Hoşgeldiniz!

Selami Öztürk

Kadıköy Esnafı - Vardar Ovası 03:41
Kadıköy Esnafı - Vardar Ovası 569 izlenme - 5 yıl önce Tarihi Kadıköy Çarşısından, Kuşdili'ne Yapılması Planlanan Avm'ye Şarkılı Tepki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından Tarihi Kuşdili Çayırı Olarak Biline...
 ‘Tuk Tuk’ ile Kamboçya'dan Fransa'ya ilginç yolculuk 04:57
‘Tuk Tuk’ ile Kamboçya'dan Fransa'ya ilginç yolculuk 161 izlenme - 4 yıl önce Kamboçya’dan 104 gün önce üç tekerlekli araçları "Tuk Tuk" ile yola çıkarak Türkiye’ye gelen 3 Fransız yardım gönüllüsü, Kadıköy’de mola verdi. 3 arkadaş, yokul çocuklar okusun diye yaklaşık 13 bin kilometre yol giderek Fransa’ya ulaşacak.Geçtikleri güzergâh üzerindeki Asya ülkelerinde yaşayan yoksul çocukların mektuplarını, Fransa’da bulunan Enfants Du Mekong adlı yardım kuruluşuna götüren Thibaut Labey, Marine Daguet ve Raphael Daguet, yolculuk sırasında bozulan “tuk tuk”larını tamir ettirmek için Kadıköy de mola verip, Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle tamir ettirdiler. 4 ay önce başlayan yolculuklarının Türkiye ayağında Kadıköy'de tamir-bakım molası veren Fransız gençler, Kadıköy Belediyesi’nin misafiri oldular. Kadıköy Belediyesi’ne gelen Thibaut Labey (28), Marine Daguet (28) ve Raphael Daguet’ı (30), Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile belediye çalışanları karşılayarak çay ve lokum ikram ettiler. Asya ülkelerindeki yoksul çocukların okula gidebilmeleri için başlattıkları, iyilik yolculuğuna Türkiye’den geçerek devam ettiklerini belirten Fransız gençler, en büyük yardımı Türkiye sınırlarında gördüklerini dile getirdiler. Özellikle Çin sınırlarını geçerken zorlandıklarını, Türkiye de ise sevgi ve ilgi ile karşılaştıklarını kaydeden gençler, iyilik yolculuğunu tamamladıktan sonra önümüzdeki yıl İstanbul’a turist olarak geleceklerini söylediler. Yoksul ailelerin çocuklarının yazdığı mektupları Fransız Yardım Kuruluşuna ileteceklerini ve bulunacak sponsor aileler ile çocukların okula gitmesini sağlayacaklarını kaydeden gençler, taşıdıkları mektupları basına gösterdiler. Kadıköy Belediyesi’nin misafiri olarak 3 gün İstanbul’da kalan gençler, Tuk Tuk’larını tamir ettirdikten sonra yolculuklarına kaldıkları yerden devam etmek için yola çıktılar. Gençleri Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, arkalarından su dökerek yolculadı.
Selami Öztürk'ten İstanbul İçin 2019 İddiası 02:23
Selami Öztürk'ten İstanbul İçin 2019 İddiası 14 izlenme - 6 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi'nde Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi durum ve partilerin 2019 seçim stratejileri konuşuldu. Konuklardan Kadıköy Eski Beledye Başkanı Hukukçu Selami Öztürk, CHP'nin gerçek gündemi yakaladığını belirterek bu şekilde devam etmesi gerektiğini dile getirdi. Öztürk, "Biz usun süredir Tayyip Bey'in taktiksel olarak gütmüş olduğu 'gündemi tayin etme' olayının peşine takılmıştık. Çoktan beridir bundan kurtulduk. CHP vatandaşın gündemini yakaladı ve dile getiriyor. CHP çok doğru bir yola girdi ve bu konuda başarılı olacak. İddia ediyorum ki; 2019 seçimlerinde İstanbul'da CHP'li bir başkan olacak" diye konuştu.
Ne Oluyor -  3 Kasım 2016 03:32:23
Ne Oluyor - 3 Kasım 2016 13 izlenme - 1 yıl önce FETÖ soruşturması nasıl devam edecek? İdam cezası geri gelir mi? Başkanlık sistemi tartışmasında kim ne diyor? Yeni çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile neler değişti? Şirin Payzın sordu; Av Salim Şen, Av Selami Öztürk, Av Alaaddin Varol, Yazar Müfid Yüksel ve Gazeteci Nevzat Çiçek yanıtladı.
Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru - Ceyhan Belediye Başkanı Öztürk - 02:19
Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru - Ceyhan Belediye Başkanı Öztürk - 20 izlenme - 4 yıl önce Ceyhan İlçesinde, Cumhurbaşkanı Adayı Ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Seçim Çalışmalarında Destek Amacıyla Bağış Yapıldı.
Akıl Çemberi   2 Aralık 2016 03:21:57
Akıl Çemberi 2 Aralık 2016 9 izlenme - 1 yıl önce AK Parti ve MHP yeni anayasa konusunda uzlaştı. Anayasa teklifi haftaya meclise gelecek peki bundan sonra ne olacak? Yeni anayasa başkanlık temelli mi olacak? Referandum yapılacak mı? Başak Şengül sordu, Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Doç.Dr. Barış Doster, Araştırmacı İhsan Aktaş, Araştırmacı Hakan Bayrakçı, Araştırmacı Murat Sarı ve Hukukçu Selami Öztürk Akıl Çemberi’nde tartıştı.
Müftülere resmi nikah yetkisi verilmesinin sebebi seçim hazırlığı mı? 03:29
Müftülere resmi nikah yetkisi verilmesinin sebebi seçim hazırlığı mı? 2 izlenme - 5 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi'nde 'müftülere resmi nikah yetkisi' tartışıldı. Konuklardan Hukukçu Selami Öztürk, nikah yetkisi konusunun Meclis'te yer tutmasına ve tartışma konusu haline gelmesine tepki gösterdi. Öztürk, "Biz bunu mu tartışmalıydık? Gündem bu mu olmalıydı?" diye sordu; "Evlendirme işlemi düzenli bir şekilde yürürken ve müftülerin ve toplumun da böyle bir talebi yokken nikah yetkisinin gündeme getirilmesi bir seçim hazırlığı. Her seçim döneminde dini ritüellerin kullanılmasından başka bir şey değil" diye konuştu.
Müftülere Nikah Yetkisinin Faydası ve Riskleri - Türkiye'nin Gündemi 19.10.2017 Çarşamba 03:22:15
Müftülere Nikah Yetkisinin Faydası ve Riskleri - Türkiye'nin Gündemi 19.10.2017 Çarşamba 3 izlenme - 5 ay önce Müftülere resmi nikah yetkisi tartışması, Melih Gökçek istifa edecek iddiaları, FETÖ ile mücadele ve 5. kez uzatılan OHAL. Ahu Özyurt gündemin önemli başlıklarını sordu, konukları Devlet Eski Bakanı Önay Alpago, Akademisyen Prof. Dr. Mehmet Şahin, Siyaset Stratejileri Uzmanı Elif Dördüncü Aydemir, Hukukçu Pınar Hacıbektaşoğlu, Hukukçu Selami Öztürk ve Akademisyen Prof. Ebubekir Sofuoğlu yanıtladı.
Siyasetin dili kutuplaştırıyor mu? 01:45
Siyasetin dili kutuplaştırıyor mu? 4 izlenme - 1 yıl önce Programa katılan hukukçu Selami Öztürk, "Türkiye'de uzun süreden beri siyasette başlayan ahlak erozyonu var" derken, programın bir diğer katılımcısı Yeni Şafak Gazetesi yazarı Prof. Dr. Ergün Yıldırım," Evet ve hayırı ontoloji ile açıklamak çok yanlış bir şey" olduğunu söyledi.
Akıl Çemberi   13 Ocak 2017 Cuma 03:41:54
Akıl Çemberi 13 Ocak 2017 Cuma 3 izlenme - 1 yıl önce Meclis’te anayasa değişikliği mesaisi sürüyor. Teklif, madde madde Akıl Çemberi’nde tartışıldı. Cumhurbaşkanlığı sistemi devlet yönetiminde ve siyasetin işleyişinde neleri değiştiriyor? Bu süreçte partiler nasıl bir strateji izliyor? Başak Şengül sordu, hukukçular Hüseyin Ersöz, Mehmet Sarı, Selami Öztürk ve kamuoyu araştırmacısı İbrahim Uslu yanıtladı.