Hoşgeldiniz!

Sendrom Videoları İzle

Kendine Zarar Veren Asperger Hastasına Engel Olan Köpek 01:38
Kendine Zarar Veren Asperger Hastasına Engel Olan Köpek 5.842 izlenme - 2 yıl önce Asperger sendromlu bir kadının kendine zarar verirken köpeğin onu nasıl koruduğunu izliyoruz. Video Danielle'in ayakta, ağlayarak göğsünü yumruklamasıyla başlıyor. Köpeği Samson ise hemen zıplıyor ve patilerini onu engellemek için kullanıyor.
Etiler Sendromu 02:33
Etiler Sendromu 25.771 izlenme - 10 yıl önce Dikkat edin para aklınızı başınızdan almasın
Üner Tan Sendromu 05:04
Üner Tan Sendromu 2.750 izlenme - 1 yıl önce Çukurova Üniversitesi profesörü Üner Tan, 2005'te yayınlanan bir makalesiyle yeni bir sendrom tanımlamış. bu sendroma sahip insanların özellikleri elleri ve ayakları üzerinde yürümeleri, zeka seviyelerinin düşük ve konuşmaları anlaşılmaz oluyormuş.. Üner Tan bu genetik hastalığı 'Üner Tan Sendromu' (ÜTS) olarak adlandırmıştır.Tıp litaratüründe bu isimle yer almıştır. Üner Tan bu durumun akraba evliliği sonuu olduğunu ve insanlarda geri evrime neden olan bir sendrom olduğunu ortaya koyması bilim dünyasında çok ilgi görmüş. Hatta BBC tarafından The Family that Walks on All Fours adında bir belgesel çekilmiş. Behçet sendromundan sonra, dünya tıp literatürüne geçmiş ikinci büyük tıp başarımızdır.
En İlginç 5 Psikolojik Hastalık 05:20
En İlginç 5 Psikolojik Hastalık 2.986 izlenme - 1 yıl önce Psikolojik problemler en az fiziksel hastalıklar kadar önemli. Ruh sağlığının iyi olmaması bedensel problemlere de yol açıyor. Bu videoda psikolojide ender karşılaşılan en ilginç 5 psikolojik hastalığı Uzman Psikolog Beyhan Budak sizler için açıklıyor. Bu videoda açıklanan hastalıklar: Capgras Sendromu Othello Sendromu (Patolojik Kıskançlık) Cotard Sendromu (Yürüyen Ceset Sendromu) Fregoli Sendromu (Binbir Surat Sendromu) Erotomani Uzm. Psikolog Beyhan Budak'ı Sosyal Medyada Takip Edin.. https://instagram.com/beyhanbudak/ https://www.facebook.com/uzmanpsikolo... https://twitter.com/beyhanbudak
sendrom ft onat - kalbimi kandırdın 03:01
sendrom ft onat - kalbimi kandırdın 6.289 izlenme - 8 yıl önce sendrom ft onat - kalbimi kandırdın
Dans Ederken Araya Girilmez 00:11
Dans Ederken Araya Girilmez 1.384 izlenme - 2 yıl önce Down Sendromlu güzel kardeşimizin,dansına müdahale edilmesine tahammülü yok,cevabı çok net !
pazartesi sendromu:) 00:40
pazartesi sendromu:) 5.729 izlenme - 10 yıl önce tam olarak bizim pazartesi ve cuma günümüzdeki ruh halimizi yansıtıyo:)
Tourette Sendromu (Tik Hastalığı) 05:13
Tourette Sendromu (Tik Hastalığı) 907 izlenme - 2 yıl önce Tourette sendromu, adının Georges Gilles de la Tourette'den alan nörolojik bir hastalık. 1000 de 1 görülen en şiddetli zamanı daha çok erkeklerde ergenlik öncesi olup bildiğimiz göz kırpma, öksürme, boğaz temizleme, burun çekme gibi alışkanlıkla sık sık tekrarlanan tiklerin haricinde bu hastalıkta hayvan sesleri çıkarma, bağırma, işitilen bir sesi veya kelimeyi tekrarlama, küfür etme, vurma, göz çevirme, zıplama, ağız oynatma gibi irade dışı Mozart'ın dahi sahip olmuş olduğu ileri boyutlardaki durumlar da sözkonusu.
