Hoşgeldiniz!

Şeker Hastalığı Videoları İzle

Mide Küçültme Ameliyatı 06:12
Mide Küçültme Ameliyatı 962 izlenme - 1 yıl önce Şükran Karakaş 10 ay önce Tüp Mide Ameliyatı oldu. Ameliyat öncesi ve sonrası yaşadığı süreci doktoru Doç.Dr.İbrahim Sakçak'a anlatıyor.
Şeker Hastalığı Nasıl Ortaya Çıkar 03:07
Şeker Hastalığı Nasıl Ortaya Çıkar 1.503 izlenme - 4 yıl önce Şeker Hastalığı Nasıl Ortaya Çıkar?
Şeker Hastalığı Sınırı Kaçtır İbrahim Saraçoğlu 13:00
Şeker Hastalığı Sınırı Kaçtır İbrahim Saraçoğlu 70 izlenme - 2 ay önce Gizli şeker, Diyabet ortaya çıkmadan 15-20 yıl öncesinden bulunabilir. İlk bulgular sık acıkma, açlığa tahammülsüzlük, hızla yemek yeme, sık tatlı isteği, hatta tatlı krizidir. Şeker hastalığı sınırı kaçtır? Vücutta bulunan pankreas adlı bez kan şekerini düzenleyen hormonların salgılanmasını sağlamaktadır. Kan şekerini düzenleyen hormon insülindir. İnsülin salgılanamazsa ya da etkisiz kalırsa vücudun ihtiyacı olan ve enerji karşılamakla yükümlü olan şeker hücrelere ulaşamaz. İnsülin kandaki glukozun enerji olarak kullanılmasına ve karaciğerde depolanmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir vücut için besinler ile vücuda alınan enerjinin düzgün bir şekilde kullanılması şarttır. Besinler ile vücuda alınan karbonhidratlar glukoza çevrilerek parçalanır. Ardından parçalanan glukoz kana ulaşır. Bu sayede kanda glukoz seviyesi artar. Hücrelere ulaşan glukoz enerjiye dönüşür. Bu sayede kandaki glukoz seviyesi düşmeye başlar. Şayet bu işlemlerde herhangi bir aksaklık yaşanırsa kanda glukoz birikmeye başlar ve aksaklık şeker hastalığına yol açar. Şeker Hastalığı Sınırı Kaçtır Sağlıklı bir insanın şeker hastalığına maruz kalmaması için şeker sınırı 70-110 arasında olmalıdır. Şayet bu oran aç karnına yapılan ölçümlerde 126 miligramdan daha fazla ya da 126 miligram çıkmışsa, ya da tokluk kan şekeri 200 miligramı aşmışsa kişiye şeker hasatlığı teşhisi konulur. Açlık kan şekeri oranı 110-126 miligram arasında seyrediyorsa bu durum bozulmuş açlık kan şekeri olarak tanımlanır. Bu oranlarda olan kişilerin de şeker hastalığına yakalanma riski yüksektir. Bu nedenle durum kontrol altına alınmalıdır. Diyabet hastalığı Tip1 ve Tip2 olmak üzere ikiye ayrılır. Tip1 diyabetin en fazla görüleme zamanı ergenlik dönemidir. Diyabete maruz kalan kişilerin yaklaşık -15'i Tip1 diyabettir. Tip1 diyabetin nedeni henüz tam olarak bilinememektedir. Tip1 diyabet hastalarında vücutta insülin üretimi ya hiç yoktur ya da çok az sınırlardadır. Bu nedenle Tip1 diyabet tedavisinde dışarıdan hastaya cilt altından insülin desteği verilir. Ayrıca perhiz ve egzersiz programları ile hastalık kontrol altına alınır. Tip2 diyabet daha çok yetişkin kişilerde görülür. Vücut insülini salgılar ancak vücut salgılanan insülin vücutta doğru kullanılamaz. 40 yaşını aşmış kişilerde daha fazla görülür. Tıpkı Tip1 diyabetteki gibi henüz sebebi tam olarak bilinememektedir. Tedavisinde egzersiz, perhiz ve antidiyabetik ilaçlar ile birlikte insülin takviyesi şeklinde yapılmaktadır.
