Hoşgeldiniz!

seçim sonuçları

2011-canlı seçim sonuçları 00:11
2011-canlı seçim sonuçları 132.011 izlenme - 7 yıl önce
Devlet Bahçeli'den Seçim Sonrası İlk Açıklama 10:09
Devlet Bahçeli'den Seçim Sonrası İlk Açıklama 19.619 izlenme - 4 yıl önce Devlet Bahçeli'den seçim sonrası ilk açıklama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim değerlendirmesi yaptı. MHP Lideri, her şeye rağmen başarılı olduklarını açıkladı
MHP'nin Kanalında Seçim Yorumu: Olamaz 00:34
MHP'nin Kanalında Seçim Yorumu: Olamaz 8.495 izlenme - 2 yıl önce MHP'nin kanalı Bengü Türk'te seçim sonuçlarını değerlendiren gazeteci Murat İde ilginç açıklamalar yaptı. Seçim sonuçlarına çok şaşırdığını belirten İde, "Olmaz, olamaz! ne sosyolojide ne siyaset biliminde ne de matematikte bir açıklaması yok bunun" ifadelerini kullandı.
Bilal Erdoğan Bağdat Caddesi'nde Zafer Turu Attı 00:19
Bilal Erdoğan Bağdat Caddesi'nde Zafer Turu Attı 6.624 izlenme - 2 yıl önce AKP 1 Kasım seçimlerinden zaferle ayrıldı, AKP'yi destekleyenler sokaklara döküldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da Bağdat Caddesi'ndeki kutlamalara katıldı. Erdoğan, kongre üyesi olduğu Fenerbahçe'nin zafer turlarının atılmasıyla ve şampiyonlukların kutlandığı Bağdat Caddesi'nde toplanan AKP'liler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
Binali Yıldırım: Bu Sonucu Beklemiyordum 04:33
Binali Yıldırım: Bu Sonucu Beklemiyordum 7.772 izlenme - 4 yıl önce İzmir'de yüzde 36 oy alan Ak Parti İzmir adayı Binali Yıldırım, geçtiğimiz yerel seçime göre oyları artırdığını ama yüzde 36'dan daha yüksek bir oranı beklediğini ifade etti.
1 Kasım Seçim Sonuçlarından Memnun Musunuz ? - Sokak Röportajı 06:20
1 Kasım Seçim Sonuçlarından Memnun Musunuz ? - Sokak Röportajı 4.531 izlenme - 2 yıl önce 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını halk nasıl değerlendiriyor?
Yeni Şafak Yazarından Erdoğan'a Veryansın 02:50
Yeni Şafak Yazarından Erdoğan'a Veryansın 6.575 izlenme - 3 yıl önce Akp'ye ve Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, seçim sonuçlarıyla birlikte Akp'nin tek başına iktidarı kaybetmesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sorumlu tuttu. Bayramoğlu'nun, ''Erdoğan'ın keyfi davranışları bu sonucu getirdi'', ''Ak Parti içindeki Davutoğlu karşıtlarında ciddi hazırlıklar var'', ''Can Dündar olayında ben olsam öyle yapmazdım'' sözleri oldukça ilgi çekici. Anlaşılan o ki Akp cephesinde kıpırdanmalar başladı. İyi seyirler. BİLGİ: İstediğiniz sandığın sonucunu şu adresten görebilirsiniz; https://www.eparti.org/#/sandik-sonuc
Başbakan Erdoğan: Bu Yeni Türkiye'nin Düğün Günüdür 03:18
Başbakan Erdoğan: Bu Yeni Türkiye'nin Düğün Günüdür 7.238 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AKP Genel Merkezi önünde toplananlara yaptığı konuşmada bu seçimde 'ahlâksız siyasetin' ve ihanetin kaybettiğini, 77 milyon kişinin kazandığını söyledi ve bunun yeni Türkiye için bir başlangıç olduğunu savundu.
