Hoşgeldiniz!

sendika

Gezi Parkı Olaylarının Deşifresi 05:57
Gezi Parkı Olaylarının Deşifresi 7.591 izlenme - 2 yıl önce Evet arkadaşlar demin izledim ve resmen şok oldum bütün büyük adamlar, siyonist liderler doğan boyner gurubu falan bu tiyatrocu abimizi ve 29 arkadaşını bir araya toplamış ve gizli planlarını bu arkadaşlara anlatmışlar yardım istemişler falan arkadaşlarının da gezi parkı olaylarına katılmalarını talep etmişler tabi ben şook ben kilit ben death.
Memleketin Sendikalarından Bir Kesit 01:44
Memleketin Sendikalarından Bir Kesit 1.759 izlenme - 2 yıl önce Bu videoda değerli Alkışlarla Yaşıyorum ailesi, ülkemizde sendikacılığın ne kadar zor olduğu, ne tartışmalar ne kavgalar yaşandığını izleyeceğiz. Olaya gelirsek; Dev Maden Sen 17. genel kurulunda, sendika da koltuk kapma uğruna işçi iradesinin hiçe sayılması ve işçi olmayan kişilerin mevki sahibi yapılmasına karşı bir kardeşimiz böyle tepki vermiş. İşçilerin söz sahibi olması gereken sendikalara üşüşen ağaların nasıl kan kusturduğuna şahit olalım.
Kibar Feyzo 00:31
Kibar Feyzo "Ben De Harranlıyam" 3.100 izlenme - 3 yıl önce Kibar Feyzo filminden unutulmaz bir replik - Benimki niye diğerlerinkinden eskik? - Onlar sendikalı - Ee ben de Harranlıyam!
Kibar Feyzo - Kovir misin ağam? 01:10
Kibar Feyzo - Kovir misin ağam? 3.091 izlenme - 3 yıl önce Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, İlyas Salman, Müjde Ar, Erdal Özyağcılar gibi dev bir kadrodan oluşan Kibar Feyzo filminden komik bir kesit. Feodalizme karşı bir başkaldırı.
200 Şirket İşçisi Ayaklandı 24:38
200 Şirket İşçisi Ayaklandı 2.528 izlenme - 4 yıl önce Nazilli'de Taşeron Firmaya Bağlı 200 İşçi 1 Mayıs İşçi Bayramı'ndan İtibaren 2 Ay Ücretsiz İzine Ayrılacaklarını Öğrenince Kıyamet Koptu.
Türkiye Haber-İş Sendikası'nda yolsuzluk iddiaları 02:13
Türkiye Haber-İş Sendikası'nda yolsuzluk iddiaları 743 izlenme - 2 yıl önce Kanal-A da yayınlanan Perde Arkası programının Türkiye Haber-İş Sendikası'nda yaşanan yolsuzluk iddialarının yer aldığı bölümü. Yolsuzluk iddiaları belgeleri ile birlikte TURKTIME haber sitesinde de yayınlanmıştı. http://www.turktime.com/haber/turkiye-haber-is-sendikasi-nda-skandal/403884 TÜRKİYE HABER-İŞ SENDİKASI’NDA SKANDAL!
Anti Türk Metal 03:04
Anti Türk Metal 360 izlenme - 3 yıl önce TÜRK METAL SEN.
Maden 03:19
Maden 2.765 izlenme - 10 yıl önce madenleri anlatmaya zonguldak deyince gelir hemen maden akla keşke başka şeyler gelse ama altarnatif iş yok işte kaderimiz oldu sanki zonguldaklinin maden
Memurlar, 2014 yılına girmeme eylemi yaptı 02:54
Memurlar, 2014 yılına girmeme eylemi yaptı 682 izlenme - 4 yıl önce Kamu Çalışanları Hak Sendikaları (Hak Sen) Konfederasyonu üyesi memurlar, 2014 yılına girmeye eylemi yaptı.
