Hoşgeldiniz!

satranç

Satranç ve Dama Oynanan Kahvehane (1994) 00:50
Satranç ve Dama Oynanan Kahvehane (1994) 1.060 izlenme - 1 hafta önce Muş'un Hasköy ilçesinde bir kahvehanede satranç ve dama oynanması. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
 Satranç Oynamak Günahtır, Kumardan da Beterdir  - Cübbeli Ahmet Hoca 03:37
Satranç Oynamak Günahtır, Kumardan da Beterdir - Cübbeli Ahmet Hoca 13.970 izlenme - 7 ay önce Sevgili hocamız Cübbeli Ahmet hoca bu sefer de satranç ve tavla konusundaki görüşleriniz bilerle paylaşmış.İzliyoruz
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 00:06
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 59.238 izlenme - 4 yıl önce Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu
Kamusal Mizah - Dama Bilmek Hayat Kurtarır 02:22
Kamusal Mizah - Dama Bilmek Hayat Kurtarır 4.360 izlenme - 2 ay önce Satranç bilmeyen bir adam, düşmanını yenmek için düşmanına satranç maçı teklif eder. Fakat bilmediği bir şey vardır, düşmanı aslında kördür. Fakat kör düşmanın bilmediği bir şey de vardır, aslında kimse satranç bilmiyordur fakat sadece kendisi kördür. Bu durumda sadece dama bilenler hayatta kalabilir. Türkiye Dama Başkanı Orkan Keçikçi "Dama bilmek hayat kurtarır"
Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 00:20
Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 23.695 izlenme - 1 yıl önce Manisa sokaklarında gezen Davutoğlu’na, 13 yaşlarında bir çocuk satranç tahtası fırlattı, Çocuğu linç etmedikleri kalmış.
Padişahlar Niye Satranç Oynamıştır? - Beyin Yakan Açıklama 02:26
Padişahlar Niye Satranç Oynamıştır? - Beyin Yakan Açıklama 6.337 izlenme - 7 ay önce Satranç haram(!) olduğu halde padişahlar neden satranç oynamıştır? Ömer Faruk Korkmaz Hocaefendi'den müthiş ikna edici açıklama. Allah'ım sen bu âlim(!)lerin eline güç verme!
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 03:10
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 60.004 izlenme - 6 yıl önce Bernard, Kore-İspanya-Amerika ortak yapımı animasyon kısa dizi. Koreli şirket RG Animation Studios, Güney Kore şirketi EBS, İspanyol BRB Internacional ve Fransız M6 kanalı tarafından ortak olarak üretilmiş bilgisayar yapımı seridir. Sakar Ayı Bernard'ın Bu bölümünde Satranç maceraları yer alıyor..
En İyi Satranç Oyuncularının Hataları 06:42
En İyi Satranç Oyuncularının Hataları 5.394 izlenme - 7 ay önce Satrançta dokunulan taş oynanır,taşı bulunduğu kareden başka bir kareye götürdükten sonra elinizi taştan çekerseniz hamlenizi yapmışsınız demektir.Bu videoda dünyanın en iyi satranç oyuncularının bu kuralı unuttuktan sonraki tepkilerini izliyoruz.
Ahmet Hakan'dan Cübbeli Ahmet Hoca'ya Tavsiyeler 01:31
Ahmet Hakan'dan Cübbeli Ahmet Hoca'ya Tavsiyeler 5.265 izlenme - 6 ay önce Kanal D Ana Haber'de Ahmet Hakan, son günlerde satranç açıklamalarıyla oldukça tartışılan, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye 4 tavsiyede bulundu. Video ve açıklama Hürriyet gazetesinin Facebook sayfasından alınmıştır.
Yeni Nesil Satranç 00:59
Yeni Nesil Satranç 7.866 izlenme - 1 yıl önce Tokyo Game Show 2015'te sergilenmiş yeni nesil satranç modeli. İlk bakışta çok güzel ve ilgi çekici görünse dahi satranç gibi sessizliğin, sakinliğin ve düşünsel derinliğin ön planda olduğu bir oyun için ne kadar uygun olduğu tartışılır elbette.
Person Of İnterest Şahlar ve Piyonlar 01:54
Person Of İnterest Şahlar ve Piyonlar 1.586 izlenme - 3 ay önce Person of interst dizisinin dahisi Finch kendi programladığı makineye satranç öğretiyor. Bize de humanizm içeren bir mesaj veriyor.
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 13.080 izlenme - 3 yıl önce Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear
The Wire - Satranç Sanhesi 03:04
The Wire - Satranç Sanhesi 2.255 izlenme - 6 ay önce The Wire'ın ilk sezonu, üçüncü bölümden... D'Angelo'dan satranç dersi: "Şah her zaman şah olarak kalır."
Can - Satranç 10:02
Can - Satranç 14.863 izlenme - 4 yıl önce Can ve ailesi izle, Can satranç
Magnus Carslen vs. Espen Agdestein - Blitz Maçı 01:29
Magnus Carslen vs. Espen Agdestein - Blitz Maçı 2.747 izlenme - 8 ay önce Magnus Carlsen menajeri Espen Agdestein ile eğlenceli bir blitz maçı yapıyor bize de keyifle izlemek düşüyor...
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 04:56
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 3.793 izlenme - 1 yıl önce Satranç oyunudaki Kale taşının hızlandırılmış yapılış videosu.
