Hoşgeldiniz!

Savaş Dinçel

İnsanın Kan Kardeşi Tekerlek Olur mu? - Okan Bayülgen 03:16
İnsanın Kan Kardeşi Tekerlek Olur mu? - Okan Bayülgen 4.987 izlenme - 2 yıl önce Yönetmenliğini Mustafa Altıoklar'ın üstlendiği, başrollerini usta oyuncular Okan Bayülgen, Müjde Ar ve rahmetli Savaş Dinçel'in rol aldığı 1997 yapımı Ağır Roman filminden ilginç bir sahne.
Ağır Roman - Şiirsel Sahneler 21:35
Ağır Roman - Şiirsel Sahneler 1.659 izlenme - 1 yıl önce Ağır Roman filminden beğendiğim şiirsel sahneleri derledim. Sevgilerle...
Oğlunuzu İbne Olmaktan Nasıl Kurtarırsınız? 00:26
Oğlunuzu İbne Olmaktan Nasıl Kurtarırsınız? 2.522 izlenme - 3 yıl önce Unutulmaz karakter Gaftici Fethi'nin ticari zekasını ''sanat toplum içindir'' kavramı ile harmanlayarak Türk Halkı'na gelmiş geçmiş en büyük kıyaklardan birini yapmıştır. Bu yapıt resimli sex ansiklopedisi olup birinci cilttir, eğer siz de oğlunuzun ibne olmasını istemiyorsanız bu kıymetli eseri muhakkak okunuyuz. Önemli Not: Manitalar gece güzelleşir.
Haluuukkkkk - Aşık Oldum - Kör Numarası 04:05
Haluuukkkkk - Aşık Oldum - Kör Numarası 1.101 izlenme - 3 yıl önce Aşık Oldum (Ertem Eğilmez, 1985) filminden ömrümüzün sonuna kadar unutamayacağımız, beynimize altın harflerle kazınmış 'kör ve barmen' sahnesi. Halukkkk
Aşık Oldum - Kadın, Erkek ve Aldatmak 02:29
Aşık Oldum - Kadın, Erkek ve Aldatmak 1.122 izlenme - 3 yıl önce Aşık oldum filminden usta oyuncularla bezeli aldatmak üzerine bir kesit izleyeceğiz. Şener Şen'in de dediği gibi böyle tedbirsizlik yapılır mı diye kendimize sorarken, salondaki kanepelerin ömürleri boyunca yaşadıklarıyla ilgili bir sinema filmi olsa da izlesek.
Savaş Dinçel - Şizoşems 02:02
Savaş Dinçel - Şizoşems 1.063 izlenme - 8 yıl önce
Savaş Dinçel - Şizoşems 01:54
Savaş Dinçel - Şizoşems 277 izlenme - 3 yıl önce Çok uzun yıllar tiyatro ve sinemaya emek vermiş, fakat saçları ağardıktan sonra yıldızı parlamaya başlamış çok güzel bir abimizdi. Ekmek teknesi'nde de Ağır Roman'da da hep babaydı. Müjdat Gezen'in Savaş Dinçel, Mustafa Alabora ve Rutkay Aziz ile seslendirdikleri "Şiirim geldi" isimli şiirden bir kesit. Sevgiyle, saygıyla.
Erdal Özyağcılar Çıldırıyor 01:08
Erdal Özyağcılar Çıldırıyor 568 izlenme - 3 yıl önce Aşık Oldum filminde çapkınlığı erkeğin elinin kiri olarak gören Erdal Özyağcılar biricik eşi Feyza tarafından terk edildiğini anlayınca, suratının kızartmasından da anlaşılacağı gibi o an beynine kan gitmeye başladığı için yaptığı salaklığı idrak edip hıncını herşeyin sorumlusu mutfak dolabından çıkarıyor
Cumhuriyet Filmi - Mithatpaşa İlköğtetim Okulu Sahnesi 01:44
Cumhuriyet Filmi - Mithatpaşa İlköğtetim Okulu Sahnesi 45 izlenme - 5 ay önce Baş rolünde Rutkay Aziz'i gördüğümüz 1998 yapımı filmdir. Bu sahnede de Mithatpaşa İlköğretim okulu öğrencilerinin Ata'ya yapmış oldukları ziyareti göreceğiz. İzleyelim...