Ulan Neyiniz Var Kaybedecek - Karanlıkta Uyananlar (1964) 02:09
Ulan Neyiniz Var Kaybedecek - Karanlıkta Uyananlar (1964) 527 izlenme - 3 yıl önce Boya fabrikasının sahibinin oğlu Turgut (Fikret Hakan), bir mirasyedi gibi yaşar. Çalışmak yerine gününü gün edip çocukluk-gençlik arkadaşlarıyla gezer, eğlenir. Arkadaşları arasında babasının fabrikasında çalışan Ekrem (Beklan Algan) de vardır. Nuri Usta da fabrikada tecrübeli yaşıyla sınıf bilincine sahip, sendikalı bir ustabaşıdır. Turgut babasının ölümünden sonra fabrikanın başına geçer ve yabancı sermayeyle işbirliği yapan yöneticilerin oyununa gelir. İşçilerin hiçbir isteklerini yerine getiremez. Sendikalı işçiler grev kararı alırlar. Ekrem ilk başta duyarsız kalsa da Nuri Usta onu kendine getirir ve işçilere bu konuşmayı yapar. Film; ilk işçi-sendika-grev filmi olarak sinema tarihine geçmiştir. Künye: Karanlıkta Uyananlar Yönetmen: Ertem Göreç Senaryo: Vedat Türkali Yapımcı: Ö.Lütfü Akad, Beklan Algan Oyuncular: Fikret Hakan, Beklan Algan, Ayla Algan, Tülin Elgin, Kenan Pars, Mümtaz Ener, Tolga Tigin, Ersun Kazançel Ödüller: En İyi Özgün Müzik (2. Antalya Film Şenliği-1965) En İyi Senaryo (2. Antalya Film Şenliği-1965) En İyi 3. Film (2. Antalya Film Şenliği-1965) (Aynı yıl film yasaklanmıştır)
politika nedir ? 02:03
politika nedir ? 1.521 izlenme - 9 yıl önce
Taksim'de 1 Mayıs Gerginliği 03:52
Taksim'de 1 Mayıs Gerginliği 643 izlenme - 4 yıl önce Yaklaşan 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Taksim'de açıklama yapmak isteyen sendika yetkililerine polis izin vermedi. Grubun eylemi sürdürmesi üzerine polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.
Bursa 'da  Sendika Binasına Kurşun İsabet Etti 02:12
Bursa 'da Sendika Binasına Kurşun İsabet Etti 266 izlenme - 2 yıl önce Sendika binasına kurşun isabet etti Bursa'da Petrol- İş Sendikası şubesinin camına kim tarafından atıldığı bilinmeyen kurşun isabet etti.
polİtİka nedİr 01:51
polİtİka nedİr 759 izlenme - 8 yıl önce ülkemizde politika nedir espirili bir şekilde anlatmaya çalıştım
Mecnun'la Reklam Çekiyoruz - Kadir İnanır 01:22
Mecnun'la Reklam Çekiyoruz - Kadir İnanır 441 izlenme - 3 yıl önce Daha öncede aynı filmden birkaç videosunu paylaşmıştım bu filmin. Öyle ki Kadir İnanır'ın en sevdiğim tiplemelerinden biridir Evlidir Ne Yapsa Yeridir filmindeki Mecnun karakteri.Ekrandaki büyük Leyla Mecnun kavgasından sonra ülkedeki erkek rol modeli haline gelen Mecnun'a iş teklifleri yağar.http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/51867/mecnunun-isyani-3---evlidir-ne-yapsa-yeridir Burdada Mecnun'un tek başına bir ekibe bedel oldugunu gösteren reklam çekimini izliyoruz.Mimikler,ses kullanımı,hareketler, tripli haller çok şükeladır,pek severim. moo möö motor abicim! Diğer Mecnun'lar için:http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/46976/mecnunun-isyani---evlidir-ne-yapsa-yeridir http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/48655/mecnunun-isyani-2---evlidir-ne-yapsa-yeridir
sendika kavgası güvenlik kamerasında 02:04
sendika kavgası güvenlik kamerasında 537 izlenme - 7 yıl önce tekel işçileri ile tek gıda iş sendikası çalışanları arasında çıkan kavga güvenlik kamerasına yansıdı.
