Hoşgeldiniz!

selimiye cami

Balkan Savaşı Bulgar İşgali -Edirne 1911-12-13 10:06
Balkan Savaşı Bulgar İşgali -Edirne 1911-12-13 794 izlenme - 10 ay önce British Pathe arşivinden çıkan videoda, Edirne ve civarını görüyoruz. Meşhur Selimiye camisi özellikle çekilmiş. Bulgar bayraklarından, kızıl haç bayraklarından ve üniformalardan anlıyoruz ki, iki Balkan savaşı arasında, şehir Bulgar işgalindeyken çekilmiş.
selimiye cami ve sırları 04:10
selimiye cami ve sırları 2.096 izlenme - 8 yıl önce edirne selimiye cami nin sırları
Selimiye Cami 00:15
Selimiye Cami 345 izlenme - 10 yıl önce süper bi cami
Selimiye Camii’ndeki Sırlar... 05:34
Selimiye Camii’ndeki Sırlar... 25 izlenme - 7 ay önce Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Camii ile ilgili ilginç bir tespiti paylaşıcağız sizlerle. Bu muhteşem caminin, hristiyan dünyasının Sen Pier Kilisesine karşı, müslümanların bir cevabı olarak inşa edildiği belirtiliyor. Bu tespiti yapan isim, Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/user/diyanettv?sub_confirmation=1&feature=iv&src_vid=Pw6SPinr1CU&annotation_id=annotation_2140645055 Web Sitemiz http://www.diyanet.tv Facebook http://www.fb.com/trtdiyanet Twitter http://www.twitter.com/trtdiyanet Instagram : http://instagram.com/trtdiyanet
Serhat Şehri Edirne 03:23
Serhat Şehri Edirne 245 izlenme - 6 yıl önce Edirne Fotolarından Hazırlanan Güzel Bi Video...
Mimar Sinan’ın Ustalık Mührü - Trt Diyanet 01:22
Mimar Sinan’ın Ustalık Mührü - Trt Diyanet 10 izlenme - 2 yıl önce Tarihi ve kültürel mirasımızı geleceğe taşımak, onların bakım ve onarımlarını zamanında yapmaktan geçiyor. Mimar Sinan’ın ustalık mührü Selimiye Camii de bu amaçla bilgisayarlı bakıma alındı. Kubbe ve Revaklar bir hafta boyunca dayanıklılık testinden geçirilecek, işlevini yerine getirmeyen parçalar için önlem alınacak. En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/user/diyanettv?sub_confirmation=1&feature=iv&src_vid=Pw6SPinr1CU&annotation_id=annotation_2140645055 Web Sitemiz http://www.diyanet.tv Facebook http://www.fb.com/trtdiyanet Twitter http://www.twitter.com/trtdiyanet Instagram : http://instagram.com/trtdiyanet
Selimiye'yi Ziyaret Edenlerin Sayısı 2 Milyonu Geçti 03:25
Selimiye'yi Ziyaret Edenlerin Sayısı 2 Milyonu Geçti 3 izlenme - 10 ay önce Türk-İslam mimarisinin zirve eseri olan Selimiye Camisi'nin ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yüzde yirmi arttı.
Fatih Heykeli ve Şahi Topları Sergisi - Edirne 02:59
Fatih Heykeli ve Şahi Topları Sergisi - Edirne 7 izlenme - 2 yıl önce Edirne'de döktürülen, İstanbul'un fethinde önemli rol oynayan şahi toplarının replikası ile Fatih Sultan Mehmet'in heykeli Selimiye Camisi önünde sergilenmeye başlandı.