Hoşgeldiniz!

Satranç Videoları İzle

 Satranç Oynamak Günahtır, Kumardan da Beterdir  - Cübbeli Ahmet Hoca 03:37
Satranç Oynamak Günahtır, Kumardan da Beterdir - Cübbeli Ahmet Hoca 13.145 izlenme - 2 ay önce Sevgili hocamız Cübbeli Ahmet hoca bu sefer de satranç ve tavla konusundaki görüşleriniz bilerle paylaşmış.İzliyoruz
Padişahlar Niye Satranç Oynamıştır? - Beyin Yakan Açıklama 02:26
Padişahlar Niye Satranç Oynamıştır? - Beyin Yakan Açıklama 6.225 izlenme - 2 ay önce Satranç haram(!) olduğu halde padişahlar neden satranç oynamıştır? Ömer Faruk Korkmaz Hocaefendi'den müthiş ikna edici açıklama. Allah'ım sen bu âlim(!)lerin eline güç verme!
Ahmet Hakan'dan Cübbeli Ahmet Hoca'ya Tavsiyeler 01:31
Ahmet Hakan'dan Cübbeli Ahmet Hoca'ya Tavsiyeler 4.960 izlenme - 1 ay önce Kanal D Ana Haber'de Ahmet Hakan, son günlerde satranç açıklamalarıyla oldukça tartışılan, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye 4 tavsiyede bulundu. Video ve açıklama Hürriyet gazetesinin Facebook sayfasından alınmıştır.
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 00:06
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 59.232 izlenme - 3 yıl önce Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu
En İyi Satranç Oyuncularının Hataları 06:42
En İyi Satranç Oyuncularının Hataları 5.246 izlenme - 3 ay önce Satrançta dokunulan taş oynanır,taşı bulunduğu kareden başka bir kareye götürdükten sonra elinizi taştan çekerseniz hamlenizi yapmışsınız demektir.Bu videoda dünyanın en iyi satranç oyuncularının bu kuralı unuttuktan sonraki tepkilerini izliyoruz.
Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 00:20
Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 23.612 izlenme - 11 ay önce Manisa sokaklarında gezen Davutoğlu’na, 13 yaşlarında bir çocuk satranç tahtası fırlattı, Çocuğu linç etmedikleri kalmış.
The Wire - Satranç Sanhesi 03:04
The Wire - Satranç Sanhesi 2.187 izlenme - 2 ay önce The Wire'ın ilk sezonu, üçüncü bölümden... D'Angelo'dan satranç dersi: "Şah her zaman şah olarak kalır."
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 03:10
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 58.160 izlenme - 5 yıl önce Bernard, Kore-İspanya-Amerika ortak yapımı animasyon kısa dizi. Koreli şirket RG Animation Studios, Güney Kore şirketi EBS, İspanyol BRB Internacional ve Fransız M6 kanalı tarafından ortak olarak üretilmiş bilgisayar yapımı seridir. Sakar Ayı Bernard'ın Bu bölümünde Satranç maceraları yer alıyor..
Magnus Carslen vs. Espen Agdestein - Blitz Maçı 01:29
Magnus Carslen vs. Espen Agdestein - Blitz Maçı 2.684 izlenme - 3 ay önce Magnus Carlsen menajeri Espen Agdestein ile eğlenceli bir blitz maçı yapıyor bize de keyifle izlemek düşüyor...
Person of Interest Satranç Sahnesi 01:08
Person of Interest Satranç Sahnesi 2.853 izlenme - 2 ay önce Person of Interest dizisinden satrancın sonsuz olasılığına,güzelliğine vurgu yapan bir sahne.
Yeni Nesil Satranç 00:59
Yeni Nesil Satranç 7.679 izlenme - 1 yıl önce Tokyo Game Show 2015'te sergilenmiş yeni nesil satranç modeli. İlk bakışta çok güzel ve ilgi çekici görünse dahi satranç gibi sessizliğin, sakinliğin ve düşünsel derinliğin ön planda olduğu bir oyun için ne kadar uygun olduğu tartışılır elbette.
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 13.067 izlenme - 2 yıl önce Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear
Can - Satranç 10:02
Can - Satranç 14.654 izlenme - 3 yıl önce Can ve ailesi izle, Can satranç
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 04:56
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 3.670 izlenme - 1 yıl önce Satranç oyunudaki Kale taşının hızlandırılmış yapılış videosu.
Cübbeli Ahmet Hoca'nın Satrancı Övmesi 02:24
Cübbeli Ahmet Hoca'nın Satrancı Övmesi 443 izlenme - 2 ay önce Satranç oynayanların lanetlendiğini iddia eden Cübbeli Ahmet'in daha önce de satranç için fetva verdiği ortaya çıktı. Cübbeli, cehennem ateşinden koruyan kefenin ardından bir kez daha sosyal medyayı salladı. Yılbaşı öncesi, noel kutlayan Müslümanlar için imanlarını kaybederler uyarısında bulunan Cübbeli, bu kez de satranç oynayanların lanetlendiğini iddia etti. Satranç oynayanların, insanların en yalancısı olduğunu iddia eden Cübbeli, oynayanlara ölürken kelime-i şehadetin de nasip olmayabileceğini kaydetti. DAHA ÖNCE NELER SÖYLEMİŞ NELER Cübbeli'nin daha önce satranç için söyledikleri ise bugün söylediklerinin tam tersi. Yıllar önce bir vaazında tavla ve okey oynayanlar için aynı şeyleri söyleyen Cübbeli'nin o yıllarda satranç için fetva verdiği görülüyor.
