Hoşgeldiniz!

seferi

Bol Kusmuklu Mersin - Kıbrıs Arası Feribot Seferi 01:53
Bol Kusmuklu Mersin - Kıbrıs Arası Feribot Seferi 7.498 izlenme - 3 yıl önce Siz siz olun eğer kıbrıs'a gitme niyetindeyseniz, Feribot seçeneğini kullanmayın. Çünkü yolcuların çoğunda deniz tutması sonucu kusma olayı yaşanıyor. Hatta bünyesi sağlam olan insanlar bile bu durumdan etkilenebiliyor. O yüzden yolculuğunuzu rezalete dönüştürmeyin.
Taksicilerin Uber'e Karşı Otobüs Seferi Başlatması 02:08
Taksicilerin Uber'e Karşı Otobüs Seferi Başlatması 65 izlenme - 2 ay önce Son dönemde yaşanan Taksi-UBER tartışmasında yeni bir dönem başladı. Taksiciler Bakırköy-Bostancı arasına lüks otobüs seferi düzenleyeceklerini açıklayarak UBER'e karşı atak yaptı.
taklacı güvercin 03:52
taklacı güvercin 1.846 izlenme - 9 yıl önce bir senedir oynuyor yavruya kustu yanardoner disi ender.05344082779
Adnan Seferi Yanlızlık 04:39
Adnan Seferi Yanlızlık 1.556 izlenme - 9 yıl önce adnan seferi yanlızlık sesli resim albümündeki sözler alıntıdır
Seferilikte Sünnet Namaz Kılınır Mı? 06:46
Seferilikte Sünnet Namaz Kılınır Mı? 308 izlenme - 2 yıl önce Seferi ile misafir aynı manaya mı gelir? Yolculukta namaz nasıl kılınır? CEVAP Seferi veya misafir olmak demek, yolcu olmak demektir. Günümüzde kullanılan misafir kelimesiyle ilgisi yoktur, dini bir terimdir. 3 günlük yere gitmek niyeti ile yola çıkan kimse, konakladığı bir yerden üç günlük yola gitmeye niyet ederek, ayrılırsa, gideceği yolun iki tarafındaki evlerin hizasından ayrılınca seferi olur. Büyük şehirlerde kenar evler kalmamıştır. Bu bakımdan büyük şehirlerde kaldığımız yere yakın mezarlık, fabrika, okul ve kışla geçilince seferilik başlar. Üç günlük yola gitmeye karar vermeden, bütün dünyayı dolaşsa bile, seferi olmaz. Düşmanı arayan askerlerin hâli böyledir. İki günlük uzaklıkta olan bir yere gitmeye niyet eden kimse, yoldayken veya o yere varınca, iki günlük yere daha gitmeye niyet etse, o dört günlük yere giderken seferi olmaz. Hanefi mezhebinde seferde, 4 rekat olan farz namazları 2 rekat kılmak vacibdir. 4 rekat kılmak mekruhtur, günah olur. Hadis-i şerifte, (Seferde namazı tamam kılan mukimken eksik kılan gibidir.) buyuruldu. Üç rekatları ve sünnetleri aynen kılar. Maliki’de, meşru seferde 4 rekat farzları 2 kılmak sünnet, Şafii’de, meşru seferde, 2 veya 4 kılmak da caizdir. İki kılmak evladır. Hanbeli’de ise seferde 2 veya 4 kılmak Şafii’deki gibidir. Hanefi’deki Müslümanların günah işlememeleri için 4 rekatlık namazlarını seferde 2 rekat olarak kılmaları gerekir. Bunun için sefere ait hükümleri de bilmek gerekir. Bu bilgiler Hanefi’ye göre aşağıya çıkarılmıştır. İnsanın mukim olduğu, yani yerleştiği yere Vatan denir. 3 çeşit vatan vardır: a- Vatan-ı asli: İnsanın doğup büyüdüğü, daha sonra evlendiği yerdir. Bundan sonra da hep kalmak niyetiyle yerleştiği yerdir. Burayı da değiştirip temelli kalmak üzere başka yere göçebilir. O zaman göçtüğü yer vatan-ı asli olur. b- Vatan-ı ikamet: 15 gün veya daha çok kalıp, sonra çıkmaya niyet edilen yerdir. c- Vatan-ı sükna: İnsanın uğradığı yer olup, 15 günden az kalmak için niyet edilen, yahut bugün yarın çıkarım diyerek uzun müddet oturulan yerdir.
