Hoşgeldiniz!

satranç

Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 00:20
Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 23.021 izlenme - 1 ay önce Manisa sokaklarında gezen Davutoğlu’na, 13 yaşlarında bir çocuk satranç tahtası fırlattı, Çocuğu linç etmedikleri kalmış.
Satranç Robotu - The Turk 03:06
Satranç Robotu - The Turk 2.088 izlenme - 2 hafta önce 1769 yılında mekanikçi Wolfgang von Kempelen tarafından yapılmış. yapımı 6 ay sürmüş. 1770'te ilk kez sergilenmiş.Türk’ü izleyenler onlarca yıl boyunca onun sırrını çözmeye çalışmışlar. Bazıları çok ilginç teoriler üretmişler ve bu açıklamalara gazetelerde geniş yer verilmiş. Neden Türk? Dönemin Türk kültürünün Avrupa'da ilgi çekmesi (Hacivat ve Karagöz oyunlarından etkilenmeleri) ve Avrupa'nın büyük bölümünün Türk akınlarından nasibini alıp, uzun süre Türk egemenliği altında yaşaması nedeniyle toplumsal bellekte yer edinen, güçlü Türk imajı buna neden gösterilebilir.
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 00:06
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 59.178 izlenme - 2 yıl önce Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu
Yeni Nesil Satranç 00:59
Yeni Nesil Satranç 7.272 izlenme - 3 ay önce Tokyo Game Show 2015'te sergilenmiş yeni nesil satranç modeli. İlk bakışta çok güzel ve ilgi çekici görünse dahi satranç gibi sessizliğin, sakinliğin ve düşünsel derinliğin ön planda olduğu bir oyun için ne kadar uygun olduğu tartışılır elbette.
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 04:56
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 3.468 izlenme - 3 ay önce Satranç oyunudaki Kale taşının hızlandırılmış yapılış videosu.
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 00:55
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 3.220 izlenme - 3 ay önce Suudi Arabistan Baş müftüsü Şeyh Abdülaziz el-Şeyh verdiği fetvada İslam dinine uygun olmadığını savunduğu satrancın zaman kaybı olduğu ve kumarı teşvik ettiği gerekçesiyle yasaklanması gerektiğini söyledi.
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 03:10
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 55.131 izlenme - 5 yıl önce Bernard, Kore-İspanya-Amerika ortak yapımı animasyon kısa dizi. Koreli şirket RG Animation Studios, Güney Kore şirketi EBS, İspanyol BRB Internacional ve Fransız M6 kanalı tarafından ortak olarak üretilmiş bilgisayar yapımı seridir. Sakar Ayı Bernard'ın Bu bölümünde Satranç maceraları yer alıyor..
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 13.015 izlenme - 1 yıl önce Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear
Can - Satranç 10:02
Can - Satranç 14.153 izlenme - 2 yıl önce Can ve ailesi izle, Can satranç
Satranç 01:47
Satranç 2.912 izlenme - 1 yıl önce 2. Video Satrraç Bilgileri
Satranç Tahtası Yapımı 12:46
Satranç Tahtası Yapımı 943 izlenme - 3 ay önce Yine bir videosunda hipnoz etkili satranç tahtası yapımını gösteriyor. 13 dakika boyunca ince işçiliğiyle el emeği satranç tahtasını sıkılmadan izleyeceksiniz.
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 2.869 izlenme - 1 yıl önce Şapşal ve sakar ayı Bernard Bear
2. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası 02:07
2. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası 107 izlenme - 2 hafta önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay'ın konuşması Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu'nun konuşması Satranç turnuvası 2. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası Türkiye'nin yanı sıra 12 ülkeden yaklaşık 600 sporcunun katıldığı turnuva, Ordu'da başladı 2. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası, Ordu'da düzenleniyor.
Satranç Hilesi 05:10
Satranç Hilesi 5.290 izlenme - 4 yıl önce Satrançta Yenilenlere Hep Yenme Fırsatı
çoban matı 00:26
çoban matı 7.891 izlenme - 6 yıl önce çoban matı flash ders
satranç 04:46
satranç 7.484 izlenme - 6 yıl önce satranç böyle oynanır
Cem Yılmaz'ı Nasıl Yendiğini Anlattı 01:55
Cem Yılmaz'ı Nasıl Yendiğini Anlattı 4.677 izlenme - 3 yıl önce Satrançta Cem Yılmaz'ı 10 saniyede mat eden Milli Satranç oyuncusu 8 yaşındaki Işık Can, o anları Cüneyt Özdemir'e anlattı.
Morpa Kampüs - Satranç Turnuvası Morpa Kampüs Vs Çöp Adam 03:40
Morpa Kampüs - Satranç Turnuvası Morpa Kampüs Vs Çöp Adam 2.073 izlenme - 2 yıl önce Morpa Kampüs'te Satranç Turnuvası! Morpa Kampüs VS Çöp Adam
burhan satranç oynuyor! 00:56
burhan satranç oynuyor! 10.374 izlenme - 8 yıl önce burhan satranç oynuyor!