Rizelilerin 2015 Seçim Sonuçlarına Tepkileri 03:32
Rizelilerin 2015 Seçim Sonuçlarına Tepkileri 6.019 izlenme - 3 yıl önce Rizeli vatandaşların, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri sonrasında meclis çoğunluğunu kaybeden AKP'ye yönelik yorumlarını ve koalisyon hakkındaki düşüncelerini izleyeceksiniz. AKP-CHP koalisyonu diyenler çoğunlukta. İyi seyirler.
Recep Tayyip Erdoğan (Dombra) 01:21
Recep Tayyip Erdoğan (Dombra) 5.310 izlenme - 4 yıl önce Recep Tayyip Erdoğan (Dombra)
Şener Şen: Ula 1 Oy Sizinse Benim Oy Nere Gitti 01:18
Şener Şen: Ula 1 Oy Sizinse Benim Oy Nere Gitti 5.186 izlenme - 4 yıl önce Şener Şen: Ula 1 Oy Sizinse Benim Oy Nere Gitti
Yiğit Bulut - Seçim Sonuçlarının Başkanlık Sistemini İşaret Ediyor 01:30
Yiğit Bulut - Seçim Sonuçlarının Başkanlık Sistemini İşaret Ediyor 5.746 izlenme - 3 yıl önce 07 Haziran 2015 Pazar 21:13 Cumhurbaşkanı'nın ekonomiden sorumlu danışmanı Yiğit Bulut'a göre seçim sonuçları başkanlık sistemine işaret ediyor..
Kurcala - Sec 01:12
Kurcala - Sec 4.081 izlenme - 3 yıl önce Seçim kaygısı tarihe karışıyor. Uzmanımızdan seçim gerginliği ve kaygısını önlemenin pratik yollarını öğrendik. Bide dostlar çok kaliteli bir ekip oldukları için reklamlarını yapma gereksinimi duyuyorum kanallarına abone olup destek olalım, malum böyle ekipler zor bulunuyor. https://www.youtube.com/channel/UCU1Fhn0o5S0_mdcgwCPuLDg
Sizce Muhalefet Liderleri Değişmeli Mi? - Sokak Röportajı 05:40
Sizce Muhalefet Liderleri Değişmeli Mi? - Sokak Röportajı 1.593 izlenme - 2 yıl önce Sizce Muhalefet Liderleri Değişmeli Mi? - Sokak Röportajı 1 Kasım seçimlerinin ardında muhalefet partilerinin başarısızlığı karşısında Halk ne düşünüyor?
HDP Genel Merkezinde Seçim Kutlamaları 00:38
HDP Genel Merkezinde Seçim Kutlamaları 1.860 izlenme - 3 yıl önce Seçim sonuçlarının en çok merak edilen sorusu olan HDP barajı aşacak mı sorusu yanıt buldu. HDP yüzde 11,9 oranında oyla 4. parti olarak TBMM'ye girdi. Seçim sonuçlarının en çarpıcı sonuçlarından biri de Kürt illerinde yaşandı. HDP'nin oy patlaması yaşadığı bölgede AK Parti tarihinin en büyük hezimetini yaşadı. Urfa ve Bingöl dışında varlık gösteremeyen AK Parti, Diyarbakır'da 2002 seçimlerinde aldığı oyun bile gerisine düştü. Diyarbakır'da yüzde 78, Mardin'de yüzde 71, Batman'da yüzde 70, Van'da yüzde 70, Ağrı'da yüzde 74, Siirt'te