Hoşgeldiniz!

şebi arus

Erdoğan Şeb-i Arus Töreninde Teşrik Tekbiri Getirdi 02:17
Erdoğan Şeb-i Arus Töreninde Teşrik Tekbiri Getirdi 78 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şeb-i Arus 2015 programında teşrik tekbiri getirdi. Erdoğan’ın teşrik tekbiri getirmesi salondakilerden büyük alkış aldı.
Gelibolu Mevlevihanesinde Şeb-i Arus Etkinliği - Kurtulmuş 05:20
Gelibolu Mevlevihanesinde Şeb-i Arus Etkinliği - Kurtulmuş 47 izlenme - 3 yıl önce Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-i Arus etkinliği- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Bugünlerde iki şeye çok ihtiyacımız var. Biri, bireysel olarak hepimizin tevhidi ilahi içerisinde kendimizi yok etmeye, bütünleştirmeye, nefis terbiyemizi onun içinde bulmaya, ikincisi de bütün insanların farklılıklarını bir araya getirerek insanları Hakk'ta, hakikatte bütünleştirmeye ihtiyacımız var"- Özellikle bir tarafında İslam'ın kara görüntülerini daha doğrusu İslam adına kara görüntülerin ortaya çıktığı bir dönemde, İslam'ın terörle, adam kesmekle, zulümle, baskıyla eş anlamlı bir hale getirildiği bir yerde, diğer tarafta da bunu bahane ederek 1,5 milyar Müslümanın hepsini gericilikle, zulümle, terörizmle ve geri unsurlar olmakla itham eden islamofobinin hakim olduğu dünyada, bugün her şeyden çok Mevlana'nın sözüne ihtiyacımız var" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bugünlerde iki şeye çok ihtiyacımız var. Biri, bireysel olarak hepimizin tevhidi ilahi içerisinde kendimizi yok etmeye, bütünleştirmeye, nefis terbiyemizi onun içinde bulmaya, ikincisi de bütün insanların farklılıklarını bir araya getirerek insanları Hakk'ta, hakikatte bütünleştirmeye ihtiyacımız var" dedi.
Ahmet Davutoğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu ile El Sıkışması 00:39
Ahmet Davutoğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu ile El Sıkışması 52 izlenme - 2 yıl önce Şebi Arus töreninde gerçekleşmiş hadise. Ülkenin bu gergin ortamında böyle bir hareket siyasetin ne kadar zor olduğunu görmemizi sağlamıştır. gıyaplarında birbirlerine söylemedikleri kötü söz kalmayan kişiler, bir araya geldiklerinde birbirlerine gülüyorlar.