Hoşgeldiniz!

Saraybosna Videoları İzle

Limonata - Ertan Saban'ın Efsane Tiradı 02:42
Limonata - Ertan Saban'ın Efsane Tiradı 2.239 izlenme - 2 ay önce Başka kültürlerden gelen, birbirini tanımayan iki kardeşin benzerliklerini, farklılıklarını ve kavgalarını eğlenceli bir yol hikâyesiyle anlatan bir film Limonata. Suat, Makedonya’da yaşayan eski bir tır şoförüdür, hasta yatağında ölmeyi beklemektedir. Ölmeden önce oğlu Sakip’ten son bir isteği vardır; yıllar önce İstanbul’da imam nikâhıyla evlendiği bir kadından olan oğlunu bulup, yanına getirmesi. Sakip, varlığını yeni öğrendiği kardeşi Selim’i bulmak için Makedonya’dan İstanbul’a doğru babasının emektar arabasıyla yola çıkar. Ne var ki iki kardeş ilk andan itibaren asla tam olarak anlaşamaz. Selim durumu reddeder ve Makedonya’ya gitmeyi düşünmez bile. Sakip ikna edemeyeceğini anladığı kardeşini, bir gece ayakta duramayacak kadar sarhoş olmasından faydalanıp arabaya atarak kaçırır. (Ayrıca 2.37 deki bakış bu sahnede savaşı nasıl yaşadığının da bir kısa özeti gibi.)
Çağla Demirsal ve Berk Akalın - Çiftlerde İlk Madalya 02:54
Çağla Demirsal ve Berk Akalın - Çiftlerde İlk Madalya 1.507 izlenme - 1 yıl önce Milli artistik buz patenciler Çağla Demirsal ve Berk Akalın, bir ilke imza atarak çiftler kategorisinde Türkiye'ye ilk madalyasını kazandırdı. Uluslararası Buz Pateni Federasyonu tarafından organize edilen Saraybosna Açık 2016 Artistik Buz Pateni Şampiyonası'nda mücadele eden Çağla Demirsal-Berk Akalın çifti, başarılı bir performans göstererek bronz madalya elde etti. Görüntüler, çiftin 2012'de ki bir performasnlarından.
Dört Duvar Saraybosna (Kısa Film) 24:16
Dört Duvar Saraybosna (Kısa Film) 833 izlenme - 1 yıl önce Evet sayın alkışlarlayaşıyorum sakinleri Nadim Güç tarafından yazıp-yönetilen Dört Duvar Saraybosna filmi o dönem Boşnak kardeşlerimizin yaşadığı zulmü,savaşın acı tarafını ve insanlar üzerinde nasıl kalıcı zararlar bıraktığını gösteren kendimce harika bir kısa filmdir.. Umarım beğenirsiniz.. İyi Seyirler..
Ölüm Çiçekleri  Saraybosna 02:19
Ölüm Çiçekleri Saraybosna 2.979 izlenme - 8 yıl önce ölüm çİçeklerİ saraybosna dİzİsİnde çalan müzİk katre katre
Uluslararası Boks Turnuvası 02:04
Uluslararası Boks Turnuvası 1.197 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Uluslararası Boks Turnuvası'ndan görüntüler- Türk sporcu Umut Camkıran'ın maçı- Diğer sporcuların karşılaşmaları Uluslararası Boks Turnuvası- Alanya'da düzenlenen turnuvanın ağır sıklet karşılaşmasında altın kemer Türk sporcu Umut Camkıran'ın oldu Alanya'da 6 ülkeden 10 sporcunun katıldığı Uluslararası Boks Turnuvası'nın ağır sıklet karşılaşmasında Türk sporcu Umut Camkıran altın kemerin sahibi oldu.
Şampiyonlara Coşkulu Karşılama 03:52
Şampiyonlara Coşkulu Karşılama 364 izlenme - 2 yıl önce Yıldız Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası finalinde ev sahibi Litvanya'yı 85-83 yenerek Avrupa şampiyonu olan Bosna Hersek Milli Takımı'nı, başkent Saraybosna'da on binlerce kişi coşkulu bir şekilde karşıladı.