yüzde 67 oy alan HDP, Hakkari ve Şırnak'ta yüzde 82 ile rekor kırdı. HDP bölgede CHP ile rekabet ettiği tek şehir olan Tunceli'de ise yüzde 58 oy alarak tulum çıkardı. Ardahan ve Kars gibi illerde de sürpriz yapan HDP sandıktan birinci parti olarak çıktı. HDP'nin tulum çıkardığı diğer iller ise Hakkari ve Şırnak oldu. Saat 20.30 itibariyle sonuçlar şöyle: Tunceli: HDP'nin oy oranı 58.7. Çıkardığı milletvekili sayısı; 2 Urfa'da HDP'nin oy oranı 37.3. Çıkardığı milletvekili sayısı; 5 Bingöl'de HDP'nin oy oranı 37.1. Çıkardığı milletvekili sayısı; 1 Erzurum'da HDP'nin oy oranı 13.4. Çıkardığı milletvekili sayısı; 1 Ardahan'da HDP'nin oy oranı 28.4. Çıkardığı milletvekili sayısı; 1 Kars'ta HDP'nin oy oranı 35.3. Çıkardığı milletvekili sayısı; 2 Iğdır'da HDP'nin oy oranı 52.5. Çıkardığı milletvekili sayısı; 1 Ağrı'da HDP'nin oy oranı 74.7. Çıkardığı milletvekili sayısı; 4 Muş'ta HDP'nin oy oranı 57.2. Çıkardığı milletvekili sayısı; 2 Bitlis'te HDP'nin oy oranı 58.3. Çıkardığı milletvekili sayısı; 2 Van'da HDP'nin oy oranı 70.2. Çıkardığı milletvekili sayısı; 6 Siirt'te HDP'nin oy oranı 67.1. Çıkardığı milletvekili sayısı; 2 Batman'da HDP'nin oy oranı 70.2. Çıkardığı milletvekili sayısı; 3 Diyarbakır'da HDP'nin oy oranı 78.2. Çıkardığı milletvekili sayısı; 10 Mardin'de HDP'nin oy oranı 71.7. Çıkardığı milletvekili sayısı; 5 Şırnak'ta HDP'nin oy oranı 82.4. Çıkardığı milletvekili sayısı; 4 Hakkari'de HDP'nin oy oranı 82.2. Çıkardığı milletvekili sayısı; 3 Adıyaman'da HDP'nin oy oranı 19.5. Çıkardığı milletvekili sayısı; 1"
Mansur Yavaş: Gökçek Dönemi Bitmiştir Hayırlı Olsun 01:36
Mansur Yavaş: Gökçek Dönemi Bitmiştir Hayırlı Olsun 1.855 izlenme - 4 yıl önce CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, oy sayımındaki gerginlik konusunda açıklama yaptı.. Ankara'da seçim sonucunun netleşmediğini belirten Yavaş; "Ankara'da her şey bitmedi. YSK'dan aldığım kesin bilgi. Seyranbağları'nda bir gerginlik var, üzerinde helikopter geziyor. AK Partili vekiller orada, çünkü Çankaya sayıldığı zaman sonucun ne olduğunu biliyorlar. Gökçek'in bizzat müdahalesi var. Sandıkta kazandığımızı masada kaybetmeyeceğiz" diye konuştu.
Rasim Ozan Kütahyalı Seçimleri Yorumluyor 04:58
Rasim Ozan Kütahyalı Seçimleri Yorumluyor 1.108 izlenme - 4 yıl önce 30 Mart 2014 Seçim Sonuçları - Rasim Ozan Kütahyalı Yorumluyor..
