Hoşgeldiniz!

sebepler

Sebepler Ve Ruhlar Alemi... 02:53
Sebepler Ve Ruhlar Alemi... 10.817 izlenme - 9 ay önce SEBEPLER VE RUHLAR ÂLEMİ… Hak Dostlarım, Bu âlemde sebepleri bulmadan ve sebeplere sarılmadan hiçbir şey elde edilemez. Ancak; yaşamımız içinde sebeplere sarılmadan, aklın ve ilmin üstünde keramet göstererek çok şeyler elde eden Hak Dostları vardır. Bunun nedenlerini şöyle izah edebiliriz. Allah’ın kullarından istediği duygu ve düşünceler, hakka ulaşması yönünden iki âlemde seyran eder ve kullar, duygu ve düşüncelerinin bulunduğu, yükseldiği âlemlerdeki, makamlarına göre Allah’tan karşılık görür. Bu âlemlerden birincisi Sebepler âlemidir… İkincisi ise, Ruhlar âlemidir… Kulun yaptığı ibadetler, iyilikler, dualar ve bunların içindeki Allah’a ait duygu ve düşünceler sadece sebepler âlemine yetiyor, oradan ruhlar âlemine çıkamıyorsa, bu kulun makamı sebepler âlemidir. Ve makamının gerektirdiği tüm şartları yerine getirmek zorundadır. Kullar bu makamda, her şeyin bir sebebe bağlı olduğunu ve sebeplerin arkasındaki sebepleri yaratanın Allah olduğunu düşündüğünden, yüce Rabbimiz bu kulunu sebeplere havale eder ve sebeplerle baş başa bırakır. Bu makamda bir şeyi elde etmek için sebepler bulmak, ona sarılmak ve sebeplerin gerektirdiği şeyleri yerine getirmek ve sebepleri asla terk etmemek gerekir. Eğer bir kulun yaptığı ibadet, iyilik, dualar ve bunların içindeki Allah’a verdiği duygu ve düşüncelerin miktarı ve şiddeti sebepler âlemini aşıyor, onun üstündeki ruhlar âlemine çıkıp, yükseliyorsa, sebepler tümüyle ortadan kalkar. Ve… Duygu ve düşüncelerinde sebepleri yok eden, bütün benliği ile Allah’a güvenen, O’na teslim olan bir kulun, işlerini ve istediklerini, araya sebepleri koymadan, kulunu sebeplere muhtaç etmeden, Yüce Rabbimiz bizzat kendisi görür.
Çeşitli Sebeplerden Dolayı Yasaklanan Kore Popunun 10 Klibi 03:05
Çeşitli Sebeplerden Dolayı Yasaklanan Kore Popunun 10 Klibi 3.412 izlenme - 9 ay önce K-Ville Entertainment kanalı, Güney Kore televizyonlarında çeşitli sebeplerden dolayı yasaklanan 10 video klibi derledi. Seksilik, şiddet ve kulağa hoş gelmeyen müziklerden oluşan listede Gangnam Style şarkısıyla tüm zamanların en büyük çıkışını yapan PSY'nin de Gentleman klibi yer almakta. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sudan Sebepler - Kadir Tapucu 03:44
Sudan Sebepler - Kadir Tapucu 2.977 izlenme - 8 yıl önce sudan sebepler - kadir tapucu albüm ( taş yürekli )
Kadir Tapucu - Sudan Sebepler Yeni Klip 2009 03:39
Kadir Tapucu - Sudan Sebepler Yeni Klip 2009 1.316 izlenme - 7 yıl önce kadir tapucu sudan sebepler yeni klip 2009
Böbrek taşı oluşma sebepleri 05:20
Böbrek taşı oluşma sebepleri 216 izlenme - 2 yıl önce Böbrek taşı oluşma sebepleri. Hayatın Nabzı bugün böbrek taşı hakkında çok önemli bilgilere yer verirken, böbrek taşının nasıl oluştuğuna da değiniliyor...
Kadir Tapucu - Taş Yürekli ( Klipli 2oo9 ) 04:10
Kadir Tapucu - Taş Yürekli ( Klipli 2oo9 ) 1.689 izlenme - 7 yıl önce kadir abimizden...
Kadir Tapucu - Sudan Sebepler 01:51
Kadir Tapucu - Sudan Sebepler 524 izlenme - 7 yıl önce kadir tapucu - sudan sebepler
Anormal vajinal kanamanın sebepleri nelerdir? 03:52
Anormal vajinal kanamanın sebepleri nelerdir? 124 izlenme - 1 yıl önce Anormal vajinal kanamalar, rahim içi sorunlara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Endometrium kanseri, miyomlar veya polipler kanamalara yol açabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kadınlarda aşırı cinsel isteğin sebepleri nelerdir? 01:58
Kadınlarda aşırı cinsel isteğin sebepleri nelerdir? 49 izlenme - 1 yıl önce Kadınlarda aşırı cinsel isteğin farklı sebepleri olur. Bazı kişilik problemleri bu soruna yol açabilir. Anksiyete bozukluğu olan kişilerde aşırı cinsel eylem görülebilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Tezek Yüzünden Kavga Çıktı - 1 Ölü 5 Yaralı 01:25
Tezek Yüzünden Kavga Çıktı - 1 Ölü 5 Yaralı 68 izlenme - 1 yıl önce Efendim B*ktan sebepler yüzünden kavga etmek deyimi gerçek oldu ... Olay Diyarbakır - Batman il sınırları üzerinde bulunan çepikli köyünde meydana gelmiş...