Başbakan'ın Önünde Taciz Edilen Kadın 01:18
Başbakan'ın Önünde Taciz Edilen Kadın 2.254 izlenme - 1 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Santraç dağıtımı esnasında meydana gelen olayda "erkekler arkadan dürtüyor ya" diye feryad eden bir kadın söz konusu bu görüntüde. Başbakan'ın da hemen önünde gerçekleşen olayı izliyoruz.
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 04:40
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 1.615 izlenme - 1 yıl önce Satrancın Mozardı olarak adlandırılan Magnus Carlsenin 13 yaşındayken Garry Kasparov ile yaptığı maçı izleyeceksiniz . İlerleyen zamanlarda Kasparov , Carlseni çalıştırmıştır . Carlsen şuan büyük usta ( GrandMaster ) seviyesindedir ve 2013 yılında 2872 elo puanıyla gelmiş geçmiş en yüksek puana ulaşarak Kasparovu dahi geçmiştir .
Futbol ile satrancın birleştiği oyun 05:47
Futbol ile satrancın birleştiği oyun 432 izlenme - 4 ay önce Samsun'da futbol ve satranç oyunları birleştirilerek oluşturulan oyuna "Futranç" adı verildi. Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (ÖMÜ) Vakfı Koleji'nin birlikte geliştirdikleri futranç oyununun tanıtımı, Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı.
Alın Size Satranç 00:11
Alın Size Satranç 2.422 izlenme - 2 yıl önce Kültürlenin Lan Fakirler... Alın Size Satranç!
Bill Gates Saniyeler İçinde Mat Oldu 01:27
Bill Gates Saniyeler İçinde Mat Oldu 2.180 izlenme - 2 yıl önce Bir Televizyon Programında Dünya Satranç Şampiyonu Magnus Carlsen Ve Dünyanın En Zengin Adamlarından Biri Olan Bill Gates Satrançta Kozlarını Paylaştı. Maçta Bill Gates Saniyeler İçinde Mat Oldu.
teksen koleji-5 yaşındaki satranç ustası 03:12
teksen koleji-5 yaşındaki satranç ustası 4.722 izlenme - 6 yıl önce teksen koleji anasınıfı öğrencilerinden 5 yaşındaki can baylav satranç öğretmeni ile oynadığı maçta öğretmenini yaptığı hamlelerle zor durumda bıraktı öğretmeninin beraberlik teklifinede hemen cevap vermeyen can en sonunda sizi yenerdim ama neyse teklifininizi kabul ediyorum dedi cana başarılarının devamını diliyoruz
Şah Mat  Fragman 01:53
Şah Mat Fragman 1.753 izlenme - 2 yıl önce Turnuvaya katılan Peter Sanderson, dünya şampiyonasında oynama şansı için mücadele etmektedir. Bu sırada cinayetler başlar. İlk kurban, Peter'ın sevgilisidir ve duvarda 'Hatırla' yazmaktadır. Peter, cesetlerin satranç taşları pozisyonunda olduğunu fark eder. Katil her cinayeti ilk önce ona haber verdiğinden Peter, şüpheli durumuna düşer.
Öğrenciler Satranç Turnuvasında 02:01
Öğrenciler Satranç Turnuvasında 169 izlenme - 2 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Turnuva afişinden görüntü Öğrencilerin kostümlerinden detaylar Turnuvaya katılan öğrencilerden görüntüler Burdur Satranç İl Temsilcisi Şükrü Şener'in röportajı Turnuvadan detaylar BURDUR (AA) – Burdur Satranç İl Temsilciliği, Karamanlı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Karamanlı'da ilkokul öğrencilerinin katıldığı satranç turnuvası düzenledi.
Masum Hamleler Fragman 02:26
Masum Hamleler Fragman 1.891 izlenme - 2 yıl önce Büyük Satranç Şampiyonu Bobby Fischer'in yolundan giden Satranç ustası minik bir dahi'nin azim ve kararlılık dolu hayat hikayesi..
Guinness'teki Satranç Koleksiyonu Ankara'da 09:36
Guinness'teki Satranç Koleksiyonu Ankara'da 101 izlenme - 1 ay önce İş adamı Akın Gökyay'ın Guinness Rekorlar Kitabı'na giren satranç koleksiyonundan oluşan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, çocuklar başta olmak üzere 7'den 70'e her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Guinness Rekorlar Kitabı'na girdikten sonra müze haline getirilen koleksiyonda, çizgi film karakterlerinden siyasi ve tarihi olaylara, kültürel temalardan futbol takımlarına kadar çeşitli konularda, her türlü zevke hitap eden 560 adet takım bulunuyor. Müzeyle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulunan Akın Gökyay, ilk takımını, 1975 yılında Milan'dan aldığını belirterek, "Amacım koleksiyon yapmak değildi. İşlerimiz dolayısıyla tasarıma ilgi duyuyordum ve o takımın tasarımı çok hoşuma gitmişti. Mağaza kapalıydı ve hafta sonuna girmiştik. Takımı almak için 3 gün beklemek zorunda kaldım." dedi.
harry potter satranç sahnesi 04:49
harry potter satranç sahnesi 2.490 izlenme - 4 yıl önce satranç