Hoşgeldiniz!

sedef kabaş

17 Aralık 17 Gerçek - Sedef Kabaş 20:39
17 Aralık 17 Gerçek - Sedef Kabaş 4.733 izlenme - 2 yıl önce Sedef Kabaş, 17 aralık operasyonuyla ilgili 17 gerçeği açıkladı. 17 aralıkta soruşturmaya konu olan meseleleri 17 maddede sıraladı.
Sakıp Sabancı - Para Mutluluk Getirir mi? 04:25
Sakıp Sabancı - Para Mutluluk Getirir mi? 1.774 izlenme - 2 yıl önce Alın yazısı diye bir olay vardır bu değişmez, vaz geçilmez hemde hiç vazgeçilmez kriterlerden birisi kaynaktır, imkandır, fırsatlardır paran olsun ama zannetmeki bu pencereyi açar, mutlulukları getirir vaz geçilmez önemli kriter olmasına rağmen alın yazısı diye bir olay vardır dış yüzünden bakarsın kişilere, firmalara, yuvalara, detaya girip hassas gözlüklerle incelediğin zaman herkesin kendine mahsus ayrı ayrı problemleri var, para ve imkanları olmadığı için inim inim inleyenler var ama benim yanı başımda hepsi var hepsi var ama benimde inim inim inlediğim yerler olabiliyor. bu sözleri "koskoca Toyota fabrikam var, ama araba kullanacak bir oğlum yok!" diyen engelli bir oğlu olan Sakıp Sabancı söylüyor. kısacası herkesin inim inim inlediği bir nokta vardır kendinizi sevin, hayatınızı sevin emin olun daha mutlu olucaksınız.
Topluluk Önünde Etkili Konuşmanın Sırları Nelerdir? 04:08
Topluluk Önünde Etkili Konuşmanın Sırları Nelerdir? 368 izlenme - 3 yıl önce Eğitmen , Koç ve Danışman Dr. Sedef Kabaş, iş toplantılarında etkili konuşmak için gereken 3 sihirli cümleyi anlattı.
Sesli Düşünceler - Acun Ilıcalı'nın Rahatlığı (2002) 03:13
Sesli Düşünceler - Acun Ilıcalı'nın Rahatlığı (2002) 269 izlenme - 2 yıl önce Efendim Acun ılıca'nın parayı bulmadığı acun firarda dönemlerinde tv8 de sedef kabaş'ın sunduğu sesli düşünceler programına katılıyor ve aşırı rahatlığından bahsediyor,izliyoruz.
İknaya Dair 3 Etkili Yöntem – Iıı (Tutarlılık) 01:28
İknaya Dair 3 Etkili Yöntem – Iıı (Tutarlılık) 229 izlenme - 3 yıl önce Eğitmen, Koç ve Danışman Sedef Kabaş, ikanın en etkili yöntemlerinden biri olan tutarlılık yöntemini anlattı.
Perihan Mağden'in Zamanın Ünlülerini Eleştirmesi 03:50
Perihan Mağden'in Zamanın Ünlülerini Eleştirmesi 229 izlenme - 3 yıl önce Sivri diliyle tanıdığımız Perihan Mağden'in Sedef Kabaş'a bir tarihte konuk olduğu programdan bir kesit. O kadar eleştiri, o kadar dudak bükme, o kadar hıhı... Dinlemekten yoruldum, arkadaş; bütün enerjim çekildi, videonun sonunda kendisinin de dediği gibi: Bir fenalık geldi. Kontes Perihan Mağden başkalarının enerjisini emerek hayatta kalıyor, bundan eminim artık. Öte yandan akıllı, cin gibi de bir kadın; söylediklerine -popüler kültür üzerine de olsa- kulak vermeden edemiyorsun. En sevdiklerimse başbakana giydirmeleri.
İknaya Dair 3 Etkili Yöntem – I (Sihirli Sözcükler) 02:10
İknaya Dair 3 Etkili Yöntem – I (Sihirli Sözcükler) 174 izlenme - 3 yıl önce İknaya dair çok fazla yöntem olduğunu söyleyen Eğitmen, Koç ve Danışman Dr. Sedef Kabaş, bu yöntemlerden 3 tanesinin çok önemli olduğunu belitti.