Melih Gökçek'in Balkon Konuşması 03:03
Melih Gökçek'in Balkon Konuşması 971 izlenme - 4 yıl önce Gökçek’ten şaşırtıcı balkon konuşması, sonuçlara o da itiraz edecekmiş! Dünkü yerel seçimlerin ardından açılan sandıklarda resmi olmayan sonuçlara göre kazandığı netleşen Melih Gökçek, belediye binası önünde kalabalık karşısına geçerek burada bir zafer konuşması yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Melih Gökçek, “Biz dostluğu, yol arkadaşlığını da unutmayız, hainlik yapanı da unutmayız” dedi. Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi binasında çalışanlar ve partililer tarafından karşılandı. Belediyenin konferans salonunun bulunduğu binanın balkonundan AKP ve Türkiye bayraklarıyla bekleyenlere seslenen Gökçek, “Ankara’da bugüne kadar aldığımız dualar ve Ankaralıların desteğiyle bir sefer daha 5 yıl Ankara’yı Allah ömür verirse birlikte idare edeceğiz” diye konuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Melih Gökçek, “Biz dostluğu, yol arkadaşlığını da unutmayız, hainlik yapanı da unutmayız” dedi. Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi binasında çalışanlar ve partililer tarafından karşılandı. Belediyenin konferans salonunun bulunduğu binanın balkonundan AKP ve Türkiye bayraklarıyla bekleyenlere seslenen Gökçek, “Ankara’da bugüne kadar aldığımız dualar ve Ankaralıların desteğiyle bir sefer daha 5 yıl Ankara’yı Allah ömür verirse birlikte idare edeceğiz” diye konuştu. “Şunu herkes bilsin. Biz dostluğu, yol arkadaşlığını da unutmayız, hainlik yapanı da unutmayız” diyen Melih Gökçek, rakiplerinin dün saatlerce televizyonda direndiklerini ifade etti. “Daha önce anlattım, dedim ki ‘tezgah yapacaklar, son ana kadar bizi mağlup gösterecekler, insanları sokağa dökecekler’ birebir bunları yaptılar” diyen Gökçek, ancak Allah’ın bu zaferi kendilerine bahşettiğini kaydetti. Gökçek, şöyle konuştu: “7 düvel birleşti, Allah’a hamdolsun güçleri yetmedi. Dışarıdan beynelmilel güçler. Özellikle İstanbul’daki baronlar ve bu baronlarla birlikte içerideki işbirlikçileri, hepsi bir araya geldiler. Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü karşısında, Recep Tayyip Erdoğan hükümetinin gücü sayesinde mağlup oldular. Bu zafer Allah’ın yardımı ve milletimizin gücü sayesinde oldu. Milletimize teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz.” Ankara’nın bugün dünyanın örnek kentlerinden biri olduğunu dile getiren Gökçek, sözler verdiklerini, Allah’tan bu sözleri 5 yıl içinde tutmayı nasip etmesini diledi. “Allah kendi rızası için hepimize hizmet etmeyi, birlikte mücadele etmeyi bizlere nasip etsin. Allah fitnecilere, fesatçılara fırsat vermesin” diyen Gökçek, kendisini destekleyenlere teşekkür etti. Gökçek, bugünden itibaren rakiplerinin seçim kurullarına itiraz edeceğini ifade ederek, eğer kendi itirazları kabul edilirse oylarının en az 70 bin daha artacağını söyledi. “Sonuçlara itiraz edeceğiz” Ankara’da 90 binden fazla oyun iptal edildiğini ve bunun 3 puan anlamına geldiğini dile getiren Gökçek, “Bizim tesbitimize göre 70 bin oy bize ait olan oy. Akşam arkadaşlarla konuştuk durduk. Biz de itiraz ediyoruz, biz de hakkımızı almak için o iptal edilen sandıklardan geri alacağız, inşallah arayı da açacağız. Allah’ın izniyle inşallah yolumuza da aynen devam edeceğiz” diye konuştu. Gökçek, sözlerini, “Allah muhabbetimizi bozmasın, Allah gücümüze zeval vermesin. Allah Başbakanımıza güç versin, Allah devletimizin içindeki fitneyi fesatı bitirsin, bize düşmanlık eden beynelmilel güçlere de inşallah akıl versin ve Türkiye Cumhuriyeti o eski Osmanlı’nın ruhuyla tekrar dirilsin inşallah” bitirdi. Gökçek, belediye binasının avlusunda bekleyenleri Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’in yanı sıra AKP Ankara Milletvekili Salih Kapusuz ve eşi Nevin Gökçek ile selamladı. Partililerin meşaleler yaktığı ve konfeti patlattığı alanda, Gökçek’in konuşması sonrasında balonlar uçuruldu ve havai fişek atıldı.
