Hoşgeldiniz!

santral

Termik Santral Direnişi - Küfürbaz Teyze (Küfür İçerir) 01:35
Termik Santral Direnişi - Küfürbaz Teyze (Küfür İçerir) 22.265 izlenme - 3 yıl önce Sinop'un Gerze ilçesinde Anadolu Grubu tarafından yapılması planlanan Termik Santral projesi Gerze halkının 2010 yılından beri verdiği mücadeleye ile iptal oldu. Kurulması planlanan santrali öğrendikten hemen sonra bir platform kurarak(YEGEP)gerek hukuki gerek militan mücadelesiyle 2011 yılındaki Dünya'nın en iyi 10 direnişi arasına girmeyi başaran 5 Eylül 2011 tarihindeki direniş destanıyla Türkiye'de adını duyuran Gerze halkı, haklı mücadelesini kazandı ve Termik Santral hakkında mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı. Şirketin Gerze'deki bürosu geçtiğimiz Ekim ayında kapatıldı. BirGün Yayıncılık tarafından 2012 yılında çekilen yukarıdaki belgesel Yatağan'daki Termik Santral'in etkilerini anlatırken Gerze'de kurulması planlanan santrale karşı tepkinin haklılığını ortaya koyuyor. her kim icat ettiyse onların ben amq diyor teyzemiz de.
Akkuyu Nükleer Santralinde Çalışacak Olan Türk Öğrencilerin Çaresizliği 02:08
Akkuyu Nükleer Santralinde Çalışacak Olan Türk Öğrencilerin Çaresizliği 5.467 izlenme - 2 yıl önce Enerji Bakanlığının desteğiyle Rusya'ya eğitim görmeye giden Türk öğrenciler de uçak krizinden dolayı olumsuz etkilenenler arasında. Öğrenciler can ve mal güvenliğinden endişe duyduğunu söylüyor ancak bakanlık ve şirket(Akkuyu NGS) yetkilileri öğrencilerin şikayetlerini geçiştirmekten öteye geçemiyor. Türkiye'nin geleceğine katkı sağlamak amacıyla Rusya'ya eğitim görmeye giden bu öğrenciler kendi deyimleriyle "sahipsiz" kalmalarından müzdaripler ve başvurdukları yetkililerden umduklarını bulamayan bu gençler kendi durumlarını kamuoyuna anlatmak ve onların desteğini almak istiyorlar.
Elektrik 00:09
Elektrik 14.920 izlenme - 12 yıl önce yok böyle bir shey
İskoçya'da 500 Metrelik Kuleler 10 Saniyede Yıkıldı 00:50
İskoçya'da 500 Metrelik Kuleler 10 Saniyede Yıkıldı 4.144 izlenme - 3 yıl önce İskoçya'da bulunan eski bir termik santralin 500 metrelik kuleleri binlerce kişinin gözleri önünde 10 saniye içinde yıkıldı. Yaklaşık 50 yıl hizmet verdikten sonra iki yıl önce kapatılan termik santral kontrollü biçimde yıkıldı. Yıkımı izlemek için binlerce kişi toplandı.
Termik Çatalağzı 07:49
Termik Çatalağzı 6.561 izlenme - 5 yıl önce Termik İsyanı zonguldak Merkez Musluda Ve Çatalağzında Halen Faaliyette Olan Termik Santral Ve Yeni Yapımı Planlanan Termik Santrallar İle İlgili Bölge İnsanının İsyanını Anlatan Belgesel ..
