Migreni Taklit Eden Bir Sürü Hastalık Var 01:59
Derya Uludüz: Migreni Taklit Eden Bir Sürü Hastalık Var 40 izlenme - 3 ay önce Gündem Özel, hayat kalitemizi düşüren, gündelik yaşamımızı zorlaştıran verimimizi azaltan ağrılar ve onlarla mücadeleyi ele aldı. Programda migren hakkında açıklamalarda bulunan Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz, "Migrenli insanların beyinlerinde uyarılmaya hazır bir bölge var. En ufak bir dış uyarıdan o ağrı aktifleşebiliyor. Burada mekanizma beynin içinde. Her zaman migren, migren mi? Hayır. Migreni taklit eden bir sürü hastalık var" dedi.
Sağlıklı Yaşamın Sırları Neler? - Gündem Özel 24.09.2017 Pazar 03:23:50
Sağlıklı Yaşamın Sırları Neler? - Gündem Özel 24.09.2017 Pazar 81 izlenme - 5 ay önce Gündem Özel, hasta, hastalık, sağlık ve tedavi kavramlarını sorguladı, sağlıkta yeni yaklaşımları ekrana taşıdı. Hasta olmadan hastalıkların fark edilmesi ve önlenmesi mümkün mü? Her hastaya aynı tedavi ve ilaç dönemi bitti mi? Kişiye özel tedavi nedir? Nasıl yapılır? Tedaviyi değil, sağlıklı olmayı esas alan yeni yöntemler neler? Psikolojinin hastalıklar üzerindeki etkisi ne? Deniz Bayramoğlu sordu, Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz, Fizyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, Genetik Uzmanı Doç. Dr. Korkut Ulucan, Akademisyen Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. İbrahim Ersoy yanıtladı.
'Saç dökülmesinin sebebi tek gen hastalığı değildir' 00:55
'Saç dökülmesinin sebebi tek gen hastalığı değildir' 53 izlenme - 8 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, kelliğin sebebinin tek gen hastalığına bağlanamayacağını belirtti. Erbaş, "Damar sertliği, kalp yetmezliği, saç dökülmesi gibi olaylar tek bir gene bağlı değildir. Bin genin ortak bir havuzu olabilir. Ayrıca çevre faktörlerinin de etkisi vardır" dedi.
Tükenmişlik Sendromu Hakkında Çarpıcı Açıklama: İnsanlar Aldatılıyor 02:37
Tükenmişlik Sendromu Hakkında Çarpıcı Açıklama: İnsanlar Aldatılıyor 15 izlenme - 2 ay önce CNN TÜRK'te tükenmişlik ve yorgunluğun ele alındığı Gündem Özel programına konuk olan Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Taner Damcı, tükenmişlik sendromu için tanı koydurucu bir test olmadığını ve insanların bu konuda açıkça aldatıldığını söyledi. Damcı, mucizeler, harika öneriler, her şeyi düzeltecek sihirli dokunuşlar, ürünler ve metotlara karşı da dikkatli olmak gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Taner Damcı'nın konu hakkında açıklamaları şöyle: "Tanı koydurucu bir testimiz yok. Bunu hisseden ve buna yakın insanlar, çok kolay aldatılmaya açık hale geliyorlar. Postmodern toplumun bir özelliği, mucizeler, harika öneriler, her şeyi düzeltecek sihirli dokunuşlar, ürünler ve metotlara açık hale geliyorlar. Ve bu insanlar bunu satın alıyorlar. Ve açıkça aldatılıyorlar. O aldatılma sorunu çözüyor mu? Hayır. Daha da ağırlaştırıyor. Çünkü tükenmişlik sendromunu yaratan zihinsel durumu, daha da ağırlaştırıyor. Onu besliyor. Ve yeni yeni şeyler çıkıyor. Böyle bir kısır döngü oluşuyor. Bence insanlar için en önemli şey, tükenmişlik sendromunun bir algı olduğunu bilmek. Bundan kurtulmak için insanın işe, hayata, ilişkisine, kendisine bakışını değiştirmesi lazım."