HDP'nin İlk Açıklaması Sırrı Süreyya'dan 02:04
HDP'nin İlk Açıklaması Sırrı Süreyya'dan 559 izlenme - 3 yıl önce HDP'nin İlk Açıklaması Sırrı Süreyya'dan İşte Önder'in konuşmasından satırbaşları: HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder kesin olmayan seçim sonuçlarına ilişkin, "Şu an itibariyle 80 milletvekili gibi bir sayı ile Meclis'e girmenin eşiğinde bulunuyoruz. Bu sonuçlar hoyratlığa karşı demokrasinin, zulme karşı özgürlüğün, şımarıklığa karşı tevazuun, savaşa karşı barışın zaferidir. Bütün Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun" dedi. "BÜTÜN YURTTAŞLARIMIZDAN İKİ RİCAMIZ VAR" HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, "Bütün yurttaşlarımızdan iki ricamız var. Birincisi partimiz bugün kesinlikle kutlama yapmayacak. Sonucu provoke etmek isteyenlerin eline herhangi bir mazeret vermemiz gerekiyor. Diğer ricamız, il, ilçe seçim kurullarını son sonuç açıklanana kadar hiçbir görevlimizin terk etmemesi gerçeğidir. Bizim aldığımız oyda bize emanet edilen oylar olduğu gerçeğini çok iyi biliyoruz. Hiç aklımızdan çıkarmayacağız. Sahip çıkacağımıza teminat veriyoruz. Sağ olsunlar var olsunlar" diye konuştu.
MHP'li Kızdan AKP'ye Ağlayan Kıza Yanıt 02:36
MHP'li Kızdan AKP'ye Ağlayan Kıza Yanıt 473 izlenme - 3 yıl önce Mhp'li Hasret Eroğlu geçtiğimiz gün AK Partinin oylarının düşmesi ve tek başına hükümet olamayışına üzülen Ak Partili genç kızın tepkisine yanıt verdi.
At Yarışı Gibi Seçim Sonucu Sunmak 01:40
At Yarışı Gibi Seçim Sonucu Sunmak 472 izlenme - 4 yıl önce Adam kendinden geçti, bakalım 2014 yerel seçimlerinde neler olmuş. faiz lobisi, pensilvanya,recep tayyip erdoğan ve imdb yarışını dinleyelim.
Bugün Seçim Olsa Kim Kazanır? 03:19
Bugün Seçim Olsa Kim Kazanır? 74 izlenme - 5 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi'nde Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi durum ve partilerin 2019 seçim stratejileri konuşuldu. Konuklardan SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı son anket sonuçlarını paylaştı. Bayrakçı, sonuçların şaşırtıcı olduğunu belirterek, "AK Parti'nin oy kaybı var. CHP'nin yükselen birkaç puanı var. MHP ve Meral Akşener'in partisi de baraj civarında. Meral Akşener'in partisi daha kurulmadan bu yüzdeyi yakaladığına göre sonrasında daha da yükselmesi beklenebilir" diye konuştu.
Bizler HDP - HDP'nin Yeni Reklam Filmi - www.pkkeylemleri.com 01:41
Bizler HDP - HDP'nin Yeni Reklam Filmi - www.pkkeylemleri.com 308 izlenme - 3 yıl önce Pkk'nın siyasi kanadı olan Hdp'nin yeni reklam filmi. Mutlaka izleyin. www.pkkeylemleri.com www.facebook.com/pkkeylemleri www.twitter.com/pkkeylemleri
İstanbul'da Seçim Sonuçlarını Bu İlçeler Belirleyecek! 01:38
İstanbul'da Seçim Sonuçlarını Bu İlçeler Belirleyecek! 269 izlenme - 4 yıl önce Kuşkusuz İstanbul'da seçim sonucunu belirleyecek temel ilçeler var. Toplam 39 ilçenin bulunduğu şehirde en çok ilçeyi kazanmış olan İstanbul'u da kazanmış olacak. Sarıyer, İşte o ilçeler...