Şeker Hastası Ünlüler hayatisaglik.com 02:10
Şeker Hastası Ünlüler hayatisaglik.com 701 izlenme - 3 yıl önce Videoda Şeker Hastası Olduğunu Açıklayan,yerli Ve Yabancı Ünlülerden Bazılarını İzlediniz.bu Konuda Ayrıntılı Bilgi İçin, Sağlık Bilgileri Sitesi Hayatisaglik.com Aşağıdaki Adresini Ziyaret Edebilirsiniz.
Şeker Hastalarındaki Ayak Yaraları Nasıl Tedavi Edilir? 02:06
Şeker Hastalarındaki Ayak Yaraları Nasıl Tedavi Edilir? 1.105 izlenme - 3 yıl önce Adres: A.Ü.Tıp Fak.Gnl.Cer.Anabilim Dalı - İbni Sina Hastanesi Şeker hastalığı ayak yarası nedir? Şeker hastalarının yaklaşık  inde ayak tabanında yaralar açılır. Ayakta yara olan hastaların %6 sı ise yaranın enfekte olması yada yaraya ait diğer sorunlar nedeni ile hastaneye yatırılır. Öte yandan şeker hastalığı bacak kesilmesinin (amputasyon) en önemli sebebidir. Ayağında yara gelişen şeker hastalarının -24 ünde bacak kesilmektedir. Bu nedenle şeker hastalarındaki ayak yaralarının önlenmesi ve tedavisi büyük önem taşımaktadır. Kimlerde ayak yarası gelişir? Şeker hastalığı olan her kişide ayakta yara oluşabilir. Özellikle şeker hastalığı olan yaşlı erkeklerde, insülin kullanan hastalarda ve şeker hastalığına bağlı olarak böbrek, göz ve kalp hastalığı olan kişilerde ayakta yara oluşma riski daha fazladır. Bunun yanı sıra alkol ve sigara kullanımı da ayak yaraları oluşumuna katkıda bulunur. Şeker hastalarında ayak yarası nasıl oluşur? Şeker hastalarında ayak yarası bir çok faktörün bir araya gelmesi ile oluşur. Bu faktörlerden en önemlileri şeker hastalığı nedeni ile ayakta duyunun azalması, dolaşımın bozulması, ayakta şekil bozuklukları, tekrarlayan tahrişler, yaralanmalar ve şeker hastalığının uzunca bir süredir olmasıdır. Şeker hastalarında yıllar içinde sinirlerin yüksek kan şekerinden zarar görmesi sonucunda nöropati gelişir ve ayağın dokunma hissi ortadan kalkar. Hastaların çoğu ağrıda olmadığı için bu olayaın farkında değildir. Hastalar farkında olmadan ayaklarını biryere vurduğunda, yandığında, ayakkabı vurduğunda yada bir cisim battığında oluşan yarayı hissetmezler. Bu şekilde yada kendiliğinden bir yara oluşur. Öte yandan hastaların önemli bir bölümünde ayağa giden damarlarda tıkanıklıklar vardır. Gerek damardaki tıkanıklık ve sonucunda ayağa gelen yetersiz kan akımı gerekse şeker hastalığının olumsuz etkileri nedeni ile oluşan yara çoğu kez kendiliğinden iyileşmez ve ilerler. Yara iltihaplandığında olayın düzelmesi daha da zorlaşır. Hastaların çoğunun yaşlı, bakıma muhtaç ve görme sorunu olan kişiler olması, ağrının yarada olmayışı yaranın fark edilmesini güçleştirir. Genelde hastalar yara oldukça sorunlu hale geldikten sonra doktora başvururlar. Niçin yara tedavi edilmelidir? Yara oluştuktan sonra podiatrik yani ayakla ilgili tıp dalı tarafından bakımı gereklidir. Enfeksiyonun ve amputasyonun engellenmesi, ayağın fonksiyonunun ve yaşam kalitesinin düzeltilmesi için ayak yaralarının tedavisi gereklidir.
