Hoşgeldiniz!

savaş gemisi

ABD'de Görünmez Savaş Gemisine Akılalmaz Test  01:08
ABD'de Görünmez Savaş Gemisine Akılalmaz Test 5.418 izlenme - 10 ay önce ABD'de USS Jackson isimli yeni teknoloji radara görünmez savaş gemisi yakınında büyük bombalar patlatılarak test edildi. RADARDA GÖRÜNMEZ VE PATLAMALARA KARŞI DAYANIKLI ABD Donanması'na yeni katılan USS Jackson isimli savaş gemisinin radarda görünmezlik özelliğinin yanı sıra açıklanmayan pek çok teknolojik yeniliğe de sahip olduğu ve patlama testlerinde başarıyla çıktığı açıklandı.
İngiliz Uçak Gemisinin Manevrası 00:49
İngiliz Uçak Gemisinin Manevrası 172 izlenme - 4 hafta önce Birleşik Krallık Donanmasının en büyük gemisi HMS Queen Elizabeth (Kraliçe Elisabeth) deniz denemelerine açılıyor. Donanmanın 3 milyar Sterlin değerindeki 65 bin tonluk gemisi İskoçya Rosyth’teki tersaneden ayrılıyor.
Savaş Gemisi vs. Büyük Dalgalar 02:59
Savaş Gemisi vs. Büyük Dalgalar 2.580 izlenme - 2 yıl önce Fransız Donanmasına ait bir savaş gemisinin okyanus dalgalarıyla mücadelesini izliyoruz.
Bismarck - Alman Savaş Gemisi 04:05
Bismarck - Alman Savaş Gemisi 2.048 izlenme - 2 yıl önce Bismarck, II. Dünya Savaşı'nda görev yapmış Alman Deniz Kuvvetleri zırhlılarından biri. İsmini Almanya İmparatorluğu'nun "Demir Şansölye" 'si Otto von Bismarck'tan almıştır. I. Dünya Savaşı sonucunda imzalanan Versay Antlaşması çerçevesinde Almanya'nın 35.000 ton'dan büyük savaş gemisi yapmasına izin yoktu fakat yönetime geçen Nazi Partisi iktidarı anlaşmalara uymayarak Birleşik Krallık ile denizlerdeki farkı kapatmak için yaptığı görkemli savaş gemisidir. Bismarck Atlas Okyanusu'ndaki ilk görevine çıktığı sırada onun Atlas Okyanusu'na çıkışını engellemek isteyen Kraliyet Donanması ile Danimarka Boğazı'nda çatışmaya girmiş ve sadece 5 atışta Kraliyet Donanması bayrak gemisi HMS Hood'u boğazın serin sularının dibine göndermiştir. Yapımına 16 Kasım 1935'te Blohm & Voss ile yapılan kotratla başlanılan Bismarck 14 Şubat 1939'da gövdesi denize indirilerek ekipmanlarının yapımına devam edilmiştir. Testleri başarıyla tamalandıktan sonra Rheinübung Harekâtı dahilinde, Atlantik'teki Amerika Birleşik Devletleri ile İngiltere arasındaki trafiği kesmek üzere Atlas Okyanusu'na açılmasına ona eşlik etmesi için ağır kruvazör Prinz Eugen 'in bulunmasına karar verilmiştir.Ayrıca bu görkemli savaş gemisinin müthiş mücadelesini bulup okumanızı tavsiye ederim.Son mücadelesi sonucunda Bismarck üzerine 2876 adet top mermisi gönderilmişti.Bunlar; Rodney'den 380 adet 40.6 cm King George V'den 339 adet 35.6 cm Norfolk'dan 527 adet 20.3 cm Dorsetshire'dan 254 adet 20.3 cm Rodney'den 716 adet 15.2 cm King George V'den 660 adet 13.3 cm Bu derece yoğun bir ateş sebebiyle hiçbir zaman tam olarak kaç tanesinin isabet ettiği bilinemeyecektir. Ancak büyük bir kısmı çok yakında ateş ettiğinden 500'ün üzerinde isabet aldığı tahmin edilmektedir. Ayrıca bir çok torpido yarası almıştır.Yaklaşık 2 saat süren son savaşında Bismarck inanılmaz bir dayanıklılık örneği göstermiştir. Dünya tarihinde hiçbir geminin gösterememiş olduğu bir dayanıklılık örneği sergileyerek her çap ve kalibreden yüzlerce isabet aldığı halde batmamıştır.İngilizlerle yaptığı son savaşında batırdığı HMS Hood'un sadece 3 isabette battığı düşünülecek olursa bu durum çok daha net bir şekilde ortaya çıkar. Ve gemiyi en sonunda İngilizler değil, kendi mürettebatı, geminin İngilizlerin eline geçmemesi için batırmıştır. Not: Video önerisi için "gkhn"a teşekkürü borç bilirim.