Kenan Eren: Aç Olmadan Yemek Yiyoruz 00:51
Kenan Eren: Aç Olmadan Yemek Yiyoruz 17 izlenme - 3 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Kenan Eren, insanların açlık hissetmeden yemek yediğini söyledi. Eren, "Aç olmadan yemek yiyoruz. Aç olduğumuzda bir şeyi istiyoruz. 'Ben bunu istiyorum' ile 'İhtiyacım var' farklı şeyler. İstemek ertelenebilir. İhtiyaç ertelenemez" dedi.
Kenan Eren: Kilo Alma ve Verme Savaşları Yaşanıyor 01:02
Kenan Eren: Kilo Alma ve Verme Savaşları Yaşanıyor 17 izlenme - 3 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Kenan Eren, insanların kilo alma ve verme savaşları yaşadığını söyledi. Eren, "Kilo alma ve verme savaşları yaşanıyor. Bu kadar çok diyet yöntemi, bu kadar çok diyetisyen, bu kadar çok uygulama varken, ortada bu işin sonunda çok tatmin edici bir şey göremiyoruz. O zaman bir şey eksik yapılıyor. İnsanlar çok bireysel gidiyor. Bu birkaç disiplinin bir arada gitmesi gereken bir şey. Diğer disiplinlerle bağlantı içinde olması lazım" dedi.
Çocuklar Neden Şişmanlıyor? 01:49
Çocuklar Neden Şişmanlıyor? 15 izlenme - 3 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Uzman Diyetisyen Sernaz Çakır Ercil, çocukların şişmanlama sebeblerini anlattı. Ercil, "Çocukluktan itibaren başlayan kilo problemlerinde, yetiştiren kişinin beslenme şeklini sorgulamamız gerekiyor. 'Tombul çocuk, sağlıklı çocuk' gibi bir kavram var. Bu çok yanlış bir kavram. Çünkü her çocuk kilolu olmak zorunda değil" dedi.
Dr. Ümit Aktaş Merak Edilen Soruları Yanıtladı - Hafta Sonu 25.06.2017 Pazar 43:38
Dr. Ümit Aktaş Merak Edilen Soruları Yanıtladı - Hafta Sonu 25.06.2017 Pazar 40 izlenme - 8 ay önce Hakan Çelik ile Hafta Sonu, açıklamalarıyla ezber bozan Dr. Ümit Aktaş’ı konuk etti. Aktaş, bayram sofralarında uzak durulması gerekenleri açıkladı. Sağlığımızı hangi yiyecekler bozuyor? Hasta insan sayısı neden artıyor? Teknoloji çağında doğal beslenme mümkün mü? Çelik sordu, Aktaş merak edilenleri Hafta Sonu’nda anlattı.
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Saldırıya Uğradı !!!! 02:10
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Saldırıya Uğradı !!!! 191 izlenme - 4 yıl önce Ozgurses - Türk Sağlık Sen Kütahya Şube Başkanı Hasan Gök Yaptığı Açıklamada,geçtiğimiz Hafta Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Sekreteri Op.dr. Mithat Ekicinin Darp Edildiğini Söyledi.
Yüz Renginiz Ne Anlatıyor? Oytun Erbaş Anlattı 03:22
Yüz Renginiz Ne Anlatıyor? Oytun Erbaş Anlattı 12 izlenme - 2 hafta önce CNN TÜRK'te bağışıklık sisteminin ele alındığı Gündem Özel programına konuk olan Fizyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, yüz rengi hakkında açıklamalarda bulundu. Erbaş, "Bir insanın bağışıklık sistemi iyi çalışıyorsa karoten denen bir pigment yaratıyor. Karoten havuçta ve domateste bulunan pigment. Bu bizim yüzümüze havuç rengini veriyor. Eğer immün (bağışıklık) sisteminiz iyi çalışıyorsa o renge dönüşüyor. Havuç renk sağlıklı olmayı gösterir. Dışarıdan karoten almanın, havuç, domates yemenin immün (bağışıklık) sisteme ise etkisi yoktur" dedi.
