Hoşgeldiniz!

şakra

Tibet Çakra Meditasyonu - Taç Çakra 04:48
Tibet Çakra Meditasyonu - Taç Çakra 1.944 izlenme - 3 yıl önce Taç çakrası için Tibet meditasyon müziği. Yedinci çakra olan ve başımızın tam tepesinde bulunan taç çakrası için meditasyon yaparken bu videoyu açtığınızda, taç çakrasını aktive eden titreşimleri dinleyerek hislerinizi, duyularınızı başınızın tepesinde yoğunlaştırın. İlgili hormon bezi Epifiz'dir. Aydınlanmanın, yüksek bilince ulaşmanın çakrası olarak bilinir. Burası tamamen açıldığında kişinin tüm dünya ile uyumlu birlik içinde olduğu söylenir. Her şeyin bu çakradan başladığı ve bu çakrada sonlandığı söylenir. İlahi sevgi de bu çakrayla bağlantılıdır.
Tibet Çakra Meditasyonu - Kalp Çakrası 04:48
Tibet Çakra Meditasyonu - Kalp Çakrası 1.466 izlenme - 3 yıl önce Bu meditasyon videosunda duyacağınız sesler timus adlı hormon bezini titreştirerek dördüncü çakra olan kalp çakrasını aktive eder. Kalp çakrası üzerine çalışmak istediğinizde tüm duyularınızı iki gögsünüzün tam ortasında yoğunlaştırıp, bu bölgeyi hissetmeye çalışarak meditasyon yapabilirsiniz. Öfke nefret ve kırgınlık burada nötürleştirilir. Çakra etkinleştiği, açıldığı, uyumlu çalıştığı zaman kendimizi güven ve neşe içinde, sevgi dolu ve diğer tüm canlılarla uyum içerisinde hissederiz. Yeterli çalışmadığında veya uyumsuz çalıştığında başkalarına karşı fazla kırılgan ve içimize kapanık oluruz.
Tibet Çakra Meditasyonu - Kök Çakra 05:02
Tibet Çakra Meditasyonu - Kök Çakra 1.251 izlenme - 3 yıl önce Kök çakrayı etkinleştiren titreşimlerle tüm hislerinizi birinci çakra olan, kuyruk sokumu bölgemizde bulunan kök çakraya yoğunlaştırarak meditasyon yapabilirsiniz. Kök çakra: Adrenal böbrek üstü bezleriyle ilgilidir. İlgili salgı bezi Adrenalin ve noradrenalin üretir. Bizi maddi dünyaya, toprağa bağlar, dünyevi enerjiyi daha subtil düzeylere iletir. Yani toprak ana ile bağlantı kurar. Kök çakra diğer yüksek çakraların yaşamsal temelini oluşturur ve yaşam gücünün kaynağıdır.
Tibet Çakra Meditasyonu - Üçüncü Göz Çakrası 04:48
Tibet Çakra Meditasyonu - Üçüncü Göz Çakrası 746 izlenme - 3 yıl önce Altıncı çakramız olan, iki kaşımızın arasında alnımızın tam ortasında bulunan, hipofiz bezi titreşimi ile aktive olan üçüncü göz çakramızı/indigo çakramızı etkinleştirmek için bu videodaki titreşimleri dinleyerek ve çakranın rengi olan indigo mavi rengi izleyerek ister gözleriniz açık ister kapalı, dik oturur biz pozisyonda meditasyon yapabilirsiniz. Yüksek zihinsel güçlerimizin, entelektüel kapasitemizin, hafızamızın ve irademizin merkezidir. Fiziksel düzlemde merkezi sinir sistemine karşılık gelir. Bu çakra uyumlu çalışırsa sezgi artar. Farkındalık gelişir.
Tibet Çakra Meditasyonu - Boğaz Çakrası 05:03
Tibet Çakra Meditasyonu - Boğaz Çakrası 609 izlenme - 3 yıl önce Vishuda/Boğaz çakrası, tiroit bezinin titreşimiyle aktive olan boğazımızın tam ortasında, adem elması kısmına denk gelir. Bu videodaki titreşimler ilgili çakrayı harekete geçirir ve şifalandırır. Kendini doğru ifade etmek, ifade gücü, başkalarına söyleyemeyip yuttuğumuz içimize attığımız konularla ilgili olan bu çakra üzerine çalışmak istediğinizde bu video ile meditasyon yapabilir, tüm hislerinizi boğaz bölgenizde yoğunlaştırarak başka hiçbir şey düşünmeden bu bölgeye konsantre olmalısınız. Bu çakra uyumlu çalıştığında Duygularımız ve düşüncelerimiz özgürce ifade edilir. Konuşma yaratıcı ve tamamen açıktır. Bağımsızlığımız korunur.
Tibet Çakra Meditasyonu - Solar Plexus Çakra 05:06
Tibet Çakra Meditasyonu - Solar Plexus Çakra 431 izlenme - 3 yıl önce Üçüncü çakramız olan, göbek deliğinin hemen üstünde bulunan karın bölgemizdeki solar plexus çakrasını titreştirir ve bu çakrayla ilgili meditasyon yapmanıza yardımcı olur. İlgili salgı bezi Pankreas'ta bulunur. Duyguların merkezi, duygusal enerjilerin yayıldığı noktadır. İlişkilerimiz, duygusal açıdan güçlü olup olmadığımız bu çakrayla ilgilidir. Hem insanlarla hem de maddi dünyayla ilişki içine girdiğimiz yerdir ve bu bölge bir insanın kişiliğini belirler.
Çakra Dengeleyici 7 Yoga Pozu 00:31
Çakra Dengeleyici 7 Yoga Pozu 181 izlenme - 3 yıl önce 7 çakranızı sırasıyla aktive eden ve enerji dengeleyen yedi adet yoga pozu. Sırasıyla bu hareketleri çakra dengeleme çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.
İçtikçe Güzelleşmek 01:11
İçtikçe Güzelleşmek 144 izlenme - 3 yıl önce Alkolün faydalarını anlatmakla bitiremeyiz. Özellikle ağzıyla içmeyi bilen insanın ruhunu dezenfekte etmesi en önemli özelliğidir. Sizde de Erol Günaydın etkisini yaptığında hayata bakışınızı daha da güzel hale getirecektir. Buradan karaciğerimize ve safra kesemize de ayrıca selam olsun.