İkna Nedir? 01:35
İkna Nedir? 170 izlenme - 3 yıl önce İknanın 3 temel prensibi olduğunu belirten Sedef Kabaş bu prensipleri şöyle anlattı: "İknanın 3 temel prensibinden birincisi 'İNANMAK'tır. Önce inan, sonra ikna et. İnanmadığımız bir konuda inandırıcı olamazsınız. Sadece beynimizle inanmamız yetmez, kalbimizle de hissetmemiz gerekir. Bir diğer önemli prensip, 'BİLMEK'tir. İkna edebilmek için inanmak tek başına yetmez. İnandığımız şey hakkında bilgi sahibi olmamız lazım. İnandığımız şeyi araştırmamız, kapsamlı bir şekilde ele almamız, kendimizi o konuda güncellememiz gerekiyor ki inandırıcılığımızı arttıralım. İkna konusunda 3'üncü temel prensip de etkili 'İLETİŞİM'dir. İnandığımız, hakkında bilgi sahibi olduğumuz bir konuyu etkili bir iletişim çerçevesinde karşı tarafa aktarmamız gerekiyor."
Sedef Kabaş ve Teoman - Yazarlık 01:38
Sedef Kabaş ve Teoman - Yazarlık 157 izlenme - 3 yıl önce Bir dönem Tv8'de yayınlanmış ve Sedef Kabaş'ın sunduğu Sesli Düşünenler adlı programda ülkemizin en iyi sanatçılarından Teoman'ın konuk olduğu programda Teoman'ın yazarlık üzerine konuşulmuş videodur. İyi izlemeler.
Kişisel İmajımızı Nasıl Değiştirebiliriz? 01:51
Kişisel İmajımızı Nasıl Değiştirebiliriz? 135 izlenme - 3 yıl önce Danışman, Koç ve Eğitmen Sedef Kabaş, etkili bir imaja sahip olmanın ip uçlarını Wise.TV ile paylaştı.
Sedef Kabaş - Dünyanın En Özgür Medyası ! 03:00
Sedef Kabaş - Dünyanın En Özgür Medyası ! 85 izlenme - 2 yıl önce Gazeteci Sedef Kabaş Erkam Tufan'la Analiz'de medyaya adeta veryansın etti. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın "Dünyanın en özgür medyası Türkiye'de" söylemine katıldığını belirten Kabaş, 'Dünyanın hiçbir ülkesinde basının bir kesimi bu kadar rahat hakaret edip yalan haber yapamaz' dedi
İknaya Dair 3 Etkili Yöntem – II (İlgili Olmak) 02:23
İknaya Dair 3 Etkili Yöntem – II (İlgili Olmak) 114 izlenme - 3 yıl önce Danışman, Koç ve Eğitmen Sedef Kabaş, karşımızdaki kişi ya da kişilere karşı ilgili olmanın ikna sürecinde etkili olduğunu ifade etti.
Kişisel İmajımız İş Hayatımızı Nasıl Etkiliyor? 02:31
Kişisel İmajımız İş Hayatımızı Nasıl Etkiliyor? 106 izlenme - 3 yıl önce Eğitmen, Koç ve Danışman Dr. Sedef Kabaş, kişisel imajımızın iş hayatımızdaki etkilerini anlattı. İknanın 3 temel prensibi olduğunu belirten Sedef Kabaş bu prensipleri şöyle anlattı: "İknanın 3 temel prensibinden birincisi 'İNANMAK'tır. Önce inan, sonra ikna et. İnanmadığımız bir konuda inandırıcı olamazsınız. Sadece beynimizle inanmamız yetmez, kalbimizle de hissetmemiz gerekir. Bir diğer önemli prensip, 'BİLMEK'tir. İkna edebilmek için inanmak tek başına yetmez. İnandığımız şey hakkında bilgi sahibi olmamız lazım. İnandığımız şeyi araştırmamız, kapsamlı bir şekilde ele almamız, kendimizi o konuda güncellememiz gerekiyor ki inandırıcılığımızı arttıralım. İkna konusunda 3'üncü temel prensip de etkili 'İLETİŞİM'dir. İnandığımız, hakkında bilgi sahibi olduğumuz bir konuyu etkili bir iletişim çerçevesinde karşı tarafa aktarmamız gerekiyor."
Beyaz ve Yaptığı Şeylerin Karşılığını Bulması! 01:20
Beyaz ve Yaptığı Şeylerin Karşılığını Bulması! 101 izlenme - 3 yıl önce TV 8, Sesli Düşünenler: Beyazıt Öztürk, askerde sıraya girme hikayesini anlatıyor...