Doğan Şahin: Tükenmişlik Sendromuna Karşı Bunları Yapın 01:47
Doğan Şahin: Tükenmişlik Sendromuna Karşı Bunları Yapın 11 izlenme - 2 ay önce CNN TÜRK'te Gündem Özel programına konuk olan Psikiyatrist Doğan Şahin, tükenmişlik sendromuna karşı neler yapılmasını gerektiğini anlattı. Sevgi ilişkisinin en önemli ilaç olduğuna vurgu yapan Şahin, "Tükenmişlik sendromuna yakalanmak istemiyor musunuz; kocanızı sevin, karınızı sevin, çocuklarınızla ilgilenin. Çocuğa vereceğiniz her sevgi size geri yansıyacaktır. Aranızda kuracağınız sevgi ilişkisi, değerli bir şeydir. Hayatınızda sevgi alışverişinde bulunabiliyorsanız, tükenmişlik sendromuna da daha az yakalanırsınız. Kitap okusunlar. Bunları başka insanlarla paylaşsınlar. Başka insanlar tanısınlar. Dünyaya daha geniş bir açıdan baksınlar. Hayat sadece iş yerindeki perspektif, sadece hedefler, rekabetle ibaret bir şey değil. Sanat, insanın hayatında ne kadar çok yer alırsa aç gözlülükleri, hırsları ve beyhude çırpınışları da o ölçüde azalabilir" dedi.
Canan Dağdeviren'in bitmeyen kalp pili nasıl çalışıyor? 00:59
Canan Dağdeviren'in bitmeyen kalp pili nasıl çalışıyor? 8 izlenme - 2 ay önce Türk bilim kadını Canan Dağdeviren, Asude Altıntaş ve Cihan Özalevli'nin sunduğu Bilin Deneyin'de mucidi olduğu giyilebilir ve bitmeyen kalp pilinin nasıl çalıştığını anlattı. Canan Dağdeviren, "Kalp pili, insanların kalp ritminin düzgün olmadığı zamanlarda bir elektrik akımı vasıtasıyla kalbin iç çeperine gönderilen akım, voltaj sayesinde kalbin tekrar ritmine kavuşmasını sağlıyor. Fakat bu piller her 6-7 yılda değiştirilmek zorunda. Çünkü içlerindeki pilin ömrü bitiyor. Bizim yaptığımız teknolojide, kalbin, akciğerin ve diyaframın üzerine yapışan ve bu organlar hiçbir şekilde zarar vermeyen ve mekanik olarak görünmeyen aletler vasıtasıyla iç organlardaki hareket eden mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir platform. Kalp pilinizin pili pittiği vakit, bu sistem sayesinde onu tekrar şarj edebiliyor. Herkesin ortak noktası olan kalpten, ücretsiz bir şekilde enerji elde ediyoruz" dedi.
Mineral Dolgu, Ameliyatsız Yüz Germe ve Gıdı Estetiği İşimiz Estetik'te Konuşuldu - 03.12.2017 Pazar 37:22
Mineral Dolgu, Ameliyatsız Yüz Germe ve Gıdı Estetiği İşimiz Estetik'te Konuşuldu - 03.12.2017 Pazar 18 izlenme - 3 ay önce Mineral dolgu kimlere uygulanabilir? Ameliyatsız yüz germe tedavilerine ne zaman başvurulmalı? Gıdı estetiğinde hangi uygulamalar tercih ediliyor? Dermatolog Dr. Akif Mehmetoğlu, Medikal Estetik Hekimi Dr. Nihat Dik, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, Leyla Ataman ve Dr. Ali Şahan'la İşimiz Estetik'te yanıtladı.
