Hoşgeldiniz!

sanayii

Gürcistan Yeni Keskin Nişancı Tüfeğini Tanıttı 05:19
Gürcistan Yeni Keskin Nişancı Tüfeğini Tanıttı 5.972 izlenme - 4 yıl önce Gürcistan her geçen gün yeni silahlar ve savaş araçları üretmeye devam ediyor.Gürcüler insansız hava aracı,RS-122,Didgori 1,Didgori 2,Didgori 3 ve Lazika'nın ardından 14 kg ağırlığında,PDSHP adında keskin nişancı tüfeği üretti.Gürcüler bu silahın yanı sıra G5 Carbine ve G13 Carbine'yi de üretmişti.
Özgün Helikopter'in ön tasarımı tamamlandı 03:31
Özgün Helikopter'in ön tasarımı tamamlandı 1.518 izlenme - 4 yıl önce Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın talebi doğrultusunda TUSAŞ tarafından yapımına başlanan yerli helikopter projesi "Özgün Helikopter"in ön tasarımının tamamlandığı, helikopterin şeklinin belirlendiği öğrenildi. Savunma Sanayii Müsteşarlığının talebi doğrultusunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından yapımına başlanan yerli helikopter projesi "Özgün Helikopter"in ön tasarımının tamamlandığı, helikopterin şeklinin belirlendiği öğrenildi. TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Özgün Helikopter'in müşterisinin Savunma Sanayii Müsteşarlığı olduğunu ancak ortaya çıkacak ürünün hem sivil hem de askeri sertifikasyona sahip olacağını söyledi. Özgün Helikopter'in 5 ton sınıfında genel maksat helikopteri olduğunu ifade eden Dörtkaşlı, şöyle konuştu: "Çalışmalarımız takvimine uygun olarak devam ediyor. Avrupa Havacılık Otoritesinin sertifikasyonu altında tamamlanacak. Sonunda ortaya çıkacak ürün hem sivil sertifikasyona hem de askeri sertifikasyona sahip olacak. 5 ton sınıfındaki bu ürün, şu an uçan UH-1H ya da ambulans görevinin yapan helikopterlerin vazifesini görecektir. Projeyi arada önemli kilometre taşları olmakla birlikte 6. yılda sivil sertifikasyonunu, 7.5 yıl sonra da askeri sertifikasyonunu tamamlamayı düşünüyoruz." -"6 yıl sonra havada göreceğiz" Helikopterle ilgili çalışmaların ODTÜ Teknokent'te yerleşik TUSAŞ ekibi tarafından yapıldığını belirten Dörtkaşlı, "Bu helikopter için başlatılan özgün, türbin motor geliştirme projemiz de var. Onu da yine bizim Eskişehir'deki iştirakimiz TUSAŞ tarafından yapılacak. Türkiye'de ilk defa bu ölçekte, bu boyutta bir türbin motor geliştirme projesi olacak" dedi. Dörtkaşlı, tasarımın tamamen kendilerine ait olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "Helikopterin 5. yıldan itibaren teker kesmeye başlayacağını düşünüyoruz. Belki daha erken de olabilir ama bunun sertifikasyonu tamamlanmış hali için hedefimiz 6 yıl. Altı yıl sonra bu ürünümüzü havada göreceğiz. 2020 çok iyi bir tarih. İnşallah cumhuriyetimizin 100. yılında hizmet verecek noktaya gelir. Ürün yerli olunca satış hakkı da bizim olacak. Bu sınıftaki helikopterlere ciddi talep olacağına inanıyorum. Zaten bizim sektörümüzün şöyle bir özelliği var. İçerideki müşterimiz çok kuvvetli, referansı da çok kuvvetlidir. Dolayısıyla onlar için geliştirdiğimiz sistemin yurt dışında önemli oranda rağbet göreceğini tahmin ediyorum. Ön tasarım aşamasını tamamlıyoruz. Helikopterin şekli şemaili, iç yerleşim planı, isteklerin gözden geçirilip müşteri tarafından doğrulandığı dönemi geçiyoruz. Bundan sonra iyice detaya inmeye başlıyoruz. 'Şekli şemaili ortaya çıktı' diyebiliriz."
