Hoşgeldiniz!

saygı duruşu

Tuğçe Kazaz'ın Durup Dururken Saygı Duruşuna Davet Etmesi 03:56
Tuğçe Kazaz'ın Durup Dururken Saygı Duruşuna Davet Etmesi 58.386 izlenme - 3 yıl önce Tuğçe Kazaz canlı yayında saygı duruşuna geçti Tuğçe Kazaz istiklal marşı okudu Eski Manken Tuğçe Kazaz, katıldığı beyaz tv canlı yayınında, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunmak istediğini söyleyince, Tahir Sarıkaya şaşkınlık yaşamış. Kazaz, Tahir Sarıkaya'nın çıkışına azarlayarak karşılık vermiş sonrasında.
Atatürk İçin Ayağa Kalkmayanların Kafasına Sıkacağız! 01:27
Atatürk İçin Ayağa Kalkmayanların Kafasına Sıkacağız! 25.260 izlenme - 4 yıl önce Halk otobüsünde dokuzu beş gece Atatürk'e saygı duruşu esanasın bir vatandaşın ayağa kalkmayanların için söylediği malum sözü dinleyerek, izliyoruz. Kendi notu ise şöyle: CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU ULU ÖNDER ATATÜRK İÇİN SAYGI DURUŞUNA GEÇMEYENLERİN BİR GÜN KAFASINA SIKACAĞIZ... ATATÜRK ÖLMEZ.. SADECE ÖLDÜĞÜNÜ ZANNEDEN ANGUTLARA RASTLAYABİLİRSİNİZ.. 10 KASIM 2014 BU NE İLK NE DE SON EYLEMİM OLACAK.
Kocaeli'de ilahi Gibi Okunan İstiklal Marşı 01:09
Kocaeli'de ilahi Gibi Okunan İstiklal Marşı 3.030 izlenme - 7 ay önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin programında İstiklal Marşı ilahi gibi okundu. Marşı dinleyenler ayağa kalkmadı, saygı duruşunda bulunmadı.
Polonya-Portekiz Maçında İstanbul için Saygı Duruşu 01:21
Polonya-Portekiz Maçında İstanbul için Saygı Duruşu 12.955 izlenme - 2 yıl önce Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle Polonya-Portekiz maçında saygı duruşu yapıldı. Daha önce saygı duruşu konusunda UEFA'ya başvuran TFF, "Olayın sportif sahada gerçekleşmediği" gerekçesiyle ret cevabı almıştı. TEPKİLERDEN SONRA ÇARK ETTİ UEFA'nın kararına büyük tepkilerin gelmesinin ardından devreye giren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, UEFA Asbaşkanı Angel Maria Villar ile "saygı duruşu" konusunda yaptığı görüşmelerin ardından Villar'ı ikna etti ve Polonya-Portekiz maçından önce saygı duruşu yapıldı.
 Saygı Duruşu Mu Yapalım Fatiha Mı Okuyalım? 02:12
Saygı Duruşu Mu Yapalım Fatiha Mı Okuyalım? 6.713 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Askon’un düzenlediği, Türkiye Ekonomisi ve Güncel Gelişmeler Toplantısı’na katıldı. Şimşek’in konuşma sırasında saat 09.05 olunca, yanında oturan Askon Başkanı Mustafa Koca tarafından uyarıldı. Koca, Şimşek’e eğilerek ”saygı duruşu yapacak mısınız saat 9’u 5 geçiyor” dedi. Şimşek ”Yapalım” diye cevap verdi. İŞte sonrasında yaşananlar.
Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Saygı Duruşunda Bulunmak 01:01
Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Saygı Duruşunda Bulunmak 6.835 izlenme - 2 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 78'nci yılı dolayısıyla saatler 09.05'i gösterirken tüm yurtta saygı duruşunda bulunuldu. Ancak genç kızın kafasındaki sanal gerçeklik gözlüğü ile saygı duruşunda bulunması oldukça ilginçti.
İstiklal Marşı Çalınırken Yol Ortasında Duran Vatandaşa Otomobil Çarptı 00:22
İstiklal Marşı Çalınırken Yol Ortasında Duran Vatandaşa Otomobil Çarptı 5.901 izlenme - 2 yıl önce Manisa’da İstiklal Marşı'nı duyunca yol ortasında saygı duruşuna geçen vatandaşa otomobil çarptı. Manisa’nın Şehzadeler İlçesi, Mehmetçik Caddesi üzerinde karşıdan karşıya geçmek istediği sırada Akhisar Belediye Spor- Beşiktaş maçı öncesi okunan İstiklal Marşı'nı duyarak yol otasında saygı duruşuna geçen Tuncay Zeyrek’e, Hasan G. (71) yönetimindeki 45 HS 257 plakalı otomobil çarptı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, yaralı Tuncay Zeyrek’i ilk müdahale sonrası Manisa Devlet Hastanesi'ne götürerek tedavi altına alındı. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.