Uzayda Namaz Kılmak 01:11
Uzayda Namaz Kılmak 471 izlenme - 3 yıl önce Malezyalı astronot uçuş sırasında kaçırdığı ikindi namazının kazasını kılıyor. Allah kabul etsin.
Haçlı'nın Ülkenizi İşgal Etmesi Tehlikeli Değildir 00:20
Haçlı'nın Ülkenizi İşgal Etmesi Tehlikeli Değildir 295 izlenme - 2 yıl önce Fethullah Gülen, 20 Ağustos'ta yayınlanan konuşmasında "Haçlı'nın ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir. En tehlikeli şey, şeytanın kafiri kafir yapması değildir, münafıkı Müslüman göstermesidir." dedi. Fethullah Gülen, 20 Ağustos'ta yayınlanan konuşmasında "Haçlı'nın ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir." ifiadelerini kullandı. "Çünkü sizinle onlar arasında kırmızı çizgiler vardır. Bir kere onlar sizin kadınınıza kızınıza ilişmezler. Mabedinize ilişmezler. İlişmemiş Haçlılar." diyen Gülen'in açıklamaları şöyle: "En tehlikeli şey, şeytanın kafiri kafir tapması değildir, münafıkı Müslüman göstermesidir. En tehlikeli şey odur. Haçlı'nın ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir. Çünkü sizinle onlar arasında kırmızı çizgiler vardır. Bir kere onlar sizin kadınınıza kızınıza ilişmezler. Mabedinize ilişmezler. İlişmemiş Haçlılar. Fakat münafık meseleyi öyle bir karıştırır ki, Müslümanlıkla kafirlik bir harcın parçaları gibi, farklı kimyevi şeylerin bir araya gelmesi gibi, o güzellik, o beriki çirkinlik ile bir araya gelince kömür, elmas birbirine karışır. Siz anlayın artık meselenin ne olduğunu."
saltukova havaalanına ilk yurt içi uçak seferi 04:15
saltukova havaalanına ilk yurt içi uçak seferi 1.447 izlenme - 8 yıl önce 17 mayıs 2010 pazartesiwww.corakkkoyu.tr.ggçorak köyü çaycuma zonguldakcorakkoyu_caycuma@hotmail.com
İstanbul Sirkeci - Halkalı Banliyö Seferi 03:02
İstanbul Sirkeci - Halkalı Banliyö Seferi 354 izlenme - 3 yıl önce Sirkeci- Halkalı arası çalışan banliyö trenleri çok bakımsızdı. Bakırköy- Sirkeci arasında büyük yoğunluk yaşanan trenlerin Florya, Menekşe arası yolcusu azalıp vagonları tenhalaşırsa da yaz ayların Cumartesi, Pazar günleri, Florya da hizmet veren Güneş ve Belediye plajlarına olan rağbet nedeniyle plaj yolcusuyla kalabalıklaşırdı. Mesai günlerinde trenler sabah ve akşam saatlerinde öylesine dolardı ki kapılar kapanmaz yolcular, bilhassa gençler dışarı sarkarlar, hatta trenden düşenlere bile rastlanır, gazetelere fotoğraflı haber olurlardı.
Kadınları Karada Denizde ve Yatakta Korumak 03:03
Kadınları Karada Denizde ve Yatakta Korumak 382 izlenme - 3 yıl önce Başlıktan da anlaşılacağı üzerine toplumsal bilinci gelişmiş önemli bir alkışlarla yaşıyorum üyesi olarak çok mühim bir konuda, kadınlarımız hakkında bir içerik paylaşmaya karar verdim. Huyum kurusun bir şeye karar verdiğim zaman yaparım. İşte sizde bu videoyu izlerken Taşakcan iyi ki varsın, ırz ve namusumuzu korumamıza yardımcı oldun diyeceksiniz. Siz sitedaşlarıma yardımcı olmak beni ayrıca mutlu etmiştir.
