Hoşgeldiniz!

sehitlik

Çanakkalede Gezilecek Yerler 06:39
Çanakkalede Gezilecek Yerler 160 izlenme - 3 yıl önce Çanakkale, görmek ve gezmek için öncelik verilmesi gereken şehirlerimizden biri. Bu şehirde gezerken Çanakkale'nin tarihi önemini daha yakından hissedecek, sahip olduğumuz değerlere ve anılarımıza daha çok sarılmak isteyeceksiniz. Çanakkale Destanı'nın yazıldığı 14 Savaş Alanı içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz, gezilecek yerler için harika bir rehber. Çanakkale Aynalı Çarşı: Çanakkale savaşlarında bir halk türküsüne de konu olan ünlü çarşının 1889 yılında II. Abdülhamid'in padişahlığı sırasında, Çanakkale'nin önde gelen Yahudi ailelerinden biri tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Doğrulanamayan bir iddia ise çok daha önceleri yapıldığıdır. Evliya Çelebi'nin "Seyahatname" adlı eserinde de çarşıdan söz edilmektedir. Çarşıya ilişkin kayıtlar incelendiğinde İstanbul'daki Mısır Çarşısı'nın minyatürü olduğu anlaşılmaktadır. Çanakkale Şehitliği: Çanakkale savaşlarının merkezi olan, insanoğlunun tüylerini ürperten, tarifsiz bir duygu yoğunluğunun içine sürükleyen ve bu vatanın evladı her kişinin o havayı soluyarak öğrenmesi gereken bir destanın yazıldığı Gelibolu yarımadası tarihi milli parkında kalan anıt ve şehitlikler… Çanakkale'ye gelindiğinde belki de ilk ziyaret edilmesi gereken mekan. Çanakkale Merkez: Muhteşem Çanakkale Boğazı manzarasıyla Truva filminde kullanılan tahta atın ve antik Truva şehrinin maketinin bulunduğu Çanakkale kordon boyunu da içeren merkez, şehrin kalbi…. Çanakkale Deniz Müzesi: 1462 yıllında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan, Çanakkale Savaşları'nda da kullanılan, Çanakkale Deniz Zaferi'nin kahramanlarından Nusrat Mayın Gemisi'nin orijinal boyutlarındaki maketi ve Çanakkale Savaşları'nda kullanılan çeşitli silahların bulunduğu müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Çanakkale Saat Kulesi: İtalyan Başkonsolosu, Emilio Vitalis tarafından 1890'larda yaptırılan bu görkemli saat kulesini de görmekte fayda var. Çanakkale Arkeoloji Müzesi: Çanakkale yöresinde büyük özverilerle devam eden kazılar sonunda çıkarılan, çoğunlukla Truva (Troya, Troia), Assos ve Parion bölgesinde bulunan antik şehirlere ait bulgular ile Polyksena Lahiti gibi pek çok önemli eserin sergilendiği arkeoloji müzesi sizleri geçmiş zamanlara götürebilir. Truva Antik Kenti: 1988 yılından beri dünya miras listesinde olan bu antik şehir 1996 yılından beri ise milli park statüsündedir. Antik medeniyetlerin beşiği kabul edilmiştir. 9 adet şehrin birbiri üzerine kurulmasıyla oluşmuştur. Truva, Troya, Troia, İlion, Vilusa gibi adlarla da anılır. Konum olarak Kazdağları eteklerindedir. Pek çok filme de konu olan Truva Atı'nı görmek için buraya uğrayabilirsiniz.
inegöl blediyesi bosna'da donji vakuf'ta 16:58
inegöl blediyesi bosna'da donji vakuf'ta 56 izlenme - 8 yıl önce inegöl beldiyesi tarafın'dan bosna hersek'te kardeş şehir donji vakuf'ta yaptığı şehitliğin açılışı
Güney Kore-Şehitlik 09:21
Güney Kore-Şehitlik 36 izlenme - 8 yıl önce 13-16 Haziran 2010 tarihlerinde Güney Kore'ye resmî bir ziyaret gerçeklestiren Cumhurbaskani Abdullah Gül'e esi Hayrünnisa Gül de eslik etti.
Güney Kore-Şehitlik 09:21
Güney Kore-Şehitlik 20 izlenme - 8 yıl önce 13-16 Haziran 2010 tarihlerinde Güney Kore'ye resmî bir ziyaret gerçeklestiren Cumhurbaskani Abdullah Gül'e esi Hayrünnisa Gül de eslik etti.
Cumhurbaskani Gül, Portsmouth’taki Türk Deniz Sehitligi'ni Ziyaret Etti-Portsmouth Türk Şehitliği 07:14
Cumhurbaskani Gül, Portsmouth’taki Türk Deniz Sehitligi'ni Ziyaret Etti-Portsmouth Türk Şehitliği 10 izlenme - 6 yıl önce Cumhurbaskani Abdullah Gül, Londra'dan Portsmouth sehrine giderek Türk Deniz Sehitligi'ni ziyaret etti. Ülkelerin büyüklügünün sadece kazandiklari zaferler ya da basarilarla degil, yaptiklari fedakârliklarla da ölçüldügünü ifade eden Cumhurbaskani Gül, “Bu anlamda bakildiginda Türk milleti çok büyük fedakârliklar yapan bir millettir” dedi.
Cumhurbaskani Gül, Portsmouth’taki Türk Deniz Sehitligi'ni Ziyaret Etti-Portsmouth Türk Şehitliği 07:14
Cumhurbaskani Gül, Portsmouth’taki Türk Deniz Sehitligi'ni Ziyaret Etti-Portsmouth Türk Şehitliği 8 izlenme - 6 yıl önce Cumhurbaskani Abdullah Gül, Londra'dan Portsmouth sehrine giderek Türk Deniz Sehitligi'ni ziyaret etti. Ülkelerin büyüklügünün sadece kazandiklari zaferler ya da basarilarla degil, yaptiklari fedakârliklarla da ölçüldügünü ifade eden Cumhurbaskani Gül, “Bu anlamda bakildiginda Türk milleti çok büyük fedakârliklar yapan bir millettir” dedi.
Güney Kore-Şehitlik 09:21
Güney Kore-Şehitlik 8 izlenme - 8 yıl önce 13-16 Haziran 2010 tarihlerinde Güney Kore'ye resmî bir ziyaret gerçeklestiren Cumhurbaskani Abdullah Gül'e esi Hayrünnisa Gül de eslik etti.
Türkiye'den Tunus'a Güçlü Destek 03:00
Türkiye'den Tunus'a Güçlü Destek 2 izlenme - 6 yıl önce Ziyaretiyle Yasemin Devrimi sonrasi yeni tesekkül eden Tunus devlet yapisina güçlü bir destek veren Cumhurbaskani Gül, Ulusal Kurucu Meclisi üyelerine hitaben yaptigi konusmada "Sizler sadece Tunus’un degil, tüm Arap âleminin istikbaline isik tutacak bir fenersiniz" dedi.
Türkiye'den Tunus'a Güçlü Destek 03:00
Türkiye'den Tunus'a Güçlü Destek 1 izlenme - 6 yıl önce Ziyaretiyle Yasemin Devrimi sonrasi yeni tesekkül eden Tunus devlet yapisina güçlü bir destek veren Cumhurbaskani Gül, Ulusal Kurucu Meclisi üyelerine hitaben yaptigi konusmada "Sizler sadece Tunus’un degil, tüm Arap âleminin istikbaline isik tutacak bir fenersiniz" dedi.