İstiklal Marşı Okunmaya Başlayınca Maçı Durduran Hakem 01:26
İstiklal Marşı Okunmaya Başlayınca Maçı Durduran Hakem 1.600 izlenme - 7 ay önce Amatör lig takımlarından Sorgun Belediyespor - Özel İdarespor maçında, Özel İdarespor'un kazandığı penaltı atışını kullanacağı sırada stadın yanında bulunan okulda İstiklal Marşı okunmaya başlanınca hakem oyunu durdurup saygı duruşunda durarak İstiklal Marşını okumuş. Hakemin bu duyarlı hareketi izleyenlerin beğenisini ve takdirini kazanmış. Bizde kendisine canı gönülden teşekkür ediyoruz.
Suudi Arabistan Milli Takımı'nın Saygı Duruşuna Tepkisi 01:10
Suudi Arabistan Milli Takımı'nın Saygı Duruşuna Tepkisi 3.076 izlenme - 1 yıl önce londra saldırılarında hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunda bazı suudi futbolcular katılmayıp, sahada protesto edişini göreceksiniz.. yorum sizin
E-5'te 10 Kasım Saygı Duruşu Kazası 01:07
E-5'te 10 Kasım Saygı Duruşu Kazası 6.424 izlenme - 2 yıl önce E-5'te saygı duruşu yapmak isteyip aracını durduran adama arkadan gelen aracın çarpması sonucu oluşan saygı vuruşu... (İSTANBUL, 10 Kasım 2016)
saygı duruşu ve İstiklal marşı 02:16
saygı duruşu ve İstiklal marşı 13.706 izlenme - 9 yıl önce korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. o benim milletimin yıldızıdır parlayacak! o benimdir, o benim milletimindir ancak! çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal! kahraman ırkıma bir gül... ne bu şiddet, bu celâl? sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal. hakkıdır, hakk'a tapan milletimin istiklal.
 Milliyetçi Rus Kedisinin Marşa Olan Saygısı 00:51
Milliyetçi Rus Kedisinin Marşa Olan Saygısı 6.240 izlenme - 4 yıl önce Sıkı bir rus milliyetçisi olan kedimiz marşı duyunca ayakta marşı dinliyor, gerçek bir vatansever.
Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 02:16
Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 14.500 izlenme - 11 yıl önce saygı duruşu ve İstiklal marşı
2 Dk  Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 10 Kasım 03:10
2 Dk Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 10 Kasım 8.797 izlenme - 5 yıl önce 2 Dk Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 10 Kasım
Almanya-İtalya Maçında İstanbul için Saygı Duruşu Yapıldı (02 Temmuz Cumartesi 2016) 01:48
Almanya-İtalya Maçında İstanbul için Saygı Duruşu Yapıldı (02 Temmuz Cumartesi 2016) 3.654 izlenme - 2 yıl önce EURO 2016'da Almanya - İtalya maçının seremonisinde İstanbul'da yaşanan terör saldırısı için saygı duruşunda bulunuldu. EURO 2016 çeyrek finalinde Almanya ile İtalya karşı karşıya geldi. BİR SAYGI DURUŞU DA ALMANYA-İTALYA KARŞILAŞMASINDAN UEFA'nın aldığı karar doğrultusunda, Almanya - İtalya karşılaşması öncesinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan bombalı terör saldırısını protesto amaçlı, tüm oyuncular ve hakem triosu saygı duruşunda bulundu. Taraftarlar da bu saldırıyı alkışlayarak protesto ettiler.
Beşiktaş Taraftarından Örnek Saygı Duruşu 00:28
Beşiktaş Taraftarından Örnek Saygı Duruşu 3.567 izlenme - 3 yıl önce dün oynanan beşiktaş-l.rytas basket maçında diğer ülkelerde normal ülkemizde anormal olan bir şey yaşandı.bir saygı duruşu normal çağdaş insanların yapacağı gibi gerçekleşti...
