Hoşgeldiniz!

savaş gemisi

Dikey İniş Yapabilen Savaş Uçağı 00:52
Dikey İniş Yapabilen Savaş Uçağı 1.752 izlenme - 2 hafta önce 1978 yılından beri uçan ABD yapımı savaş uçağı AV-8B Harrier, Rolls Royce motora sahipmiş. Saldırı ve keşif görevlerinde bulunan bu uçağın en önemli özelliği, dikey bir şekilde inebilmesiymiş.
ABD'de Görünmez Savaş Gemisine Akılalmaz Test  01:08
ABD'de Görünmez Savaş Gemisine Akılalmaz Test 5.569 izlenme - 2 yıl önce ABD'de USS Jackson isimli yeni teknoloji radara görünmez savaş gemisi yakınında büyük bombalar patlatılarak test edildi. RADARDA GÖRÜNMEZ VE PATLAMALARA KARŞI DAYANIKLI ABD Donanması'na yeni katılan USS Jackson isimli savaş gemisinin radarda görünmezlik özelliğinin yanı sıra açıklanmayan pek çok teknolojik yeniliğe de sahip olduğu ve patlama testlerinde başarıyla çıktığı açıklandı.
İngiltere'nin Uçak Gemisi HMS Queen Elizabeth'in Su Alıyor 01:00
İngiltere'nin Uçak Gemisi HMS Queen Elizabeth'in Su Alıyor 758 izlenme - 3 ay önce Haziran ayında Kraliçe 2. Elizabeth'in de katıldığı törenle suya indirilen İngiltere tarihinin en büyük uçak gemisi HMS Queen Elizabeth'in su aldığı ortaya çıktı.
76 Yıl Önce Batırılan Uçak Gemisinin Enkazına Ulaşıldı 01:08
76 Yıl Önce Batırılan Uçak Gemisinin Enkazına Ulaşıldı 154 izlenme - 2 hafta önce Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı sırasında batırdığı ABD savaş gemisi USS Lexington enkazına Avustralya'nın 500 mil açıklarında ulaşıldı. ABD'nin ilk savaş gemilerinden biri olan ve Lady Lex olarak da bilinen USS Lexington suyun iki mil derinliğinde bulundu. Dev savaş gemisi 216 mürettebat ve 35 savaş uçağıyla birlikte 1942 yılında kaybolmuştu.
2 Savaş Gemisi (Barbaros Hayrettin ve Turgut Reis) Devirteslim Töreni 1910 01:36
2 Savaş Gemisi (Barbaros Hayrettin ve Turgut Reis) Devirteslim Töreni 1910 484 izlenme - 4 ay önce 1910 yılında çekilmiş bu tarihi filmde Almanya dan satın alınan 2 savaş gemisi Barbaros Hayrettin ( orjınal ismi SMS Kurfürst Friedrich Wilhelm) yapımı 1893 yılında tamamlandı .1910 yılında Osmanlı devletine satıldı . 1912-1913 Balkan deniz savaşlarında Yunanistan sancak gemisi Averof la girdiği çatışmada çok sayıda isabet aldı .bir direği koptu 75 bahriye askeri şehit odu .130 asker yaralandı .Turgut Reis zırhlısı gövdesinde buyuk bir gedik açıldı 47 asker şehit oldu .Mesudiye zırhlısı isabet almış 68 Bahriyeli şehit olmuştur. Osmanlı filosu bu hezimet sonrası geri çekilerek Çanakkale boğazına girmiş bu savaşla Osmanlı devletinin Ege denizindeki hakimiyeti bitmiştir .Barbaros Hayrettin zırhlısı 1. dünya savaşı Çanakkale cephesinde 1915 yılında İngiliz denizaltısı E 11 tarafından torpillenerek batırıldı .gemide 250 asker vardı . Barbaros Hayrettin gemisinin kardeşi Turgut reis zırhlısı ( orjınal ismi SMS Weißenburg) 1894 yılında yapımı tamamlandı .1910 yılında Osmanlı devletine satıldı .Osmanlı devletinden sonra Lozan konferansında savaş tazminatı olarak Japonya ya verildi .Japonya yeni kurulan Türkiye ye bir jest yaparak gemiyi hediye etti .gemi uzun yıllar Gölcük tersanesinde eğitim gemisi olarak kullanıldı .daha sonra tersanede çalışan işçilere yatakhane yapıldı .1956-1957 yıllarında hurdaya ayrılıp parçalandı . filmin başında arka tarafta görünen çift bacalı gemi Gülcemal dir. bu gemi Titanik gemisinin buyuk kardeşi ve Titanik gemisinin 1/ 2 kopyasıdır .oda kardeşi gibi transatlantiktir. 