Kadir Tapucu- 01:51
Kadir Tapucu-"sudan Sebepler"... 261 izlenme - 7 yıl önce sudan sebepler..
Cinsel doyumsuzluğun sebepleri nelerdir? 04:40
Cinsel doyumsuzluğun sebepleri nelerdir? 45 izlenme - 1 yıl önce Cinsel doyumsuzluğun birçok sebebi olabilir. Partnerlerin uyumluluğunu büyük önem taşır. Cinsel doyumsuzluk, zamanla cinsel isteksizliğin ortaya çıkmasına yol açabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Bebeklerin gece sık uyanmasının sebepleri nelerdir? 02:36
Bebeklerin gece sık uyanmasının sebepleri nelerdir? 44 izlenme - 1 yıl önce Genellikle yüksek kaygı düzeyi bebeklerin geceleri sık uyanmalarına yol açar. Derin uyuyabilen bebekler, geceleri uyansalar bile kendi kendilerine tekrar uykuya dalabilirler. Ancak uykuya geçiş evresinde stres düzeyi artan bebek, gece uyandığında ilgiye ihtiyaç duyar. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dj Mustafa Işıklar & Emir - Sudan Sebep ( Acapella Edit Mustafa Işıklar ) 03:52
Dj Mustafa Işıklar & Emir - Sudan Sebep ( Acapella Edit Mustafa Işıklar ) 112 izlenme - 4 yıl önce Mustafa Işıklar & Emir - Sudan Sebep ( Acapella Edit Mustafa Işıklar )
Sistitin belirtileri nelerdir? 01:19
Sistitin belirtileri nelerdir? 41 izlenme - 1 yıl önce Sistit, idrar torbasının iltihaplanması sonucu ortaya çıkar. İltihaplanma, çoğunlukla bakteriyel sebeplere bağlı olur. Ağrı, sık idrara çıkma ve idrar yaparken yanma gibi şikayetlere sebep olur. İdrar tahliliyle teşhis edilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Erkeklerde aşırı cinsel isteğin sebepleri nelerdir? 04:43
Erkeklerde aşırı cinsel isteğin sebepleri nelerdir? 28 izlenme - 1 yıl önce Aşırı cinsel istek sorunu, genellikle kendini ifade edemeyen çekingen erkeklerde görülür. Özellikle ergenlik döneminde sık karşılaşılır. Bazı psikolojik sorunlar da aşırı cinsel isteğe yol açabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Varikosel hastaları çocuk sahibi olabilirler mi? 01:13
Varikosel hastaları çocuk sahibi olabilirler mi? 37 izlenme - 2 yıl önce Varikosel en sık rastlanan kısırlık sebeplerinden biridir. Varikosel hastaları basit bir ameliyat sonrası çocuk sahibi olabilirler.
Çocuklarda vajinal kanama sebepleri nelerdir? 01:11
Çocuklarda vajinal kanama sebepleri nelerdir? 29 izlenme - 1 yıl önce Vajinanın içine yabancı cisim kaçması, parazit enfeksiyonu ve benzeri sebepler çocuklarda vajinal kanamaya sebep olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Migrenin Tedavisi Var Mıdır? 01:04
Migrenin Tedavisi Var Mıdır? 25 izlenme - 2 yıl önce Migrenin tedavisi mümkündür, kişiler migren ile yaşamayı öğrenmek zorunda değildir. Migreni tetikleyen sebepler çok çeşitli olabilir, bu sebeplerin tespit edilmesi ve tedavi edilmesi sonucunda migren kalıcı olarak tedavi edilebilir.
Baba Olma Şansını Düşüren Sebepler 01:45
Baba Olma Şansını Düşüren Sebepler 12 izlenme - 8 ay önce Baba olmanın yaş sınırı olmadığı düşünülse de bazı risk faktörleri üretkenliği olumsuz etkiliyor ve baba olma şansı yaş sınırına takılıyor.