Boşnak-Türk Hip-Hop: Otimamo Silom Ft. Osman Mc 02:38
Boşnak-Türk Hip-Hop: Otimamo Silom Ft. Osman Mc 1.313 izlenme - 6 yıl önce Otimamo Silom feat.Osman MC - Prljavi Hari Bosnian Hip-Hop/Rap ** Türk ve Boşnak Kardeşliği** Official Music Video Clip / Resmi Müzik Klip
Türkiye - Bosna Hersek Buz Hokeyi Maçı 02:21
Türkiye - Bosna Hersek Buz Hokeyi Maçı 281 izlenme - 2 yıl önce Dünya Erkekler Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman- Türkiye: 11 - Bosna Hersek: 0 Dünya Erkekler Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman maçında Bosna Hersek'i 11-0 mağlup eden Türkiye, şampiyonaya galibiyetle başladı.
Saraybosna Kuşatması 02:47
Saraybosna Kuşatması 238 izlenme - 2 yıl önce Modern tarihin en uzun kuşatmasıdır.5 nisan 1992 ila 29 şubat 1996 arasında neredeyse 4 yıl süren bu kuşatma. Avrupa'nın gözü önünde Bosnalılara 4 yıl sürecek cehennemi yaşatmıştır. Bosnalıların şehirden ilaç, yiyecek almak için çıkma teşebbüsleri Sırp keşkin nişancıları tarafından vurulmasıyla son bulur genellikle, bunun üzerine Boşnaklar 800 metre uzunluğunda tünel kazıp şehrin dış dünyayla bağlantısını sağlamıştır. Günde 300 üstünde bomba atılan şehirde her zaman tehlike altında olan Boşnak halkı günlük her zamanki işlerini yaparlarken bile bi Sırp sniperi tarafından vurulma tehlikesi altındaydılar öyleki bazı caddelerde trafik tabelaları yerine "pazi snajper" (dikkat sniper) yazıyordu.
Bosna Seli - Suların 5 Dakikalık Yükselişi 06:04
Bosna Seli - Suların 5 Dakikalık Yükselişi 119 izlenme - 2 yıl önce Bosna-Hersek ve Sırbistan son 120 yılın en büyük sel felaketiyle karşı karşıya. Bu felaket ne yazık ki Soma faciasının gölgesinde kaldı. A.B ülkeleri Sırbistan'a yardım ederken, Bosna-Hersek'e yardım etmiyor. Ülke gerçekten zor durumda. Görüntüler başkent Saraybosna'dan.
Saraybosna’da Hollanda Protestosu 02:27
Saraybosna’da Hollanda Protestosu 6 izlenme - 1 ay önce Hollanda’nın Türk bakanlara ve Türk kökenli vatandaşlara yönelik muamelesi, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da gerçekleştirilen gösterilerle protesto edildi.
1984 Saraybosna Kış Olimpiyatları - Açılış Töreni 09:09
1984 Saraybosna Kış Olimpiyatları - Açılış Töreni 129 izlenme - 2 yıl önce Hazır Soçi başlamışken ben de 1984 Saraybosna olimpiyatları ile ilgilibir içerik ekleyeyim dedim. Bu olimpiyatlar bir sosyalist ülksde yapılmış olan 2 olimpiyattan (diğeri 1980 Moskova olmpiyatlardır)biridir. 15. kış olimpiyatları olan bu organizasyon, pek çok otorite tarafından kış olimpiyatlarında en iyi organizasyon olarak görülse de, ülkeye uğur getirmemiştir. 7 yıl sonra, 1991'de Yugoslavya parçalanmış ve iç savaş çıkmış, 10 sene sonra ise özellikle bu şehir bir harabeye dönmüş, törenin de yapıldığı bu , Asim Ferhatovi Stadyumu şerin yeni mezarlığı olmuştur. Görüntüler 7 şubat ,1984'deki açılış töreninden. Olimpiyatlara 274'ü kadın 1272 atlet, 6 ayrı dalda 49 karşılaşma yapmıştır.
6. Balkan Çocuk Şenliği 03:03
6. Balkan Çocuk Şenliği 161 izlenme - 2 yıl önce Öğrencilerin Vali Dursun Ali Şahin'i ziyaret etmeleri- Misafir öğrencilerin oluşturduğu kortej- Öğrencilerin, halk oyunu gösterileri Edirne'de 6. Balkan Çocuk Şenliği- Bosna Hersek, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Moldova, Sırbistan ve misafir illerden gelen öğrenciler gösteri sundu- Edirne Valisi Şahin: - "Çocuklar ileride büyüdüklerinde Türkiye lehinde barışa vesile olacaklardır" 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı çerçevesinde düzenlenen 6. Balkan Çocuk Şenliği kapsamında Edirne'ye gelen misafir öğrenciler gösteri sundu.