Kombucha Çayı Nasıl Yapılır 18:38
Kombucha Çayı Nasıl Yapılır 2.499 izlenme - 4 yıl önce Kombucha Çayı Nasıl Yapılır
Hacamatla Şeker Hastalığı Tedavisi 02:00
Hacamatla Şeker Hastalığı Tedavisi 678 izlenme - 3 yıl önce diyabetin hacamatla tedavisini anlatan video
Şeker Hastalığı Tedavisi 02:50
Şeker Hastalığı Tedavisi 1.242 izlenme - 6 yıl önce diyason ile şeker hastalığı tedavisi
Obezite Ve Diyabet 20:01
Obezite Ve Diyabet 486 izlenme - 2 yıl önce Çağımızın en büyük iki sağlık sorunu olan obezite ve diyabet cerrahi tedavi ile ortadan kaldırılabiliyor. Geçmiş yıllara göre daha güvenli yapılan bu ameliyatlardan sonra çoğu zaman mucizevi bir şekilde daha ameliyatın 3. gününde kan şekeri normal seviyelere iniyor.
İnsülin Direnci Nedir : İnsülin Direnci Nasıl Geçer Ve Tedavi Edilir? 01:38
İnsülin Direnci Nedir : İnsülin Direnci Nasıl Geçer Ve Tedavi Edilir? 558 izlenme - 4 yıl önce İnsülin Direnci Nedir? İnsülin Direnci Nasıl Geçer Ve Tedavi Edilir?
Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir ? 01:07
Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir ? 805 izlenme - 6 yıl önce http//sekersorunu.comşeker hastalığı belirtileri& bitkisel çözüm &diyabet destek hattı 90 212 486 47 47& powermix &povvervital doğal ürünler gıda san. tic. ltd. şti.i.o.s bölgesi fatih sitesi 4/a blok ikitelli/istanbulşeker hastalığı belirtileri& powermix şeker set &diyabet destek 90 212 486 47 47http//sekersorunu.com
Gıda A.Ş - Belgesel - (90 Dk) 01:29:11
Gıda A.Ş - Belgesel - (90 Dk) 418 izlenme - 2 yıl önce Yakın zamanda NTV'de yayınlanan GIDA ürünleri üzerine yapılmış en iyi belgesellerden biri. GIDA sektörünün daha fazla para kazanç elde etme uğruna yapılan sağlıksız koşulları ve ürünler üzerinde oynanan oyunları elde ettikleri görüntülerle anlatmaya ve bilgilendirmeye çalışan güzel bir yapım. Belgesel aynı zamanda Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) hakkında da detaylı bilgi vermektedir, iyi seyirler.
Diyabete Aloe Vera Jel Mucizesi 02:03
Diyabete Aloe Vera Jel Mucizesi 361 izlenme - 4 yıl önce Diyabete Aloe Vera Jel, Alerjiye Aloe Vera Jel, Cilt Hastalıklarına Aloe Vera, Aloe Vera Antioksidan, Aloe Vera İle Diyabete Çözüm, Cilt Hastalıklarına Aloe ...
