Hoşgeldiniz!

satranç

Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 00:20
Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 23.353 izlenme - 4 ay önce Manisa sokaklarında gezen Davutoğlu’na, 13 yaşlarında bir çocuk satranç tahtası fırlattı, Çocuğu linç etmedikleri kalmış.
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 00:06
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 59.204 izlenme - 3 yıl önce Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu
Yeni Nesil Satranç 00:59
Yeni Nesil Satranç 7.341 izlenme - 6 ay önce Tokyo Game Show 2015'te sergilenmiş yeni nesil satranç modeli. İlk bakışta çok güzel ve ilgi çekici görünse dahi satranç gibi sessizliğin, sakinliğin ve düşünsel derinliğin ön planda olduğu bir oyun için ne kadar uygun olduğu tartışılır elbette.
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 03:10
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 55.774 izlenme - 5 yıl önce Bernard, Kore-İspanya-Amerika ortak yapımı animasyon kısa dizi. Koreli şirket RG Animation Studios, Güney Kore şirketi EBS, İspanyol BRB Internacional ve Fransız M6 kanalı tarafından ortak olarak üretilmiş bilgisayar yapımı seridir. Sakar Ayı Bernard'ın Bu bölümünde Satranç maceraları yer alıyor..
Satranç Robotu - The Turk 03:06
Satranç Robotu - The Turk 2.123 izlenme - 3 ay önce 1769 yılında mekanikçi Wolfgang von Kempelen tarafından yapılmış. yapımı 6 ay sürmüş. 1770'te ilk kez sergilenmiş.Türk’ü izleyenler onlarca yıl boyunca onun sırrını çözmeye çalışmışlar. Bazıları çok ilginç teoriler üretmişler ve bu açıklamalara gazetelerde geniş yer verilmiş. Neden Türk? Dönemin Türk kültürünün Avrupa'da ilgi çekmesi (Hacivat ve Karagöz oyunlarından etkilenmeleri) ve Avrupa'nın büyük bölümünün Türk akınlarından nasibini alıp, uzun süre Türk egemenliği altında yaşaması nedeniyle toplumsal bellekte yer edinen, güçlü Türk imajı buna neden gösterilebilir.
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 04:56
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 3.517 izlenme - 6 ay önce Satranç oyunudaki Kale taşının hızlandırılmış yapılış videosu.
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 13.028 izlenme - 2 yıl önce Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 00:55
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 3.328 izlenme - 6 ay önce Suudi Arabistan Baş müftüsü Şeyh Abdülaziz el-Şeyh verdiği fetvada İslam dinine uygun olmadığını savunduğu satrancın zaman kaybı olduğu ve kumarı teşvik ettiği gerekçesiyle yasaklanması gerektiğini söyledi.
Can - Satranç 10:02
Can - Satranç 14.322 izlenme - 3 yıl önce Can ve ailesi izle, Can satranç
Satranç 01:47
Satranç 2.937 izlenme - 2 yıl önce 2. Video Satrraç Bilgileri
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 2.924 izlenme - 2 yıl önce Şapşal ve sakar ayı Bernard Bear
Satranç Tahtası Yapımı 12:46
Satranç Tahtası Yapımı 994 izlenme - 6 ay önce Yine bir videosunda hipnoz etkili satranç tahtası yapımını gösteriyor. 13 dakika boyunca ince işçiliğiyle el emeği satranç tahtasını sıkılmadan izleyeceksiniz.
Satranç Hilesi 05:10
Satranç Hilesi 5.405 izlenme - 4 yıl önce Satrançta Yenilenlere Hep Yenme Fırsatı
çoban matı 00:26
çoban matı 7.905 izlenme - 6 yıl önce çoban matı flash ders
satranç 04:46
satranç 7.561 izlenme - 7 yıl önce satranç böyle oynanır
Cem Yılmaz'ı Nasıl Yendiğini Anlattı 01:55
Cem Yılmaz'ı Nasıl Yendiğini Anlattı 4.679 izlenme - 3 yıl önce Satrançta Cem Yılmaz'ı 10 saniyede mat eden Milli Satranç oyuncusu 8 yaşındaki Işık Can, o anları Cüneyt Özdemir'e anlattı.
burhan satranç oynuyor! 00:56
burhan satranç oynuyor! 10.438 izlenme - 8 yıl önce burhan satranç oynuyor!
Morpa Kampüs - Satranç Turnuvası Morpa Kampüs Vs Çöp Adam 03:40
Morpa Kampüs - Satranç Turnuvası Morpa Kampüs Vs Çöp Adam 2.139 izlenme - 2 yıl önce Morpa Kampüs'te Satranç Turnuvası! Morpa Kampüs VS Çöp Adam
Başbakan'ın Önünde Taciz Edilen Kadın 01:18
Başbakan'ın Önünde Taciz Edilen Kadın 2.523 izlenme - 1 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Santraç dağıtımı esnasında meydana gelen olayda "erkekler arkadan dürtüyor ya" diye feryad eden bir kadın söz konusu bu görüntüde. Başbakan'ın da hemen önünde gerçekleşen olayı izliyoruz.