Bir Direniştir Yaşamak - Adil Obay 08:13
Bir Direniştir Yaşamak - Adil Obay 408 izlenme - 3 yıl önce
1 Mayıs 2009 Miting 02:12
1 Mayıs 2009 Miting 557 izlenme - 8 yıl önce yavuz balci ve orman emekçileri'nin taksim'e yürüyüşü
Neden Polis De Sendika İstiyor? 04:31
Neden Polis De Sendika İstiyor? 308 izlenme - 7 yıl önce neden polis sendikası istiyoruz?herkesin sendikası var da polisin niye olmasın? böyle riskli bir mesleğin sendikası olmaması doğru değildir. suç ve suçlular ile mücadele ederken her an mağdur durumda kalabilecek olan bir hizmet kolunun nasrettin hoca misali damdan düşünce damdan düşeni istemesi gibi kendisini koruyacak kendisini anlayacak bağımsız ücretsiz sadece ekonomik kültürel ve sosyal haklarını koruyacak ve geliştirecek bir otokontrol mekanizması istemesi anormal değildir.
Diva Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Fidan Netbakış Programında 55:49
Diva Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Fidan Netbakış Programında 207 izlenme - 4 yıl önce Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa FİDAN. 42Konya TV Netbakış Programı.
Teç-Sen Fark Var 03:40
Teç-Sen Fark Var 434 izlenme - 8 yıl önce teçsen,tec-sen,teç-sen,tüm,eğitim,çalışanları,sendikası
Yavuz Balci'nın Konuşması 09:02
Yavuz Balci'nın Konuşması 420 izlenme - 8 yıl önce öz orman İş sendikası genel merkez yönetim kurulu(y)üyesi yavuz balci 22.04.2009 tarihinde bursa orman bölge müdürlüğü merkez İşletme'de çalışan orman emekçilerine gündemdeki konular ve (5 yönetici 1 tabela sendikası)'nın yaydığı yalanlara mahkeme ve yargıtay kararlarıyla verdiği cevap.(bilgilendirme toplantısından bir görünüm.)
Ronaldo'nun 10 Yılda İnanılmaz Değişimi! 00:54
Ronaldo'nun 10 Yılda İnanılmaz Değişimi! 217 izlenme - 4 yıl önce Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo'nun son 10 yıldaki değişimi görenleri şaşkına çeviriyor.
dayak yiyen öğretmene sendikalardan tepki yağdı 02:03
dayak yiyen öğretmene sendikalardan tepki yağdı 245 izlenme - 6 yıl önce dayak yiyen öğretmene sendikalardan tepki yağdı
Acemi Yönetmenin Başbakan Davutoğlu'ndan Ayar Yemesi 02:19
Acemi Yönetmenin Başbakan Davutoğlu'ndan Ayar Yemesi 172 izlenme - 3 yıl önce Hak-iş Sendikasının düzenlediği 3. Geleneksel Kısa Film Yarışmasında "Fıtrat" isimli kısa filmiyle Suat Eroğlu birinciliğe layık görüldü. Filmi Ahmet Davutoğlu ve Suat Eroğlu 12 dakika boyunca ayakta izlediler. Toplamda 13 dakika olan filmin son 1 dakikasının gösterilmemesi üzerine Suat Eroğlu tepkisini gösterdi. Bunun üzerine başbakan hemen olaya müdahale etti.