1874 İngiltere üretimidir .Gülcemal sultan 5. Mehmet in annesinin ismidir geminin orjınal ismide Germanic tir . . gemi cumhuriyet döneminde 1950 yılına kadar kullanıldı .Atatürk bu gemiyle seyahat etti .1923-1924 yıllarında mubadele sürecinde Yunanistan dan gelen muhacirleri taşıyan gemilerden biridir .filmin baş kısmında padişah .nazırlar ve paşalar grup halinde gemiler için dua ediyorlar .zemine serilen halıdan yuruyen grup daha sonra atlı faytonlarla yola çıkıyorlar .ağaçtan bir tak yapılmış ve her yer ayyıldızlı bayraklarla donatılmış .sağ tarafta beyaz kalpaklı Söğüt askerleri selam durmuş .Söğüt askerleri asla padişaha isyan etmeyen özel seçilmiş muhafız birliğidir .38. saniyeden itibaren zabitlerin geçit resmi görüntülenmiş .43 saniyeden filmin sonuna kadar Barbaros Hayrettin ve Turgut Reis zırhlılarının Marmara ve Boğazda yaptıkları manevra ve gösteriler görüntülenmiş .filmin sonunda görünen luks yatta sanırım Ertuğrul yatı. 1903 İngiltere üretimidir .2.Abdülhamit kendi için yaptırdıysada hiç kullanmamış sonrasında gelen padişah ve hanedan ailesi kullanmıştır.cumhuriyet döneminde Atatürk te kullanmış Cumhurbaşkanlığına tahsis edilmiş yabancı devlet adamları seyahat etmesi için kullanılmıştır .
Savaş Gemisi vs. Büyük Dalgalar 02:59
Savaş Gemisi vs. Büyük Dalgalar 2.915 izlenme - 3 yıl önce Fransız Donanmasına ait bir savaş gemisinin okyanus dalgalarıyla mücadelesini izliyoruz.
Bismarck - Alman Savaş Gemisi 04:05
Bismarck - Alman Savaş Gemisi 2.308 izlenme - 3 yıl önce Bismarck, II. Dünya Savaşı'nda görev yapmış Alman Deniz Kuvvetleri zırhlılarından biri. İsmini Almanya İmparatorluğu'nun "Demir Şansölye" 'si Otto von Bismarck'tan almıştır. I. Dünya Savaşı sonucunda imzalanan Versay Antlaşması çerçevesinde Almanya'nın 35.000 ton'dan büyük savaş gemisi yapmasına izin yoktu fakat yönetime geçen Nazi Partisi iktidarı anlaşmalara uymayarak Birleşik Krallık ile denizlerdeki farkı kapatmak için yaptığı görkemli savaş gemisidir. Bismarck Atlas Okyanusu'ndaki ilk görevine çıktığı sırada onun Atlas Okyanusu'na çıkışını engellemek isteyen Kraliyet Donanması ile Danimarka Boğazı'nda çatışmaya girmiş ve sadece 5 atışta Kraliyet Donanması bayrak gemisi HMS Hood'u boğazın serin sularının dibine göndermiştir. Yapımına 16 Kasım 1935'te Blohm & Voss ile yapılan kotratla başlanılan Bismarck 14 Şubat 1939'da gövdesi denize indirilerek ekipmanlarının yapımına devam edilmiştir. Testleri başarıyla tamalandıktan sonra Rheinübung Harekâtı dahilinde, Atlantik'teki Amerika Birleşik Devletleri ile İngiltere arasındaki trafiği kesmek üzere Atlas Okyanusu'na açılmasına ona eşlik etmesi için ağır kruvazör Prinz Eugen 'in bulunmasına karar verilmiştir.Ayrıca bu görkemli savaş gemisinin müthiş mücadelesini bulup okumanızı tavsiye ederim.Son mücadelesi sonucunda Bismarck üzerine 2876 adet top mermisi gönderilmişti.Bunlar; Rodney'den 380 adet 40.6 cm King George V'den 339 adet 35.6 cm Norfolk'dan 527 adet 20.3 cm Dorsetshire'dan 254 adet 20.3 cm Rodney'den 716 adet 15.2 cm King George V'den 660 adet 13.3 cm Bu derece yoğun bir ateş sebebiyle hiçbir zaman tam olarak kaç tanesinin isabet ettiği bilinemeyecektir. Ancak büyük bir kısmı çok yakında ateş ettiğinden 500'ün üzerinde isabet aldığı tahmin edilmektedir. Ayrıca bir çok torpido yarası almıştır.Yaklaşık 2 saat süren son savaşında Bismarck inanılmaz bir dayanıklılık örneği göstermiştir. Dünya tarihinde hiçbir geminin gösterememiş olduğu bir dayanıklılık örneği sergileyerek her çap ve kalibreden yüzlerce isabet aldığı halde batmamıştır.İngilizlerle yaptığı son savaşında batırdığı HMS Hood'un sadece 3 isabette battığı düşünülecek olursa bu durum çok daha net bir şekilde ortaya çıkar. Ve gemiyi en sonunda İngilizler değil, kendi mürettebatı, geminin İngilizlerin eline geçmemesi için batırmıştır. Not: Video önerisi için "gkhn"a teşekkürü borç bilirim.
