Hoşgeldiniz!

satürn

Satürn'den Dünya Böyle Görünüyor 01:50
Satürn'den Dünya Böyle Görünüyor 81.045 izlenme - 5 yıl önce NASA'ya ait Cassini uzay aracı, Satürn'ün yörüngesinden Dünya'yı ve Ay'ı fotoğrafladı.
İkoncan Satürn'ün İçimizi Okşuyan Mükemmel Sesi 00:49
İkoncan Satürn'ün İçimizi Okşuyan Mükemmel Sesi 13.880 izlenme - 9 ay önce Azerbaycan'ın renkli simalarından olan Satürn'ün yüreklerimize su serpen mükemmel sesini dinleyelim. Keyifli dinlemeler.
Cassini'nin Veda Anı 00:57
Cassini'nin Veda Anı 1.803 izlenme - 7 ay önce Cassini uzay aracı'nın 1982 yılında fikir aşaması başladı. 15 ekim 1997'de fırlatıldı. 1 temmuz 2004'te Satürn gezegenine ulaştı ve 13 yıldır bize Satürn ve uzay hakkında birçok bilgi verdi. 15 eylül 2017'de görevini tamamlayarak veda etti. İşte 35 yıllık projenin bitiş anları.
Cassini'nin Büyük Jübilesi 01:02
Cassini'nin Büyük Jübilesi 1.625 izlenme - 10 ay önce Elveda yüreği büyük teneke adam.. Dünya bizi kıskanırken 20 yıl boyunca Satürn'de araştırmalarını aksatmadan yaptın. Bir üçüncü köprü değildin ama milyon km gittin. NASA, 20 yıllık misyonu sona erecek olan Cassini’ye ilişkin planlarını açıkladı. 13 yıldır Satürn ve etrafındaki uydularını inceleyen Cassini uzay aracı nisan ayında son kez Titan’a yakın geçiş yapacak. Ardından uydularda kirlilik riskini önlemek amacıyla Cassini, Satürn'e düşürülecek.
Evrenin Entropi ile İmtihanı 17:36
Evrenin Entropi ile İmtihanı 1.807 izlenme - 1 yıl önce Termodinamigin ikinci yasasi olarak bildigimiz entropi , varolan her sistemin zamanla bozulma yönünde tandans göstermesi anlamina gelir . Evrende asıl olan entropidir, Ölmek üzere doğar ve çevremizdeki her şey gibi sürekli bozunuruz. Yaşamımız da kalbimiz gibi camdandır ve kırıldığı zaman parçalar toplanamaz. olmuşla, ölmüşe çare yoktur. evren denilen şey aslında içindekileri çürüten, parçalarına ayıran, kocaman bir bataklıktan başka bir şey değildir. "bir araya gelen her şey sonunda parçalarına ayrılır, dağılır. her şey. üzerinde oturduğum sandalye. çatılmıştır, demek ki sonunda dağılacaktır. ben dağılacağım, muhtemelen bu sandalyeden de önce. ve siz dağılacaksınız. hücreler ve organlar ve sizi siz yapan sistemler - bir araya gelmişlerdir, birlikte büyümüşlerdir ve dağılmak zorundadırlar. buddha, ölümünden bin yıl sonra bile bilimin henüz ispatlamamış olduğu şeyi öncesinde biliyordu: entropi artar. cisimler dağılırlar." john green, looking for alaska
satürn 00:16
satürn 3.536 izlenme - 6 yıl önce satürn
Doğanın Rasyonel İşledigi Sanrısı - Ufuk Yaltırakli 08:19
Doğanın Rasyonel İşledigi Sanrısı - Ufuk Yaltırakli 1.063 izlenme - 1 yıl önce Kalabalıkların İntelligent Design olarak algıladıgı bu evren gerçekten belli bir deterministik düzen içinde mi işliyordu ? Yoksa her şey tamamen düzensizlik ve kaotik bir düzlemde mi ilerliyordu ? Hegel'in kendisini dogmatik uykusundan uyandırdıgını söyleyen Kant ; bizim kafamizdaki rasyonel ilkeler , doga ile düşündügümüz bütün akla yakın deterministik olgular tamamiyle insan aklının ürünüdür. Detayları Felsefeci Ufuk yaltıraklı anlatıyor ...