Meclis Açılışında Sezgin Tanrıkulu - Saygı Duruşu Önerisi 01:24
Meclis Açılışında Sezgin Tanrıkulu - Saygı Duruşu Önerisi 3.312 izlenme - 3 yıl önce Chp milletvekili Sezgin Tanrıkulu Paris'te yaşanan olaylar için meclisin yemin töreninden önce saygı duruşunda bulunmasını istedi. Meclis başkanı Deniz Baykal gerekli açıklamayı yaparak bu öneriyi reddetti.Umarım bu hassasiyet ülkemizde ve Avrupa dışında yaşanan terör olayları içinde gösterilir.
Bir Dakikalık Siren Sesi 01:01
Bir Dakikalık Siren Sesi 1.923 izlenme - 4 yıl önce Bir Dakikalık Siren Sesi
Nazlı Saygı Duruşu 03:29
Nazlı Saygı Duruşu 2.423 izlenme - 6 yıl önce Nazlı Saygı Duruşu
nazlı - saygı duruşu - (orijinal video klip) - (2012) 03:29
nazlı - saygı duruşu - (orijinal video klip) - (2012) 2.728 izlenme - 6 yıl önce nazlı - saygı duruşu - (orijinal video klip) - (2012) - (alisayar)
DERS Saygı Duruşu Marşı Ve İstiklal Marşı Bayrak Töreni Müzik Öğretmenleri İçin 03:19
DERS Saygı Duruşu Marşı Ve İstiklal Marşı Bayrak Töreni Müzik Öğretmenleri İçin 3.586 izlenme - 5 yıl önce Hem Öğren Hem Çocuğuna Öğret Aykut İlter Aykut Öğretmen Nota Ve Siren Sesi Bayrak Törenleri İçin Kullanılacak Saygı duruşu bayrak törenisiren sesi boru istiklal marşı öncesi saygı müziği DERS Saygı Duruşu Marşı Nota Ve Siren Sesi Bayrak Törenleri İçin Kullanılacak MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BAYRAK TÖRENLERİ YÖNERGESİ Tebliğler Dergisi : MART 2007/2594 BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu Yönergenin amacı; Bakanlığa bağlı her derece ve türdeki resmî/özel örgün eğitim okul/kurumları ile şartları uygun olan yaygın eğitim kurumlarında Ulusal Bayram, resmî bayram, dinî bayram, genel tatil, yılbaşı tatili, Atatürk günleri, mahallî kurtuluş günleri; hafta tatili başında ve bitişinde, ders yılının açılış ve kapanışı ile 10 Kasım'da yapılan bayrak törenlerinin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir. Kapsam MADDE 2 – (1) Bu Yönerge, Bakanlığa bağlı her derece ve türdeki resmî/özel örgün eğitim okul/kurumları ile şartları uygun olan yaygın eğitim kurumlarında Ulusal Bayram, resmî bayram, dinî bayram, genel tatil, yılbaşı tatili, Atatürk günleri, tarihî günler, mahallî kurtuluş günleri, hafta tatili başında ve bitişinde, ders yılının açılış ve kapanışı ile 10 Kasım'da yapılan bayrak törenlerinin uygulanışına ilişkin usul ve esaslarla görev, yetki ve sorumlulukları kapsar. Dayanak MADDE 3 - (1) Bu Yönerge, 2893 sayılı Türk Bayrağı Kanunu, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 1inci ve 2 nci maddesi, Türk Bayrağı Tüzüğünün 6, 8, 11, 15, 22, 23, 24, 26, 34 ve 35 inci maddeleri, 09/04/1982 tarih ve 17659 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Anıtkabir Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Yönetmeliğin 42 nci maddesi, Mahallî Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihî Günlerde Yapılacak Törenler Yönetmeliği, Resmî Bayramlar ve Anma Günlerinde Anıtlara Konulacak Çelenklerin Hazırlanma, Taşınma ve Sunulması Hakkında Yönetmelik ile 1/10/1981 tarihli ve 17475 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Ulusal ve Resmî Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği'nin 18 inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır. Tanımlar MADDE 4- (1) Bu Yönergede geçen; a) Bakanlık: Millî Eğitim Bakanlığını, b) Ulusal Bayram: Cumhuriyet Bayramını, c) Resmî Bayram: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ile Zafer Bayramını, ç) Dinî Bayram: Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramını, d) Yılbaşı