Selehattin Özdemir Bu Kadar Sevmedim 05:12
Selehattin Özdemir Bu Kadar Sevmedim 765 izlenme - 7 yıl önce erzurum merkez sanayi gençleri
4 Tofaş Lastik Yakarsa (Beyin İçermez) 01:21
4 Tofaş Lastik Yakarsa (Beyin İçermez) 467 izlenme - 3 yıl önce Hangi oto sanayiide geçtiğini bilmiyorum ama 4 tane gereksiz şoför ve gereksiz arkadaşlarının amaçsız gösterisi, ne bokuma yükledim lan ben bu videoyu!!
Mini Otomobil Yapan Rot - Balans Ustası 05:14
Mini Otomobil Yapan Rot - Balans Ustası 283 izlenme - 3 yıl önce Samsun'da 19 Mayıs Sanayi Sitesi'nde rot-balans ustası olarak çalışan 23 yaşındaki Emre Bilge, çocukluk hayalini gerçekleştirmek için kendisine mini spor otomobil yapmış, ROTBALANS Emre :"Ben arkadaşlarımın da malzeme desteğiyle 2 bin 500 TL'ye bu otomobili yaptım. Ancak normal şartlarda yaklaşık 10 bin TL'ye mal olur. Demir kesme ve kaynak makinesiyle bu otomobili yaptım. Dış yüzeyine istediğim gibi şekil veremedim. Ancak bir hayalimi gerçekleştirmiş oldum. Fırsat verilirse daha da iyisini yapacağımı biliyorum. Maddi imkanlar doğrultusunda bu kadar yapabildim. Bundan sonraki hedefim otomobilin sürücüsü olmadan tablet bilgisayardan yönetmek. Hayallerimin peşinden koşmaya devam edeceğim" demiş
Sivas'ta Uçak Parçası Üretiliyor 01:15
Sivas'ta Uçak Parçası Üretiliyor 144 izlenme - 4 yıl önce Sivas'ta Uçak Parçası Üretiliyor
İnternet Sektörü Ve Savunma Sanayi Sektörünün Ne Gibi Farkları Var? 01:29
İnternet Sektörü Ve Savunma Sanayi Sektörünün Ne Gibi Farkları Var? 260 izlenme - 4 yıl önce Nokta'da İş Zekası ve SEO Analisti olarak çalışan Çağrı Sarıgöz, daha önceden çalıştığı savunma sanayii sektörü ile internet sektörünün farklarını anlattı.
Gürcistan Modern Ordusu 02:03
Gürcistan Modern Ordusu 247 izlenme - 4 yıl önce Gürcistan Silahlı Kuvvetleri (Sak'art'velos Sheiaraghebuli Dzalebi),1991 yılında kuruldu.Gürcüler şimdiye kadar birçok savaş aracı ve savaş malzemesi üretmiştir.Lazika,Didgori 1,Didgori 2,Didgori 3,İnsansız Hava Aracı,Keskin Nişancı Tüfeği ve daha birçok askeri envanter üretmiştir.
Savunma Sanayii - Hava Platformu 06:48
Savunma Sanayii - Hava Platformu 134 izlenme - 4 yıl önce Savunma Sanayii - Hava Platformu
1970 Sonları Edirnekapı Civarı 02:03
1970 Sonları Edirnekapı Civarı 105 izlenme - 3 yıl önce İstanbul'un daha sakin ve yaşanabilir zamanlarında, 1970 sonları olduğunu tahmin ettiğim tarihlerde, Fatih Fevzi Paşa Caddesi sonunda bulunan lokasyonda, eniştem tarafından çekilen rahmetli dedemin dükkanının da içinde olduğu nostaljik görüntüler.
atalay slayt 00:53
atalay slayt 176 izlenme - 7 yıl önce slayt, videosu izle,sanayii
Aselsan Mühedislerinin Şüpheli Ölümü - Asker.TV 50:28
Aselsan Mühedislerinin Şüpheli Ölümü - Asker.TV 90 izlenme - 3 yıl önce Aselsan mühendislerinin esrarengiz bir şekilde ölümü sonrasında deşifre programında aileleriyle yapılan röportaj. Allah Şehitlerimize rahmet eylesin.
