Hoşgeldiniz!

Şahika Ercümen

Şahika Ercümen'in Gözüyle Kaş - Kekova 02:38
Şahika Ercümen'in Gözüyle Kaş - Kekova 2.316 izlenme - 11 ay önce Son dönemlerde Survivor programıyla adını sıkça duymaya başladığımız dünya dalış rekortmenimiz Şahika Ercümen'in sunumuyla Kaş Kekova'nın su altı güzelliklerini izliyoruz.
Turkish Airlines Presents Şahika Ercümen 00:51
Turkish Airlines Presents Şahika Ercümen 2.365 izlenme - 4 yıl önce Turkish Airlines presents Şahika Ercümen
Şahika Ercümen - Astım Hastalığı ve Doğru Nefes Alma Teknikleri 11:32
Şahika Ercümen - Astım Hastalığı ve Doğru Nefes Alma Teknikleri 1.010 izlenme - 1 yıl önce Türk Toraks Derneği Astım ve Alerji Çalışma Grubu, Milli Yüzücü Şahika Ercümen eşliğinde astım hastalığı ve doğru nefes alma tekniklerini öğrenelim.
Şahika Ercümen's Passion Presented By Turkish Airlines 04:03
Şahika Ercümen's Passion Presented By Turkish Airlines 1.054 izlenme - 4 yıl önce Şahika Ercümen's passion presented by Turkish Airlines
Şahika Ercümen Rekor Denemesi Sırasında Bayıldı 03:14
Şahika Ercümen Rekor Denemesi Sırasında Bayıldı 231 izlenme - 2 yıl önce Şahika Ercümen, Rekor Denemesi Sırasında Bayıldı
Şahika Ercümen'den Bir Dünya Rekoru Daha 03:10
Şahika Ercümen'den Bir Dünya Rekoru Daha 192 izlenme - 1 yıl önce Şahika Ercümen şehitler için Şehitler Köprüsü'nün iki kat derinine daldı. 110 metreyle dünya rekoru kıran Ercümen, baygınlık tehlikesi yaşadı. Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Şahika Ercümen, şehitler için dalarak 2 dakika 44 saniye ile bir dünya rekoru daha kırdı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün iki katı olan 110 metreye dalan Şahika, dalıştan çıkarken bir an bayılma tehlikesi de yaşadı. Bugün Hidayet Koyu'nda saat 09.30 sıralarında 'paletli değişken ağırlık' kategorisinde 110 metreye dalış gerçekleştiren Şahika Ercümen, bir daha kırılması güç olan bir rekora imza attı. Ercümen, Antalya'nın Kaş ilçesinde tek nefesle imkansızı başararak, 110 metreye dalarak dünya rekoru kırdı. DALIŞ SONRASI KORKUTTU 110 metre dalışından su yüzüne çıkan Şahika, bir süre kendine gelemedi. Baygınlık geçirme seviyesine gelen dünya rekortmenini, ekip arkadaşları derin nefes alması için uyardı. Bir müddet sonra kendine gelen Şahika, rekor sevincini su içinde dalış hocaları ve ekibiyle birlikte kutladı. ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ'NÜN İKİ KATI YÜKSEKLİĞİNE DALDI Dünya rekortmeni Şahika Ercümen, 'değişken ağırlık paletli dalış' kategorisinde tek nefesle 110 metreye daldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün yüksekliğinin iki katı kadar olan bu mesafeyi inip çıkması, 2 dakika 44 saniye sürdü. Zaferini denizde ekip arkadaşlarıyla, Türk bayrağı ve üzerinde "Şehitlerimiz için tek nefes, tek yürek" yazan bir pankart açarak kutlayan Şahika Ercümen, dalış sonrası duygularını şöyle ifade etti: "Dünyada yapılan en derin dalış kategorisi ve 100 metrenin altında riskler de artmakta. 2 yıl süren meşakkatli çalışmalar sonucu ülkemize dünya rekoru kazandırdığımız için gururluyuz. Geçtiğimiz yıl hedefim 100 metreydi fakat rekorda küçük bir sorun yaşamıştık. Bu yıl hem ülkemize Dünya Şampiyonası'nda madalyalar kazandırdım hem de dünyanın en derin dalışını gerçekleştirerek dünya rekoru kırdım. Ekibimizin ve sponsorlarımızın emeği çok büyük. Destek veren herkese teşekkürler. Nefesimi şehitlerimiz için tuttum ve şehit çocuklarımız da bugün burada benimleydi. Arkamda ise tüm Türkiye vardı. Ülkemizin adını terör, darbe ile değil böyle uluslararası başarılarla duyurmak istiyoruz."