çıplak futbol 00:46
çıplak futbol 6.019 izlenme - 11 yıl önce arkadşlar çok sıcakmış top oynarken
Beyin Yakan Termik Santral Reklamı 01:17
Beyin Yakan Termik Santral Reklamı 3.604 izlenme - 2 yıl önce Komik, komik olduğu kadar da sinir bozucu bir termik santral reklamı. Şirketin Facebook adresi de şu şekilde: https://www.facebook.com/termxtermikas
ilginç bir kaza 00:10
ilginç bir kaza 10.429 izlenme - 11 yıl önce adama yazık oldu
Çernobil Faciası - Discovery Türkçe Dublaj Belgeseli 46:40
Çernobil Faciası - Discovery Türkçe Dublaj Belgeseli 2.846 izlenme - 3 yıl önce 1986 yılında bir çok insanın hayatına mal olan ve hala etkileri devam eden facianın özel bilgisayar efekleriyle ve canlandırmalı sahnelerle o dönemleri hatırlatan, Discovery tarafından hazırlanmış harika bir belgesel.
Kılıçdaroğlu: Ölmez Dediklerimiz Ölüyor 00:18
Kılıçdaroğlu: Ölmez Dediklerimiz Ölüyor 3.957 izlenme - 3 yıl önce Yırca köyünde kurulacak termik santral için zeytin ağaçlarının kesilmesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu "Olmaz dediklerimiz oluyor, ölmez dediklerimiz ölüyor" dedi.
Yeni Delhi'deki Hava Kirliliği 01:00
Yeni Delhi'deki Hava Kirliliği 1.963 izlenme - 1 yıl önce Hava kirliliğinde Pekin'i geride bırakan Hindistan'ın başkenti Delhi'de 1 Ocak'tan itibaren tek, çift plaka uygulamasına geçilecekmiş. *Kirliliğin temel sebebi kömürlü termik santraller, sürekli artan motorlu taşıtlar ve kurumlu egzoz çıkaran eski kamyonlar olarak gösteriliyor. *Dünya ısınıyor.
Aşırıcı Derecede Termik Santral İsteyen Soma Halkı 08:03
Aşırıcı Derecede Termik Santral İsteyen Soma Halkı 3.800 izlenme - 3 yıl önce Kolin Şirketler Grubu'nun, Manisa'nın Soma ilçesi Türkpiyale ve Kayrakaltı mahalleleri arasında yapılması düşünülen termik santral için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı yapılıyor. Toplantıya katılan Greenpeace üyelerine söz hakkı bile vermeyen, saldıran halkı izliyoruz. Hatırlatma yapalım; Kolin Şirketler Grubu mahkeme kararı olmamasına rağmen Yırca'ya iki otobüsle özel güvenlik görevlileri ile iş makinelerini göndermiş, 6 bin küsür zeytin ağacını kesmiş ve halka saldırmıştı. İbretlik görüntüler içerir.
Türkiye'deki İhanet Projeleri 22:13
Türkiye'deki İhanet Projeleri 1.648 izlenme - 2 yıl önce Van 100.yıl üniversitesi'den Öğretim Üyesi olarak emekli olan İlyas Yılmazer; Türkiye'nin, yer üstü ve yer altı doğal kaynaklarının, doğal güzelliklerinin yerli ve yabancılara nasıl peşkeş çekildiğini anlatıyor.
İzlemye Değer 02:54
İzlemye Değer 2.566 izlenme - 11 yıl önce güzel müzik güzel haraketler
Wolfteam TR Nükleer Santral Bug 00:49
Wolfteam TR Nükleer Santral Bug 1.460 izlenme - 6 yıl önce Wolfteam TR Nükleer Santral bug 0 çalışmaktadır.Tarih27Ocak 2012 Cuma
Uykuya Dalarsa Ölecek 06:30
Uykuya Dalarsa Ölecek 250 izlenme - 9 ay önce Liam Derbyshire, resmen Konjenital Santral Hipoventilasyon Sendromu olarak bilinen, uyurken bir hastanın ciğerleri çalışmadığı için solunum durmasına neden olan Ondine'nin Laneti ile doğmuştur. . Dünya genelinde 1500'den daha azını etkileyen durum, 17 yaşındaki birinin yaşam destek makinesine takılması ve onu korumak için her gece bir bakıcı tarafından izlenmesi gerektiği anlamına geliyor. Doktorlar Liam'a doğumdan sonra yaşamak için sadece altı hafta verdi, ancak bu yıl Güney Hampshire'lı Gosport'taki genç adam, 18 yaşına girdi ve gerçekten de tüm ihtimalleri reddetti.