AK Parti'nin Tek Başına İktidar Olamaması Genç Kızı Hüngür Hüngür Ağlattı 04:53
AK Parti'nin Tek Başına İktidar Olamaması Genç Kızı Hüngür Hüngür Ağlattı 209 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'de 'yönetimde istikrar' gerekçesiyle küçük partilerin önüne engel olan ve yıllardan beri düşürülmesi tartışılan yüzde 10 seçim barajı patladı. HDP'nin Türkiye partisine dönüşme vaadiyle yüzde 10 barajını aşması, en çok bu oranı düşürmemekte direnen iktidar partisi AK Parti'yi vurdu. SONUÇLARI AĞLAYA AĞLAYA YORUMLADI Resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından sosyal medyada birçok paylaşım yapıldı. HDP'nin barajı geçmesine karşı çıkanlar kadar, bunu sonuna kadar hakettiğini savunanlar da vardı. Gizem Aras isimli Facebook kullanıcısı ise paylaştığı videoda koalisyon hükümetinden duyduğu kaygıyı dile getirerek CHP ve HDP'ye sert sözlerle yüklendi.
Çin Medyasından Animasyonlu Türkiye Seçimi Yorumu 01:35
Çin Medyasından Animasyonlu Türkiye Seçimi Yorumu 171 izlenme - 3 yıl önce Çin medyasında, Türkiye’deki milletvekili genel seçimleriyle ilgili bir animasyon videosu yayınlandı. Seçim yarışında AK Parti lehine açıkça şike uygulandığı iddia edilen komik animasyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da iktidar partisine açık destek verdiği vurgulandı.
Siyasetçilerin Eğlenceli Seçim Konuşmalarının Kamera Arkası Görüntüleri 02:04
Siyasetçilerin Eğlenceli Seçim Konuşmalarının Kamera Arkası Görüntüleri 166 izlenme - 3 yıl önce Liderlerin TRT'de ekrana gelen Yüksek Seçim Kurulu kayıtlarının kamera arkası görüntüleri yayınlandı. İşte o renkli anlar...
Seçim Sonuçlarına Göre Koalisyon Olur mu? - Sokak Röportajı 04:15
Seçim Sonuçlarına Göre Koalisyon Olur mu? - Sokak Röportajı 127 izlenme - 3 yıl önce 7 Haziran seçimlerine göre hükümetin nasıl kurulacağı, Meclis’e giren parti sayısıyla doğru orantılı. Anadolu Ajansı’nın rakamlarına göre maksimum 260 milletvekili çıkarması beklenen AKP'nin mutlak iktidarı mümkün değil. Ya koalisyon hükümeti kurulacak ya da AKP dışarıdan destek ile azınlık hükümeti kuracak. 2011’deki genel seçimlerine göre AKP 49.95 oy ile 327 sandalye kazanmıştı. CHP, yüzde 25.93 ile 135 vekil, MHP yüzde 12.98 ile 53 vekil çıkarmıştı. Çoğunluğu bugünkü HDP’de yer alan bağımsızlar ise yüzde 6.58 ile 35 milletvekili çıkarmıştı. Bugün yapılan seçimlere göre ise AKP’nin hükümet için gereken 276 milletvekilini çıkaramaması, tek başına iktidarının sona ermesine yol açacak. HDP’nin barajı aşmasıyla birlikte parlamentoya 4 parti girecek. Bu aritmetiğe göre şu senaryolar ortaya çıkabilir; SENARYO 1- AKP 276 VEKİLİ, TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR HDP'nin barajı aştığı durumda, bi
Seçim Sonuçlarından Sonra Ahmet Davutoğlu 00:06
Seçim Sonuçlarından Sonra Ahmet Davutoğlu 142 izlenme - 2 yıl önce Sosyal medya kullanıcılarının hazırladığı videoda rakiplerini bir bir geçen Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu topu kaleye gönderiyor.
Selahattin Demirtaş: Koalisyon Yapmayacağız 00:35
Selahattin Demirtaş: Koalisyon Yapmayacağız 94 izlenme - 3 yıl önce HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaptığı açıklamada koalisyon tartışmalarına noktayı koyarak, "Biz AKP ile içeriden ya da dışarıdan koalisyon yapmayacağız" dedi.