Burçlar Yıldızlar Hikaye, Ebenizin Etkisi Şahane! 01:44
Burçlar Yıldızlar Hikaye, Ebenizin Etkisi Şahane! 1.136 izlenme - 2 yıl önce Efendim şimdi burçların ve gezegenlerin insanlar üzerinde etkisi yokmuş. İnsanı doğumda en çok etkileyen yıldızlar değil ebeleriniz! Evet ebenizin size olan etkisi gökteki yıldızın etkisinden daha fazlaymış.
Çizgi Film - Uzay Araçları - Keşif robotu ( Spirit Rover )  -   - 03:29
Çizgi Film - Uzay Araçları - Keşif robotu ( Spirit Rover ) - - 3.120 izlenme - 3 yıl önce Sevgili Anne ve Babalar Bebetürk olarak tavsiye ederiz ki sıkı durun. Hayretlerinize şaşırmayın. Bu Uzay araçları çizgi filmlerini çocuklar izledikten sonra araştırmacı ruha bürünüyorlar.Anne ve babaları soru yağmuruna tutuyorlar. Tavsiye ederiz ki bir an önce sizde araştırmaya başlayın çünkü size mutlaka çocuklarınızdan sorular gelecek Yani kısaca dersinize çalışın.
Satürn Halkaları Nasıl Oluşur? 02:21
Satürn Halkaları Nasıl Oluşur? 604 izlenme - 3 yıl önce Satürn halkalarının ne olduğunu, nasıl oluştuğunu, neden bu kadar parlak göründüklerini merak edenleriniz çoktur. Yoksa değil midir? Yoksa böyle şeyleri merak eden 3-5 kişi miyiz? "Amaaan banane. Napayım ben satürn halkalarını götüme mi sokucam bilsem ne olacak bilmesem ne olacak? Napayım osurayım mı?" diyen kişi sayısı daha mı fazla acaba? Neyse uzatmaya gerek yok, alın size satürn halkarının basit bir anlatımı.
Satürn Dünya'nın Yanından Geçse Nasıl Görünürdü? 05:14
Satürn Dünya'nın Yanından Geçse Nasıl Görünürdü? 248 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşımız merak etmiş, biraz araştırmış etmiş ve satürn gezegeninin dünyamızın yanından geçecek olması nasıl görünürdü diye bir animasyon hazırlamış. İlgin.
Ay Yerinde Diğer Gezegenler Olsaydı 01:28
Ay Yerinde Diğer Gezegenler Olsaydı 499 izlenme - 4 yıl önce ''Way Anasını...
Valia Balkanska In Voyager Of NASA 04:41
Valia Balkanska In Voyager Of NASA 200 izlenme - 3 yıl önce 1977'de Nasa tarafından uzaya Voyager adında bir insansız bir uzay sondası gonderilmiştir birinci görevi Jupiter ve Saturn'u goruntulemektir videoda kendisinin gondermiş oldugu goruntulerı görmektesınız. 2. Amacı ise artık bize sinyal gonderemiyecek kadar uzakta oldugunda ve X zamanda baska uygarlıkların elıne gecmesi durumu halinde, onlara guneş sistemimizi ve yerimizi, neye benzediğimizi gosteren şemalar ve her ulkeden insanın kendi dilinde seslendirdiği bir selamlama mesajını ve insan sesinin tarifi için bu şarkıyı çalan altın bir plakada yerleştirilmiştir halen uzayda ilerlemekte ve bu şarkıyı çalmaktadır 1-2 yıl içerisinde güneş sistemimizden cıkıp yıldızlar arası alana geçiş yapıcaktır. Yolu açık olsun :)
Akşam Olunca Ay Yerine Satürn Çıksarsa 01:42
Akşam Olunca Ay Yerine Satürn Çıksarsa 295 izlenme - 3 yıl önce Bir bilimadamı gezegenlerin dünyamızdan nasıl görüneceğini görsel olarak ortaya çıkardı.Dünyaya 240.000 km uzaklıkta bulunan ayın mesafesi baz alınarak yapılan çalışmada çok ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Ay yerine, Jüpiter ve Satürn bizlere görünseydi bakın ortaya ne çıkacaktı.