HES'lere Hayır - Bizim Gidecek Başka Yerimiz Yok 03:27
HES'lere Hayır - Bizim Gidecek Başka Yerimiz Yok 726 izlenme - 3 yıl önce HES'lere kurban giden dereler, nehirler, kır insanları!.. Yok edilen geleceğimiz, doğamız, suyumuz! Bakın ne diyor içlerinden biri: "Bu adamlar buradan paralarını kazanıp, dünyanın en güzel yerlerine çocuklarını yerleştirecekler! Ama bizim gidecek başka bir yerimiz yok! Burası bizim... İçeriden cökertemiyorlar en iyisi herşeylerini ellerinden alalim ki tam tükensinler sonrada parçalamak kolay olur ve bunun adı da budur.
Ayhan Coşkun Santral Eglence Merkezi Ruzgarlı Ulus 05:17
Ayhan Coşkun Santral Eglence Merkezi Ruzgarlı Ulus 1.889 izlenme - 8 yıl önce ayhan coşkun santral eylence merkesiz ruzgarlı ulus
İlkokul Öğrencileri, Güneş, Rüzgar,Kar ve Yağmurdan Elektrik Üreten Santral Yaptı 04:56
İlkokul Öğrencileri, Güneş, Rüzgar,Kar ve Yağmurdan Elektrik Üreten Santral Yaptı 167 izlenme - 12 ay önce Bursa’da 3 ilk okul öğrencisinin yaptığı alet sayesinde Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığı bitecek. Özel bir okulda öğrenim gören 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencileri, okulda ders yaptıkları sırada elektrikler gidince, dünyada ilk defa rüzgar, güneş, kar ve yağmurla elektrik üretebilen "hibritan" isimini verdikleri aleti üretti. Daha önce rüzgar ve güneş enerjisiyle elektrik üretebilen buluşlar yapılmıştı. Ama 11 yaşındaki 3 öğrenci, okulda elektrikler gidince müthiş bir buluşa imza attı. 4 mevsim güneş, rüzgar, kar ve yağmurdan 20 saatte 1000 watt elektrik üreten alet yapan çocukların bu mini santrali evlerde de kullanılabilecek. Bir evin bir günde kullandığı elektrik ihtiyacının yüzde yetmişini 20 saatte mevsime göre yağmur, güneş, rüzgar ve kardan karşılayabilen bu buluş sayesinde ülkemiz enerji bağımlılığından kurtulacak. 2 bin liraya mahal ettikleri bu cihazdan vatandaşlar evine iki tane alırsa elektriğini bedava üretip artan elektriği de satabilecek. Bursa’da gerçekleşen bilim şenliğinde grafen maddesi kullanarak yaptıkları bu buluşu tanıtan 3 öğrencinin standı büyük ilgi görüyor. Büyük firmalarla hibritan cihazının seri üretimi için görüştüklerini belirten bilişim teknolojileri öğretmeni Salih Güngör, “Okulumuzda öğrencilerimle beraber ders görürken birden elektrikler gitti. Öğrencilerimizle birlikte beyin fırtınası yaparak kendi elektriğimizi nasıl üretiriz diye araştırmaya başladık. Grafen isimli bir maddeye rast geldik. Yaptığımız çalışmalar neticesinde dünyada daha önce rüzgar ve güneş enerjisiyle elektrik üreten buluşlar yapılmıştı. İlk defa yağmur ve karla da elektrik üreten hibritanı ürettik. Bizim buluşumuz rüzgar, güneş, yağmur ve kar ile yani dört mevsim elektrik üretiyor. Şu an hibritanı okulumuzda aktif olarak kullanıyoruz. Bu cihaz bir evin elektrik ihtiyacının yüzde yetmişini karşılıyor. 