Sızır Oluk Seferi  1 Metre   Karda Halay 01:30
Sızır Oluk Seferi 1 Metre Karda Halay 506 izlenme - 8 yıl önce sızır-halis-kazım-ekrem-ömer-sadullah
Total War Attila Hun Seferi Bölüm #1 25:44
Total War Attila Hun Seferi Bölüm #1 229 izlenme - 3 yıl önce Bu videomuzda Total War: Attila hakkında geniş bilgiler vermeye çalıştık. Kanalımızın ilk oyun videosudur. Oyunun serisini ilerleyen zamanlarda yükleyeceğiz. Beğendiyseniz, yorum atmanız ve arkadaşlarınıza da izletmeniz yeterli olacaktır. Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın.. İletişim Bilgileri Web Sitemiz : http://panpalarweb.com Facebook Sayfamız : https://www.facebook.com/panpalarvideo Twitter Hesabımız : http://twitter.com/panpalarweb İzlesene Kanalımız :http://izlesene.com/kanal/PanpalarWeb Mail Adresimiz : info@panpalarweb.com
Seferi 03:55
Seferi 146 izlenme - 7 yıl önce seferi ws niteless20
ingiltere tokat seferi - merdiven altı haber 02:45
ingiltere tokat seferi - merdiven altı haber 488 izlenme - 8 yıl önce www.merdivenaltihaber.comingiltere tokat seferi - merdiven altı haber
Cevher - Seferi - (Orijinal Video Klip) - (2012) 04:39
Cevher - Seferi - (Orijinal Video Klip) - (2012) 203 izlenme - 6 yıl önce cevher - seferi - (orijinal video klip) - (2012) - (alisayar)
Ilıca Seferi 02:02
Ilıca Seferi 324 izlenme - 10 yıl önce ılıca seferi yedik içtik .... dik
Naber Dergi - Kaptan Flig Mortgage'ın Mektupları (Ölüm Seferi) 01:02
Naber Dergi - Kaptan Flig Mortgage'ın Mektupları (Ölüm Seferi) 220 izlenme - 3 yıl önce Umut Sarıkaya'nın uzun süredir Uykusuz dergisindeki köşesini boş bırakmasıyla kafalarımızda birer soru işareti oluşmuştu. Bizim gibi hayranları ise gözümüz yolda çemçük ağızları, Semih Cumhuriyetini, kadın anayı ve en önemlisi tesptilerini özlerken birden "Naber Dergi" projesiyle karşımıza çıktı. Kaptan, Reis, Profesör ve Maymun'un maceralarını "Ah o gemide ben de olsaydım" diyerek bir solukta okuyacak, "O kadar arkadaşım var, ben böyle bir dostluk görmedim" demekten kendinizi alamayacaksınız. Ve tabii ki "Caş'ı benim için öp..."
Atilla Abi - Kartal Seferi 04:52
Atilla Abi - Kartal Seferi 127 izlenme - 3 yıl önce Atilla abimi izlerken, içimi huzur kaplıyor beyler bayanlar, bu videoda çok konuşmuyor ama olsun paylaşayım dedim, mahrum kalmayın (Atilla abi severler olarak) Dipçik: Atilla Abimizin yeni saçları karizma olmuş.
Cevher - Seferi (Video Klip) 04:39
Cevher - Seferi (Video Klip) 153 izlenme - 6 yıl önce www.fb.com/ikimart daha fazlası için hayran sayfamıza bekliyoruz !!
Banu Avar'la Dünya Düzeni (2. Sezon) - 2. Bölüm 43:36
Banu Avar'la Dünya Düzeni (2. Sezon) - 2. Bölüm 127 izlenme - 4 yıl önce İkinci Haçlı Seferi Haçlılar bin yıl önce Avrupa'dan, Anadolu ve Kudüs'e kadar geldiler. Bin yıl sonra yine bu coğrafyanın peşindeler. Sefere 2001'de Afganistandan başladılar, Irak ile devam ettiler, her ikisinde de Vietnam'da olduğu gibi bataklığa gömüldüler. Trilyonlarca dolar kaybettiler. Yeni işgaller olmadan soygunun üstesinden gelemeyecekler. Şimdi işgal planları değişti, Kuzey Afrikadan Ortadoğuya yeni bir saldırı haritası belirlediler. Bu haritanın tam ortasında duruyoruz. Duyduk ki; Libya'da Amerika'nın koruması oluyoruz. Gemilerimizi, denizaltılarımızı seferber ediyoruz. NATO'yla beraber Libya kıyılarına gidiyoruz. "NATO'nun Libya da ne işi var?" demişti ya başbakan, yanlız başına orada ne işi var demiş olmalı. Türkiye, haçlı seferinde, NATO ile işbirliği içinde Trablusgarp kıyılarında. Çok acı... Amerika'nın yirmi beş savaş gemisi, denizaltıları, tomahawk füzeleri, tüm savaş oyuncakları bölgeye istiflendi. Sadece Libya için mi Akdeniz parsellendi? Dünya Düzeni'ne hoşgeldiniz. Kaynak: http://banuavar.com.tr/ikinci-hacli-seferi/
Can Yücel - Seferi 00:59
Can Yücel - Seferi 131 izlenme - 6 yıl önce
 İstanbul Seferini Yapan Uçaktan Kaçırılma Sinyali 01:34
İstanbul Seferini Yapan Uçaktan Kaçırılma Sinyali 111 izlenme - 4 yıl önce Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü: İniş emniyet ile yapılmış olup gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır. Pegasus Havayollarına ait Kharkiv- Sabiha Gökçen uçağı havada iken yapılan bomba tehdidi sebebi ile güvenlik altında Sabiha Gökçen'e inmiştir.