tatili: 1 Ocak günü yapılan tatili, e) 10 Kasım: Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği 10 Kasım 1938 tarihini ve bu tarihin yıl dönümü olan 10 Kasım günlerini, f) Atatürk günleri: Atatürk'ün çeşitli nedenlerle il, ilçe ve diğer yerleşim birimlerine yaptığı gezilerin tarihlerinin yıl dönümü olan günleri, g) Tarihî günler: Millî tarihimizde önemli yeri bulunan günleri, ğ) Mahallî kurtuluş günü: Mahallîn kurtuluş tarihinin yıl dönümü olan günleri, h) Bayrak Töreni: Ulusal ve Resmî bayram, genel tatil, yılbaşı tatili, Atatürk günleri, tarihî günler, mahallî kurtuluş günleri, hafta tatili başında ve bitişinde, ders yılının açılış ve kapanışı ile 10 Kasım'da okul/kurumlarda İstiklal Marşı ile yapılan töreni, ı) Sabit bayrak direği: Bayrak çekmek için ahşap, demir veya benzeri metalden yapılmış, binanın en gösterişli yerine veya ön cephesindeki tören alanına, Atatürk Büstü'nün yanına dikilmiş, tepesinde makaralı sistem bulunan, binanın yüksekliği ile orantılı olan direği, i) Seyyar direkli Bayrak: Törenler için 250 cm ya da çekili Bayrak eninin iki katı uzunluğundaki ahşap, demir veya benzeri metal malzemeden yapılmış, tepesinde ay yıldızlı alem bulunan direkle taşınan, eni 150, boyu 225 cm olan Türk Bayrağını, j) Bayrağı selamlamak: Bayrağı direkten indirecek ve çekecek kişinin indirmeden önce ve çektikten sonra hazır ol duruşta başıyla selamlamasını; tören alanına getirilen ve götürülen seyyar direkli Bayrağı, törende yer alan kişilerin hazır ol duruşta başıyla takip etmesini, k) Bayrak taşıma grubu: Törenlerde nöbetçi öğretmen eşliğinde seyyar direkli Bayrağı getiren ve götüren üç öğrenciden oluşan grubu ifade eder. İKİNCİ BÖLÜM Görev ve Sorumluluklar Törenlerde görev ve sorumluluklar MADDE 5 - (1) Bayrak törenleri, okul/kurum müdürünün denetim ve gözetiminde müdür yardımcısı, beden eğitimi öğretmeni ve müzik öğretmeni ile diğer görevli öğretmenlerce hazırlanıp yürütülür. Birleştirilmiş sınıflı okullarda bayrak töreni müdür yetkili öğretmen tarafından yapılır: a) Törenlere; okul/kurum müdürü, müdür başyardımcısı, müdür yardımcıları, öğretmenler, öğrenciler ile tören alanında bulunan diğer görevliler kılık kıyafet yönetmeliğine uygun bir şekilde hazır ol duruşunda katılırlar. b) Törenlerde yapılan konuşmalar, İstiklal Marşı'nın söylenmesinden önce bitirilir. c) Okul müdürlüklerince bayrak törenleri için Bayrak Kanunu ile Bayrak Tüzüğünde belirtilen özelliklere uygun Bayrak bulundurulur. Bayraklar; yıpranmamış, rengi solmamış, temiz ve ütülenmiş olur. Tören alanında direğe çekilecek Bayrağın büyüklüğü, direk boyuna uygun orantıda olmalıdır. Gerektiğinde ses yayın cihazı da kurulur. ç) Törenlerde komutlar, beden eğitimi öğretmeni veya okul yönetimince görevlendirilen öğretmen tarafından verilir. d) İstiklal Marşı'nın ilk iki kıtası, varsa bando ya da usul ve makamına uygun olarak ses kayıt araçlarına kaydedilmiş sözlü/sözsüz müziği eşliğinde müzik öğretmeni veya müzik bilgisi ve yeteneği olan bir öğretmen yönetiminde; bunun mümkün olmadığı durumlarda ise müzik öğretmeni veya müzik bilgisi ve yeteneği olan bir öğretmen yönetiminde törende hazır bulunanlar tarafından yüksek sesle söylenir. e) Bayrak, İstiklal Marşı eşliğinde görevli öğrenci tarafından, hızlı bir şekilde direğe çekilir. (2) Okul veya kurumlarda bayrak törenleri gün batımından önce yapılır. Tek bayrak direği bulunan okul / kurumlarda bayrak töreni MADDE 6- (1) Bayrak töreni aşağıda belirtilen şekilde gerçekleştirilir: a) Öğrenciler ve diğer görevliler tören