Bascarsi 00:35
Bascarsi 102 izlenme - 7 yıl önce
Hey Taksi - Saray Bosna (Sarajevo) 20:01
Hey Taksi - Saray Bosna (Sarajevo) 91 izlenme - 2 yıl önce https://www.facebook.com/TRTArsiv https://twitter.com/ArsivTrt 'Hey Taksi' 3. bölümünde yakın tarihin en şiddetli savaş, kuşatma ve soykırım dehşetine sahne olan Saraybosna'da.. Savaş döneminin teğmeni bugünün taksicisi Amir Goloş'un gözünden tünelden şehitliğe, Sırp Cumhuriyeti'nden Başçarşı'ya kadar Saraybosna'nın tüm renkleri 'Hey Taksi'de.Bosna Tüneli, olimpiyatları, Mostar köprüsü ve tüneliyle Saraybosna Olimpiyatlarının açılış töreni görüntüleri: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/173150/1984-saraybosna-kis-olimpiyatlari-acilis-toreni
Bosna Hersekten Türkiye ve Belçika Duyarlılığı 00:20
Bosna Hersekten Türkiye ve Belçika Duyarlılığı 51 izlenme - 1 yıl önce Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'nın en önemli sembollerinden Vijecnica Kütüphanesi, Türkiye ve Belçika'daki terör saldırıları sonrası Türk ve Belçika bayraklarının renkleriyle ışıklandırıldı.
Bosna İçin 74 Aydın Saraybosna'ya Gitti 01:31
Bosna İçin 74 Aydın Saraybosna'ya Gitti 97 izlenme - 2 yıl önce Ağustos 1995 tarihli,aralarında Cem Karaca,Ataol Behramoğlu,Suavi gibi bir çok önemli kişilerin bulunduğu 74 kişilik aydın grubunun Saraybosna'daki durumu görmek için gittiği nostaljik haberdir. İyi izlemeler.
Dünya Erkekler Buz Hokeyi Şampiyonası 02:23
Dünya Erkekler Buz Hokeyi Şampiyonası 114 izlenme - 2 yıl önce Dünya Erkekler Buz Hokeyi Şampiyonası- İzmir'in ev sahipliğinde gerçekleşen şampiyonanın açılış töreni yapıldı İzmir'de dün başlayan Dünya Erkekler Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman müsabakalarının açılış töreni yapıldı.
Devlet Tiyatroları 2. Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali 03:20
Devlet Tiyatroları 2. Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali 108 izlenme - 2 yıl önce Devlet Tiyatroları Bursa 2. Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali- Festival, İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Eğer Bu Bir Film Olsaydı" oyunuyla başladı- DT Genel Müdürü Birecik: "Osmanlı döneminde de Balkan coğrafyasında tiyatro ve sanat bir başka yeşeriyordu"- "Bu festivalin her yıl katlanan ölçüde seçkin bir estetik bulacağına emin olabilirsiniz" "Devlet Tiyatroları (DT) Bursa 2. Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali" İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği "Eğer Bu Bir Film Olsaydı" oyunuyla başladı.