Fatih Sultan Mehmet'ten Kılıç Zoruyla Bahşiş İstediler! 00:45
Fatih Sultan Mehmet'ten Kılıç Zoruyla Bahşiş İstediler! 37 izlenme - 1 yıl önce Fatih Sultan Mehmet, 1451’de Karaman seferinden döndükten sonra sefer bahşişi isteyen yeniçerilerle sıkıntı yaşar. Fatih Sultan Mehmet’in otoritesini sarsan bu olay nasıl sonuçlandı? Bu sorunun cevabı videomuzda! Kanalımıza abone olmayı ve videolarımızı paylaşmayı unutmayın. ABONE OL: http://bit.ly/2dr5BAe After Mehmed the Conqueror got on the throne for the second time, he went on to attack Karaman in 1451. When the Karamans asked for mercy and accepted his authority, he eventually forgave them and turned back to Ottoman lands. Upon the young sultan’s arrival in Bursa, janizaries, his armed soldiers on both sides of the road, rebelled and asked for gratuity. Being in a difficult situation, Mehmed the Conqueror had to give 10 bags of money to the soldiers. Later on, Mehmed the Conqueror strenghtened his authority by punishing cruelly those who were responsible for this matter. The soldiers never attempted to rebel against him again. Hikayesi Ne kanalında neler var bir bakalım derseniz Röntgenin bulunuşu, ilk Türk tayyarecisi Vecihi Hürkuş’ın hayatı gibi yakın tarih hikayelerini izlemek için https://goo.gl/FZHUAI Hindistan’daki kadın çetesi, Dingo’nun ahırının hikayesi gibi dünyadan ilginç hikayeleri izlemek için https://goo.gl/LwIDao Osmanlı Devleti hakkındaki tüm hikayeler için https://goo.gl/b1rl1B Metin Oktay’ı Ümit Besen’in keşfettiğini biliyor muydunuz? Onu nereden tanıyoruz serimizde birbirinden ilginç bilgileri bulabilirsiniz https://goo.gl/M3GqzZ Hikayesi Ne kanalında tarihi ya da günümüz olayların, durumların ve yaşanmışlıkların az bilinen yönlerini ve fazlasıyla merak uyandıran ilginç bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Yorum yazıp videolarımızı beğenerek destek olursanız çok mutlu oluruz.
Cevher - Seferi 04:38
Cevher - Seferi 49 izlenme - 2 yıl önce Cevher’in, Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan "Salkım Söğüt" albümünde yer alan "Seferi" isimli şarkısı, video klibiyle netd'de. netd Müzik Facebook: http://www.facebook.com/netdmuzik netd Müzik Android Uygulaması: https://goo.gl/m4nAOE netd Müzik iOS Uygulaması: https://goo.gl/wkkUZi
Sevmeyi Seven Bilir... 03:42
Sevmeyi Seven Bilir... 102 izlenme - 9 yıl önce
Seferi (Cevher) 04:39
Seferi (Cevher) 57 izlenme - 6 yıl önce
Kadirrrr Seferi Mermi 08:01
Kadirrrr Seferi Mermi 239 izlenme - 9 yıl önce rahmetli kardeşimin anısına....
Arsa 04:59
Arsa 64 izlenme - 9 yıl önce yok
İtalya Seferi   Europa Universalis Iv   Türkçe Oynanış   Bölüm 7 20:42
İtalya Seferi Europa Universalis Iv Türkçe Oynanış Bölüm 7 9 izlenme - 7 ay önce
Orkestrale Elton Neziri, Miri Seferi (Karizma) 03:38
Orkestrale Elton Neziri, Miri Seferi (Karizma) 11 izlenme - 2 yıl önce Orkestrale Elton Neziri, Miri Seferi . http://arkadaslikfmlive.ff.tl/ Karizmakanal. Net Tv.