için yerini almadan bir süre önce direkte çekili bulunan Bayrak, cephesi Bayrağa dönük olarak duran iki öğrenci ve Bayrağı indirecek bir öğrenci tarafından hazır ol duruşta başla selamlandıktan sonra, nöbetçi öğretmen eşliğinde yavaş yavaş indirilir. b) İstiklal Marşı'nın ilk iki kıtası, beden eğitimi öğretmeni veya görevli öğretmenin “hazır ol” komutu ile birlikte varsa bando ya da usul ve makamına uygun olarak ses kayıt araçlarına kaydedilmiş sözlü/sözsüz müziği eşliğinde müzik öğretmeni veya müzik bilgisi ve yeteneği olan bir öğretmen yönetiminde, bunun mümkün olmadığı durumlarda ise müzik öğretmeni veya müzik bilgisi ve yeteneği olan bir öğretmen yönetiminde törende hazır bulunanlar tarafından yüksek sesle söylenir. c) Bayrak, İstiklal Marşı eşliğinde görevli öğrenci tarafından hızlı bir şekilde direğe çekilir. ç) Bayrağı çeken öğrenci, çekme işi tamamlandıktan sonra ipi sabitleyip direkten iki adım geriye uzaklaşarak ön cephesi Bayrağa dönük hazır ol duruşunda İstiklal Marşı'na katılır. d) Beden eğitimi veya görevli öğretmenin “rahat” komutu ile tören tamamlanır. (2) Törenlerde Bayrağın çekilme, indirilme ve taşınmasında son sınıftaki kız ve erkek öğrenciler sırayla görevlendirilir. (3) Okul/kurumlarda bayrak direği bulunması ve tören yapılabilmesi durumunda ayrıca seyyar direkli Bayrak kullanılmaz. İki bayrak direği bulunan okullarda bayrak töreni MADDE 7- (1) Okul binasının önünde iki bayrak direğinin bulunması durumunda; 6 ncı maddenin hükümleri uygulanır. Binanın cephesine veya Atatürk Büstü'ne göre sağ direkteki Bayrak sürekli çekili olarak bulundurulur. Seyyar direkli Bayrak ile yapılan bayrak töreni MADDE 8 - (1) Sabit bayrak direği veya direklerin bulunduğu tören alanında hava şartlarının uygun olmaması veya alanın yetersizliği durumunda bayrak törenleri; salon ve koridor gibi kapalı mekânların uygun olan bir alanında seyyar direkli Bayrak ile aşağıdaki şekilde yapılır. a) Bayrak, açılmış şekilde, ortadaki öğrencinin taşıma askısına takılı bulunur. Taşıyan öğrencinin sağ ve solunda birer öğrenci ile bu öğrencilerin sağ başındaki nöbetçi öğretmenden oluşan bayrak taşıma grubu, tören alanını görecek ve komutu duyacak bir konumda hazır bekler. b) Töreni yöneten beden eğitimi öğretmeni veya görevli öğretmenin, “hazır ol” komutu ile hazır ol duruşuna geçen gruplar, tören için getirilen Bayrağı başlarıyla ve gözleriyle takip eder. Bayrağı taşıyan öğrenci, grupların ön cephesinde gruba dönük şekilde yerini alır, diğer iki öğrenci ise seyyar direkli Bayrağın sağına ve soluna iki adım yana açılarak yüzü Bayrağa dönük hazır ol duruşuna geçer. Bayrak taşıma grubunun sağ başındaki öğretmen, törene katılan grubun önünde, cephesi Bayrağa dönük hazır ol duruşuna geçerken İstiklal Marşı'nı yönetecek öğretmen de yerini alır. c) İstiklal Marşı'nın ilk iki kıtası, beden eğitimi öğretmeni veya görevli öğretmenin “hazır ol” komutu ile birlikte varsa bando ya da usul ve makamına uygun olarak ses kayıt araçlarına kaydedilmiş sözlü/sözsüz müziği eşliğinde müzik öğretmeni veya müzik bilgisi ve yeteneği olan bir öğretmen yönetiminde, bunun mümkün olmadığı durumlarda ise müzik öğretmeni veya müzik bilgisi ve yeteneği olan bir öğretmen yönetiminde törende hazır bulunanlar tarafından yüksek sesle söylenir. ç) İstiklal Marşı'nın bitiminde seyyar direkli Bayrak, getirilişindeki düzen ve saygı ile tören alanından götürülürken hazır ol duruşunda bekleyen gruplar, Bayrağı başlarıyla ve gözleriyle takip eder. Bayrağın tören alanından çıkması ve “rahat” komutu ile tören tamamlanır. 