Belgesel - Evren -  Satürn - Halkaların Efendisi - Belgesel 43:52
Belgesel - Evren - Satürn - Halkaların Efendisi - Belgesel 114 izlenme - 3 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Halkaların efendisi satürn, Güneş sisteminin en görkemli gezegeni olan satürnün halkalarını anlatan video, satürn güneş sistemimizin 6 gezegenidir.
Ayın Yerinde Diğer Gezegenler Olsaydı Dünyadan Nasıl Gözükürdü? 01:42
Ayın Yerinde Diğer Gezegenler Olsaydı Dünyadan Nasıl Gözükürdü? 135 izlenme - 3 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Ay yerinde diğer gezegenler olsaydı ne olurdu ? Merkür,Venüs,Mars,Jüpiter,Satürn,Uranüs,Neptün
Dünya'nın Uzaydaki Küçüklüğü 01:04
Dünya'nın Uzaydaki Küçüklüğü 254 izlenme - 4 yıl önce güneş sistemi'ndeki bu muhteşem dengenin yanısıra üzerinde yaşadığımız dünya gezegeninin bu sistem ve genel olarak uzay içindeki yeri de yine kusursuz bir yaratılışın varlığını göstermektedir.
Baddgirll 01:52
Baddgirll 248 izlenme - 9 yıl önce cerberus kill
Akşam Olunca Ay Yerine Satürn Çıksarsa 01:42
Akşam Olunca Ay Yerine Satürn Çıksarsa 130 izlenme - 5 yıl önce Ay yerine, Jüpiter ve Satürn bizlere görünseydi bakın ortaya ne çıkacaktı.
Kore, Türkiye'yi Nasıl Geçti? - Dünyanın 1001 Hali 01.10.2017 Pazar 38:35
Kore, Türkiye'yi Nasıl Geçti? - Dünyanın 1001 Hali 01.10.2017 Pazar 31 izlenme - 7 ay önce 1980'de Türkiye’den daha fakir olan Kore nasıl zenginleşti? Kore neyi doğru yaptı, Türkiye ne yapmadı? Bilim olmadan gelişme olabilir mi? Satürn'ün uydularında hayat var mı? Cassini uzay aracı neden intihar etti? Güneş sisteminin en havalı gezegeni Satürn'ün keşif macerası. Hepsi, Emin Çapa ile Dünyanın 1001 Hali'nde ekrana geldi.
For All Mankind (1989) Satürn 5 Roketlerinin Ateşlenmesi 08:50
For All Mankind (1989) Satürn 5 Roketlerinin Ateşlenmesi 143 izlenme - 3 yıl önce 1990 Akademi ödüllerinde en iyi belgesel seçilen For All Mankind belgeselinde Ay'a insanlı ilk uçuşun yapıldığı Apollo 11 programı Saturn V roketlerinin ateşlenme anları.Renkli görüntüler sıcak dakikalar
_mannak_ 04:23
_mannak_ 145 izlenme - 9 yıl önce İşte ßenim çarım...
Cassini Keşif Aracı Satürn'ün Halkalarından Dünya'yı Son Kez Görüntüledi 00:50
Cassini Keşif Aracı Satürn'ün Halkalarından Dünya'yı Son Kez Görüntüledi 21 izlenme - 12 ay önce Cassini uzay aracı atmosfere intihar dalışını gerçekleştirmeden önce Satürn'ün geniş halkaları arasında Dünya'yı parlak bir benek olarak kaydetti.