Bilim Ve Teknolojide 2017'nin ' En'leri - Dünya'nın 1001 Hali 07.01.2018 Pazar 39:18
Bilim Ve Teknolojide 2017'nin ' En'leri - Dünya'nın 1001 Hali 07.01.2018 Pazar 9 izlenme - 2 ay önce 2017'de bilim ve teknoloji dünyasında neler oldu? Başka yıldızlardan gelen göktaşı Oumuamua'yla tanıştık. Kanseri kendi vücudumuzla yenmenin yolunu bulduk. Yapay zeka 4 saatte santranç öğrenip bin 500 yıldır akıl edilmemiş hamlelerle herkesi yendi. İnsanlığı Mars'a götürecek roket başarıyla test edildi. Embriyoların genetik hastalıklarını yok ettik. Emin Çapa, sizi 2017'nin bilim ve teknoloji gelişmelerine bakmaya çağırdı.
Üç Boyutlu Yazıcılar, Beyin-Akıl Sağlığı Ve Göz Sağlığı - Sağlık Kontrolü 21.10.2017 52:26
Üç Boyutlu Yazıcılar, Beyin-Akıl Sağlığı Ve Göz Sağlığı - Sağlık Kontrolü 21.10.2017 36 izlenme - 4 ay önce Leyla Ataman, Sağlık Kontrolü'nde bu hafta Doç. Dr. Özkan Tehli ve Doç. Dr. Simel Ayyıldız ile üç boyutlu yazıcılar ile tıp dünyasındaki devrimi, Prof. Dr. İlhan Elmacı ile beyin ve akıl sağlığı ve Op. Dr. Sinan Göker ile yaşa bağlı göz bozukluklarının tedavisini konuştu.
Okul Yemeklerindeki Gizli Tehlike! 02:51
Okul Yemeklerindeki Gizli Tehlike! 22 izlenme - 5 ay önce Okullar açılıyor, veliler ve öğrenciler tatlı bir telaş içinde. Ancak okullarda çocukları neler bekliyor? Geçtiğimiz hafta İstanbul’da yaşanan servisçi terörü dikkatleri bir anda okulların güvenliğine çevirdi. Ancak ünlü tıp uzmanlarına göre çocukları okullarda bekleyen büyük bir tehlike daha var. Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez ve Onkoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar, velileri ve öğrencileri okul yemekleri ve kantinlerde satılan ürünler konusunda uyardı. Toplumun büyük bir mısır şurubu tehdidi altında olduğunu ve Avrupa ülkelerinde gıdalarda kullanımı kısıtlanan mısır şurubunun, Türkiye’de çok yüksek oranlarda kullanıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Bingür Sönmez, bu ürünlerin ne yazık ki okullarda verilen yemeklerde ve kantinlerde satılan gıdalarda da bulunduğunu açıkladı. Kantinlerde doğal ürünler bulunmadığına ve çocukların mecburen ambalajlı ürünlere yöneldiğine değinen Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar ise, “bir paket fındık bile ne yazık ki okullarda bulunmuyor” dedi. Yavuz Dizdar çocuklara verilen yemeklerde de şerbetli tatlı ve unlu mamullerine sıkça yer verilmesinin doğru olmadığını vurguladı.
Güneş ışınlarının zararları, sedef ve tüp bebek tedavisi - Sağlık Kontrolü 15.07.2017 Cumartesi 41:05
Güneş ışınlarının zararları, sedef ve tüp bebek tedavisi - Sağlık Kontrolü 15.07.2017 Cumartesi 35 izlenme - 7 ay önce Sağlık Kontrolü’nde bu hafta güneş ışınlarının zararları, sedef hastalığı ve tüp bebek tedavisindeki yenilikler ele alındı. Leyla Ataman, Prof. Dr. Server Serdaroğlu ile güneş ışınlarının zararlarını, Dr. Mehmet İlteber Bahadır ile sedef hastalığını ve Dr. Hakan Özörnek ile tüp bebek tedavisindeki yenilikleri konuştu.
Kornea nakilleri, riskli gebelikler, kırık tedavisi ve tüp bebek - Sağlık Kontrolü 09.12.2017 46:43
Kornea nakilleri, riskli gebelikler, kırık tedavisi ve tüp bebek - Sağlık Kontrolü 09.12.2017 11 izlenme - 2 ay önce Leyla Ataman, Sağlık Kontrolü'nde Doç. Dr. Anıl Kubaloğlu ile kornea nakilleri, Doç. Dr. Ahmet Nuri Danışman ile yüksek riskli gebelikler, Prof. Dr. Mehmet Halıcı ile kemik kırıkları tedavisi ve Doç. Dr. Hakan Çoksüer ile tüp bebekte yeni yöntemleri masaya yatırdı.