10 Kasım'da yapılacak bayrak töreni MADDE 9 - (1) Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği 10 Kasım günü yapılacak törende Bayrağı yarıya indirecek öğrenci ile direğin sağ ve solunda Bayrağa dönük olarak bulunan diğer iki öğrenci, Bayrak indirilmeden önce hazır ol duruşunda Bayrağı selamlar. (2) Törene katılanlar saat 9.05'te siren, komut veya boru sesi eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunur. Varsa boru ile “ Ti “ işareti verilir. (3) Saygı duruşunun bitimi ile başlayan İstiklal Marşı eşliğinde direkte çekili bulunan Bayrak, İstiklal Marşı süresince ağır ağır yarıya kadar indirilir. İstiklal Marşı'nın bitimi, beden eğitimi öğretmeni veya görevli öğretmenin ‘rahat' komutu ile bayrak töreni tamamlanır. (4) Tören yapmak üzere ikinci direkte de çekili Bayrak varsa, diğer Bayrak ile birlikte aynı anda ağır ağır yarıya kadar indirilir. (5) Tam gün öğretim yapan okul/kurumlarda; hafta tatili başında ve dinî bayramların bir gün öncesine rastlayan 10 Kasım'da, gün batımından önce bayrak töreni yapılması gerekiyorsa yarıya indirilen Bayrak/Bayraklar yerinde bırakılır ve tören seyyar direkli Bayrak ile yapılır. (6) Saygı duruşu ile birlikte meşaleler yakılır. Müdür veya müdür yardımcısının denetim ve gözetiminde, ikişer kişilik öğrenci grupları tarafından tören süresince Atatürk Büstü'nün sağ ve sol yanında saygı nöbeti tutulur. (7) Okullarda saygı nöbeti; biri kız, diğeri erkek olmak üzere iki öğrenci tarafından tutulur. (8) 10 Kasım'da ulusal yas nedeniyle İstiklal Marşı eşliğinde direğin yarısına kadar indirilen Bayrak, gün batımında görevli kişi tarafından törensiz olarak tepeye çekilir. (9) Bayrağın yarıya indirileceği diğer hâller ve zamanlarda da bu maddenin 8 inci fıkra hükmü uygulanır. (10) Saygı duruşu süresi, 10 Kasım'da iki dakika, diğer törenlerde ise bir dakikadır. (11) Bayrağın sürekli çekili olmadığı yerlerde iki dakikalık saygı duruşunu takiben İstiklal Marşı eşliğinde Bayrak, hızlı bir şekilde direğe çekilir ve İstiklal Marşı'nın ikinci kıtasının söylenmesi süresince ağır ağır yarıya indirilir. İstiklal Marşı'nın bitimi ve tören yöneticisinin “rahat” komutu ile bayrak töreni tamamlanır. ÜÇÜNCÜ BÖLÜM Çeşitli Hükümler Törenlerde kullanılacak Bayrağın katlanması ve saklanması MADDE 10 – (1) Çeşitli nedenlerle yıpranan, solan, yırtılan, ipi veya makarası kopan ve eskiyen Bayrakların değiştirilmesi için okul müdürünün odasında camlı bir dolap içerisinde beyaz örtüye sarılı Bayrak/Bayraklar bulundurulur. Bayrak, Türk Bayrağı Tüzüğünün ekinde yer alan Ek: 5 teki şekliyle önce eni yönünde ikiye, sonra tekrar ikiye, beyaz renkli kısım içte kalacak şekilde uçum ve uçkur kısmı ortada birleştirildikten sonra ikiye katlanır. Katlanmış Bayrağın her iki yüzünden de ay ve yıldızın hiçbir kısmı görülmez. (2) Bayrak, çeşitli nedenlerle değiştirilmesi gerekli durumlar ile ipin veya makaranın kopmasına sebep olabilecek rüzgâr, fırtına ve benzeri durumlarda kurum amirinin bilgisi dâhilinde geçici olarak indirilebilir. Belirli gün ve haftalarda bayrak töreni MADDE 11 - (1) Belirli gün ve haftalarda bayrak töreni, bu Yönergedeki hükümlere göre yapılır. Hüküm bulunmayan hâller MADDE 12– (1) Bu Yönergede hüküm bulunmayan hâllerde bayrak törenleri, diğer mevzuat hükümlerince okul müdürünün alacağı tedbirlerle gerçekleştirilir. DÖRDÜNCÜ BÖLÜM Yürürlük, Yürütme Yürürlük MADDE 13- (1) Bu Yönerge onaylandığı tarihte yürürlüğe girer. Yürütme MADDE 14- (1) Bu Yönerge hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.
