Hoşgeldiniz!

sebepler

Sebepler Ve Ruhlar Alemi... 02:53
Sebepler Ve Ruhlar Alemi... 11.074 izlenme - 2 yıl önce SEBEPLER VE RUHLAR ÂLEMİ… Hak Dostlarım, Bu âlemde sebepleri bulmadan ve sebeplere sarılmadan hiçbir şey elde edilemez. Ancak; yaşamımız içinde sebeplere sarılmadan, aklın ve ilmin üstünde keramet göstererek çok şeyler elde eden Hak Dostları vardır. Bunun nedenlerini şöyle izah edebiliriz. Allah’ın kullarından istediği duygu ve düşünceler, hakka ulaşması yönünden iki âlemde seyran eder ve kullar, duygu ve düşüncelerinin bulunduğu, yükseldiği âlemlerdeki, makamlarına göre Allah’tan karşılık görür. Bu âlemlerden birincisi Sebepler âlemidir… İkincisi ise, Ruhlar âlemidir… Kulun yaptığı ibadetler, iyilikler, dualar ve bunların içindeki Allah’a ait duygu ve düşünceler sadece sebepler âlemine yetiyor, oradan ruhlar âlemine çıkamıyorsa, bu kulun makamı sebepler âlemidir. Ve makamının gerektirdiği tüm şartları yerine getirmek zorundadır. Kullar bu makamda, her şeyin bir sebebe bağlı olduğunu ve sebeplerin arkasındaki sebepleri yaratanın Allah olduğunu düşündüğünden, yüce Rabbimiz bu kulunu sebeplere havale eder ve sebeplerle baş başa bırakır. Bu makamda bir şeyi elde etmek için sebepler bulmak, ona sarılmak ve sebeplerin gerektirdiği şeyleri yerine getirmek ve sebepleri asla terk etmemek gerekir. Eğer bir kulun yaptığı ibadet, iyilik, dualar ve bunların içindeki Allah’a verdiği duygu ve düşüncelerin miktarı ve şiddeti sebepler âlemini aşıyor, onun üstündeki ruhlar âlemine çıkıp, yükseliyorsa, sebepler tümüyle ortadan kalkar. Ve… Duygu ve düşüncelerinde sebepleri yok eden, bütün benliği ile Allah’a güvenen, O’na teslim olan bir kulun, işlerini ve istediklerini, araya sebepleri koymadan, kulunu sebeplere muhtaç etmeden, Yüce Rabbimiz bizzat kendisi görür.
Çeşitli Sebeplerden Dolayı Yasaklanan Kore Popunun 10 Klibi 03:05
Çeşitli Sebeplerden Dolayı Yasaklanan Kore Popunun 10 Klibi 4.024 izlenme - 2 yıl önce K-Ville Entertainment kanalı, Güney Kore televizyonlarında çeşitli sebeplerden dolayı yasaklanan 10 video klibi derledi. Seksilik, şiddet ve kulağa hoş gelmeyen müziklerden oluşan listede Gangnam Style şarkısıyla tüm zamanların en büyük çıkışını yapan PSY'nin de Gentleman klibi yer almakta. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sudan Sebepler - Kadir Tapucu 03:44
Sudan Sebepler - Kadir Tapucu 2.981 izlenme - 9 yıl önce sudan sebepler - kadir tapucu albüm ( taş yürekli )
Muhabbet Kuşlarının Çiftleşmeme Nedenleri 02:47
Muhabbet Kuşlarının Çiftleşmeme Nedenleri 29 izlenme - 4 hafta önce Muhabbet kuşlarının çiftleşmeme nedenleri ve sebepleri nelerdir? "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kadir Tapucu - Sudan Sebepler Yeni Klip 2009 03:39
Kadir Tapucu - Sudan Sebepler Yeni Klip 2009 1.325 izlenme - 9 yıl önce kadir tapucu sudan sebepler yeni klip 2009
Böbrek taşı oluşma sebepleri 05:20
Böbrek taşı oluşma sebepleri 392 izlenme - 3 yıl önce Böbrek taşı oluşma sebepleri. Hayatın Nabzı bugün böbrek taşı hakkında çok önemli bilgilere yer verirken, böbrek taşının nasıl oluştuğuna da değiniliyor...
Kadir Tapucu - Taş Yürekli ( Klipli 2oo9 ) 04:10
Kadir Tapucu - Taş Yürekli ( Klipli 2oo9 ) 1.699 izlenme - 8 yıl önce kadir abimizden...
Kadir Tapucu - Sudan Sebepler 01:51
Kadir Tapucu - Sudan Sebepler 526 izlenme - 9 yıl önce kadir tapucu - sudan sebepler
Kadınlarda aşırı cinsel isteğin sebepleri nelerdir? 01:58
Kadınlarda aşırı cinsel isteğin sebepleri nelerdir? 120 izlenme - 2 yıl önce Kadınlarda aşırı cinsel isteğin farklı sebepleri olur. Bazı kişilik problemleri bu soruna yol açabilir. Anksiyete bozukluğu olan kişilerde aşırı cinsel eylem görülebilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Anormal vajinal kanamanın sebepleri nelerdir? 03:52
Anormal vajinal kanamanın sebepleri nelerdir? 186 izlenme - 3 yıl önce Anormal vajinal kanamalar, rahim içi sorunlara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Endometrium kanseri, miyomlar veya polipler kanamalara yol açabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kadir Tapucu- 01:51
Kadir Tapucu-"sudan Sebepler"... 272 izlenme - 9 yıl önce sudan sebepler..
Tezek Yüzünden Kavga Çıktı - 1 Ölü 5 Yaralı 01:25
Tezek Yüzünden Kavga Çıktı - 1 Ölü 5 Yaralı 93 izlenme - 3 yıl önce Efendim B*ktan sebepler yüzünden kavga etmek deyimi gerçek oldu ... Olay Diyarbakır - Batman il sınırları üzerinde bulunan çepikli köyünde meydana gelmiş...
Dj Mustafa Işıklar & Emir - Sudan Sebep ( Acapella Edit Mustafa Işıklar ) 03:52
Dj Mustafa Işıklar & Emir - Sudan Sebep ( Acapella Edit Mustafa Işıklar ) 112 izlenme - 6 yıl önce Mustafa Işıklar & Emir - Sudan Sebep ( Acapella Edit Mustafa Işıklar )
Dişi Muhabbet Kuşları Erkek Muhabbet Kuşlarını Dövme Sebepleri 08:51
Dişi Muhabbet Kuşları Erkek Muhabbet Kuşlarını Dövme Sebepleri 1 izlenme - 1 ay önce Dişi muhabbet kuşları erkek muhabbet kuşlarını dövme sebepleri.. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Baba Olma Şansını Düşüren Sebepler 01:45
Baba Olma Şansını Düşüren Sebepler 13 izlenme - 2 yıl önce Baba olmanın yaş sınırı olmadığı düşünülse de bazı risk faktörleri üretkenliği olumsuz etkiliyor ve baba olma şansı yaş sınırına takılıyor.
Dursun Özbek: Arda Turan Ekonomik Sebepler Nedeni İle Başakşehir’i Tercih Etmiştir 01:53
Dursun Özbek: Arda Turan Ekonomik Sebepler Nedeni İle Başakşehir’i Tercih Etmiştir 1 izlenme - 3 ay önce Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Arda Turan’ın Medipol Başakşehir’e transfer olmasının sorulması üzerine, “Arda transferinde ekonomik sebepler ağır basmıştır. Ekonomik sebepler nedeni ile Başakşehir’i tercih etmiştir” diye cevap verdi.