Abd'nin İran'a Karşı Kullanacağı Savaş Gemisi 01:15
Abd'nin İran'a Karşı Kullanacağı Savaş Gemisi 1.849 izlenme - 6 yıl önce Amerika'nın yeni yaptığı sıradışı gemiler İran'a karşı önemli rol oynayacak. Bu gemi bilinenlerin hiç birine benzemiyor. Kısa adı LCS (Littoral Combat Ship) yani Kıyıya Yakın Savaşan Gemi demek. Bilinen klasik gemilerden farklı bir tipte dizayn edilen bu saldırı gemileri, 2 helikopter, zırhlı savaş araçları ve hızlı botlar da taşıyabiliyor. 128 m boyunda 28 m eninde 70 km sürat yapıyor. Yakıt tankları oldukça kapasiteli, hızlı manevra kabiliyeti var. Radarda gözükmeyen, hem satıhtan satıha, he
ABD'nin Lazer Silahı - Laser Weapon System (Laws) 03:36
ABD'nin Lazer Silahı - Laser Weapon System (Laws) 1.013 izlenme - 3 yıl önce Hatırlıyorum Lise döneminde savaş teknolojilerine ilgi duyan bir adam olarak olum ABD'nin elinde ne silahlar var füze düşüren lazer var lan deyince resmen taşak malzemesi olmuştum. O zamandan bu zamana olayı da geliştirmiş eleman ufak çapta füze düşüren silah şimdi uçak gemi demeden indirebiliyormuş. Bakın ne oldu şimdi? Not: Videonun sesli versiyonu piyasada yok
savaş gemisi böyle batırıldı 00:47
savaş gemisi böyle batırıldı 1.873 izlenme - 9 yıl önce artık balıklar kullanır
Şavaş Gemileri 02:30
Şavaş Gemileri 1.435 izlenme - 9 yıl önce süper aletler
İngiliz Uçak Gemisinin Manevrası 00:49
İngiliz Uçak Gemisinin Manevrası 220 izlenme - 9 ay önce Birleşik Krallık Donanmasının en büyük gemisi HMS Queen Elizabeth (Kraliçe Elisabeth) deniz denemelerine açılıyor. Donanmanın 3 milyar Sterlin değerindeki 65 bin tonluk gemisi İskoçya Rosyth’teki tersaneden ayrılıyor.
Rus Savaş Gemisinin Rus Kadın Askerleri İle Boğazdan Geçişi 00:44
Rus Savaş Gemisinin Rus Kadın Askerleri İle Boğazdan Geçişi 469 izlenme - 2 yıl önce Rusya Donanması’na ait savaş gemisi, İstanbul Boğazı’ndan geçerek Marmara Denizi’ne açıldı. Geminin güvertesindeki çok sayıda mavi üniformalı kadın askerin ise sahili izlediği görüldü.
amerikan savaş gemisi moral için bodrumda 01:19
amerikan savaş gemisi moral için bodrumda 1.192 izlenme - 8 yıl önce amerikan savaş gemisi moral için bodrumda
İtalya'da Sokağın Ortasından Çıkan Denizaltı 01:16
İtalya'da Sokağın Ortasından Çıkan Denizaltı 236 izlenme - 1 yıl önce İtalya’nın Milano kentinde caddeyi yırtıp yüzeye çıkan bir denizaltı, kent sakinlerini şoke etti. Olayın, sonradan, bir reklam kampanyası olduğu anlaşıldı.
Belgesel İzle - Bismarck Savaş Gemisi 43:17
Belgesel İzle - Bismarck Savaş Gemisi 180 izlenme - 11 ay önce
Milli Savaş Gemisi Görücüye Çıktı 02:26
Milli Savaş Gemisi Görücüye Çıktı 507 izlenme - 4 yıl önce Türk Donanmasının Gözbebeği, Deniz Kuvvetleri'ne Ait Tcg Büyükada Korveti, İstanbul'da Vatandaşların Ziyaretine Açıldı. Milli Gemi Kapsamında İstanbul Tersan...
Bismarck Savaş Gemisi - Batırılış Hikayesi 43:17
Bismarck Savaş Gemisi - Batırılış Hikayesi 467 izlenme - 2 yıl önce Muhteşem bir 2. dünya savaşı belgeseli. Bu belgeselde 2. dünya savaşında Almanya'nın en güçlü savaş gemisi olan Bismark'ın nasıl batırıldığını izliyoruz.