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 04:40
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 1.847 izlenme - 1 yıl önce Satrancın Mozardı olarak adlandırılan Magnus Carlsenin 13 yaşındayken Garry Kasparov ile yaptığı maçı izleyeceksiniz . İlerleyen zamanlarda Kasparov , Carlseni çalıştırmıştır . Carlsen şuan büyük usta ( GrandMaster ) seviyesindedir ve 2013 yılında 2872 elo puanıyla gelmiş geçmiş en yüksek puana ulaşarak Kasparovu dahi geçmiştir .
Alın Size Satranç 00:11
Alın Size Satranç 2.499 izlenme - 3 yıl önce Kültürlenin Lan Fakirler... Alın Size Satranç!
Bingöllü Gençten Başbakana: Vay Hocaya Bak Sen 00:47
Bingöllü Gençten Başbakana: Vay Hocaya Bak Sen 224 izlenme - 3 ay önce Takım kurarak çocuklarla satranç oynayan Başbakan Davutoğlu, oyun esnasında karşısındaki rakibi Erkan'la diyalogları içerideki herkesi kahkahaya boğdu. Bingöllü genç, Başbakan'ın hamselinden sonra ''Vay Hocaya bak sen'' dedi. Davutoğlu gülerek ''Hocaya bak sen diyor bakar mısınız. Evlat sen baya iyi oynuyorsun'' dedi.Davutoğlu bir ara genç çocuğa espirili bir dille ''Senin fil ile işin bitti şimdi benim file taktın kafayı'' diye söylendi. Oyun oynadıkları odaya Spor Bakanı Akif Çağatay'ın girmesiyle Davutoğlu ''Söylemek yok Çağatay'' dedi. Davutoğlu ''Beni iki hamlede şah yapacaktı. Erhan aferim, çak, çok iyisin. Beni yeniyorsun'' dedi. Santranç oynarken bir çocugun fotoğraf çekmesi üzerine Başbakan Davutoğlu ''Sabato ediyor bu'' diyerek içerideki herkesi güldürdü. Oyunu kazanan Erkan oldu ve herkes genç çocuğu alkışladı.
Bill Gates Saniyeler İçinde Mat Oldu 01:27
Bill Gates Saniyeler İçinde Mat Oldu 2.205 izlenme - 3 yıl önce Bir Televizyon Programında Dünya Satranç Şampiyonu Magnus Carlsen Ve Dünyanın En Zengin Adamlarından Biri Olan Bill Gates Satrançta Kozlarını Paylaştı. Maçta Bill Gates Saniyeler İçinde Mat Oldu.
teksen koleji-5 yaşındaki satranç ustası 03:12
teksen koleji-5 yaşındaki satranç ustası 4.790 izlenme - 6 yıl önce teksen koleji anasınıfı öğrencilerinden 5 yaşındaki can baylav satranç öğretmeni ile oynadığı maçta öğretmenini yaptığı hamlelerle zor durumda bıraktı öğretmeninin beraberlik teklifinede hemen cevap vermeyen can en sonunda sizi yenerdim ama neyse teklifininizi kabul ediyorum dedi cana başarılarının devamını diliyoruz
Şah Mat  Fragman 01:53
Şah Mat Fragman 1.856 izlenme - 2 yıl önce Turnuvaya katılan Peter Sanderson, dünya şampiyonasında oynama şansı için mücadele etmektedir. Bu sırada cinayetler başlar. İlk kurban, Peter'ın sevgilisidir ve duvarda 'Hatırla' yazmaktadır. Peter, cesetlerin satranç taşları pozisyonunda olduğunu fark eder. Katil her cinayeti ilk önce ona haber verdiğinden Peter, şüpheli durumuna düşer.
Masum Hamleler Fragman 02:26
Masum Hamleler Fragman 2.026 izlenme - 2 yıl önce Büyük Satranç Şampiyonu Bobby Fischer'in yolundan giden Satranç ustası minik bir dahi'nin azim ve kararlılık dolu hayat hikayesi..
harry potter satranç sahnesi 04:49
harry potter satranç sahnesi 2.507 izlenme - 5 yıl önce satranç
Türkiye'nin İlk Satranç Parkı Yalova’da Açıldı 03:01
Türkiye'nin İlk Satranç Parkı Yalova’da Açıldı 85 izlenme - 1 ay önce Türkiye’nin ilk satranç parkı Halil Süer Açık Hava Satranç Parkı, Yalova’da açıldı. Açılışı Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay birlikte gerçekleştirdi. Salman ve Tülay, Halil Süer Açık Hava Satranç Parkı’nın ilk hamlelerini de yaptı.
Futbol ile satrancın birleştiği oyun 05:47
Futbol ile satrancın birleştiği oyun 436 izlenme - 7 ay önce Samsun'da futbol ve satranç oyunları birleştirilerek oluşturulan oyuna "Futranç" adı verildi. Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (ÖMÜ) Vakfı Koleji'nin birlikte geliştirdikleri futranç oyununun tanıtımı, Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı.
You Tube Chess 00:34
You Tube Chess 793 izlenme - 2 yıl önce Just a rather silly video me and John made. (sorry its so short) Oh and the game is Mario chess collectors edition. A preview of things to come! Why is this ...