Person of Interest Satranç Sahnesi 01:08
Person of Interest Satranç Sahnesi 2.977 izlenme - 7 ay önce Person of Interest dizisinden satrancın sonsuz olasılığına,güzelliğine vurgu yapan bir sahne.
Satranç 01:47
Satranç 3.078 izlenme - 3 yıl önce 2. Video Satrraç Bilgileri
64 Kare Ülkesi 2. Bölüm 07:33
64 Kare Ülkesi 2. Bölüm 1.760 izlenme - 6 ay önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 00:55
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 3.703 izlenme - 1 yıl önce Suudi Arabistan Baş müftüsü Şeyh Abdülaziz el-Şeyh verdiği fetvada İslam dinine uygun olmadığını savunduğu satrancın zaman kaybı olduğu ve kumarı teşvik ettiği gerekçesiyle yasaklanması gerektiğini söyledi.
Satranç Robotu - The Turk 03:06
Satranç Robotu - The Turk 2.207 izlenme - 1 yıl önce 1769 yılında mekanikçi Wolfgang von Kempelen tarafından yapılmış. yapımı 6 ay sürmüş. 1770'te ilk kez sergilenmiş.Türk’ü izleyenler onlarca yıl boyunca onun sırrını çözmeye çalışmışlar. Bazıları çok ilginç teoriler üretmişler ve bu açıklamalara gazetelerde geniş yer verilmiş. Neden Türk? Dönemin Türk kültürünün Avrupa'da ilgi çekmesi (Hacivat ve Karagöz oyunlarından etkilenmeleri) ve Avrupa'nın büyük bölümünün Türk akınlarından nasibini alıp, uzun süre Türk egemenliği altında yaşaması nedeniyle toplumsal bellekte yer edinen, güçlü Türk imajı buna neden gösterilebilir.
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 3.169 izlenme - 3 yıl önce Şapşal ve sakar ayı Bernard Bear
Satranç Hilesi 05:10
Satranç Hilesi 5.750 izlenme - 5 yıl önce Satrançta Yenilenlere Hep Yenme Fırsatı
Cübbeli Ahmet Hoca'nın Satrancı Övmesi 02:24
Cübbeli Ahmet Hoca'nın Satrancı Övmesi 586 izlenme - 7 ay önce Satranç oynayanların lanetlendiğini iddia eden Cübbeli Ahmet'in daha önce de satranç için fetva verdiği ortaya çıktı. Cübbeli, cehennem ateşinden koruyan kefenin ardından bir kez daha sosyal medyayı salladı. Yılbaşı öncesi, noel kutlayan Müslümanlar için imanlarını kaybederler uyarısında bulunan Cübbeli, bu kez de satranç oynayanların lanetlendiğini iddia etti. Satranç oynayanların, insanların en yalancısı olduğunu iddia eden Cübbeli, oynayanlara ölürken kelime-i şehadetin de nasip olmayabileceğini kaydetti. DAHA ÖNCE NELER SÖYLEMİŞ NELER Cübbeli'nin daha önce satranç için söyledikleri ise bugün söylediklerinin tam tersi. Yıllar önce bir vaazında tavla ve okey oynayanlar için aynı şeyleri söyleyen Cübbeli'nin o yıllarda satranç için fetva verdiği görülüyor.
satranç 04:46
satranç 8.174 izlenme - 8 yıl önce satranç böyle oynanır
çoban matı 00:26
çoban matı 7.937 izlenme - 7 yıl önce çoban matı flash ders
Canım Kardeşim Satranç Şarkısı 01:16
Canım Kardeşim Satranç Şarkısı 1.337 izlenme - 9 ay önce CANIM KARDEŞİM İki çok sevimli kız kardeş… Müge abla… Mine küçük kardeş… Müge ikinci sınıfa gidiyor… Mine daha okula başlamadı… Mine’nin hayal dünyası çok geniş… Çok zaman hayal dünyasında çok farklı bir dünya kuruyor. Müge kardeşi Mine’nin ablası olduğu kadar hem arkadaşı hem de öğretmeni… Mıncır evin kedisi… Fazla bilmiş… Mıncır farklı bir kedi Müge ve Mine’nin çok yakın arkadaşı… Lale hanım bu iki sevimli kız çocuğunun annesi. Her anne gibi çocuklarının üzerine titriyor. Evin babası da Galip bey. Bu sevimlinin en büyük özelliği birlikte hareket etmek. Hep birlikte eğlenip, hep birlikte yeri geldiğinde hüzünleniyorlar. Genel de evde hep neşeli bir ortam var. Sevimli kedimiz Mıncır’ın gözünden ve de ilginç yorumları ile evde yaşanan olaylara tanık oluyoruz…
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 04:40
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 3.574 izlenme - 2 yıl önce Satrancın Mozardı olarak adlandırılan Magnus Carlsenin 13 yaşındayken Garry Kasparov ile yaptığı maçı izleyeceksiniz . İlerleyen zamanlarda Kasparov , Carlseni çalıştırmıştır . Carlsen şuan büyük usta ( GrandMaster ) seviyesindedir ve 2013 yılında 2872 elo puanıyla gelmiş geçmiş en yüksek puana ulaşarak Kasparovu dahi geçmiştir .
64 Kare Ülkesi 3. Bölüm 07:12
64 Kare Ülkesi 3. Bölüm 845 izlenme - 6 ay önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
64 Kare Ülkesi 1. Bölüm 05:18
64 Kare Ülkesi 1. Bölüm 836 izlenme - 6 ay önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.