Annesi Motor Olduğu İçin Katil Olan Adamın Dramı 03:53
Annesi Motor Olduğu İçin Katil Olan Adamın Dramı 1.527 izlenme - 2 yıl önce Türk sinemasının yapıtaşlarından olan, 80'lerde çekilmiş, Flaş isimli sinema filminden çok ama çok duygusal bir kesit izleyeceğiz. Dikkatli izleyiciler için kesit içinde süprizler de mevcutur. Ne mutlu Türküm diyene, yok pardon yanlış oldu, şeker veyahut ramazan bayramınız kutlu olsun.
Pegasus Sendrom-Al Askını 03:56
Pegasus Sendrom-Al Askını 2.398 izlenme - 7 yıl önce hicaz albümleri öncesi al aşkını isimli maxi singlları ile muhteşem bir geri dönüş yapan pegasus sendrom un yeni klibi.hİcaz isimli albümlerinin çok karamsar ve acı dolu öğelerle yüklü olduğunu söyleyen grup üyeleri,bu single ile hem kendimizi hemde insanları içinde bulunduğu karamsar ve kaotik durumdan bir an olsun uzaklaştırıp eğlendirmek istiyoruz diyorlar www.pegasussendrom.net www.myspace.com/pegasussendrom
Sendrom Pandomim 03:08
Sendrom Pandomim 1.751 izlenme - 6 yıl önce sendrom pandomim
Downlu Kız Karete Öğreniyor 03:36
Downlu Kız Karete Öğreniyor 2.136 izlenme - 7 yıl önce downlu kız karete öğreniyor http://www.beratcelik.com
10 Yaşındaki Down Sendromlu Çocuğun Hayali Gerçek Oldu 00:15
10 Yaşındaki Down Sendromlu Çocuğun Hayali Gerçek Oldu 880 izlenme - 2 yıl önce 10 yaşındaki down sendromlu çocuğun hayali gerçek oldu, Fanatik Celtic taraftarı 10 yaşındaki down sendromlu çocuğun hayalini gerçekleştirmesi.. ...
I Can Football Sendrom Fc Rövaşata Gol 00:06
I Can Football Sendrom Fc Rövaşata Gol 1.709 izlenme - 7 yıl önce sendrom fc takımımızın antreman maçında rövaşata golü
Gülben Ergenle Sürpriz-Kutsi-Part 5 05:05
Gülben Ergenle Sürpriz-Kutsi-Part 5 2.489 izlenme - 8 yıl önce
Down Sendromlu Dövüşçü Rakibini Perişan Etti 01:47
Down Sendromlu Dövüşçü Rakibini Perişan Etti 492 izlenme - 2 yıl önce Mma Hayranı, Down Sendromlu Genç Jake Beckmann, Hayaline Ulaştı Ve Profesyonel Maça Çıktı. Ünlü Dövüşçü Nate Quarry'nin Karşısına Çıkan Beckmann, Mücadeleyi Kazanan Taraf Oldu.
Açıklanamayan ve Tedavisi Olmayan En Korkunç 7 Hastalık 02:54
Açıklanamayan ve Tedavisi Olmayan En Korkunç 7 Hastalık 586 izlenme - 2 yıl önce ÜCRETSİZ ABONE OLUN: http://www.youtube.com/user/mrruhicen... TAKİP EDİN: https://www.facebook.com/RuhiCenetVid... https://twitter.com/RuhiCenet http://www.youtube.com/user/mrruhicen... Tedavisi Olmayan ve Nedeni Anlaşılamayan En Kötü ve Korkunç 7 Hastalık (Ruhi Çenet Videoları - 46. Video): 7 Moebius Sendromu Bu hastalığa yakalanan kişilerin yüz sinirleri çalışmayı durdurur ve bu yüzden bu kişiler isteseler de göz kırpamazlar, kaşlarını oynatamazlar veya gülümseyemezler. 6 Ensefalit Lethargica I. Dünya Savaşı sırasında bulaşıcı bir halde görülmüş olan devamlı uyuklama hastalığıdır. Bu hastalığa yakalanan kişiler konuşamayan ve tepki gösteremeyen yarı ölü insanlara dönerler. 5 Dans Manyaklığı 13. yüzyılda bu bulaşıcı hastalığa yakalanan binlerce insan çığlıklar atarak bilinçdışı bir durumda günler boyunca dans etti. Dans etmeyi durduramadıklarından dolayı birkaç gün sonra vücutları iflas etti ve öldüler. 