Hoşgeldiniz!

şartlı refleks

İlhan İrem - The Best Of 1 - Sevgililer Günü 01:04:26
İlhan İrem - The Best Of 1 - Sevgililer Günü 8.386 izlenme - 3 yıl önce İlhan İrem şarkılarından oluşan bir müzik dosyası dinleyeceğiz. Şarkı isimleri sırasıyla; Anlasana Ay Tozları Bir Yıldız Buruk Esinti Gemiler Döner Geriye Günden Güne Hoşgeldin Kızım için Olanlar Olmuş Samanyolu Şartlı Refleks Sazlıklardan Havalanan Sevecen Son Selam Yazık Oldu Yarınlara
Pavlov : Şartlı Refleks 03:05
Pavlov : Şartlı Refleks 2.421 izlenme - 8 yıl önce Pavlov'un köpekler üzerindeki çalışması. en önemli deneylerden biri.
Gülümse - Smile 06:54
Gülümse - Smile 830 izlenme - 2 yıl önce İnsanlar arasında özellikle zevk ve eğlencenin ifadesi olsa da, istemsiz olarak endişenin (anksiyete) ifadesi de olabilir. Gülümsemenin kültür farkı gözetmeksizin, belirli uyarıcılara (stimulus) verilen normal tepki olduğuna dair birçok kanıt mevcuttur. Çoğunlukla gülümsemenin nedeni mutluluktur.[2] Birçok çalışma gülümsemenin doğuştan gelen bir tepki olduğunu, ve hatta insan ceninlerinin gülümsediğini göstermektedir; yine de vahşi çocukların genellikle gülümsemediği bilinmektedir, bu var olan tezlere karşıt delil olabilir.
Etkin Koşullandırma Deneyi 03:58
Etkin Koşullandırma Deneyi 1.954 izlenme - 8 yıl önce 1930 ve 1960'lar arasında b.f. skinner isimli bilim adamı güvercinler üzerinde bir çalışma yapar ve belli koşullar altında belli davranışların öğretilebileceğini ispatlar. daha sonra bu çalışmalar insanlara da uyarlanır.
Psikoloji Tarihi - Bf Skinner 01:27
Psikoloji Tarihi - Bf Skinner 1.582 izlenme - 8 yıl önce tarihi değiştiren çok önemli bulgular elde eden b.f. skinner'ın çalışmalarıyla ilgili kısa bilgiler.
İlhan İrem - Şartlı Refleks 03:17
İlhan İrem - Şartlı Refleks 354 izlenme - 3 yıl önce 'Uçun Kuşlar Uçun' ve 'Sevgililer Günü' albümlerinde yer alan, söz ve müziği İlhan İrem'e ait olan parçanın dikkat çekici video klibi. İnsan davranışlarını saplantılarla temellendiren ve hayatın anlamsızlığından yakınan şarkının sözleri güncelliğini halen korumakta ve sanatçının benzersiz çizgisini ortaya koymaktadır.