İtalya'da Sokağın Ortasından Çıkan Denizaltı 01:16
İtalya'da Sokağın Ortasından Çıkan Denizaltı 224 izlenme - 6 ay önce İtalya’nın Milano kentinde caddeyi yırtıp yüzeye çıkan bir denizaltı, kent sakinlerini şoke etti. Olayın, sonradan, bir reklam kampanyası olduğu anlaşıldı.
ABD'nin Lazer Silahı - Laser Weapon System (Laws) 03:36
ABD'nin Lazer Silahı - Laser Weapon System (Laws) 940 izlenme - 2 yıl önce Hatırlıyorum Lise döneminde savaş teknolojilerine ilgi duyan bir adam olarak olum ABD'nin elinde ne silahlar var füze düşüren lazer var lan deyince resmen taşak malzemesi olmuştum. O zamandan bu zamana olayı da geliştirmiş eleman ufak çapta füze düşüren silah şimdi uçak gemi demeden indirebiliyormuş. Bakın ne oldu şimdi? Not: Videonun sesli versiyonu piyasada yok
Abd'nin İran'a Karşı Kullanacağı Savaş Gemisi 01:15
Abd'nin İran'a Karşı Kullanacağı Savaş Gemisi 1.788 izlenme - 5 yıl önce Amerika'nın yeni yaptığı sıradışı gemiler İran'a karşı önemli rol oynayacak. Bu gemi bilinenlerin hiç birine benzemiyor. Kısa adı LCS (Littoral Combat Ship) yani Kıyıya Yakın Savaşan Gemi demek. Bilinen klasik gemilerden farklı bir tipte dizayn edilen bu saldırı gemileri, 2 helikopter, zırhlı savaş araçları ve hızlı botlar da taşıyabiliyor. 128 m boyunda 28 m eninde 70 km sürat yapıyor. Yakıt tankları oldukça kapasiteli, hızlı manevra kabiliyeti var. Radarda gözükmeyen, hem satıhtan satıha, he
savaş gemisi böyle batırıldı 00:47
savaş gemisi böyle batırıldı 1.873 izlenme - 8 yıl önce artık balıklar kullanır
Rus Savaş Gemisinin Rus Kadın Askerleri İle Boğazdan Geçişi 00:44
Rus Savaş Gemisinin Rus Kadın Askerleri İle Boğazdan Geçişi 403 izlenme - 1 yıl önce Rusya Donanması’na ait savaş gemisi, İstanbul Boğazı’ndan geçerek Marmara Denizi’ne açıldı. Geminin güvertesindeki çok sayıda mavi üniformalı kadın askerin ise sahili izlediği görüldü.
Şavaş Gemileri 02:30
Şavaş Gemileri 1.432 izlenme - 8 yıl önce süper aletler
ABD Gemisi, İran Gemisine Uyarı Ateşi Açtı! 00:42
ABD Gemisi, İran Gemisine Uyarı Ateşi Açtı! 3 izlenme - 7 saat önce ABD donanmasına ait USS Thunderbolt adlı devriye gemisi Arap Körfezi'nin kuzeyinde bir İran gemisine uyarı ateşi açtı. Adı açıklanmayan ABD'li yetkili İran gemisinin, ABD'ye ait gemiye 150 metre yaklaştığından dolayı uyarı atışı yapıldığını açıkladı.
Denizin Ortasında Nefes Kesen Fil Kurtarma Operasyonu 02:09
Denizin Ortasında Nefes Kesen Fil Kurtarma Operasyonu 4 izlenme - 2 gün önce Sri Lanka'da denize serinlemek için giren iki fili kurtarmak için nefes kesen bir operasyon düzenlenmiş. Kıyıdan kilometrelerce açığa sürüklendiği fark edilen filler, su yüzeyinde kalmakta zorlanmış ve hortumları sayesinde nefes alabilmiş. Filler rutin devriyede olan savaş gemisi personeli tarafından kurtarılmış.