Şahika Van Gölü Canavarının Peşinde 03:12
Şahika Van Gölü Canavarının Peşinde 371 izlenme - 3 yıl önce Denizkızımız aştı yine kendini .Gündem yoğun olduğu için pek yer almasada biz alkışlarla yaşatalım yeter. Bu sefer ki deneme 61 Metre - Van Gölü! suyun sodalı olması,oksijenin az görüşün düşük olması, suyun 3 derece olması, dalıcımızın dalış öncesi rahatsızlanması gibi birsürü sıkıntı varken onlara rağmen 1 Haziran'da 61 metreye 50 saniyede dalmış dünya rekorunu kapıp öyle dönmüştür memleketine. Diğer rekoru için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/120752/sahika-ercumen-cmas-paletsiz-serbest-dalis-rekoru-60-metre
Sahika Ercümen CMAS Paletsiz Serbest Dalış Rekoru - 60 Metre 05:06
Sahika Ercümen CMAS Paletsiz Serbest Dalış Rekoru - 60 Metre 397 izlenme - 3 yıl önce 30 metreye dalan ecnebi abimiz için elin oğlu neler yapıyor denmesi üzerine bu videoyu koymak istedim. Deniz kızımız Şahika 10 kasım 2011'de CMAS Sabit Ağırlık Dikey Dalış kategorisinde 70, Sabit Ağırlık Paletsiz kategorisinde 60 metreye dalarak ülkemize 2 dünya rekoruyla dönmüştür. Ayrıca ''buzun altında 110 metre'' yatay dalış yaparak ayrı bir dünya rekoruda mevcuttur. 1-2 Haziran 2013 tarihlerinde de Van Gölü’nde paletsiz göle dalma (55 metre) dünya rekorunu kıracak, kendisini daha çok tanımak isterseniz sahikaercumen.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Kendisi de inanılmaz derecede sempatik, tatlı, hanım hanımcık.... neyse o konulara girmeyim iyi seyirler size
Rekortmen Yüzücü Köpek Balıklarıyla Daldı 01:12
Rekortmen Yüzücü Köpek Balıklarıyla Daldı 147 izlenme - 2 yıl önce Serbest dalış dünya rekortmeni milli yüzücü Şahika Ercümen, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda kendisine ait 91 metrelik dünya rekorunu 100 metreye çıkarmak istiyor. (Cihan Haber Ajansı)
Şahika Ercümen'den Yeni Dünya Rekoru 01:03
Şahika Ercümen'den Yeni Dünya Rekoru 95 izlenme - 1 yıl önce Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş İlçesinde Şehitler İçin Yaptığı Dalışta, 110 Metrelik Yeni Bir Dünya Rekoru Kırdı.
Rekor Denemesinde Korkutan Anlar 01:20
Rekor Denemesinde Korkutan Anlar 161 izlenme - 2 yıl önce Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen Çanakkale zaferinin 100'üncü yılında şehitlere ithafen kendisine ait 91 metrelik dünya rekorunu 100 metreye çıkarmak için daldı. Encümen, yüzeye birkaç metre kala fenalaşınca acil durum protokolü uygulanarak tekneye alındı.