Bosna Hersek'te Gezilecek ve Görülecek Yerler 09:49
Bosna Hersek'te Gezilecek ve Görülecek Yerler 33 izlenme - 2 yıl önce Saraybosna gezilecek yerler listesi başta Osmanlı eserleri olmak üzere bir çok önemli tarihi yapıdan oluşuyor. Saraybosna, ilk olarak 1463 yılında Osmanlı topraklarına katılsa da kısa süre içinde topraklar kaybedildi. Şehrin tekrar ele geçirildiği 1492 yılından itibaren 1878 yılındaki Berlin Anlaşmasına kadar Osmanlı egemenliğinde kaldı. Şehirdeki en önemli eserler ise İsa Bey‘den sonra şehrin ikinci kurucusu sayılan Gazi Hüsrev Bey‘e ait. Kanuni Sultan Süleyman‘ın Bosna Sancak Beyi olan Hüsrev Bey’in eserleri şehrin bir çok yerinde görülebilir. Günümüzde şehirde Osmanlı eserleri dışında da bir çok farklı medeniyete ait eser görmek mümkün. Saraybosna Gezisi Hakkında Bilgiler Saraybosna Gezisi Hakkında Bilgiler 11 MAYIS 2015 / Saraybosna gezisi özellikle Türklerin son yıllarda en çok rağbet gösterdiği gezilerin başında geliyor. Balkanların en güzel şehirlerinden olan Saraybosna birçok turizm firmasının tur d
İzmirli Boşnaklar, Bosnalı Çocukları Sevindirdi - Saraybosna 02:22
İzmirli Boşnaklar, Bosnalı Çocukları Sevindirdi - Saraybosna 95 izlenme - 3 yıl önce İzmirli Boşnaklar, Bosnalı Çocukları Sevindirdi - Saraybosna
'Saraybosna'  İsimli Arap Tayı, 460 Bin Liraya Satıldı 04:47
'Saraybosna' İsimli Arap Tayı, 460 Bin Liraya Satıldı 47 izlenme - 2 yıl önce Veliefendi Hipodromu'nda açık arttırma usulüyle gerçekleştirilen satışlarda 2 yaşındaki safkan 'Saraybosna' isimli Arap tayı, 460 bin liraya satıldı.
Aliya İzzetbegoviç - Akif Emre1 05:00
Aliya İzzetbegoviç - Akif Emre1 106 izlenme - 4 yıl önce Gazeteci-yazar Akif Emre2nin Aliya İzzetbegoviç İle Yaptığı Ropörtaj Interwiev With Bosnian Leader Aliya İzzetbegoviç By Akif Emre
Ümit Milli - Bosna Hersek: 2 - Türkiye: 1 03:46
Ümit Milli - Bosna Hersek: 2 - Türkiye: 1 75 izlenme - 2 yıl önce Ümit Milli Futbol Takımı, deplasmanda Bosna Hersek ile oynadığı hazırlık maçını 2-1 kaybetti. Daha fazlası için http://www.sondakika.com/ kanalını takip edebilirsiniz...
Saraybosna Türk Film Festivali Başlıyor 03:26
Saraybosna Türk Film Festivali Başlıyor 42 izlenme - 2 yıl önce Bu yıl 7'ncisi düzenlenen Saraybosna Türk Film Festivali, "Son Mektup" filminin gösterimiyle yarın başlayacak. Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından düzenlenen festival 22-27 Nisan tarihleri arasında Saraybosna'da, 28 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında ise Zenitsa'da yapılacak. Saraybosna Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Soner Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yılki film festivali için çok özel ve çok güzel filmler seçtiklerini belirterek, festival kapsamında "Mucize", "Kelebeğin Rüyası", "Bir Zamanlar Anadolu'da", "Aşk Tesadüfleri Sever" ve "Fetih 1453" filmlerinin gösterileceğini söyledi. Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı olması dolayısıyla bu yılki festivali Çanakkale Zaferi'ne adamak istediklerini ifade eden Şahin, bu nedenle 7. Saraybosna Türk Film Festivali'nin açılışını "Son Mektup" filmi ile yapacaklarını vurguladı. Festival açılışının yarın Saraybosna'daki Ulusal Tiyatro'da yapılacağını söyleyen Şahin, filmlerin 23-27 Nisan tarihleri arasında ise "Meeting Point" sinemasında Boşnakça ve İngilizce alt yazılı olarak ücretsiz seyredilebileceğini belirtti. Şahin, festivalde gösterilecek filmlerin son derece özenle seçilmiş, sinemalarda beğeniyle izlenmiş, ödüllü filmler olduğuna işaret etti. Festivalin Saraybosna'nın ardından Zenitsa'da da devam edeceğini aktaran Şahin, sinemaseverlerin 28 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında Zenitsa'daki "Multiplex Ekran" sinemasında filmleri ücretsiz izleyebileceğini ifade etti.
