Hoşgeldiniz!

şemsiyeli

Muzaffer İzgü - Telefon Müdürlüğü (Sesli Kitap) 16:04
Muzaffer İzgü - Telefon Müdürlüğü (Sesli Kitap) 361 izlenme - 2 yıl önce İlk ve ortaokul yıllarımda bende Muzaffer İzgü'nün kitapları hep farklı bir yer etmiştir. Hatta o döneme ait okuduğum kitapları listeleyecek olsam Muzaffer İzgü eserleri listemi doldurur. Şu an durum nedir bilmiyorum ama, en azından bizim dönemimizde kitaplarıyla okuma sevgisini aşılamak için çabalamış, biz çocukların sevdiği bir yazar haline gelmiştir. Belki ilk siyasi ya da erotik içerik ile karşılaşmamız onun yazdığı bir hikaye sayesinde olmuştur. O dönem pek anlayamadık ama hiciv yazılarıyla ne anlatmak istediğini belki sonradan fark ettik. Aslında biz o zamanlar o siyasi veya argo mizah kısımlarına pek girmeden geçer giderdik, gülünecek yerde güler eğlencemize bakardık, sonuçta ne de olsa çocuktuk. Kısaca biz anneannem, ökkeş gibi kitap serileriyle çok haşır neşir olduk, farklı güzel dünyalar sundu bizlere ve severek okuduk. Bildiğiniz gibi artık kitaplar günümüz teknolojisine ayak uydurmaya çalışıyor, sesli kitaplara bakarken denk geldiğim bir Muzaffer İzgü hikayesini eskileri unutmamak adına sizlerle paylaşmak istedim.
Bedava Şemsiye Hizmeti 02:03
Bedava Şemsiye Hizmeti 93 izlenme - 3 yıl önce 4 sene önce Beyazıt meydandan eve giderken yağmur bastırdı. Yağmurun bastırmasıyla ortaya çıkan şemsiyeci abiler başladı "şemsiye 3 lira" diye. Malum bizim gözler çekik Zeytinburnu çocuğuyuz ama şemsiyeci dayı bunun farkına varamadı ve beni görünce direk "ambırela fayf" dedi. Bende içimden bi' güzel sövdüm ve ıslak akbilimi bastım. Buda böyle bir anımdır.
Şemsiyeyle Bisiklet Kullanmanın Zorluğu 00:34
Şemsiyeyle Bisiklet Kullanmanın Zorluğu 69 izlenme - 3 yıl önce Açıklamada herhangi yorum gerektirmeyen videolardan bir tanesi daha. İzle geç tarzındadır. Daha doğrusu üşendim lan.
Çöp Poşeti Giymiş Şemsiyeli Japon Hayalet 00:33
Çöp Poşeti Giymiş Şemsiyeli Japon Hayalet 49 izlenme - 1 yıl önce Japonya'da sistematik olarak bir kadının evinin kapısına ayaklarında çöp poşeti olan ve hayalet maskesi takmış adam dışkı ve idrar sürüyormuş. ev sahibi kadın yang ; yanlış anlaşılma var , sanırım evleri karıştırdı diye eklemiş.
Şemsiyeli Sokakta 'Cumhuriyetin Renkleri' Sergisi Açıldı 03:16
Şemsiyeli Sokakta 'Cumhuriyetin Renkleri' Sergisi Açıldı 5 izlenme - 3 ay önce Şemsiyeli Sokakta 'Cumhuriyetin renkleri' sergisi açıldı Kursiyerlerin yaptığı birbirinden güzel eserler görücüye çıktıMANİSA - Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi tarafından Şemsiyeli Sokakta açılan 'Cumhuriyetin renkleri' sergisinde kursiyerlerin yaptığı birbirinden güzel eserler görücüye çıktı.
Çeşitli Sanatçılar - Şemsiyeli Ördek 06:06
Çeşitli Sanatçılar - Şemsiyeli Ördek 29 izlenme - 6 yıl önce