Şahika Ercümen, Paletsiz Dalışta Dünya Rekoru Kırdı 03:45
Şahika Ercümen, Paletsiz Dalışta Dünya Rekoru Kırdı 88 izlenme - 1 yıl önce Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş ilçesinde 93 metreye dalarak, değişken ağırlık paletsiz dalış kategorisinde dünya rekoru kırdı.
Şahika Ercümen'den Bir Rekor Daha 01:26
Şahika Ercümen'den Bir Rekor Daha 212 izlenme - 5 yıl önce Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, inci kefali balığının "kutsal yolculuğunu" tanıtmak amacıyla Van Gölü’nde "değişken ağırlıklı paletsiz" dalda 61 metre dalarak dünya göl ve deniz. Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, inci kefali balığının "kutsal yolculuğunu" tanıtmak amacıyla Van Gölü'nde "değişken ağırlıklı paletsiz" dalda 61 metre dalarak dünya göl ve deniz rekorunu kırdı. Geçen yıl Van'da inci kefallerinin üremek için tatlı sulara akın etmesine tanıklık eden Şahika Ercümen, bu göçü dünyaya tanıtmak için Van Gölü'nde rekor denemesi yapmaya karar vermişti. Van Gölü'nün rakımının yüksek olması nedeniyle yoğun bir hazırlık dönemi geçiren Ercümen, 15 gün önce Van'da kampa girdi. Akdamar Adası'nın kuzey doğusunda bulunan açıklıkta yapılan dalışta, dünya serbest dalış rekortmeni Ercümen 61 metre derinliğe inerek 55 metre olan dünya göl dalış rekorunun yanı sıra 60 metre olan dünya deniz dalış rekorunu da kırdı. Dünya Su Altı Dalma Federasyonu'ndan (CMAS) Hırvat ve İspanyol iki hakemin yanı sıra Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu'ndan hakemlerin kontrolünde yapılan rekor denemesinin gerçekleşmesi Ercümen'in ekibi tarafından büyük sevinçe karşılandı. Alkış ve çığlıklarla rekoru kutlayan dalış ekibi, mayolarını giyerek Ercümen'le birlikte Van Gölü'nde zafer yüzüşü yaptı. Ercümen ve ekibi, Van Gölü'nden çıkardıkları Türk bayrağını Van'da bulunan ve rekor denemesini izlemek için Akdamar Adası'na gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e hediye etti. Bakan Şahin de Ercümen ve ekibini kutladı. Rekoru gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Ercümen, "Rekorun gelmesinde özellikle Van Valiliğinin çok büyük destekleri oldu. Onlara ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ederim. Başarılı olduğum için çok mutluyum. Herkese teşekkür ederim" dedi.
Survivor Panorama Özel Bölümü Part 1 (21 Ocak Cumartesi) 38:11
Survivor Panorama Özel Bölümü Part 1 (21 Ocak Cumartesi) 64 izlenme - 1 yıl önce Acun Ilıcalı, Survivor 2017 hakkındaki bilgileri sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Daha önce Survivor 2017 ünlüler kadrosunda İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir, DJ Berna Öztürk ve Tarık Mengüç'ün yer alacağını belirten Ilıcalı son isimleri de 2016'nın son gününde açıklamıştı. Buna göre; Survivor 2017'de Çılgın Sedat lakaplı Sedat Kapurtu, Milli atletler Sema Apak, Pınar Saka, milli boksör Adem Kılıçcı, dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen ve dünya kick boks şampiyonu Sabriye Şengül ünlüler kadrosunda yarışacak.
Milli Sporcu Şahika Ercümen'den Yeni Rekor 02:24
Milli Sporcu Şahika Ercümen'den Yeni Rekor 119 izlenme - 4 yıl önce Milli sporcu Şahika Ercümen, Kaş ilçesinde "değişken ağırlık ip destekli paletsiz dalış" alanında 91 metre derinliğe inerek yeni dünya rekorunun sahibi oldu.