60 Yaşındayım Savaşmaya Hazırım 00:38
60 Yaşındayım Savaşmaya Hazırım 1.803 izlenme - 3 yıl önce Adliyenin atrium alanında saat 12. 00'da toplanan hakim ve savcılar ile adliye personeli, şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından İstiklal Marşı okudu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Şahsen ben 60 yaşındayım. Her dakika çağırdıkları zaman savaşmaya hazırız. Büyük Türk milleti her zaman sağolsun" diye konuştu.
Okul Açılış Töreni Saygı Marşı İstiklal Marşı Mektebim Ataşehir Kampüsü 2018-19 01:41
Okul Açılış Töreni Saygı Marşı İstiklal Marşı Mektebim Ataşehir Kampüsü 2018-19 52 izlenme - 4 hafta önce Aykut öğretmen Okul Açılış Töreni Saygı Marşı İstiklal Marşı Mektebim Ataşehir Kampüsü 2018-19 Müzik Öğretmeni Ceren Birol ataşehir mektebim okulu,okul açılış töreni,ceren birol,saygı duruşu istiklal marşı,mektebim okulları,istiklal marşı Sene başı Öğrenciler Sınıfa Alınıyor Ataşehir Mektebim Okulu 2018-19 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı Okul Müdürü Burak Hersat ataşehir mektebim okulu,okul açılış töreni,burak hersat,mektebim okulları,ataşehir mektebibm kampüsü okul açılışı,eğitim öğretim yılı Yeni videolardan haberdar olun ABONE OLUN. Emeğe Saygı Çerçevesinde Videoyu Beğenip Paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızla destek olursanız katkı sağlamış olursunuz. Müzik Malzemeleri ile ilgili özel sitemden dan tüm müzik malzemelerini inceleyebilirsiniz. www.aykutilter.com Bana telefon ile ulaşabilirsiniz. 0532 322 2351 2018–19 AÇILIŞ PROGRAMI - TÖREN AKIŞI 1. TOPLANTI 08:00 – 08:15 (Konferans Salonu) 2. Öğrenci ve Veli Karşılama 08:20 – 08:50 3. Tören Alanında Hazır Bulunuş 08:50 4. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı 09:00 (5 dk) 5. Açılış Konuşması (Kampüs Müdürü) (10 dk) 6. Müdürler ve Öğretmen Kadrosu Tanıtımı (20dk) 7. Günün Anlamı – Öğrenci Konuşması ….. (5dk) 8. Şiir …. Sınıfı Öğrencisi (3dk) 9. Şiir …. Sınıfı Öğrencisi (3dk) 10. Mektebim Okul Marşı (5dk) 11. Öğrencilerin Sınıflara Alınması (Giriş Kampısında Kamera Çekimi Yapılacak Olup Sene Sonu Video Slaytında Kullanılacak) 12. Kapanış ZAMAN: Takriben 50” dakikayı bulmaktadır… ÖĞRETMEN TOPLANTI NOTLARI: • YAKA KARTLARIMIZI TAKALIM • TÖRENDE SAHNEYE DAVET EDİLECEKSİNİZ • TÖREN SONRASI BUGÜN TÜM ÖĞRETMENLER NÖBETÇİDİR. İLK GÜN ÇOCUKLARIN (ÖZELLİKLE YENİ ÖĞRENCİLERİN) YÖNLENDİRİLMESİ GEREKEÇEK. Zil SESİ DAHİL O NEDENLE GİRİŞ ÇIKIŞ SAATLERİNİ İYİ TAKİP EDELİM. • OKUL ÇIKIŞIMIZ BUGÜN İÇİN SADECE …… OLACAK. SERVİS LİSTELERİ SİZLERLE PAYLAŞILACAK. SON DERS ÖĞRETMENİ VE BOŞ OLAN TÜM ÖĞRETMENLER KADEMELERİNDEKİ ÖĞRENCİLERİN SERVİSLERE BİNDİRİLMESİ KONUSUNDA YARDIMCI OLMALIDIR. SAAT DETAYLARINI BİRİM MÜDÜRLERİNİZ PAYLAŞACAKTIR. • AYNI ŞEKİLDE SINIF VE KOÇ ÖĞRETMENLER BUGÜN ÖĞRENCİLERİ İLE BİRLİKTE YEMEĞE ÇIKSIN LÜTFEN. YEMEKHANEDE YIĞILMA OLMASIN DİYE YİNE BİRİM MÜDÜRLERİNİZ SINIF SINIF SİZLERLE YEMEĞE ÇIKIŞ SAATLERİNİZİ PAYLAŞIYOR OLACAK. • ÖNLÜKLERİNİZ BUGÜN DAĞITILACAK. YARIN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZ KULLANMAYA BAŞLASIN LÜTFEN HAZIRLIKLAR: A- Okul Müdürü Öğretmenlerle Toplantı yaparak 17 Eylül Pazartesi Günü görevlendirmelerini yapar. * Karşılama grubunda görev alacak öğretmenleri