Rusya Suriye'ye Savaş Gemisi Yolladı (FOX HABER) 01:29
Rusya Suriye'ye Savaş Gemisi Yolladı (FOX HABER) 482 izlenme - 6 yıl önce
Savaş Gemisi: Hedef Dünya Fragmanı 02:05
Savaş Gemisi: Hedef Dünya Fragmanı 183 izlenme - 3 yıl önce Savaş Gemisi: Hedef Dünya izle - http://goo.gl/XqFgn4 Türkiye'nin en güvenilir film sitesi: http://goo.gl/YS0cIf
Görünmez Savaş Gemisine Sıradışı Test 01:13
Görünmez Savaş Gemisine Sıradışı Test 100 izlenme - 2 yıl önce ABD'de USS Jackson isimli yeni teknoloji radara görünmez savaş gemisi yakınında büyük bombalar patlatılarak test edildi.
Ah Bir Ataş Ver Kamera Arkası 01:54
Ah Bir Ataş Ver Kamera Arkası 296 izlenme - 4 yıl önce Gölcük Donanma komutanlığında TCG Gür Denizaltısı, TCG Salihreis Fırkateyni ve Cerbe Denizaltı anıtında çekilip 4 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan Ah Bir Ataş Ver klibimizin çekimlerinden kamera arkası görüntüler. Klibi izlemek için http://www.izlesene.com/video/sirmali-ah-bir-atas-ver/7465844 http://www.sirmali.net http://izlesene.com/sirmalirock http://twitter.com/sirmalirock http://facebook.com/sirmalirock http://insagram.com/sirmalirock
Torpedo Hits Battles 00:52
Torpedo Hits Battles 211 izlenme - 4 yıl önce Savaş Gemisinin Torpida Tarafından Vurulma Anı
Suudi Arabistan'ın Savaş Gemisine İntihar Saldırısı Düzenlendi 00:21
Suudi Arabistan'ın Savaş Gemisine İntihar Saldırısı Düzenlendi 68 izlenme - 1 yıl önce
Milli Gemisavar Atmaca Füzesi Geliyor. 01:01
Milli Gemisavar Atmaca Füzesi Geliyor. 27 izlenme - 4 ay önce Dünyanın en iyileri ile boy ölçüşen atmaca 200 km den hedefi tam isabet vurabiliyor. Füzeler ateşlendikten sonra hedefler değiştirilebiliyor. Atmacalar yalnızca gemiden gemiye değil karaya da fırlatılabiliyor.2018 de Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine girecek. Allah yar ve yardımcımız olsun.
Savaş Gemileri Yenikapı Açıklarında 02:11
Savaş Gemileri Yenikapı Açıklarında 88 izlenme - 2 yıl önce Yenikapı miting alanını vatandaşlar tarafından doldurulurken denizde de savaş gemilerinin yer alması dikkat çekti. Saat 13:00'den itibaren Deniz Kuvvetleri'ne bağlı savaş gemileri Yenikapı açıklarında görüldü. Gemilerin güvenlik gerekçesiyle bölgede bulundukları öğrenildi.
ilk Türk Savaş Gemisi Heybeliada'dan Füze Atışı 00:32
ilk Türk Savaş Gemisi Heybeliada'dan Füze Atışı 43 izlenme - 8 ay önce Türk Deniz Kuvvetleri'ne yerli üretim gemi sağlanmasını amaçlayan MİLGEM Projesi dahilinde inşa edilen ilk Türk savaş gemisi Heybeliada'dan Harpoon Block II füze atışı gerçekleştirildi.
Atatürk'ün Cenazesinde Top Atışı Yapan Avrupalı Savaş Gemileri 00:58
Atatürk'ün Cenazesinde Top Atışı Yapan Avrupalı Savaş Gemileri 72 izlenme - 1 yıl önce Atatürk'ün cenazesine refakât edip top atışıyla saygı arz etmek için Avrupa devletlerinin gönderdiği savaş gemileri ve selam duran subaylar.
Görünmez Savaş Gemisi USS Jackson'a Akılalmaz Test 01:17
Görünmez Savaş Gemisi USS Jackson'a Akılalmaz Test 48 izlenme - 2 yıl önce ABD'de USS Jackson isimli yeni teknoloji radara görünmez savaş gemisi yakınında büyük bombalar patlatılarak test edildi.
Üç Rus Savaş Gemisi Çanakkale Boğazı'ndan Geçti 01:20
Üç Rus Savaş Gemisi Çanakkale Boğazı'ndan Geçti 123 izlenme - 4 yıl önce Rusya donanmasına ait üç savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Ege Denizi'ne açıldı.