Sendika Nedir 1. Bölüm (Sendika , Sendika Türleri, Neden Sendikalaşmalıyız?) 03:39
Sendika Nedir 1. Bölüm (Sendika , Sendika Türleri, Neden Sendikalaşmalıyız?) 81 izlenme - 2 yıl önce Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/devrimciokul1/ İzlesene kanalımız: https://www.izlesene.com/kanal/Devrim... Sendika Nedir 1. Bölüm (Sendika , Sendika türleri, Neden Sendikalaşmalıyız?) Sendika Nedir? Sendika çalışanların haklarını işverenlere ve devlete karşı korumak ve geliştirmek üzere oluşturdukları örgütlere verilen isimdir. Sendikalar sanayi devrimi sonrası ortaya çıkan çalışanlarla işverenler arasındaki güç eşitsizliğini ortadan kaldırmak için oluşturulmaya başlanmıştır. Sendika, diline, dinine, rengine, siyasi görüşüne bakmaksızın bütün işçileri kapsayan bir kitle örgütüdür. Sendika sadece işçilerin örgütlü olduğu bir sınıf örgütüdür. Bir çok sendika türü vardır. Bunlardan başlıcaları, işyeri sendikası, meslek sendikası, işkolu sendikası, federasyon ve konfederasyonlardır. İş yeri sendikaları aynı iş yerinde çalışan işçilerin örgütlendiği sendikalardır. Meslek sendikaları ise işkolu ve işyeri ayrım yapmadan aynı meslekte çalışan işçilerin örgütlendiği sendikalardır. Örneğin elektrikçiler sendikası gibi. İşkolu sendikası mesleki farklılıkları önemsemeksizin bir işkolunda ya da endüstride çalışanların tümünü örgütleyen sendikalardır. Örneğin metal,tekstil, ulaşım, maden sendikaları gibi. Federasyonlar ise bölgesel yada ulusal düzeyde aynı meslek yada işkolu sendikalarının oluşturduğu üst yapılardır. Konfederasyon en üst sendikal örgütlenme modelidir. Farklı işkollarında faaliyet gösteren sendikaların biraraya gelmesiyle kurulur. Örneğin Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu kısa ismiyle DİSK. Peki neden sendikalaşmalıyız? Biz işçiler emekçiler yaşamak için çalışmak ve emek-gücümüzü satmak zorundayız. İşverenler işçileri keyfi kararla işten atabiliyor. Hergün temel yaşam gıdalarına günlük ihtiyaçlara yüksek ordan zamlar yapılırken işçinin maaşına ise artış çok gülünç rakamlar ile yapılmaktadır. İşverenler masraflardan kaçınıp iş koşullarını iyileştirmemekte ve hatta birçok işçinin yetersiz önlemden dolayı iş cinayetlerine kurban gitmesine sebebiyet vermektedir. Çalışma saatlerinin 12-13 saate kadar çıktığı görülmekte işçi sınıfı en azami oranda sömürülmektedir. Toplu sözleşme gibi yasal kazanılmış olan haklar dahi işverenler tarafından görmezden gelinmekte, ve patronların devleti ise bunlara kayıtsız kalmaktadır. İş garantisi için, ücret zammı için,çalışma koşulların iyileştirilmesi için, iş kazaları yaratan koşulların ortadan kalkması için, çalışma saatlerinin kısaltılması için emeğimizin karşılığını almak, sömürü ve adaletsizliğe dur demek için sendikalaşmak haklarımıza sahip çıkmak zorundayız. Çünkü haklarımızı bireysel aramaya kalktığımız takdirde işverenler hertürlü yasal ve yasadışı yola başvurarak bizleri ya işimizden atmakta yada farklı bir yolla sindirmeye çalışmaktadır.
Arda Turan Yurt Dışında Simit Satacak! 00:35
Arda Turan Yurt Dışında Simit Satacak! 296 izlenme - 3 yıl önce Yıldız futbolcu, "Atletico Madrid'te çok iyi para kazanıyorum." diyerek ticari sırlarını bir bir anlattı.
Kayseri Harb-İş Basın Açıklaması 08:35
Kayseri Harb-İş Basın Açıklaması 260 izlenme - 6 yıl önce kayseri harb-iş sendikası şube başkanı sayın özgür özsoy'un terör olaylarında şehit olan kardeşlerimiz için yapmış oldugu basın açıklaması
Teç-Sen Tanıtım Klibi 04:50
Teç-Sen Tanıtım Klibi 397 izlenme - 8 yıl önce teç-sen tanıtım klibi
Erdoğan'dan 'Diktatör' Yanıtı 04:06
Erdoğan'dan 'Diktatör' Yanıtı 337 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Erdoğan, muhalefetin diktatör eleştirileri üzerine, "Bu ülkenin Başbakanın diktatör yakıştırması yapan muhalefet var. Karşımda şu an bulunuyorlar.