Hoşgeldiniz!

Satranç Videoları İzle

Kamusal Mizah - Dama Bilmek Hayat Kurtarır 02:22
Kamusal Mizah - Dama Bilmek Hayat Kurtarır 4.309 izlenme - 2 hafta önce Satranç bilmeyen bir adam, düşmanını yenmek için düşmanına satranç maçı teklif eder. Fakat bilmediği bir şey vardır, düşmanı aslında kördür. Fakat kör düşmanın bilmediği bir şey de vardır, aslında kimse satranç bilmiyordur fakat sadece kendisi kördür. Bu durumda sadece dama bilenler hayatta kalabilir. Türkiye Dama Başkanı Orkan Keçikçi "Dama bilmek hayat kurtarır"
 Satranç Oynamak Günahtır, Kumardan da Beterdir  - Cübbeli Ahmet Hoca 03:37
Satranç Oynamak Günahtır, Kumardan da Beterdir - Cübbeli Ahmet Hoca 13.775 izlenme - 5 ay önce Sevgili hocamız Cübbeli Ahmet hoca bu sefer de satranç ve tavla konusundaki görüşleriniz bilerle paylaşmış.İzliyoruz
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 00:06
Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu 59.238 izlenme - 4 yıl önce Oyun oynayan erkeklerin arasına giren kızın sonu
Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 00:20
Başbakan'a Satranç Tahtası Fırlatmak 23.669 izlenme - 1 yıl önce Manisa sokaklarında gezen Davutoğlu’na, 13 yaşlarında bir çocuk satranç tahtası fırlattı, Çocuğu linç etmedikleri kalmış.
Padişahlar Niye Satranç Oynamıştır? - Beyin Yakan Açıklama 02:26
Padişahlar Niye Satranç Oynamıştır? - Beyin Yakan Açıklama 6.298 izlenme - 5 ay önce Satranç haram(!) olduğu halde padişahlar neden satranç oynamıştır? Ömer Faruk Korkmaz Hocaefendi'den müthiş ikna edici açıklama. Allah'ım sen bu âlim(!)lerin eline güç verme!
Person Of İnterest Şahlar ve Piyonlar 01:54
Person Of İnterest Şahlar ve Piyonlar 1.578 izlenme - 1 ay önce Person of interst dizisinin dahisi Finch kendi programladığı makineye satranç öğretiyor. Bize de humanizm içeren bir mesaj veriyor.
En İyi Satranç Oyuncularının Hataları 06:42
En İyi Satranç Oyuncularının Hataları 5.353 izlenme - 6 ay önce Satrançta dokunulan taş oynanır,taşı bulunduğu kareden başka bir kareye götürdükten sonra elinizi taştan çekerseniz hamlenizi yapmışsınız demektir.Bu videoda dünyanın en iyi satranç oyuncularının bu kuralı unuttuktan sonraki tepkilerini izliyoruz.
Ahmet Hakan'dan Cübbeli Ahmet Hoca'ya Tavsiyeler 01:31
Ahmet Hakan'dan Cübbeli Ahmet Hoca'ya Tavsiyeler 5.228 izlenme - 4 ay önce Kanal D Ana Haber'de Ahmet Hakan, son günlerde satranç açıklamalarıyla oldukça tartışılan, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye 4 tavsiyede bulundu. Video ve açıklama Hürriyet gazetesinin Facebook sayfasından alınmıştır.
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 03:10
Sakar Ayı Bernard Bear - Satranç 59.357 izlenme - 6 yıl önce Bernard, Kore-İspanya-Amerika ortak yapımı animasyon kısa dizi. Koreli şirket RG Animation Studios, Güney Kore şirketi EBS, İspanyol BRB Internacional ve Fransız M6 kanalı tarafından ortak olarak üretilmiş bilgisayar yapımı seridir. Sakar Ayı Bernard'ın Bu bölümünde Satranç maceraları yer alıyor..
Yeni Nesil Satranç 00:59
Yeni Nesil Satranç 7.808 izlenme - 1 yıl önce Tokyo Game Show 2015'te sergilenmiş yeni nesil satranç modeli. İlk bakışta çok güzel ve ilgi çekici görünse dahi satranç gibi sessizliğin, sakinliğin ve düşünsel derinliğin ön planda olduğu bir oyun için ne kadar uygun olduğu tartışılır elbette.
The Wire - Satranç Sanhesi 03:04
The Wire - Satranç Sanhesi 2.242 izlenme - 5 ay önce The Wire'ın ilk sezonu, üçüncü bölümden... D'Angelo'dan satranç dersi: "Şah her zaman şah olarak kalır."
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear 13.073 izlenme - 3 yıl önce Satranç : Sakar Ayı Bernard Bear
Magnus Carslen vs. Espen Agdestein - Blitz Maçı 01:29
Magnus Carslen vs. Espen Agdestein - Blitz Maçı 2.723 izlenme - 6 ay önce Magnus Carlsen menajeri Espen Agdestein ile eğlenceli bir blitz maçı yapıyor bize de keyifle izlemek düşüyor...
Can - Satranç 10:02
Can - Satranç 14.827 izlenme - 4 yıl önce Can ve ailesi izle, Can satranç
Person of Interest Satranç Sahnesi 01:08
Person of Interest Satranç Sahnesi 2.960 izlenme - 6 ay önce Person of Interest dizisinden satrancın sonsuz olasılığına,güzelliğine vurgu yapan bir sahne.
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 04:56
Ahşap Satranç Taşı Yapımı (Kale) 3.757 izlenme - 1 yıl önce Satranç oyunudaki Kale taşının hızlandırılmış yapılış videosu.
