Hoşgeldiniz!

schindlers list

korku gerilim film top 10 (horror top 10) 04:14
korku gerilim film top 10 (horror top 10) 19.658 izlenme - 9 yıl önce saw2,saw3,saw4,sweeny todd,schindlers list,hostel1,barda,musallat,psycho filmlerinin akılda kalan sahneleri
schindler's list fragmanı 3 02:18
schindler's list fragmanı 3 4.249 izlenme - 7 yıl önce 2. dünya savaşı yıllarının nazi almanya'sında girişimci bir alman oskar schindler askeriye için metal kaplar üreten bir fabrika kurar ve bu iş için sermayeyi ve iş gücünü yahudiler üzerinden sağlar. ilerleyen zamanda yahudiler'in gördüğü baskıyı içine sindiremeyen schindler onları kurtarmak için uzunca bir liste yapar.
schindler's list 06:26
schindler's list 1.370 izlenme - 8 yıl önce filmden bir sahne
Schindler's List Theme 01:46
Schindler's List Theme 1.180 izlenme - 8 yıl önce schindler's list
Schindler's List Soundtrack - John Williams 04:17
Schindler's List Soundtrack - John Williams 445 izlenme - 3 yıl önce Steven Spielberg'in 7 Oscar'lı filminin müziği. John Williams'ın dehasının ürünü... Dramatik olayları gösterirken (Show Haber geliyor aklıma) fon müziği olarak en çok kullanılan bu olsa gerek.
güç nedir ? - schindler's list 01:44
güç nedir ? - schindler's list 617 izlenme - 8 yıl önce http//www.serkancetinel.com
Bir Rozet Kaç İnsan Hayatı Eder - Schindler's List 06:17
Bir Rozet Kaç İnsan Hayatı Eder - Schindler's List 207 izlenme - 3 yıl önce Dostum! Eğer filmi izlememişsen, içeriğe bakmadan açıklamayı okuyayım dediysen burdan sonrasını okuma,izlemeyi de bırak,derhal bu sayfadan çık ve bir şekilde şu filmi edin izle. Schindler muhasebe işlerine bakan Itzhak'a sormuştu bundan çook önce; -İşler mükemmel gidiyor.Çok para kazandık.Kazanmaya da devam edicez.Sence herşey bu kadar harikayken bizi ne durdurabilir. Yahudi sanki ümit eder gibi; -2. Dünya Savaşı'nın bitmesi... Schindler beş kuruşsuz geldiği savaş bölgesinden 1 hatta 2 para dolu bavulla dönücekti hayaliydi bu.Ölen her insan biraz daha fazla paraydı.Çok da insan öldü Schindler'in fabrikasında çalışanlar hariç.Yahudiler yemezdi,içmezdi,uyumazdı.Yalnız çalışırlardı hem de yok pahasına.İnsanlar öldü o daha fazla kazandı daha fazla Yahudiyi çalıştırdı bünyesinde.Ama bu durum Schindlere hiç de istemediği bir sorumluluk yükledi.Schindler umuttu artık,kurtuluştu.... Evet dostlarım!Belki artık 2 bavul parası yok ama 2 bavul parasının kurtardığı yüzlerce hayat var.Artık onun tek değerli varlığı içinde yüzlerce teşekkür hapsetmiş ufacık bi yüzük. Spielberg'in muhteşem filminin muhteşem müziği eşliğinde muhteşem bi sahnesi.Umarım beğenirsiniz. Tekrar hatırlat diyenler için: http://www.imdb.com/title/tt0108052/ http://tr.wikipedia.org/wiki/Schindler'in_Listesi Ayrıca not:Altyazılar için özür diliyorum.Kocaman oldular.Acemiliğime vericeniz artık.
Schindler'in Listesi - Fragman (1993) 02:12
Schindler'in Listesi - Fragman (1993) 174 izlenme - 3 yıl önce 1993 senesinde ergenlik yıllarımda, şimdi yerinde yeller esen Kadıköy'deki Süreyya Sineması'nda izlediğim 195 dakikalık bir şaheserdi Schindler'in Listesi.. O gün bu film için "hayatımın en iyi filmi" demiştim aradan geçen 20 yılda da bu düşüncem hiç değişmedi.. Yayınlandığı yıl ne kadar oscar ödülü varsa silip süpürmüş , siyah beyaz , sadece vurucu sahnelerinde renklendirme yapılmış bir başyapıt.. 93 yılında yayınlanan fragmanını hep birlikte izliyor ve 20'nci yılı şerefine alkışlarla yaşatıyoruz efendim..