Gaftici Fethi'den Manitacılık Dersi 2 02:15
Gaftici Fethi'den Manitacılık Dersi 2 377 izlenme - 3 yıl önce Kolera Açıkhava Üniversitesi'nin (KAÜ) seksoloji profesörü Gaftici Fethi,gündüzleri mahallenin gençlerini gönüllü bir muallim gibi aydınlatırken, geceleri de naiyenin kalender tayfasına uzaylı manitalarla yaşadığı fantastik maceralardan bahsetmektedir. Fakat ortamın ziyadesiyle ağır basan,meyhane adabı görmüş ağır abileri rakının daha fazla sulanmasına izin vermezler. Rahmetli Savaş baba ortayı açar, Sado topu göğsünde yumuşatıp,şık bir plaseyle topu ağlara atar.
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar - Beni Çok Derin Kazıdılar Abi 02:50
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar - Beni Çok Derin Kazıdılar Abi 285 izlenme - 3 yıl önce Savaş dinçel ustadan aşk acisi çekenlere daha önce çekmiş olanlara veya mütemadiyen bu duyguyu yaşayanlar için hayat dersi niteliginde sahne. film müziği: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/43856/dar-alanda-kisa-paslasmalar-film-muzigi
Sanatsever Hademe Taylan 06:52
Sanatsever Hademe Taylan 270 izlenme - 3 yıl önce Usta oyuncu Savaş Dinçel etrafındaki genç tiyatro oyuncularına adeta ders veriyor.Hademe Taylan Hamlet oynuyor, arya söylüyor,bale yapıyor. 20 Aralık 2007 de kaybettiğimiz ustaya saygıyla...
Sevda Çiçeği - Jenerik 01:55
Sevda Çiçeği - Jenerik 111 izlenme - 1 yıl önce Çocukluğumuza damga vurmuş jenerik müziği ile dillere pelesenk olmuş efsane dizi Sevda Çiçeği'nin unutulmayan başlangıcını tekrar hatırlayalım efem.
Müjdat Gezen - Şiirim Geldi Bırakın Beni 04:36
Müjdat Gezen - Şiirim Geldi Bırakın Beni 135 izlenme - 3 yıl önce Yeni keşfettiğim bu olağanüstü şiiri ve klibi paylaşmak istedim derhal.Daha önceden bu eseri bilenler varsa şunu söylemek isterim geç keşfettiğim için şuan suçlu hissediyorum kendimi. Sitede daha önce Savaç Dinçel'li kısa bir bölümü paylaşılan klibin tamamını paylaşmak isterim. Bir çok ünlü ismin kendi seslerinden okudukları şiirlerin bulunduğu eserin bu klibinde: Savaş Dinçel, Rutkay Aziz ve Mustafa Alabora'nın seslendirdiği şiirler mevcut.Bu arşivlik şiiri hep beraber dinleyelim. Herkesin kendine pay çıkaracağı veya zevkle dinleyeceği bir cümle, söz, kelime olduğunu biliyorum. Üstadları gururla alkışlıyırom. Kısa hali için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/13978/savas-dincel---sizosems
Oğlum Adam Olacak - Oğlum Demokrasi Bekçisi 01:11:39
Oğlum Adam Olacak - Oğlum Demokrasi Bekçisi 88 izlenme - 3 yıl önce Müziği, senaryosu, oyunculuğu, oyuncu kadrosu v.s. ile en başarılı yapımlardan biri. Her bölümü ayrı güzel ama bu bölüm 10 bölüm içinde 4.bölüm... Ders niyetine izlenmesi gereken bir bölüm. Tv'den gelen seslere de dikkat!
Konya'nın Karaman Kazası ve Gelişen Olaylar 01:25
Konya'nın Karaman Kazası ve Gelişen Olaylar 145 izlenme - 3 yıl önce Kandemir Konduk komedisi olan bu tiyatro gösterisinden küçük bir kesit. mikrofonları gafur uzunere bırakıyoruz o da kendini kaybediyor ve saatine bakmayı da ihmal edıyor haylaz öğrenci.