Şeker Hastalığı 00:21
Şeker Hastalığı 299 izlenme - 3 yıl önce şeker hastalığı tedavisi ve önlemleri, şeker hastalığı tedavisi, diyabet tedavisi, şeker tedavisi, son gelişmeler, insülin direnci nasıl düşer, dr.erdoğan zaim, sağlık, şeker nasıl düşer
Diyason Şeker Hastalarına Sağlıklı Bir Yaşamda Kapılarını Açıyor 01:51
Diyason Şeker Hastalarına Sağlıklı Bir Yaşamda Kapılarını Açıyor 576 izlenme - 6 yıl önce diyason nedir ?diyason dr. nuri kaplan ve prof.dr.ilker durakın bilimsel katkılarıyla bir grup bilim adamı biyokimya uzmanları tarafından diyabetliler için geliştirilmiş tamamen doğal özel bir gıda takviyesidir.bir çok deneysel çalışmada diyason da bulunan bitkisel içeriklerin diyabetliler de insülin direncini kırarak kan glikoz seviyesini önemli ölçüde düşürmeye yardımcı olduğu gözlenmiştir. ayrıca düzenli olarak kullanıldığında pankreasın normal çalışmasını desteklediği gözlemlenmiştir.diyason
Şeker Hastalığı İlacı 02:50
Şeker Hastalığı İlacı 452 izlenme - 6 yıl önce şeker hastalığı ilacı
Şeker Hastalığı Ameliyatı 02:21
Şeker Hastalığı Ameliyatı 149 izlenme - 1 yıl önce Tip 2 Diyabet(şeker Hastalığı) Gastrik by pass yöntemiyle tamamen iyileşebiliyor. Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan bu ameliyat yöntemi mucizevi sonuçlar sunmaktadır. Bu ameliyat sonrası şeker hastalığı yanında obezite, horlama, diz ağrıları, hipertansiyonda da gerileme ve iyileşme olmaktadır. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürmekte 2 veya 3 gün hastanede yatılmaktadır.
deri altına çip yerleştirilebilir mi? 02:27
deri altına çip yerleştirilebilir mi? 523 izlenme - 7 yıl önce deri altına çip yerleştirilebiliyor mu? hastalar bundan ne fayda sağlıyor? insanlara bir zararı var mı? mahremiyet ihlali oluyor mu?
Şeker Hastaları Meyve Tüketebilir Mi? 00:40
Şeker Hastaları Meyve Tüketebilir Mi? 82 izlenme - 1 yıl önce Şeker hastaları meyve yiyebilir mi, hangi meyveleri tüketebilir? Şeker hastaları ne kadar meyve yiyebilir? Şeker hastaları lifli meyveler tüketebilir mi?
Diyabet (Şeker) hastalarında cinsellik 01:39
Diyabet (Şeker) hastalarında cinsellik 170 izlenme - 2 yıl önce Psikoterapist Cem KEÇE Star TV Melek programında sizlerden gelen soruları yanıtlıyor. Diyabet (Şeker) hastalarında cinsellik ve cinsel istek nasıl oluyor? Toplum diyabet hastalarındaki cinsel ilişki durumlarını nasıl değerlendiriyor ve yanlış bilgiler nasıl ortaya çıkıyor http://www.cemkece.com.tr http://www.cised.org.tr
Şeker Hastaları Nasıl Beslenmeli 06:21
Şeker Hastaları Nasıl Beslenmeli 123 izlenme - 3 yıl önce Şeker hastaları nasıl beslenmeli adlı videomuz şeker hastalarının mutlaka izlemesi gereken bir video.
Şeker Hastalığı Nedir? 02:28
Şeker Hastalığı Nedir? 226 izlenme - 5 yıl önce Şeker hastalığı (diyabet) ciddi bir sağlık sorunudur. Tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Şeker hastalığının belirtileri ve tedavisi ile ilgili bu videoyu beğeneceğinizi umarım.
Şeker Hastalığı Nedir? 02:24
Şeker Hastalığı Nedir? 11 izlenme - 4 ay önce Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi İç Hastalıkları Bölümünden Uzm. Dr. Asım Ahmet Hocaoğlu şeker hastlığı hakkında bilgilendiriyor.
İmmunat Gen. Müdürü Adnan Akar'ın Show Max Röportajı - 0312 472 9 472 02:46
İmmunat Gen. Müdürü Adnan Akar'ın Show Max Röportajı - 0312 472 9 472 217 izlenme - 5 yıl önce immunat gen. müdürü adnan akar'ın show max röportajı - 0312 472 9 472 - www.ankaraimmunat.com
Şeker Ameliyatı, Doç Dr İbrahim Sakçak 01:46
Şeker Ameliyatı, Doç Dr İbrahim Sakçak 40 izlenme - 1 yıl önce Tip diyabet (şeker hastalığı) artık gastrik by pass yöntemiyle tedavi edilebiliyor. İnsülin iğnelerine veda etmek için kararlı ve istekli olmanız yeterli. Doç.Dr.İbrahim Sakçak 0 532 050 3223
Diyabet (Şeker Hastalığı) 05:42
Diyabet (Şeker Hastalığı) 22 izlenme - 1 yıl önce Novartis Türkiye'nin "Diyabet ve Hipertansiyonda Sağlık Yolunda" projesi kapsamında hazırlanan filmi izleyerek Diyabet (Şeker Hastalığı) ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. "Bu film bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Bu filmdeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz." şeker hastalığı
Şeker Hastalığı Olanlar İçin Kür - TRT DİYANET 04:48
Şeker Hastalığı Olanlar İçin Kür - TRT DİYANET 54 izlenme - 2 yıl önce Şeker Hastalığı Olanlar İçin Kür - TRT DİYANET....
Basketbolcu Alper Saruhan, Eşi Yüzünden Takımdan Kovuldu 00:28
Basketbolcu Alper Saruhan, Eşi Yüzünden Takımdan Kovuldu 106 izlenme - 3 yıl önce Uşak Sportif'de forma giyen Alper Saruhan, eşinin Twitter'da "Uşak köyü" yazması nedeniyle takımdan gönderildi.
Endomer İnsülin 14:00
Endomer İnsülin 123 izlenme - 6 yıl önce endomer
Uzm.Dr.Metin Yegen Şeker hastalığı (Tip1 diyabet) nedir? Tip1 diyabet nasıl tedavi edilir? 02:41
Uzm.Dr.Metin Yegen Şeker hastalığı (Tip1 diyabet) nedir? Tip1 diyabet nasıl tedavi edilir? 71 izlenme - 2 yıl önce İç Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Metin Yegen, şeker hastalığı (Tip1 diyabet) hakkında bilgi veriyor. Vücudumuzun enerji ihtiyacı, yiyeceklerimizdeki temel besin öğeleri karbonhidrat, protein ve yağlardan sağlanır. Emilebilmek için en küçük parçalarına ayrılan besin öğelerinin en önemlisi “glukoz” adı verilen basit şekerlerdir. Glukoz başta beyin olmak üzere vücudun tüm organlarının önemli bir besin kaynağıdır. Hücreler ihtiyacı olan glikozu, midenin arkasında bulunan pankreas bezinin salgıladığı bir hormon yardımıyla kullanır. İnsülin olarak bilinen bu hormon vücutta yapılamaz ise alınan gıdalar enerji olarak kullanılamayacaktır. İnsülin hormonlarının eksikliği sonucu ortaya çıkan Tip 1 diyabet, sıklıkla çocukluk ve gençlik yaşlarında ortaya çıktığı için “Juvenil diyabet” adını da alır. Tip 1 diyabetin tedavisinde değişmez kural insülin enjeksiyonudur. Bu tip şeker hastalığında insülin kullanmak bir zorunluluktur ve hayat kurtarıcıdır. Tedavinin diğer temel taşları ise sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve eğitimdir. İdeal kan şekeri düzeyinin sağlanması için gün boyu belirgin özen ve günlük bakım gerekir. Kişinin kendini iyi hissetmesi ve sağlıklı yaşam sürdürmesi için gereken bakımı hayat biçimi haline getirilmelidir. İletişim İçin: Adres: Beştelsiz Mahallesi Seyitnizam Cad. 101 Sok No:107 "Akşemsettin Tramvay Durağı Yanı" PK:34020 Zeytinburnu / İstanbul Telefon: 90 212 665 50 50 (Pbx) Faks: 90 212 665 50 60 Gsm: 90 533 666 93 80 / 90 533 666 93 81 E-Posta: info@avrasyahospital.com.tr www.projemed.com www.healthplay.co