Satranç 01:47
Satranç 3.051 izlenme - 2 yıl önce 2. Video Satrraç Bilgileri
64 Kare Ülkesi 2. Bölüm 07:33
64 Kare Ülkesi 2. Bölüm 463 izlenme - 4 hafta önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
Satranç Robotu - The Turk 03:06
Satranç Robotu - The Turk 2.193 izlenme - 10 ay önce 1769 yılında mekanikçi Wolfgang von Kempelen tarafından yapılmış. yapımı 6 ay sürmüş. 1770'te ilk kez sergilenmiş.Türk’ü izleyenler onlarca yıl boyunca onun sırrını çözmeye çalışmışlar. Bazıları çok ilginç teoriler üretmişler ve bu açıklamalara gazetelerde geniş yer verilmiş. Neden Türk? Dönemin Türk kültürünün Avrupa'da ilgi çekmesi (Hacivat ve Karagöz oyunlarından etkilenmeleri) ve Avrupa'nın büyük bölümünün Türk akınlarından nasibini alıp, uzun süre Türk egemenliği altında yaşaması nedeniyle toplumsal bellekte yer edinen, güçlü Türk imajı buna neden gösterilebilir.
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 00:55
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 3.567 izlenme - 1 yıl önce Suudi Arabistan Baş müftüsü Şeyh Abdülaziz el-Şeyh verdiği fetvada İslam dinine uygun olmadığını savunduğu satrancın zaman kaybı olduğu ve kumarı teşvik ettiği gerekçesiyle yasaklanması gerektiğini söyledi.
64 Kare Ülkesi 4. Bölüm 06:15
64 Kare Ülkesi 4. Bölüm 310 izlenme - 4 hafta önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 3.125 izlenme - 2 yıl önce Şapşal ve sakar ayı Bernard Bear
64 Kare Ülkesi 3. Bölüm 07:12
64 Kare Ülkesi 3. Bölüm 273 izlenme - 4 hafta önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
64 Kare Ülkesi 1. Bölüm 05:18
64 Kare Ülkesi 1. Bölüm 234 izlenme - 4 hafta önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
Satranç Hilesi 05:10
Satranç Hilesi 5.651 izlenme - 4 yıl önce Satrançta Yenilenlere Hep Yenme Fırsatı
çoban matı 00:26
çoban matı 7.919 izlenme - 7 yıl önce çoban matı flash ders
satranç 04:46
satranç 7.974 izlenme - 7 yıl önce satranç böyle oynanır
Satranç Tahtası Yapımı 12:46
Satranç Tahtası Yapımı 1.243 izlenme - 1 yıl önce Yine bir videosunda hipnoz etkili satranç tahtası yapımını gösteriyor. 13 dakika boyunca ince işçiliğiyle el emeği satranç tahtasını sıkılmadan izleyeceksiniz.
Canım Kardeşim Satranç Şarkısı 01:16
Canım Kardeşim Satranç Şarkısı 657 izlenme - 4 ay önce CANIM KARDEŞİM İki çok sevimli kız kardeş… Müge abla… Mine küçük kardeş… Müge ikinci sınıfa gidiyor… Mine daha okula başlamadı… Mine’nin hayal dünyası çok geniş… Çok zaman hayal dünyasında çok farklı bir dünya kuruyor. Müge kardeşi Mine’nin ablası olduğu kadar hem arkadaşı hem de öğretmeni… Mıncır evin kedisi… Fazla bilmiş… Mıncır farklı bir kedi Müge ve Mine’nin çok yakın arkadaşı… Lale hanım bu iki sevimli kız çocuğunun annesi. Her anne gibi çocuklarının üzerine titriyor. Evin babası da Galip bey. Bu sevimlinin en büyük özelliği birlikte hareket etmek. Hep birlikte eğlenip, hep birlikte yeri geldiğinde hüzünleniyorlar. Genel de evde hep neşeli bir ortam var. Sevimli kedimiz Mıncır’ın gözünden ve de ilginç yorumları ile evde yaşanan olaylara tanık oluyoruz…
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 04:40
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 3.045 izlenme - 2 yıl önce Satrancın Mozardı olarak adlandırılan Magnus Carlsenin 13 yaşındayken Garry Kasparov ile yaptığı maçı izleyeceksiniz . İlerleyen zamanlarda Kasparov , Carlseni çalıştırmıştır . Carlsen şuan büyük usta ( GrandMaster ) seviyesindedir ve 2013 yılında 2872 elo puanıyla gelmiş geçmiş en yüksek puana ulaşarak Kasparovu dahi geçmiştir .
Ahmet Hakan'dan Cübbeli'ye 4 Tavsiye! 01:31
Ahmet Hakan'dan Cübbeli'ye 4 Tavsiye! 162 izlenme - 1 ay önce Ahmet Hakan, Cübbeli Ahmet'in satranç oynayanlar ve onları izleyenler için söylediği sözlerin yanlış olduğunu dile getirdi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."