Satranç 01:47
Satranç 3.072 izlenme - 2 yıl önce 2. Video Satrraç Bilgileri
64 Kare Ülkesi 2. Bölüm 07:33
64 Kare Ülkesi 2. Bölüm 1.587 izlenme - 4 ay önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
Satranç Robotu - The Turk 03:06
Satranç Robotu - The Turk 2.205 izlenme - 1 yıl önce 1769 yılında mekanikçi Wolfgang von Kempelen tarafından yapılmış. yapımı 6 ay sürmüş. 1770'te ilk kez sergilenmiş.Türk’ü izleyenler onlarca yıl boyunca onun sırrını çözmeye çalışmışlar. Bazıları çok ilginç teoriler üretmişler ve bu açıklamalara gazetelerde geniş yer verilmiş. Neden Türk? Dönemin Türk kültürünün Avrupa'da ilgi çekmesi (Hacivat ve Karagöz oyunlarından etkilenmeleri) ve Avrupa'nın büyük bölümünün Türk akınlarından nasibini alıp, uzun süre Türk egemenliği altında yaşaması nedeniyle toplumsal bellekte yer edinen, güçlü Türk imajı buna neden gösterilebilir.
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 00:55
Suudi Arabistan Baş Müftüsü - Satranç Haramdır 3.629 izlenme - 1 yıl önce Suudi Arabistan Baş müftüsü Şeyh Abdülaziz el-Şeyh verdiği fetvada İslam dinine uygun olmadığını savunduğu satrancın zaman kaybı olduğu ve kumarı teşvik ettiği gerekçesiyle yasaklanması gerektiğini söyledi.
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 03:09
Satranç - Sakar Ayı Bernard Bear 3.165 izlenme - 3 yıl önce Şapşal ve sakar ayı Bernard Bear
Cübbeli Ahmet Hoca'nın Satrancı Övmesi 02:24
Cübbeli Ahmet Hoca'nın Satrancı Övmesi 575 izlenme - 5 ay önce Satranç oynayanların lanetlendiğini iddia eden Cübbeli Ahmet'in daha önce de satranç için fetva verdiği ortaya çıktı. Cübbeli, cehennem ateşinden koruyan kefenin ardından bir kez daha sosyal medyayı salladı. Yılbaşı öncesi, noel kutlayan Müslümanlar için imanlarını kaybederler uyarısında bulunan Cübbeli, bu kez de satranç oynayanların lanetlendiğini iddia etti. Satranç oynayanların, insanların en yalancısı olduğunu iddia eden Cübbeli, oynayanlara ölürken kelime-i şehadetin de nasip olmayabileceğini kaydetti. DAHA ÖNCE NELER SÖYLEMİŞ NELER Cübbeli'nin daha önce satranç için söyledikleri ise bugün söylediklerinin tam tersi. Yıllar önce bir vaazında tavla ve okey oynayanlar için aynı şeyleri söyleyen Cübbeli'nin o yıllarda satranç için fetva verdiği görülüyor.
Satranç Hilesi 05:10
Satranç Hilesi 5.720 izlenme - 5 yıl önce Satrançta Yenilenlere Hep Yenme Fırsatı
satranç 04:46
satranç 8.158 izlenme - 7 yıl önce satranç böyle oynanır
64 Kare Ülkesi 3. Bölüm 07:12
64 Kare Ülkesi 3. Bölüm 758 izlenme - 4 ay önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
64 Kare Ülkesi 4. Bölüm 06:15
64 Kare Ülkesi 4. Bölüm 754 izlenme - 4 ay önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
çoban matı 00:26
çoban matı 7.932 izlenme - 7 yıl önce çoban matı flash ders
64 Kare Ülkesi 1. Bölüm 05:18
64 Kare Ülkesi 1. Bölüm 750 izlenme - 4 ay önce KONU: Satranç oyununun kurallarını, tüm faydalarını (dikkat, konsantrasyon, sabır, sebat, kazanıp kaybetme olgusunun gelişimi, sıralı düşünme vb..) stratejiyi öğreten TRT Çocuk kanalında yayınlanan 3D animasyon çizgi dizi programıdır.
Canım Kardeşim Satranç Şarkısı 01:16
Canım Kardeşim Satranç Şarkısı 1.199 izlenme - 7 ay önce CANIM KARDEŞİM İki çok sevimli kız kardeş… Müge abla… Mine küçük kardeş… Müge ikinci sınıfa gidiyor… Mine daha okula başlamadı… Mine’nin hayal dünyası çok geniş… Çok zaman hayal dünyasında çok farklı bir dünya kuruyor. Müge kardeşi Mine’nin ablası olduğu kadar hem arkadaşı hem de öğretmeni… Mıncır evin kedisi… Fazla bilmiş… Mıncır farklı bir kedi Müge ve Mine’nin çok yakın arkadaşı… Lale hanım bu iki sevimli kız çocuğunun annesi. Her anne gibi çocuklarının üzerine titriyor. Evin babası da Galip bey. Bu sevimlinin en büyük özelliği birlikte hareket etmek. Hep birlikte eğlenip, hep birlikte yeri geldiğinde hüzünleniyorlar. Genel de evde hep neşeli bir ortam var. Sevimli kedimiz Mıncır’ın gözünden ve de ilginç yorumları ile evde yaşanan olaylara tanık oluyoruz…
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 04:40
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 3.399 izlenme - 2 yıl önce Satrancın Mozardı olarak adlandırılan Magnus Carlsenin 13 yaşındayken Garry Kasparov ile yaptığı maçı izleyeceksiniz . İlerleyen zamanlarda Kasparov , Carlseni çalıştırmıştır . Carlsen şuan büyük usta ( GrandMaster ) seviyesindedir ve 2013 yılında 2872 elo puanıyla gelmiş geçmiş en yüksek puana ulaşarak Kasparovu dahi geçmiştir .