2 bin liraya mahal ettiğimiz bu cihazdan eve iki tane alınırsa artan elektriği de satabilirler. Bu buluşumuzu büyük firmalara tanıttık. Seri üretime geçip Türkiye’nin elektrikte dışa bağımlığını bitireceğiz” dedi. Hibritanı geliştiren öğrenciler ise, “Okulda bilişim teknolocileri dersi görürken elektrikler gitti. Böyle bir proje ortaya çıkartıp 3 ayda bunu ürettik. Bu cihaz her mevsim her havada çalışıyor. 20 saatte 1000 watt elektrik üretiyor” şeklinde konuştu. ===================================================== İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi http://www.iha.com.tr İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri https://facebook.com/iha.com.tr https://twitter.com/ihacomtr https://instagram.com/ihacomtr/ https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/ İhlas Haber Ajansı hakkında http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html
Alp Elektrostatik Filtre  - Koku Ve Duman Tutucu Santraller 01:00
Alp Elektrostatik Filtre - Koku Ve Duman Tutucu Santraller 555 izlenme - 2 yıl önce 0 yerli üretim olan aktif elektrostatik filtreli hava temizleme ünitelerimiz; Sanayi preslerinde, Enjeksiyon makinalarında, Dijital Baskı Merkezlerinde, Matbaalarda, Tüm Sanayi Makinalarında, Kaynak Dumanında, Laboratuvarlarda, Mutfaklarda, Mangallarda, Yemek Salonlarında, Sigara Odalarında, WC' lerde, Duman ve kokunun istenmediği tüm mekanlarda kullanılır. Ayrıntılı bilgi için alperen.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 503 35 36 nolu telefon numaramızı arayabilirsiniz.
Japonya'dan Nükleer Santral İle İlgili Türkiyeye Türkçe Uyarı 06:44
Japonya'dan Nükleer Santral İle İlgili Türkiyeye Türkçe Uyarı 635 izlenme - 4 yıl önce Türkçe bir video hazırlayan Japon vatandaşları Fukuşima'da yaşanan nükleer felaketi hatırlatan bir video hazırlayarak Japon Başbakan'ın Türkiye'ye nükleer santral satmasından dolayı utanç duyduklarını dile getirdiler.
Bulutlar Adam Öldürmesin 05:27
Bulutlar Adam Öldürmesin 2.076 izlenme - 10 yıl önce
Fransa'da Nükleer Santralde Patlama! (09 Şubat 2017) 00:34
Fransa'da Nükleer Santralde Patlama! (09 Şubat 2017) 165 izlenme - 1 yıl önce Fransa'dan gelen son dakika haberine göre Flamanville kentindeki nükleer santralde patlama meydana geldi. Patlamada 5 kişinin dumandan hafif etkilendiği, sızıntı riskininse bulunmadığı bildirildi. Fransa'nın kuzeyinde bulunan Flamanville nükleer santralinde makine dairesinde patlama meydana geldiği, herhangi bir nükleer sızıntı riski bulunmadığı ve 5 kişinin dumandan etkilendiği bildirildi. Aşağı Normandiya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, patlamanın yerel saatle 10.00 civarı santralin makine dairesinde meydana geldiği, 5 kişinin dumandan hafif etkilendiğini kaydedildi. Bölgedeki sağlık ekipleri ve güvenlik görevlilerinin santral civarına sevk edildiği belirtilen açıklamada, santralin hassas nükleer bölümü dışında bir yangının belirlendiği kaydedildi.