The Cranberries - Free To Decide (1996) 04:28
The Cranberries - Free To Decide (1996) 42 izlenme - 2 yıl önce The Cranberries, 1990'da kurulup, 2003'te dağılan ve 2009'da tekrar bir araya gelen İrlandalı rock grubudur. Grubun, 'Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We? (1993), No Need to Argue (1994), To the Faithful Departed (1996), Bury the Hatchet (1999), Wake Up and Smell the Coffee (2001) ve Roses (2012)' isminde altı albümü vardır. Grubun en çok bilinen şarkıları, Animal Instinct, Zombie, Dreams, Ode to My Family,Hollywood gibi parçalardır. Bu şarkı da grubun 1996'da çıkardığı 'To the Faithful Departed' albümünün, dört numaralı, duyarlı ve anlamlı parçasıdır. Dolores O'Riordan şarkıda 'Karar vermekte özgürüm' der. It's not worth anything, More than this at all. I'll live as I choose, Or I will not live at all. So return to where you come from, Return to where you dwell, Because harassment's not my forte, But you do it very well. I'm free to decide, I'm free to decide, And I'm not so suicidal after all. I'm free to decide, I'm free to decide, And I'm not so suicidal after all, At all, at all, at all. You must have nothing, More with your time to do. There's a war in Russia, And Sarajevo too. So to hell with what you're thinking, And to hell with your narrow mind, You're so distracted from the real thing, You should leave your life behind, behind.
Diplomatik Kış Pazarı Kermesi 03:48
Diplomatik Kış Pazarı Kermesi 31 izlenme - 2 yıl önce Saraybosna'da geleneksel "Diplomatik Kış Pazarı" kermesi düzenlendi Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, bu yıl dördüncüsü yapılan "Diplomatik Kış Pazarı" kermesi düzenlendi.
Papa Francis: 01:10
Papa Francis: "Saraybosna Avrupa'nın Kudüs'dür" 19 izlenme - 2 yıl önce Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'yı ziyaret etti. Papamobil aracıyla Asim Ferhatoviç Hase Stadyumu'nu turlayan Papa, ülkenin dört yanından kendisini görmeye gelen binlerce kişiyi selamladı. Birçok dinin bir arada yaşadığı Saraybosna'yı Avrupa'nın Kudüs'ü olarak nitelendiren Papa, yönettiği ayin sonrası yaptığı konuşmada, Bosna'daki tüm kesimlere yaşanan derin acıları geride bırakmaları ve barışçıl bir gelecek için ele ele vermeleri çağrısında bulund… İLGILI HABERLER: http://tr.euronews.com/2015/06/06/pap... euronews: Avrupa'nın en çok izlenen haber kanalı. Üye ol! http://www.youtube.com/subscription_c... euronews şimdi 13 ayrı dilde: https://www.youtube.com/user/euronews... Türkçe: Web sayfası: http://tr.euronews.com/ Facebook: https://www.facebook.com/euronews.tr Twitter: http://twitter.com/euronews_tr
Buz Hokeyi Milli Takımı 02:54
Buz Hokeyi Milli Takımı "İddialı" 57 izlenme - 2 yıl önce Buz Hokeyi Milli Takımı "iddialı"- Türkiye Buz Hokeyi A Milli Takımı, İzmir'in ev sahipliğinde oynanacak Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman Grubu'nda mücadele edecek- Milli Takım Başantrenörü İnce: - "Bizim için bu turnuvada ikincilik diye bir şey yok, birincilik için oynayacağız, Türkiye'yi bir üst klasmana taşıyacağız"- "Geçen sene ve ondan önceki sene Süper Lig'de kalite olarak düşüş olsa da bu sene iyi bir çizgi yakaladık" ALİ KORKMAZ - Buz Hokeyi Erkek Milli Takım Başantrenörü Deniz İnce, Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman Grubu'nda birincilik için oynayacaklarını belirterek, "Türkiye'yi bir üst klasmana taşıyacağız" dedi.
Tenis - Mersincup Atp Challenger Turnuvası 01:21
Tenis - Mersincup Atp Challenger Turnuvası 27 izlenme - 2 yıl önce Görüntü Dökümü: - Mersincup Atp Challenger Turnuvası- Maxime Hamou İle Grzegorz Panfil Arasında Oynanan Karşılaşmadan Görüntüler Mersin Tenis, Yelken Ve Yüzme Kulübü'nce Bu Yıl Dördüncüsü Düzenlenen Mersincup Atp Challenger Tenis Turnuvası'nda Ana Tablo Maçları Başladı.