4 Kendiliğinden Yanma Hastalığı Kişinin herhangi bir ön tetikleyici olmadan vücudunun içinden gelen bir ateş nedeniyle cayır-cayır yanarak ölmesine yol açar. 3 Baş Sallama Hastalığı Bu hastalık nedeniyle çocukların boyunları sürekli istem dışı olarak kasılmaya başlar ...ve daha sonra beyinleri de dahil olmak üzere bütün vücut organlarının gelişimleri duraksar. 2 Patlayan Kafa Sendromu Bu hastalığa sahip olan kişiler uykuları sırasında durduk yere beyinlerinin içinde dinamit patlaması gibi çok şiddetli sesler duyarlar ve bu patlama sesleri kalp krizine neden olabilir. 1 Terleme Hastalığı Hastalar aniden aralıksız su gibi terlemeye başlarlar ve 24 saat içinde çaresiz bir şekilde ölürler. Bu hastalık 15. yüzyılda büyük bir gizemle binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştu. Müzik: incompetech.com (Kevin Macleod)
Down Sendromlu Çocuklar, Paralimpik Oyunlarına Hazırlanıyor 01:59
Down Sendromlu Çocuklar, Paralimpik Oyunlarına Hazırlanıyor 461 izlenme - 2 yıl önce Kahramanmaraş'ta down sendromlu 13 çocuk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Gerçek dostlar kromozom saymaz" projesiyle, paralimpik oyunlarına hazırlanıyor.
Eski Galatasaraylı futbolculardan down sendromlu çocuklara destek 05:33
Eski Galatasaraylı futbolculardan down sendromlu çocuklara destek 423 izlenme - 2 yıl önce Eski Galatasaraylı futbolcular, down sendromlu çocuklarla gösteri maçı yaptı.
Sneijder'i ziyaret eden down sendromlu hayranı... 00:30
Sneijder'i ziyaret eden down sendromlu hayranı... 398 izlenme - 2 yıl önce Sneijder'i milli takımda ziyaret eden Down sendromlu hayranının mutluluğu... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/futbolarena kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Bir Narkolepsi Hastasının Yaşadıkları - Sarah Elizabeth 04:44
Bir Narkolepsi Hastasının Yaşadıkları - Sarah Elizabeth 404 izlenme - 2 yıl önce Narkolepsi çok iyi bilinmemesine karşın, günümüzde çok sık rastlanan bir hastalıktır. İş saatinde, otobüste, evde, olmadık zamanda uyuyor musunuz, gün içerisinde halsiz ve bitkin mi hissediyorsunuz kendinizi? Bu sorulara cevabınız evetse bu hastalığın sizde de olma ihtimali var. BELİRTİLERİ En belirgin belirtilerden birisi, gece yeterli derecede uyunmuş dahi olunsa, gün içerisindeki aşırı uyku eğilimi görülmesidir. Narkolepsi sahibi bir hastanın en olur olmadık yerlerde ve zamanlarda, kendileri de çoğunlukla farkına varmadan, uykuya daldıklarını görmek olasıdır. KATAPLEKSİ ise kasların fonksiyonunu yitirdiği, anlaşılır konuşulamadığı, boyun ya da dizlerdeki gücün zayıflaması sonucu vücudu çökerten epizodik bir durumdur.Bu epizot aşırı gülme, kızgınlık, sürpriz ya da korku gibi duygusal reaksiyonlar tarafından ortaya çıkartılabilir. Birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar uzayabilir süresi. Kişi epizot boyunca bilincini kaybetmez. Yalnızca vücut fonksiyonları felce uğramış olur. Bu videodaki ablanın adı Sarah Elizabeth, kendisi katapleksili narkolepsi hastası.Bu hastalığı kazara videoya alarak hastalığın normal hayatta nasıl tezahür ettiğini göstermiş. Bu videoyuda youtube'a yükleyerek narkolepsinin nasıl bir hastalık olduğunu göstermeye çalışmış. Video başındaki açıklama; Katapleksli narkolepsi olarak adlandırılan sendroma sahibim. Çoğu kişi bana bu sendromun nasıl yaşandığını şakayla karışık soruyor. O anda yere düşmemin, yarı uykulu halimi izlemenin eğlenceli olabileceğini sanıyorlar. Bu durumu anlatmak gerçekten çok zor hele de kriz anında yanınızda kimse yoksa.