Başiskele Sanayi Sitesi 04:26
Başiskele Sanayi Sitesi 102 izlenme - 4 yıl önce Başiskele Sanayi Sitesi türkiye'nin En Modern Sanayi Sitesi kiralık Dükkanlarımız Bölgenin Hızla Yükselen Değerlerinden Siz De Ticaretinizi Geliştirmek İstiyorsanız Kiralık Dükkanlarımızdan Faydalanabilirsiniz....
Savunma Sanayii - Kara Platformu 06:20
Savunma Sanayii - Kara Platformu 81 izlenme - 4 yıl önce Savunma Sanayii - Kara Platformu
Aktif Plastik 2 04:21
Aktif Plastik 2 134 izlenme - 8 yıl önce aktif plastik 2 videosu
Savunma Sanayii - Deniz Platformu 06:26
Savunma Sanayii - Deniz Platformu 62 izlenme - 4 yıl önce Savunma Sanayii - Deniz Platformu
Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü testlere başladı 03:05
Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü testlere başladı 145 izlenme - 5 yıl önce Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile FNSS Savunma Sistemleri AŞ arasındaki Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü (SAMUR) Sözleşmesi kapsamında yarın kalifikasyon testleri yapılacak. SSM'den yapılan açıklamaya göre, SSM ile FNSS Savunma Sistemleri AŞ arasında 30 Ocak 2007'de imzalanan ve halen yürütülen Türk savunma sanayinin sözleşmeye bağlanmış ilk özgün tasarımlı kara aracı projesi SAMUR sözleşmesi kapsamında Gelibolu Demirci Göleti'nde köprü seti kalifikasyon testleri gerçekleştirilecek. Testlerin tamamlanmasının ardından Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar başkanlığındaki bir heyet, köprü seti kurulumuna ilişkin tanıtım gösterisine katılacak. Söz konusu gösteride, FNSS tarafından özgün olarak üretilen Amfibi Zırhlı Muharebe İstihkam İş Makinası (KUNDUZ) araçları da görev yapacak.
Savunma Sanayi Müsteşarı Demir'den Almanya'nın 'Leopard Tankları' Kararına İlişkin Açıklam 05:58
Savunma Sanayi Müsteşarı Demir'den Almanya'nın 'Leopard Tankları' Kararına İlişkin Açıklam 6 izlenme - 3 ay önce Savunma Sanayi Müsteşarı Demir'den Almanya'nın 'Leopard tankları' kararına ilişkin açıklama Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir: "Dünden beri basında 'Leopard tankları şöyle oldu, böyle kısıt oldu.
Bakan Özlü: 04:04
Bakan Özlü: "2018 Yılı, Teknolojide Atılım Yılı Olacak" 4 izlenme - 3 ay önce Bakan Özlü: "2018 yılı, teknolojide atılım yılı olacak" Bilim Sanayii ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: "Siyasetteki yerli ve milli duruşumuzu, teknoloji ile tahkim edeceğiz" "2017 yılı, Türk ekonomisi için parlak bir yıl olmuştur" "Türkiye, yabancı yatırım için son derece uygun bir ortama...
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplandı 00:39
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplandı 2 izlenme - 6 ay önce Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandıANKARA - Savunma Sanayii İcra Komitesi, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplandı 00:42
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplandı 1 izlenme - 6 ay önce Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandı ANKARA - Savunma Sanayii İcra Komitesi, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.
03:50
" Görev"deyiz! 2 izlenme - 1 yıl önce Youtube Kanalımıza Abone Olun Videolarımızı İlk Siz İzleyin! http://goo.gl/GNmby2 Askeri, Güvenlik ve Savunma Sanayii Sitemize Bekliyoruz! http://goo.gl/UKpqYr