Şahika Ercümen Kimdir ? - Biyografi Tv 02:36
Şahika Ercümen Kimdir ? - Biyografi Tv 15 izlenme - 9 ay önce 2013 itibarıyla serbest dalış alanında 4 adet resmi dünya rekoru sahibidir. Dünya rekorlarının yanı sıra 1998’den beri katıldığı yüzme ve sualtı sporları müsabakalarında ulusal ve uluslararası 100’ün üzerinde madalya, çeşitli özel ödüller, kupalar, birçok Türkiye Rekoru elde etmiştir.Şahika suya karşı olan tutkusu ve minnettarlığı ile sualtı ile ilgili birçok sosyal sorumluluk projesini de gönüllü olarak yürütmektedir. Web : http://www.sahikaercumen.com/ Twitter : https://twitter.com/sahikaercumen İnstagram : https://www.instagram.com/sahikaercumen/ Facebook : https://www.facebook.com/sahika.ercumen
Şahika'nın Gözyaşları! Ailesi Aklına Gelince Kendisini Tutamadı... (Survivor 31 Ocak 2017) 02:48
Şahika'nın Gözyaşları! Ailesi Aklına Gelince Kendisini Tutamadı... (Survivor 31 Ocak 2017) 22 izlenme - 1 yıl önce Şahika'nın Gözyaşları! Ailesi Aklına Gelince Kendisini Tutamadı... (Survivor 31 Ocak 2017) Adada duygusal dakikalar geçiren Şahika, ailesi aklına gelince gözyaşlarını tutamadı... İşte o anlar...
Şahika Ercümen, Şehitler İçin Yaptığı Dalışta Dünya Rekoru Kırdı 03:45
Şahika Ercümen, Şehitler İçin Yaptığı Dalışta Dünya Rekoru Kırdı 25 izlenme - 1 yıl önce Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş ilçesinde şehitler için yaptığı dalışta, 110 metrelik yeni bir dünya rekoru kırdı.
Milli Sporcu Şahika Ercümen Dünya Rekoru Kırdı 01:18
Milli Sporcu Şahika Ercümen Dünya Rekoru Kırdı 61 izlenme - 4 yıl önce Bugüne kadar kırdığı rekorlarla kendisinden söz ettiren milli sporcu Şahika Ercümen, toplam 2 dakika 49 saniye suyun altında kalarak 91 metre derinliğe indi ve yeni bir dünya rekorunun sahibi oldu. Başarılı sporcuya bir plaket de Türk Hava Yolları ailesinden geldi.
Rekor Denemesinde Korkutan Anlar! 03:00
Rekor Denemesinde Korkutan Anlar! "Şahika Nefes Al" 26 izlenme - 2 yıl önce Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen Çanakkale zaferinin 100'üncü yılında şehitlere ithafen kendisine ait 91 metrelik dünya rekorunu 100 metreye çıkarmak için daldı. Encümen, yüzeye birkaç metre kala fenalaşınca acil durum protokolü uygulanarak tekneye alındı.
Biri Karada Biri Suda İki Farkli Macera 01:52
Biri Karada Biri Suda İki Farkli Macera 75 izlenme - 6 yıl önce
Şahika Ercümen'den Çanakkale Şehitleri İçin 'Saygı Dalışı' 02:10
Şahika Ercümen'den Çanakkale Şehitleri İçin 'Saygı Dalışı' 24 izlenme - 3 yıl önce Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümü nedeniyle 24 metre derinlikteki ünlü Majestic'e dalarak şehitler anısına çelenk bıraktı.
Nefesini, Şehitler İçin Tutacak 07:27
Nefesini, Şehitler İçin Tutacak 4 izlenme - 1 yıl önce Serbest Dalış Dünya Şampiyonası'nda Şahika Ercümen, 'sabit ağırlık çift palet disiplini'nde 65 metre olan Türkiye rekorunu 68 metreye çıkardı. Şahika Ercümen, bu ayın sonunda Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101'inci yılı nedeniyle, şehitlere ithafen 100 metrenin altına dalış yapacak.