Tarihin En Korkunç Nükleer Santral Felaketleri 05:26
Tarihin En Korkunç Nükleer Santral Felaketleri 331 izlenme - 3 yıl önce Genel Kültürünüze Hergün Biraz Yatırım Yapmak ve Bunu Yaparken Eğlenmek İçin Abone Olun.Abone olmak için Tıklayın http://www.youtube.com/user/AlfaninDunyasi?sub_confirmation=1 nükleer santral ile ilgili aramalar nükleer santral nedir nükleer santral zararları nükleer santral türkiye nükleer santral nasıl çalışır nükleer enerji nükleer santral yararları çernobil nükleer santral akkuyu nükleer santral nedir ile ilgili aramalar nükleer santral nedir yararları ve zararları nükleer santral nedir kısaca nükleer santral zararları nükleer santral nasıl çalışır nükleer santral ne işe yarar nükleer reaktör nükleer santral nedir nükleer santral nedir ne işe yarar nükleer enerji nedir nükleer santral kazaları ile ilgili aramalar nükleer santral zararları nükleer güvenlik nükleer enerji kazaları japonya nükleer santral kazası dünyadaki nükleer santral kazaları nükleer santral nasıl çalışır nükleer santral nedir nükleer santraller dünyadaki nükleer santral kazaları ile ilgili aramalar dünyadaki nükleer santral sayısı en çok nükleer santral hangi ülkede çernobil nükleer santral kazası dünyadaki nükleer enerji santralleri çernobil nükleer santral kazası ile ilgili aramalar nükleer santral kontrol çubukları nükleer enerji kazaları çernobil faciası nerede oldu çernobil nükleer enerji santrali kazası çernobil nükleer santrali çernobil nükleer santral patlaması çernobil nükleer santral patlaması video çernobil nükleer kazası sonrası türkiye'de kanser nükleer santral zararları ile ilgili aramalar nükleer santral zararları greenpeace nükleer santral nedir nükleer santral yararları nükleer enerji zararları nükleer santraller nükleer kirlilik nedir nükleer santral zararları ve yararları çernobil ilginç bilgiler ilginç arabalar bilgisayar hakkında bilgi bilgisayar oyunları ile ilgili aramalar bilgisayar oyunları indir bilgisayar oyunları listesi pc oyunları bilgisayar oyunları indir bedava bilgisayar oyunları oyna 2010 bilgisayar oyunları bilgisayar kırma oyunları bilgisayar oyunları 2013 bilgisayar toplama ile ilgili aramalar bilgisayar toplama sitesi bilgisayar toplama sihirbazı vatan bilgisayar bilgisayar parçaları bilgisayar toplama fiyat bilgisayar toplama vatan bilgisayar toplama resimli anlatım bilgisayar toplama video ilginç videolar ile ilgili aramalar ilginç videolar youtube korkunç videolar komik videolar ilginç olaylar facebook ilginç videolar ilginç videolar dini ilginç videolar facebook ta paylaş ilginç haberler bilgilendirici videolar ile ilgili aramalar bilgilendirici videolar dini bilgilendirici videolar izle dini bilgilendirici videoları bilgilendirici yemek videoları izle bilgilendirici yemek videosu izle bilgilendirici yemek video izle bilgilendirici film izle ilginç videolar video ile ilgili aramalar video youtube video indir google video video komik video indirme programı video dönüştürücü video çekme programı video indirme programı gezginler şaşırtıcı videolar ile ilgili aramalar ilginç videolar komik videolar komik ve en şaşırtıcı videolar şaşırtıcı video izle şaşırtıcı videolar video şaşırtıcı videosu şaşırtıcı olaylar şaşırtıcı itiraf inanılmaz videolar ile ilgili aramalar inanılmaz videolar youtube korkunç videolar ilginç videolar inanılmaz olaylar komik videolar inanılmaz videolar facebook inanılmaz videolar izle inanılmaz videolar video
Gerçek Hayatta The Simpsons Jeneriği 01:00
Gerçek Hayatta The Simpsons Jeneriği 462 izlenme - 3 yıl önce 20 yılı aşkın bir süredir yayında olan efsanevi dizinin başlangıcındaki jeneriği gerçek hayatta nasıl olur diyorsanız daha fazla merak etmeden izleyelim.
Santral Dogma 04:05
Santral Dogma 392 izlenme - 4 yıl önce Translasyon Ve Transkripsiyon
Karadeniz'in Cennet Köşesini Kirleten Termik Santraller - Yeşil Doğa 17.02.2018 Cumartesi 35:22
Karadeniz'in Cennet Köşesini Kirleten Termik Santraller - Yeşil Doğa 17.02.2018 Cumartesi 31 izlenme - 2 ay önce Güven İslamoğlu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'da bir rota yaptı. Bölgede var olan, yapılması planlanan kömürlü termik santralleri ve Bartın'ın muhteşem güzelliklerini ekrana taşıdı.