Dünyadaki Hassas Ölçü | A9 Tv 09:36
Dünyadaki Hassas Ölçü | A9 Tv 36 izlenme - 2 yıl önce Mucize Gezegen - 1 / Dünyadaki hassas ölçü Uzay... Bilimin henüz sırlarını keşfedemediği uçsuz bucaksız boşluk. Milyarlarca galaksinin, bunları oluşturan yıldızların, gezegenlerin, kuyruklu yıldız ve asteroitlerin, toz ve gaz bulutlarının muhteşem bir uyum içinde hareket ettiği kusursuz bir sistem. Ve Samanyolu Galaksisi... Güneş Sistemimizin de içinde bulunduğu devasa yıldız sistemi. Birazdan bu ihtişamlı sistemi bir ucundan diğer ucuna inceleyeceğiz. Yolculuğumuz Güneş'e en uzak mesafedeki gezegenden başlayacak. Neptün Dondurucu bir gezegen. Yüzey sıcaklığı -218 °C. Hidrojen, helyum ve amonyaktan oluşan zehirli bir atmosfer. Yüksek orandaki zehirli metan gazı yüzünden atmosferi mavi renkte. Hızları saatte 2000 km'ye varan korkunç fırtınalarla çalkalanan ölümcül bir dünya. Uranüs Yapısında yüksek oranda kaya ve buz bulunduran ölü bir gezegen. Güneş etrafındaki yörüngesini 84 dünya yılında tamamlıyor. Hidrojen, helyum ve metan içeren atmosferi yaşam için öldürücü. Satürn Güneş Sistemi'nin ikinci büyük gezegeni. Gaz, buz ve kaya parçalarından oluşan halkalarla tanınıyor. Kütlesinde u hidrojen ve % helyum var. Yoğunluğu suyun yoğunluğundan bile düşük. Jüpiter Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni. Kütlesi dünyanınkinin 318 katı olan bir gaz gezegen. Bu büyük kırmızı renkli leke içine iki dünya alacak kadar büyük olan bir fırtına. Üzerinde hiç kara parçası yok. Delici bir soğuk... Yüzlerce yıl süren korkunç fırtınalar... Her canlıyı anında öldürecek manyetik bir alan... Korkunç ve ürpertici bir gezegen. Ve Jüpiter'in yüzeyi volkanlarla dolu uydusu Io. Jüpiter'in manyetik alanı içindeki hareketi yüzünden 400.000 volt gücünde elektrik akımı üretiyor. Mars Atmosferi yoğun karbondioksit içeren zehirli bir karışım. Yüzeyi büyük gök taşlarının çarpmasıyla meydana gelen dev kraterlerle ve yüzlerce kilometre uzunluğunda derin vadilerle kaplı. Şiddetli rüzgarlar ve aylarca süren kum fırtınalarının hüküm sürdüğü kızıl bir kaya parçası. Venüs Diğer gezegenlerdeki dondurucu soğukların aksine yakıcı bir sıcaklığın hüküm sürdüğü dev bir fırın. Yüzey ısısı kurşunu bile eritmeye yetecek kadar yüksek. Yaklaşık 450 °C. Yoğun bir karbondioksit tabakasından oluşan ağır bir atmosferi var. Atmosfer basıncı dünyada denizin 1 km derinliğindeki basınca eşdeğer. Atmosferi kilometrelerce kalınlıkta sülfürik asit katmanlarıyla kaplı. Bu yüzden gezegen sürekli olarak öldürücü asit yağmurlarıyla yıkanıyor. Böyle bir ortamda hiçbir canlı yaşayamaz. Merkür Güneş'e en yakın gezegen. Kendi etrafında oldukça yavaş dönüyor. Geceyle gündüzün çok uzun sürmesi gezegenin bir yüzünü kızartırken öteki yüzünü ise donduruyor. Böyle bir ortam kuşkusuz her canlı için ölümcül. Bu kısa yolculuğun