(hiç eğlenceli değil) Ben bu durumu kazara geleneksel bir japon dansını webcamde anlatırken kaydettim. Bu videoyu tüm iyiniyetimle buraya koyuyorum. Lütfen beni anlayın ve bana olumsuz veya farklı yaklaşımlarda bulunmayın. Video sonundaki açıklama; Normalde bu kadar kötü durumda değilim. Videonun geri kalanında 2-3 saat aralıksız dans edip bitkin düşer ara verip çalışmama devam edebilirdim. Eğer sizde bunun gibi durumlar yaşıyorsanız özellikle gülerken,kızgınken veya şaşkınken, doktorunuzla bu konuyu konuşmaktan çekinmeyin. Çaresi yok ama tedavi(ilaç) edilebilinir.Umut var, yalnız değilsininz. Konu reddit.com'a düşünce kullanıcı adını ispatlamaya da çalışmıştır. http://imgur.com/BcaOlD6
Down Sendromlu Remzi, Görme Engelli Annesinin Gözleri Oldu 04:19
Down Sendromlu Remzi, Görme Engelli Annesinin Gözleri Oldu 238 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş’ta down sendromlu Remzi Kahraman’ın anne sevgisi, tüm engellerini unutturdu. Yaşlı annesinin elini hiç bırakmayan Remzi, onun gözü oluyor.
İlk Uçuş Deneyimini Abisiyle Birlikte Yaşayan Williams Sendromlu Çocuk 05:07
İlk Uçuş Deneyimini Abisiyle Birlikte Yaşayan Williams Sendromlu Çocuk 130 izlenme - 9 ay önce Michael McMahon isimli abi küçük kardeşi Robbie'ye hayatının en mutlu anlarını yaşattı. Williams sendromlu olduğunu yazdığı kardeşine bu heyecanı yaşattığı için çok mutlu olduğunu da söyleyen Michael, ilk deneyimini yaşadığı o anlarda yanında olmaktan da büyük keyif almış. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Down Sendromlu Sporcudan Tarihi Başarı 01:11
Down Sendromlu Sporcudan Tarihi Başarı 138 izlenme - 7 ay önce 22 yaşındaki down sendromlu Collin Clarke, ABD Kentucky'de düzenlenen vücut geliştirme şampiyonasında 5. olarak müthiş bir başarı hikayesine imza attı.
Hamam Sendromu 02:47
Hamam Sendromu 491 izlenme - 2 yıl önce Peştemali giyip göbek taşına yattığı zaman, insanın dünya umrunda olmaz.Tellağın epidermisi kazırcasına keselemesi,sıcak suyun buharlaşması ile oluşan sisli ortam ve vücutta gerçekleşen buharda pişme duygusu hamamı özel kılan özelliklerdir. Hamamda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur fazla meraklı olmamaktır.Gözlerin yanlış yerlere kayması telafisi zor sonuçlara sebep olabilir.
Down sendromlu sporcudan tarihi başarı 01:11
Down sendromlu sporcudan tarihi başarı 190 izlenme - 1 yıl önce 22 yaşındaki down sendromlu Collin Clarke, ABD Kentucky'de düzenlenen vücut geliştirme şampiyonasında 5. olarak müthiş bir başarı hikayesine imza attı.
Kaybediyorum Kendimi 05:49
Kaybediyorum Kendimi 1.078 izlenme - 7 yıl önce hayki ve yastan süper bir şarkı aşk acısı çekenlere
Sezercik vs Mahalle Arkadaşları 01:53
Sezercik vs Mahalle Arkadaşları 418 izlenme - 2 yıl önce Türk sinamasının bir başka bahtsız evladı sezerciğin hafızalarımıza kazınmış olan ben piç değilim sendromu.Ortamdaki veletlerin reisi ve yalakalarına karşı duruşu takdire şayandır.Heleki zidane style kafa atışı...00:27saniyede sağdaki veletin coşkunun çocuğu olabileceğinden şüphelenmekteyim...