amerikan savaş gemisi moral için bodrumda 01:19
amerikan savaş gemisi moral için bodrumda 1.191 izlenme - 7 yıl önce amerikan savaş gemisi moral için bodrumda
Türkiye'nin En Büyük Savaş Gemisi! 03:50
Türkiye'nin En Büyük Savaş Gemisi! 42 izlenme - 3 ay önce Deniz Kuvvetleri Komutanlığının gücüne güç katacak amfibi gemi Bayraktar, yarın törenle teslim edilecek. Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından yürütülen Amfibi Gemi Tedarik Sözleşmesi kapsamında, ilki olan Bayraktar, yarın tersanede düzenlenecek törenle, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilecek. Tank taşıyıcı ana görevini, amfibi harekat, araç ve teçhizatları ile birlik nakli ve ateş desteği oluşturuyor. Gemiler gelişmiş ve ileri muhabere, elektronik ve komuta kontrol imkanlarıyla harekat ve lojistik görevlerine katkı sağlamanın yanında, gerektiğinde doğal afet yardım görevlerini yerine getirecek imkan ve kabiliyetleri de barındırıyor. Projenin ikinci gemisi Sancaktar'ın Ekim 2017'de Deniz Kuvvetleri Komutanlığında göreve başlaması planlanıyor. Bayraktar, tek tekneli, deplasman tipi ve tamamen çelik konstrüksiyon olarak inşa edildi. Üst binası balistik korumalı olan gemi, nükleer, biyolojik ve kimyasal saldırılar için tam personel korumasına sahip bulunuyor. Söz konusu gemi, Türkiye'de özel sektör tersaneleri tarafından inşa edilen en büyük ve ileri teknolojiye sahip harp gemisi özelliğini taşıyor. Gemide, bir adet 15 tonluk genel maksat helikopterinin iniş kalkışına olanak sağlayacak helikopter platformu yer alıyor. Yükleme ve boşaltma işlemlerini sağlayabilmek amacıyla geminin üç tarafında birer kapak bulunuyor.
Milli Savaş Gemisi Görücüye Çıktı 02:26
Milli Savaş Gemisi Görücüye Çıktı 468 izlenme - 3 yıl önce Türk Donanmasının Gözbebeği, Deniz Kuvvetleri'ne Ait Tcg Büyükada Korveti, İstanbul'da Vatandaşların Ziyaretine Açıldı. Milli Gemi Kapsamında İstanbul Tersan...
Görünmez Savaş Gemisine Sıradışı Test 01:13
Görünmez Savaş Gemisine Sıradışı Test 98 izlenme - 10 ay önce ABD'de USS Jackson isimli yeni teknoloji radara görünmez savaş gemisi yakınında büyük bombalar patlatılarak test edildi.
Suudi Arabistan'ın Savaş Gemisine İntihar Saldırısı Düzenlendi 00:21
Suudi Arabistan'ın Savaş Gemisine İntihar Saldırısı Düzenlendi 66 izlenme - 6 ay önce
Rusya Suriye'ye Savaş Gemisi Yolladı (FOX HABER) 01:29
Rusya Suriye'ye Savaş Gemisi Yolladı (FOX HABER) 481 izlenme - 5 yıl önce
Bismarck Savaş Gemisi - Batırılış Hikayesi 43:17
Bismarck Savaş Gemisi - Batırılış Hikayesi 333 izlenme - 1 yıl önce Muhteşem bir 2. dünya savaşı belgeseli. Bu belgeselde 2. dünya savaşında Almanya'nın en güçlü savaş gemisi olan Bismark'ın nasıl batırıldığını izliyoruz.
Savaş Gemisi: Hedef Dünya Fragmanı 02:05
Savaş Gemisi: Hedef Dünya Fragmanı 154 izlenme - 3 yıl önce Savaş Gemisi: Hedef Dünya izle - http://goo.gl/XqFgn4 Türkiye'nin en güvenilir film sitesi: http://goo.gl/YS0cIf
Savaş Gemileri Yenikapı Açıklarında 02:11
Savaş Gemileri Yenikapı Açıklarında 86 izlenme - 12 ay önce Yenikapı miting alanını vatandaşlar tarafından doldurulurken denizde de savaş gemilerinin yer alması dikkat çekti. Saat 13:00'den itibaren Deniz Kuvvetleri'ne bağlı savaş gemileri Yenikapı açıklarında görüldü. Gemilerin güvenlik gerekçesiyle bölgede bulundukları öğrenildi.