belirler. * 1. sınıf ve anaokuluna destek olacak öğretmenleri belirler. * Tören komutanının görevlendirmesini yapar, görevlerini verir. * Müzik öğretmeninin görevlerini verir. * Tören sunum metni hazırlanması için Türkçe veya Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeninin görevlendirmesini yapar. * Eski kampüslerde şiir ve konuşma yapacak öğrencilerin seçimi için öğretmen ve yeni kampüslerde ise rehber öğretmen görevlendirmesi yapar. B- Okul Müdürü Yardımcı (Destek) Hizmetlerle Toplantı Yapar: (Tesis Yöneticisi, Güvenlik sorumlusu, Servis Sorumlusu, Yemek Hizmetleri Sorumlusu,) • Tesis Yöneticisine; - Okulun 17 Eylül Pazartesi Günü temizlik ve düzenin tam olarak yaptırmasını, eğitim öğretime eksiksiz hazır olması için gereken önlemlerin alınmasını -Okul binasına büyük boy Türk Bayrağı ve Mektebim Koleji flama veya afişlerini astırmasını -Her türlü uyarı ve yön levhalarının olup olmadığını kontrol ederek eksikliklerin tamamlamasını söyler. -Tüm yardımcı hizmet personelinin kılık kıyafetlerinin temiz ve düzenli olmasını söyler.
Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 02:12
Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 1.916 izlenme - 4 yıl önce Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı_xclas____
Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 02:15
Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 2.645 izlenme - 9 yıl önce bugün her şeyi paylaşırken porno, dans vb. her türlü şeyleri paylaşırken bağımsızlığımızı simgeleyen bu tür slaytları paylaşmayanları kınıyorum crayman_can_19@windowslive.com
Counter Strike'da İstiklal Marşı Söylemek 04:56
Counter Strike'da İstiklal Marşı Söylemek 1.158 izlenme - 4 yıl önce Counter Strike 1.6'da Jailbreak oynayan gençler İstiklal Marşı söyletiyor. 18 Mart anısına yapılan bu videoda okul müdürün çağrılması, saygı duruşu, her ne varsa var.
 AEL - Acharnaikos Maçında Oyuncuların Oturma Eylemi 02:03
AEL - Acharnaikos Maçında Oyuncuların Oturma Eylemi 1.173 izlenme - 3 yıl önce AEL Larissa takımının sahasında oynanan karşılaşmanın ilk iki dakikası boyunca futbolcular ve yedek oyuncular Suriye ve Irak’tan kaçıp Avrupa’ya gitmek isterken hayatlarını kaybeden mülteciler için saygı duruşunda bulundu. Stadda yapılan duyuruda ‘Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye’nin mültecilere karşı acımasızca yaklaşımı‘ eleştirildi. Açıklamada ‘yetkililerin bu çirkine suça ortak olmaması ve bir an önce harekete geçmesi gerektiği‘ vurgulandı. -alıntı-
Saygı Duruşunda Tekbir Getiren Fenerbahçe Taraftarı 00:40
Saygı Duruşunda Tekbir Getiren Fenerbahçe Taraftarı 1.562 izlenme - 4 yıl önce Fenerbahçe nin olympiakos u 2-1 mağlup ettiği karşılaşma öncesinde Süleyman SEBA için yapılan saygı duruşunda tribünlerden tekbir sesleri yükseldi
10 Kasım Ata'ya Saygı Duruşu 03:27
10 Kasım Ata'ya Saygı Duruşu 731 izlenme - 3 yıl önce Efendim görüntüler Maltepe E-5 Karayolunda çekilmiş. Saat 90:05 sularında sürücüler araçlarından inip saygı duruşunu gerçekleştirmişler. İzleyelim..
Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 02:10
Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı 1.172 izlenme - 5 yıl önce Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı