Hoşgeldiniz!

Şekil Bozukluğu Videoları İzle

Dişlerde Şekil Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir? | Düğün.com 01:45
Dişlerde Şekil Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir? | Düğün.com 601 izlenme - 3 yıl önce Düğün fotoğraflarınızda kusursuz görünmek için uzmanından tavsiyeler... Daha Fazlası İçin; dugun.com/tv/dislerde-sekil-bozuklugu-nasil-tedavi-edilir-84 Dişlerde şekil bozukluğunun tedavi süresi ne kadardır, düğün öncesi diş bakımı için ne kadar süre gerekir, kısa zamanda diş sağlığına kavuşmak için ne yapmalı hadi izleyelim! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/duguncomtv kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Düğününü video izleyerek planlayabileceğini biliyor muydun? Türkiye'nin ilk ve tek düğün planlama video portalı Düğün.com Tv, düğününe hazırlanırken izlemek isteyeceğin videolarla dolu bir cennet!
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntı Tedavileri 01:28
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntı Tedavileri 56 izlenme - 1 yıl önce Bu hastalıkta en önemli tedavi prensibi aslında kemik çıkıntısının kendisinin yok edilmesinden öte bu durumu ortaya çıkartan sebeplerin ortaya konulması ve onların teşhisi ve tedavisine yönelik olarak yapılacak cerrahi ve cerrahi dışı tedavilerin planlanmasıdır. Ayak başparmak sırtındaki kemik çıkıntılarda özellikle HALLUSRECİBUS dediğimiz ayak başparmağın hareket kısıtlığıyla birlikte olduğu kemik çıkıntılarının tedavisini planlarken de önceliğimiz ayakta eğer gerekiyorsa hareket kısıtlılığının giderilmesi eğer önceliğimiz ağrı olacaksa ağrıyı ortaya çıkartan sebeplerin ortaya konulup bunlara yönelik olarak tedavinin planlanması esas prensipler dâhilindedir.
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarının Sebepleri 01:43
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarının Sebepleri 44 izlenme - 1 yıl önce Ayak başparmak iç kısmının kemik çıkıntıları yani HALLUKS VALGUS dediğimiz hastalıkların temel olarak sebebi düşünüldüğünün aksine dar ayakkabı giymekten öte tabandaki çökmeler, ayak arkının düzleşmesi ve zaman içinde gelişen başparmağın şekil bozukluklarına bağlı olmaktadır. Kas dengesizliklerine bağlı oluşmaktadır. Bunlar daha çok ailevi olabileceği gibi zamanla yaşla birlikte tabanın düzleşmesine bağlı da karşımıza çıkabilmektedirler. Bu sebeplerin yanında çarpmalar düşmelerle kırıkların da yarattığı kemik çıkıntıları daha az olmakla birlikte karşımıza çıkabilmektedirler.
Kalça kireçlenmesi nasıl tedavi edilir? 01:08
Kalça kireçlenmesi nasıl tedavi edilir? 36 izlenme - 2 yıl önce Kişinin ağrıları gençlik çağlarında ortaya çıkmışsa ve yapılan müdahaleler sonucunda şekil bozukluğunu düzelterek ilerki yıllarda kalça kireçlenmesinin engellenmesi mümkünse, şekil bozukluğunu düzeltmeye yönelik girişimlerde bulunulur. Kalça gelişim geriliği olan hastalarda birtakım kemik değişiklikleri yapılarak mevcut deformite olabildiğince normal anatomisine döndürülmeye çalışılır. Ancak kireçlenmenin ilerlediği durumlarda kalça protezi uygulanır. Kalça protezi her yaşta hastaya uygulanabilir.
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarında Teşhis Yöntemleri 01:35
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarında Teşhis Yöntemleri 16 izlenme - 1 yıl önce Ayak başparmaktaki kemik çıkıntılarının teşhisi için öncelikle ayak cerrahisi ile uğraşan bir hekim tarafından yapılacak muayene önemlidir. Çünkü yapılacak röntgen RADYOGRAFİ, MR gibi tetiklerinden daha önemlisi hastanın bulgularının deneyimli bir cerrah tarafından muayene edilmesi sebeplerinin ortaya konulması tedavilerinin olması açısından bu önemlidir. Teşhis yöntemlerinin başında aslında hastanın verdiği hikâye ve daha önemlisi hastanın bastırılarak yürütülerek her hareketini tek tek değerlendirildiği ayrıntılı bir muayenesinde temel olarak teşhis konur. Ancak önemli bir noktada yapılacak radyolojik çalışmanın yani röntgen ve MR gibi çalışmalarında cerrahi yönlendirmekte yeri oldukça fazladır.
Skolyoz nasıl bir hastalıktır? 02:45
Skolyoz nasıl bir hastalıktır? 16 izlenme - 2 yıl önce Skolyoz omurgayı tutan bir hastalık. Omurgada şekil bozukluğuna sebep oluyor ve bu bozukluk omurganın etrafında bulunan organları, omuriliği, kolları ve bacakları da etkiliyor. skolyozu ortopedistler takip eder ve tedavi eder. Nöroşirurjide de skolyozun önemi var. Omuriliğin bazı anomalilerinde skolyoz görülebiliyor. Skolyozun ortopedistler tarafından tedavi edilmesinden önce bu anomalilerin beyin ve sinir cerrahları tarafından tedavi edilmesi gerekiyor. Bu tür anomalilerin tedavi edilmesi skolyozu durdurur.
Skolyozun belirtileri nelerdir? 02:13
Skolyozun belirtileri nelerdir? 11 izlenme - 2 yıl önce Skolyozun çeşitli dereceleri var. Sekizinci dereceden sonra skolyozun ileri derece şekil bozukluğuyla birlikte ciddi belirtileri olabiliyor. Skolyozun ileri evrelerinde solunum güçlüğü, kollar ve bacaklarda fonksiyon kaybı yaşanabiliyor. Nörojenik skolyozlarda mesane ve bağırsak kontrolünde problemler, omurga bölgesinde tüylenme olabiliyor. Gizli skolyozlarda geceleri idrar kaçırma sorununa rastlanabiliyor.