Canan Karatay'dan İnsan Sağlığına Dair Sıra Dışı Bilgiler - Hafta Sonu 17.12.2017 Pazar 43:21
Canan Karatay'dan İnsan Sağlığına Dair Sıra Dışı Bilgiler - Hafta Sonu 17.12.2017 Pazar 8 izlenme - 2 ay önce Sürekli yorgunluktan kurtulmak için neler yenmeli? Çocukların doğru beslenmesi için anne babalar ne yapmalı? Hastalıklar sadece beslenme ile tedavi edilebilir mi? Prof. Dr. Canan Karatay insan sağlığına dair sıra dışı bilgileri Hafta Sonu'nda dile getirdi.
İnsülin Direnci, Prostat ve Katarakt Tedavisi - Sağlık Kontrolü 22.07.2017 Cumartesi 40:33
İnsülin Direnci, Prostat ve Katarakt Tedavisi - Sağlık Kontrolü 22.07.2017 Cumartesi 28 izlenme - 7 ay önce Sağlık Kontrolü’nde bu hafta insülin direnci, robotik prostat ameliyatları ve katarakt hastalığının nedeni ve tedavisi ele alındı. Leyla Ataman, Prof. Dr. Hasan İlkova ile insülin direncini, Prof. Dr. Fatih Atuğ ile robotik prostat ameliyatlarını, Prof. Dr. Cengiz Aras'la da katrakt hastalığının nedeni ve tedavisini konuştu.
Alzheimer Nedir? 01:39
Alzheimer Nedir? 10 izlenme - 4 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'de beyin sağlığı, alzheimer ve felç, beyni genç tutmanın yolları ve beslenmenin beyne etkisi konuşuldu. Konuklardan Nöroloji Algologi ve K. Nörofizyoloji Uzmanı Prof. Dr. Aynur Özge alzheimer hastalığı hakkında bilgi verdi. Özge, "Alzheimer stresle ya da üzüntü gibi durumlarla ortaya çıkabilecek bir hastalık değildir. Alzheimer biyolojik bir hastalıktır ve ilerleyicidir. Başta unutkanlıkla belli olur. Bir süre sonra davranış bozuklukları ve daha sonra da bakıma muhtaçlık halini getirir. Bir nevi engellilik... " diye konuştu.
İnme Nasıl Anlaşılır? 02:39
İnme Nasıl Anlaşılır? 9 izlenme - 4 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'de beyin sağlığı, alzheimer ve felç, beyni genç tutmanın yolları ve beslenmenin beyne etkisi konuşuldu. Konuklardan Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz, hangi şikayetlere sahip olunduğunda inmeden şüphelenmek gerektiğini anlattı. Uludüz, "En önemli şey şikayetin ani gelişmiş olması... Ani baş ağrısı, ani baş dönmesi, aniden konuşma yetisinin anormalleşmesi gibi şikayetler inme belirtileri olabilir" diye konuştu.
Glokom Hastalığı, Damar Rahatsızlıkları, Böbrek Nakli Ve İmplant - Sağlık Kontrolü 04.11.2017 46:42
Glokom Hastalığı, Damar Rahatsızlıkları, Böbrek Nakli Ve İmplant - Sağlık Kontrolü 04.11.2017 12 izlenme - 4 ay önce Leyla Ataman, Sağlık Kontrolü'nde bu hafta Op. Dr. Ümit Alkan ile glokom hastalığı, Prof. Dr. Melih Us ve Uzm. Dr. Erdur Serin ile kalp-damar rahatsızlıklarında yeni tedaviler, Prof. Dr. Koray Acarlı ile böbrek nakilleri ve Diş Hekimi Yavuz İpçi ile implant tedavisini konuştu.