Metabolik Sendrom Nasıl Tedavi Edilir? 01:04
Metabolik Sendrom Nasıl Tedavi Edilir? 206 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, Metabolik Sendrom Hakkında Bilgilendiriyor.fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, Kendi İçinde Birçok Yan Dala Ayrılmakla Beraber, Erişkin Hasta Grubunun Cerrahi Dışı Tüm Şikayetlerinin İlk Başvuru Merkezidir.dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),böbrek Hastalıkları,koroner Kalp Hastalıkları,kalp Yetersizliği,ritm Bozuklukları,hipertansiyon,lipid Düzeyi (Kolestrol,trigliserid) Bozuklukları,diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),obezite,karaciğer Hastalıkları,reflü, Gastrit, Ülser, Kabızlık, Kolit Gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,yaşlılık Ve Yaşlılığa Bağlı Sorunlar (Geriatri),ateşli Hastalıklar,romatizmal Hastalıklar Ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,ameliyat Öncesi Ve Sonrası Genel Değerlendirme Yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr metabolik Sendrom Nasıl Tedavi Edilir? metabolik Sendrom Da En Önemli Şey Hastanın Yaşam Şartlarının Değiştirilmesidir. En Önemli Şey Egzersiz Yaptırılmasıdır. Burada Tabi İnsüline Karşı Direnç Olduğu İçin İnsüline Karşı Direnç En Fazla Kilolu İnsanlarda Ortaya Çıkıyor. Biz Bu Hastaları Zayıflatabilirsek, Egzersiz Yaptırabilirsek, Sigarayı Terk Ettirebilirsek, Alkolü Kullanmasını Yasaklayabilirsek Veya Tuz Kısıtlaması Yapabilirsek En Büyük Yardımı Onlara Bu Şekilde Yapabiliyoruz. Hasta Egzersiz Yaptığında, Kilo Verdiğinde İnsüline Bağlı Direnç Azaldığı İçin Metabolik Sendrom Riski Ortadan Kalkıyor. Tabi Burada Şey Var Şu Da Var Eğer Kan Şekeri Yüksekse Onu Tedavi Ediyoruz. Tansiyonu Yüksekse Tedavi Ediyoruz. Lipid Metabolizması Bozuksa Tedavi Başlıyoruz. Hepsi Beraber Bir Araya Gelince Hasta.. En Önemli Şey Burada Tabi Yaşam Şartlarının Değiştirilmesi.
40'lı Yaşlar Erkek ve Bayan Hiç Siz Hayatınızla İlgili Önemli Kararlar Aldınız Mı ? 01:15
40'lı Yaşlar Erkek ve Bayan Hiç Siz Hayatınızla İlgili Önemli Kararlar Aldınız Mı ? 353 izlenme - 3 yıl önce Hem Öğren Hem Çocuğuna Öğret Aykut İlter Aykut Öğretmen Orta yaş krizi veya erişkin sendromu; kadınlarda menapoz, erkeklerde ise andropoz süreci öncesi değişen hormonal faaliyetlere bağlı olarak kişilerin cinselliğe karşı aşırı istek artışının oluşmasına verilen genel addır. Genelde bilinç daha doğu bir ifade ile altbilinçin vücut bütünlüğü olarak artık üreme faliyetlerinin risk altında olduğunu algılayaraktan canlılığın (nesilin) devamı dürtüsüyle oluşan bir psikolojik savunma dürtüsü mekanizmasıdır. Ayrıca sosyal hayatı olan canlılarında bilimsel olarak (508 şempanze ve orangutan) incelenmesinde hayvanlarda da orta yaş krizi bulguları görülmüştür.[1] Malesef bu geçici rahatsızlık birçok kültürde yanlış bir şekilde algılanıp yorumlandığı için birçok evli ailenin yıkılmasıyla son bulabilmektedir.[kaynak belirtilmeli] Orta yaş sendromu ilk olarak 1965 yılında Elliott Jaques tarafından ortaya atılmış ve Batı toplumu'nda orta yaşlarda ya da orta yaşlılarda, gençlik çağlarını geride bırakmanın duygusallığı ve yaşlanmanın hissedilmesi ile dramatik olarak özgüvenin azalması sonucu görülen bir süreç olarak tanımlanmıştır.