Baş dönmesinin en sık rastlanan nedenleri nelerdir? 01:25
Baş dönmesinin en sık rastlanan nedenleri nelerdir? 22 izlenme - 2 yıl önce Baş dönmesinin en sık rastlanan sebepleri kulakla ilgili durumlardır. Bu nedenle baş dönmesinden şikayetçi olan kişilerin kulak-burun-boğaz muayenesinden geçmesi istenir. Tansiyonu düşen ve yükselen kişilerde, şekeri düşen kişilerde baş dönmesi olabilir. Çocuklarda baş dönmesiyle başlayan epilepsi nöbetleri yaşanabilir. Migren atakları da baş dönmesiyle başlayabilir. Beyne giden damarların daraldığı durumlarda da baş dönmesi yaşanabilir.
Cilt lekeleri hangi sebeplerle oluşur? 01:40
Cilt lekeleri hangi sebeplerle oluşur? 14 izlenme - 1 yıl önce Cilt lekelerinin en önemli nedenlerinden biri güneşe maruz kalmak"Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/mplay kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Grip Nedir?, Grip Nasıl Oluşur, Gripi Tetikleyen Sebepler, İnfulenza Virüsü 07:52
Grip Nedir?, Grip Nasıl Oluşur, Gripi Tetikleyen Sebepler, İnfulenza Virüsü 12 izlenme - 1 yıl önce Grip Nedir?, Grip Nasıl Oluşur, Gripi Tetikleyen Sebepler, İnfulenza Virüsü, Mehmet Öz Nasıl Dolandırıyor, Kolloidal Gümüş ile Grip Tedavisi, Kolloidal Gümüş Doğal Antibiyotik, Yahudi Lobisi ve İlaç Sektörü, Grip Tedavisine Gelişmeler, Gripe Doğal Çözüm, Grip Artık Problem Değil, Kolloidal Gümüş ile Grip Tedavisi, EKİNEZYA ile Grip Tedavisi "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Çocuklarda sürekli karşı gelme davranışı nasıl değiştirilir? 01:18
Çocuklarda sürekli karşı gelme davranışı nasıl değiştirilir? 9 izlenme - 1 yıl önce İlk adımda çocuğun sürekli karşı gelme davranışının neden kaynaklandığını anlamak gerekir. Bu durumun altında yatan sebeplere göre çözüm üretilir. Çocuğa anlayışlı bir şekilde yaklaşarak işbirliği içine girmek faydalı olur. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kulak çınlamasının sebepleri nasıl anlaşılır? 01:26
Kulak çınlamasının sebepleri nasıl anlaşılır? 11 izlenme - 1 yıl önce İlk adım olarak kapsamlı bir kulak burun muayenesi gerekir. İşitme testleri ve kan tahlilleri yapılır. Tedavi yöntemi sebebe yönelik olarak belirlenir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Orta kulakta sıvı birikiminin sebepleri nelerdir? 01:11
Orta kulakta sıvı birikiminin sebepleri nelerdir? 11 izlenme - 1 yıl önce Orta kulakta sıvı birikimi çocuklarda sık görülür. Bu rahatsızlık daha çok iri geniz eti ve iri bademcik gibi sorunlardan kaynaklanır. Erişkinlerde uzun süreli ilaç tedavisine rağmen orta kulakta sıvı birikimi devam ediyorsa nazofarenks kanserinden şüphelenmek gerekir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Çocukların olumsuz davranışları nasıl değiştirilir? 01:21
Çocukların olumsuz davranışları nasıl değiştirilir? 6 izlenme - 1 yıl önce Olumsuz davranışın öncelikle tespit edilmesi ve net olarak tanımlanması gerekir. Davranışların sıklığı ve süresi, sebeplerin saptanması açısından büyük önem taşır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kadınlarda idrar kaçırma sorununun sebepleri nelerdir? 00:45
Kadınlarda idrar kaçırma sorununun sebepleri nelerdir? 5 izlenme - 1 yıl önce Kadınlarda idrar kaçırma, idrar torbasını yerinde tutan bağların farklı sebeplerle güçsüzleşmesi sebebiyle ortaya çıkabilir. Bu güçsüzlük, öksürünce, hapşırınca ve benzeri durumlarda idrar kaçırmaya yol açar. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Aldatma Davranışına Yol Açan Sebepler Nelerdir? 03:50
Aldatma Davranışına Yol Açan Sebepler Nelerdir? 4 izlenme - 11 ay önce Eşler arası iletişim eksikliği dolayısıyla zaman içinde karşılıklı olarak duygusal ihtiyaçların giderilememesi durumu, aldatma davranışına yol açabilir. Kişinin kendini sevmesi ve duygularını net olarak ifade edebilmesi aldatma veya aldatılma gibi olumsuzlukların yaşanma ihtimalini düşürür. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Bulimiya nervozanın nedenleri nelerdir? 00:49
Bulimiya nervozanın nedenleri nelerdir? 5 izlenme - 2 yıl önce Kişinin yalnızca zayıf olduğu zaman güzel görüneceğini düşünmesi bu yeme bozukluğunun gelişmesinde temel sebeplerden biri. Bunun yanı sıra genetik faktörler de bulimiya nervozanın bir başka nedeni.