Ah Bir Ataş Ver Kamera Arkası 01:54
Ah Bir Ataş Ver Kamera Arkası 286 izlenme - 3 yıl önce Gölcük Donanma komutanlığında TCG Gür Denizaltısı, TCG Salihreis Fırkateyni ve Cerbe Denizaltı anıtında çekilip 4 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan Ah Bir Ataş Ver klibimizin çekimlerinden kamera arkası görüntüler. Klibi izlemek için http://www.izlesene.com/video/sirmali-ah-bir-atas-ver/7465844 http://www.sirmali.net http://izlesene.com/sirmalirock http://twitter.com/sirmalirock http://facebook.com/sirmalirock http://insagram.com/sirmalirock
Torpedo Hits Battles 00:52
Torpedo Hits Battles 198 izlenme - 3 yıl önce Savaş Gemisinin Torpida Tarafından Vurulma Anı
Rusya'nın Sesten 6 Kat Hızlı Yok Edici Füzesi: Zircon 02:55
Rusya'nın Sesten 6 Kat Hızlı Yok Edici Füzesi: Zircon 12 izlenme - 2 ay önce Rusya, yeni bir rapora göre tek bir darbe ile bir uçak gemisini paramparça edecek hipersonik bir füze sistemini başarıyla test etmeye başladı. Raporda, gemi füzesi Zircon'un 7400 km/sa hıza ulaşabildiği söyleniyor. Bu ses hızından yaklaşık 6 kat daha fazla bir hız demek oluyor. Önümüzdeki yirmi yılda gittikçe artması beklenen gergin ortamda üretilmesi planlanan savunma teknolojilerini bile hiçe sayan füze sistemi, 2018'de Rus gemilerindeki yerini alacak.
Domuzlar Körfezi'ne Geri Dönün 00:59
Domuzlar Körfezi'ne Geri Dönün 57 izlenme - 10 ay önce İran yüzde yüz yerli katamaran tipi süratli bir savaş gemisini donanmasına katmış. Basra Körfezi'nde görev yapacak yeni geminin üzerine dini lider Ali Hamaney'in ABD hakkında söyleiği "Domuzlar Körfezi'ne geri dönün" sözünün yazıldığı pankart asılmış.
Görünmez Savaş Gemisi USS Jackson'a Akılalmaz Test 01:17
Görünmez Savaş Gemisi USS Jackson'a Akılalmaz Test 44 izlenme - 10 ay önce ABD'de USS Jackson isimli yeni teknoloji radara görünmez savaş gemisi yakınında büyük bombalar patlatılarak test edildi.
Rus Savaş Gemileri İstanbul Boğazı'ndan Aynı Anda Geçti 04:05
Rus Savaş Gemileri İstanbul Boğazı'ndan Aynı Anda Geçti 1 izlenme - 4 gün önce Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'ndan aynı anda geçti İki Rus savaş gemisi aynı anlar İstanbul Boğazı'ndaİSTANBUL - Rus Donanması'na ait 'Ceaser Kunikov' ve 'Pytlivy' isimli savaş gemileri, bu sabah aynı dakikalarda İstanbul Boğazı'na giriş yaptı.
Üç Rus Savaş Gemisi Çanakkale Boğazı'ndan Geçti 01:20
Üç Rus Savaş Gemisi Çanakkale Boğazı'ndan Geçti 123 izlenme - 3 yıl önce Rusya donanmasına ait üç savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Ege Denizi'ne açıldı.
Hıgh-Speed Haır-Pın Turn! U.s. Navy Arleigh Burke-Class Destroyer's Amazıng Maneuver! 02:32
Hıgh-Speed Haır-Pın Turn! U.s. Navy Arleigh Burke-Class Destroyer's Amazıng Maneuver! 6 izlenme - 3 ay önce HIGH-SPEED HAIR-PIN TURN! U.S. Navy Arleigh Burke-class destroyer's AMAZING MANEUVER! What a superb performance that was from a 505-foot-long, 9000-ton guided missile destroyer! This remarkable demonstration confirmed exactly why these Arleigh Burke-class warships are such prized assets within the Unites States Navy – they possess very impressive speed (in excess of 35 knots) and extreme manoeuvrability. The music featured – called “Off Limits” – was composed by Score Squad. ...and thank you for visiting the Ultimate Military Channel. We aim to visually educate and entertain by providing our viewers with timely, highest quality, globally sourced military media. We'll cover the gamut of contemporary military incidents, developments, hardware and trends. And we'd of course love to have you as a subscriber. Thanks again, UMC
Atatürk'ün Cenazesinde Top Atışı Yapan Avrupalı Savaş Gemileri 00:58
Atatürk'ün Cenazesinde Top Atışı Yapan Avrupalı Savaş Gemileri 39 izlenme - 8 ay önce Atatürk'ün cenazesine refakât edip top atışıyla saygı arz etmek için Avrupa devletlerinin gönderdiği savaş gemileri ve selam duran subaylar.