[kaynak belirtilmeli]. Orta yaş döneminde olan erişkinlerin çoğu, hayatlarının yarısını tüketmiş olabilecekleri düşüncesi ile orta yaş sendromuna girebilmektedir. Kriz bu süreçte, evlilik dışı ilişki, andrapoz, menapoz, aileden birinin ölümü veya başka üzüntüler, işsizlik ya da eksik istihdam, başka bir iş tecrübesi olmamakla beraber işinden ya da kariyerinden hoşnut olmamak ya da çoçukların evden ayrılması gibi etkenler dolayısıyla tetiklenebilir. Bu kişiler amaçları ya da idealleri ile ilgili olarak yeniden bir değerlendirmeye girebilir ve bu durum kariyer, iş-yaşam dengesi, evlilik, duygusal ilişkiler, harcamalar veya fiziksel görünüm gibi günlük yaşamda ya da rutinde, önemli değişimler yapma arzuna dönüşebilir. 1980'lere kadar yapılan akademik araştırmalar orta yaş sendromu olgusunu, erişkinlerin çoğunda görülen bir evre olarak kabul etmemiştir. Yapılan bir çalışmaya göre ABD'de yaşayan insanların 'undan daha azı yaşlanmaya ya da yaşlarına bağlı olarak psikolojik bir kriz yaşamışlardır.[2] Kişilik tipi ve psikolojik kriz geçmişinin "geleneksel" bir orta yaş krizi için zemin hazırlayacağına inanılmıştır.[3] Bu evreden geçmekte olan kişiler bazı belirtiler ile birbirinden farklı davranışlar sergilerler. Olgu[değiştir | kaynağı değiştir] Bu sorun genel olarak 40 ila 60 yaş aralığında ortaya çıkar ve yetişkinlerin yaklaşık 'u orta yaş krizine yakalanır (1990'larda yapılmış geniş bir çalışmaya göre [4] hastalığın başlangıç yaşı ortalama 46 idi.). Erkekler de 3-10 yıl, kadınlarda ise 2-5 yıl sürmektedir. Orta yaş krizi yaşlanmadan kaynaklanabileceği gibi, yaşlanma ile gelen değişiklik, problem ya da pişmanlık gibi olgular dolayısıyla da tetiklenebilir: İş ya da kariyer (veya olmaması) Karı koca ilişkileri (veya olmaması) Çocukların büyümesi (veya olmaması) Ebeveynlerin yaşlanması ya da ölmesi Yaşlanmayla oluşan fiziksel değişimler Orta yaş krizi kadın ve erkekte farklı etkilere yol açmaktadır. Araştırmacılar kadın ve erkekler arasında orta yaş krizini tetikleyen,[5] erkeklerde genellikle iş kaynaklı sorunlar gibi, farklı etkenlerin olduğunu ortaya koymuşlardır. Diğer bir varsayıma göre de eşinin menapoz'a girmesi ya da doğurganlığının sona ermesi, erkekte orta yaş krizi sebebi olarak sayılmaktadır.[6] Karakteristik özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir] Orta yaş krizinin duygusal etkileri: Belirsiz bir hayalin ya da amacın peşinden gitmek Gerçekleştirelememiş amaçlar için derin bir pişmanlık duyulması Başarılı meslektaşları tarafından aşağılanma korkusu Kendini genç hissetme tutkusu Kendi başına ya da akranlarıyla daha fazla zaman geçirme isteği Bu kişiler aşağıdaki birtakım davranışları sergilerler: Alkol bağımlılığı Motosiklet, tekne, elbise, spor arabalar, mücevher, alet edavat, dövme, piercing gibi alışılmadık ya da pahalı şeyleri elde etme isteği depresyon Hatalarından dolayı kendilerini kınama ya da kendilerinden utanma Saç dökülmesini gizleme, daha genç gözükebilecekleri bir giyim tarzı benimseme gibi fiziksel görünmlerine aşırı özen gösterme Daha genç insanlarla ilişkide bulunma (seksüel ya da profesyönel olarak, boş yuva sendromu gibi) Spor, sanat ya da akademik gibi alanlarda çocuklarının daha iyi olması yönünde aşırı bir ilgi göstermesi Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir] Meaning of life Quarter-life crisis Empty nest syndrome Understanding the Mid-Life Crisis