Hema Termik Santral 15:34
Hema Termik Santral 472 izlenme - 5 yıl önce Enerji Bakanının Hema ziyareti
Mersin Akkuyu Nükleer Santrali (Animasyon Tanıtımı) 01:30
Mersin Akkuyu Nükleer Santrali (Animasyon Tanıtımı) 497 izlenme - 3 yıl önce AKKUYU Nükleer Güç Santrali (AKKUYU NGS), Türkiye Cumhuriyeti'nde Akdeniz kıyısında, Mersin ilinde inşa edilecektir. "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasında Türkiye Cumhuriyeti’nde Akkuyu Sahası’nda Bir Nükleer Güç Santralinin Tesisine ve İşletimine Dair İşbirliğine İlişkin Anlaşma" 12 Mayıs 2010 tarihinde Ankara’da imzalanmıştır. Santral, her biri 1200 MWe olan, 4 üniteden oluşmaktadır. AKKUYU NGS’nin inşaatı tamamlandıktan sonra yılda yaklaşık 35 milyar kWh elektrik enerjisi üretilmesi planlanmaktadır. AKKUYU NGS - Novovoronejskaya NGS-2 (Rusya, Voronej bölgesi) AES-2006 projesi, referans alınarak hazırlanan bir dizi nükleer santral projesidir. AKKUYU NGS’nin işletme ömrü 60 yıldır. Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS), Mersin’e 140 km uzaklıktaki Akdeniz kıyısında, Akkuyu mevkiinde inşa edilecektir. Akkuyu NGS, her biri 1200 MWe kurulu güce sahip 4 üniteden oluşacaktır. Hükümetlerarası anlaşmaya göre Rusya ve Türkiye nükleer güç santralinin inşaatı ve işletmesinde ‘yap-sahip ol-işlet’ ‘build-own-operate ()’ şartı ile işbirliği yapacaklardır. Bu amaçla Ankara’da ‘Akkuyu NGS Elektrik Üretim Anonim Şirketi’ kurulmuştur. Elektrik enerjisi üreten yeni güç kaynaklarının oluşturulması, Türkiye Cumhuriyeti ekonomisinin gelişimine yeni bir ivme kazandıracak, Organik enerji kaynaklarının ithalatını azaltacak ve sürekli olarak artan elektrik enerjisi talebini karşılayacaktır. AKKUYU NGS, Türkiye’den Güney Avrupa ve Yakın Doğu ülkelerine elektrik ihraç etme potansiyeline sahip olacaktır. Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali için referans olarak, Rusya Federasyonu’nda Novovoronej-2 NGS’de uygulanmakta olan AES–2006 projesi seçilmiştir. Santralin tasarımcısı Rus şirketi ‘Atomenergoproekt’tir. Günümüzde bu proje dünyanın en güvenilir ve emniyetli projesi olarak kabul edilmiştir. Proje kapsamında tüm teknik ve çevre güvenlik standartları uygulanmıştır. diye yazıyor resmi sitesinde peki ya böyle olursa http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/193077/son-dakika-akkuyuda-nukleer-felaket önlemleri almazsak ne yaparız bilemiyorum artık arkamızdan ne derler onu hiç bilmiyorum :)
aliağa termik santralı 01:46
aliağa termik santralı 632 izlenme - 8 yıl önce aliağa mevcut sanayi yatırımlarıyla zaten fazlasıyla çevre sorunları yaşamaktadır. buna ilave olarak çevreyi kirletici yeni yatırımların yapılması tam bir cinayettir. üstelik bu yeni yatırımlar başka yatırımları da çağıracak ve çevre felaketleri katlanarak gidecektir. üstelik sorun artık sadece aliağa ile sınırlı da kalmamakta bütün bölgeyi ve izmir'i tehdit eder durumdadır.