da bizlere gösterdiği gibi Güneş Sistemi'nde bilinen 8 gezegenin 7'si ve bunların 173 uydusu içinde yaşama uygun tek bir gök cismi yoktur. Her biri ölü ve sessiz birer madde yığınıdır. Ancak bu sistemin içinde yer alan ve henüz tanıtmadığımız bir gezegen diğerlerinden çok daha farklıdır. Çünkü atmosferinden yeryüzü şekillerine, ısısından manyetik alanına, elementlerinden Güneş'e olan mesafesine kadar her türlü özelliğiyle yaşam için en uygun şekilde yaratılmıştır. Bu gezegen içinde yaşadığımız Dünya'dır. Güneş Sistemi'ndeki tüm komşularının aksine Dünya yaşam dolu bir gezegendir. Gökyüzünde, karada ve denizlerde son derece uyumlu bir yaşam dengesi vardır. Birbirlerinden çok farklı yapılara, renklere ve özelliklere sahip milyonlarca hayvan, bitki, böcek veya deniz canlısı bu özel gezegen üzerinde hep birlikte yaşam sürer. Yeryüzündeki bu büyük denge ve üzerindeki tüm canlılar Allah'ın varlığının ve yaratma sanatının kanıtlarıdır. Bir Kuran ayetinde insan bu gerçek üzerinde düşünmeye şöyle davet edilir: Şeytandan Allah'a sığınırım. O, gökleri dayanak olmaksızın yaratmıştır, bunu görmektesiniz. Arzda da, sizi sarsıntıya uğratır diye sarsılmaz dağlar bıraktı ve orada her canlıdan türetip yayıverdi. Biz gökten su indirdik, böylelikle orada her güzel olan çiftten bir bitki bitirdik. Bu, Allah'ın yaratmasıdır. (Lokman Suresi, 10-11) Dünya üzerindeki canlılığın yaratılışı kadar devamlılığın sağlanması da büyük bir mucizedir. Bu devamlılık yaşam için ayarlanmış çok özel koşullarla sağlanmıştır. Bu özel koşullardaki çok küçük değişiklikler bile dünyada büyük felaketlere yol açabilir. Fakat dışarıdan bir müdahale olmadığı takdirde böyle bir felaket hiçbir zaman yaşanmaz. Mavi gezegen mucizevi bir biçimde üzerinde var olan tüm canlıları koruyup gözetecek hassaslıkta sayılamayacak kadar çok özellikle yaratılmıştır. Bu özellikler sayesinde tüm komşularının aksine olağanüstü güzel bir yaşam alanı sunar. İlerleyen dakikalarda mavi gezegenin mucizevi özelliklerinden bazılarını görecek, bu mucizelerin materyalizmin öne sürdüğü tesadüf iddiasını nasıl çürüttüğünü inceleyeceğiz. Ve Allah'ın dünyayı ne denli büyük bir bilgi ve kudretle yarattığına tanık olacağız. http://www.a9.com.tr/izle/218431/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Dunyadaki-hassas-olcu A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Satürn'ün Uydusu Titan'da Yaşam Var Mı | Spaceexplorer.tv 05:59
Satürn'ün Uydusu Titan'da Yaşam Var Mı | Spaceexplorer.tv 4 izlenme - 6 ay önce Satürn'ün uydusu Titan'da yaşam var mı | www.SpaceExplorer.TV
Enceladus1 05:20
Enceladus1 3 izlenme - 6 ay önce enceladus, kesinlikle kurcalanmaya değer bir uydu ve eminim şu anda bu uydu için hazırlanan bir kaç tane proje hazırlanıyordur. su olan heryer insan oğlu için ilgi alanı olmaya devam edecektir.