Konuşmalara Nasıl Hazırlanmak Gerekiyor? 03:23
Konuşmalara Nasıl Hazırlanmak Gerekiyor? 97 izlenme - 3 yıl önce Konuşma yapmadan önce hazırlık yapmak için yeterince vaktimiz olmayabiliyor. Ancak akıllı hazırlık sayesinde kısa zamanda başarılı konuşmalar hazırlayabilirsiniz, diyen Kabaş, bunun için izlenmesi gereken yöntemi şöyle anlattı: "Öncelikle konumuzu çok dikkatli bir şekilde belirlemeliyiz. Konu belirlerken de kendinize şu soruları sorun: Bu konu hakkında yeterince bilgiye sahip miyim? Çok iyi bildiğim bu konu dinleyici kitlem için yeterince ilginç mi? Konuyu belirlerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da konunun genişliğidir. Ele aldığınız konuyu hangi açıdan değerlendireceğinizi belirleyin. Geniş bir konuyu anlatmaya kalkarsanız altında ezilebilirsiniz. Dolayısıyla konuyla ilgili açınızı belirleyin. Konuyu belirledikten sonra hemen hazırlık yapmaya başlamayın. Konu hakkında araştırma yapmadan önce hedef kitlenizi analiz edin ve ona göre hazırlanın. Konu ne olursa olsun içeriği hedef kitleye göre değişir. Dolayısıyla önce hedef kitlenizi analiz etmelisiniz. Her başarılı sunumun, konuşmanın, kampanyanın, reklamın temelinde tek bir amaç vardır. Amacınızı tek bir cümle ile ifade edebilin. Aksi durumda amacınız hala belirsizdir."
İknaya Dair 3 Temel Prensip Nedir? 01:57
İknaya Dair 3 Temel Prensip Nedir? 86 izlenme - 3 yıl önce İknanın 3 temel prensibi olduğunu belirten Sedef Kabaş bu prensipleri şöyle anlattı: "İknanın 3 temel prensibinden birincisi 'İNANMAK'tır. Önce inan, sonra ikna et. İnanmadığımız bir konuda inandırıcı olamazsınız. Sadece beynimizle inanmamız yetmez, kalbimizle de hissetmemiz gerekir. Bir diğer önemli prensip, 'BİLMEK'tir. İkna edebilmek için inanmak tek başına yetmez. İnandığımız şey hakkında bilgi sahibi olmamız lazım. İnandığımız şeyi araştırmamız, kapsamlı bir şekilde ele almamız, kendimizi o konuda güncellememiz gerekiyor ki inandırıcılığımızı arttıralım. İkna konusunda 3'üncü temel prensip de etkili 'İLETİŞİM'dir. İnandığımız, hakkında bilgi sahibi olduğumuz bir konuyu etkili bir iletişim çerçevesinde karşı tarafa aktarmamız gerekiyor."
Orhan Pamuk - Roman 02:48
Orhan Pamuk - Roman 55 izlenme - 2 yıl önce Sedef Kabaş'ın sunduğu TV 8'deki Sesli Düşünenler programının konuğu Orhan Pamuk romanlarını kaleme alırken beslendiği kaynakları anlatıyor.
 Perihan Mağden'in Zamanın Ünlülerini Eleştirmesi 03:50
Perihan Mağden'in Zamanın Ünlülerini Eleştirmesi 73 izlenme - 4 yıl önce Sivri diliyle tanıdığımız Perihan Mağden'in Sedef Kabaş'a bir tarihte konuk olduğu programdan bir kesit. O kadar eleştiri, o kadar dudak bükme, o kadar hıhı... Dinlemekten yoruldum, arkadaş; bütün enerjim çekildi, videonun sonunda kendisinin de dediği gibi: Bir fenalık geldi. Kontes Perihan Mağden başkalarının enerjisini emerek hayatta kalıyor, bundan eminim artık. Öte yandan akıllı, cin gibi de bir kadın; söylediklerine -popüler kültür üzerine de olsa- kulak vermeden edemiyorsun. En sevdiklerimse başbakana giydirmeleri.
Sahne Heyecanımı Nasıl Kontrol Edebilirim? 05:04
Sahne Heyecanımı Nasıl Kontrol Edebilirim? 30 izlenme - 3 yıl önce Danışman, Koç ve Eğitmen Sedef Kabaş, sahne heyecanını yönetebilmenin yöntemlerini anlattı. Daha fazla haber için www.izlesene.com/haberlercom kanalına abone olabilirsiniz...
Gazeteci Sedef Kabaş'a Hakaret Eden Trabzonlu Yönetici İstifa Etti 00:26
Gazeteci Sedef Kabaş'a Hakaret Eden Trabzonlu Yönetici İstifa Etti 5 izlenme - 2 yıl önce Zafer Meriç'in sosyal medya üzerinden Sedef Kabaş'a "Boştaysan bana gel yavrum" şeklinde hakaret etmesi istifayla son buldu. Kabaş, Trabzonspor'a teşekkür etti.