Sevda Çiçeği - Jenerik 01:55
Sevda Çiçeği - Jenerik 114 izlenme - 3 yıl önce Artık iyice yaşlanmakta olduğunu fark eden Naşit, hayatında eksik kalan tek şeyin oğlu Selim'in mutlu bir aile kuramaması olduğunu fark eder. Oğluyla konuşan hatta ona evlenmesi için uygun gördüğü birkaç iyi aile kızından bahseden Naşit, oğlunun sürpriziyle karşılaşır. Selim, evleneceği kıza karar vermiştir. Naşit, Selim'in Sevgilisi Nazan ve müstakbel kayınvalidesi Neriman'la tanıştığında korkuya kapılır. Çünkü iş hayatının kurdu, insan sarrafı olan Naşit, Nazan ve Neriman'ın bir servet avcısı olduğunun farkına varmıştır. Ancak bu konuda Selim'i ikna etmesi imkansızdır. Çünkü Selim aşıktır ve aşkın da gözü kördür. Zaten babasıyla yıllarca çatışmış olan Selim'i inandırmak mucizelere kalmış bir iştir Naşit için... Oğlunu bu tuzaktan kurtaramayacağını düşünerek bu evliliğe razı olan Naşit, çaresizlik içinde karalar bağlamışken, şans yüzüne güler ve karşısına Leyla'yı çıkarır. Tabi bu karşılaşma Naşit'i ilk anda sevindirecek türden değildir. Ne de olsa Leyla'ya cüzdanını kaptırmasına ramak kalmıştır. Leyla, Naşit'in kendisini karakola götüreceğinden emin olduğu anda Naşit, bir anlaşma teklif eder. Bu anlaşma Leyla'nın Selim'i kendisine aşık ederek Nazan'dan vazgeçirmesini şart koşmaktadır. Leyla, yaşlı babaannesini düşünerek bu anlaşmayı kabul eder. Anlaşmaya göre; Naşit, Leyla'yı kendi yalısının yanında ki yalıya yurtdışından yeni gelmiş zengin bir ailenin kızı gibi yerleştirecektir. Arkadaşları ise yalının uşağı, şöförü, aşçısı gibi işler üstlenecektir. Leyla'dan tek istediği ise oğlunu kendisine aşık etmesi ve Nazan'a olan kör aşkından kurtarmasıdır. Tek şart ise oğlu ona aşık olduğunda oğluyla evlenmeye kalkmayacak ve ortaya çıktığı gibi bir anda kaybolacaktır. Sevda Çiçeği de bu konseptin, yani; Leyla'nın Selim'i kendisine aşık etme çabası, bu süreç içinde de aslında yavaş yavaş Selim'e aşık olmasını konu alır. Elbette itiraf etmese de aynı süreçte Selim'de yavaş yavaş ona aşık olacaktır.
Suluboya - Fragman 01:23
Suluboya - Fragman 113 izlenme - 3 yıl önce Cihat Hazardağlı ’nın yönettiği ve Sarp Alemdaroğlu, Haluk Bilginer, Savaş Dinçel ile Cansel Elçin ’in oynadığı The Watercolor - Suluboya Filmin Konusu; Resme çok yetenekli olan 12 yaşındaki Marco ’nun hayalleri, babasının onu bir gün üç sokak ressamı ile tanıştırmasıyla bambaşka bir boyuta geçer. Marco, ressamların birlikte büyüttüğü 18 yaşındaki resim öğretmeni Lorella ’ya aşık olur fakat Lorella suluboya resmi küçümseyen bir sanat koleksiyoncusuna aşıktır. Marco geleceğin en büyük suluboya koleksiyoncusu olmak için bulduklarını biriktirmektedir.
Gazanfer Özcan ve Diğerlerinin Anısına / Fatih Erkoç - Anı 03:28
Gazanfer Özcan ve Diğerlerinin Anısına / Fatih Erkoç - Anı 134 izlenme - 3 yıl önce Ölüm ardıma düşüp de yorulma, Var git ölüm bir zaman da gene gel, Akıbet alırsın komazsın beni, Var git ölüm bir zaman da gene gel. Şöyle bir vakitler yiyip içerken Yiyip içip yaylalarda gezerken Gene mi geldin ben senden kaçarken Var git ölüm bir zaman gene gel Çıkıp boz kurtlayın ulaşamadım Yalan dünya sana çıkışamadım Eşimle dostumla buluşamadım Var git ölüm bir zaman da gene gel Karac´oğlan der ki derdim pek beter Bahçede bülbüller şakıyıp öter Anayı atayı dün aldın yeter Var git ölüm bir zaman gene gel
Birileri İçin Bişeyler Yapın 02:28
Birileri İçin Bişeyler Yapın 57 izlenme - 3 yıl önce En sert kayayı pamuk helvaya çevirir bu kesit. Arasına bir de sadeli dondurma koyarsın tam olur. Ağızda erirsin, dişler kamaşır. Kadife gibi yumuşak bir örtüde kayarken annenin üzerinde unuttuğu dikiş iğnesi gibi batar götüne, öyle kalırsın.
Banker Hamdi Gıprılmış 03:50
Banker Hamdi Gıprılmış 59 izlenme - 3 yıl önce "Bizimkiler" dizisinin ekibi tarafından yaratılan ve Türk televizyonlarının belki de gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden olan ama; tabiri caizse arada kaynayıp giden "Oğlum Adam Olacak" dizisinin 80'lerdeki Banker Furyası'nı konu aldığı bölümü.