Hoşgeldiniz!

Şeref Taşlıova Videoları

Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova (Bu Gece Güzel Gecedir) 10:22
Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova (Bu Gece Güzel Gecedir) 9.215 izlenme - 2 yıl önce efendim, Murat Çobanoğlu ve Şeref Taşlıova Kars ilinin yetiştirdiği iki önemli halk ozanıdır. Adeta birbirlerini tamamlayan bu ikilinin Almanya'da yaptıkları bir atışmanın kaydı karşınızda, iyi seyirler.
Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova - İlhami Demir / Kars Aşıklar Kahvesi 07:35
Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova - İlhami Demir / Kars Aşıklar Kahvesi 532 izlenme - 2 ay önce TRT Arşivinden güzel bir video. Unutulmaya yüz tutan Halk geleneğimizin son büyük aşıklarından Şeref Taşlıova ve Murat Çobanoğlu ile birlikte İlhami Demir'in bir aşıklar kahvesinde atışmaları.
Şeref Taşlıova - Murat Çobanoğlu Atışması 2 04:20
Şeref Taşlıova - Murat Çobanoğlu Atışması 2 1.296 izlenme - 2 yıl önce Aşıklık geleneğimizin iki büyük ozanının yöresel kıyafetlerle sımsıcak aşık kahvesinde atışmalarını izliyoruz. Murat Çobanoğlu'ndan babam az mı dinletirdi Kiziroğlunu...
Murat Çobanoğlu &Şeref Taşlıova Atışması 06:11
Murat Çobanoğlu &Şeref Taşlıova Atışması 1.414 izlenme - 2 yıl önce Fazla söze gerek yok atışmada diyor ya aşık bu dünyada önce para değerlidir diye buna şu anlarda dahada inandım insan canı kimin uğrunda önce para değerlidir.
Feymani ve Sümmanioğlu'nun Aşık Atışması 06:13
Feymani ve Sümmanioğlu'nun Aşık Atışması 744 izlenme - 1 yıl önce Adana doğumlu Feymani ile Erzurum doğumlu Hüseyin Sümmanioğlu'nun eski bir geleneğimiz olan aşık atışmasını icra etmesini izliyoruz. Aşık atışması: Halk edebiyatında âşıkların karşılıklı şiir söylemesidir. En az iki âşık kendi kendilerine ya da bilirkişiler ve dinleyiciler karşısında belli kurallar çerçevesinde şiir yarışı yaparlar. Birbirlerini denerler, ustalıklarıyla öne çıkmaya çalışırlar.
Arşiv Odası Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova, 1989 - BBC Türkçe 07:35
Arşiv Odası Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova, 1989 - BBC Türkçe 514 izlenme - 2 yıl önce Arşiv Odası'nda bu hafta 1989 yılına gidiyoruz. Bu programda, yüzlerce yıllık âşıklık geleneğinin iki önemli temsilcisini, Murat Çobanoğlu ve Şeref Taşlıova'yı dinleyeceğiz. Yolu Londra'ya düşen iki âşık, hem sazlarıyla hem sözleriyle, BBC Türkçe'den Zeki Okar'ın hazırladığı programa konuk oluyorlar. Her ikisi de 'Devlet Sanatçısı' unvanına sahip olan Çobanoğlu ve Taşlıova, aşıklık geleneğini, kendi yaşamlarını ve bu geleneği sürdürmek için yaşadıkları sorunları anlatıyorlar. Murat Çobanoğlu, 26 Mart 2005'te, 65 yaşında, Şeref Taşıova ise 20 Eylül 2014'te, 76 yaşında öldü. Not: Arkadaşlar, videonun açıklaması gayet güzel olduğundan Aşıklarımızın hayatlarına dair bir şey ekleyip ya da çıkarmadım. Saygılar. Umarım bu gelenek Türk var oldukça olmaya devam eder.
Aşık Şeref Taşlıova - Dilinden Haberin Var Mı 02:56
Aşık Şeref Taşlıova - Dilinden Haberin Var Mı 266 izlenme - 3 yıl önce Karsin Cildir Kazasindan Asik Seref Tasliova Dilinden Haberin Var Mi şarkı sözleri, ala gözlü nazlı dilber Dilinden Haberin Var Mı..
Ozan Şeref Taşlıova - Zaman Var Zaman İçinde - Yol Ettin Beni 07:05
Ozan Şeref Taşlıova - Zaman Var Zaman İçinde - Yol Ettin Beni 8 izlenme - 1 ay önce OZAN ŞEREF TAŞLIOVA - ZAMAN VAR ZAMAN İÇİNDE - YOL ETTİN BENİ (YAVUZ BURÇ PLAK - YAVUZ ASÖCAL - 2016) Şarkı Listesi: 1. Zaman Var Zaman İçinde 00:00 2. Yol Ettin Beni 04:11 Download Linkleri: Türk Telekom Müzik: https://goo.gl/K84BgB iTunes: https://goo.gl/6CliOE
Ozan Şeref Taşlıova - Yarim Gelsin Sese Dağlar - Yaylada Bir Çadır Kurduğum Zaman 07:22
Ozan Şeref Taşlıova - Yarim Gelsin Sese Dağlar - Yaylada Bir Çadır Kurduğum Zaman 2 izlenme - 1 ay önce OZAN ŞEREF TAŞLIOVA - YARİM GELSİN SESE DAĞLAR - YAYLADA BİR ÇADIR KURDUĞUM ZAMAN (YAVUZ BURÇ PLAK - YAVUZ ASÖCAL - 2016) Şarkı Listesi: 1. Yarim Gelsin Sese Dağlar 00:00 2. Yaylada Bir Çadır Kurduğum Zaman 03:13 Download Linkleri: Türk Telekom Müzik: https://goo.gl/CyPp6V iTunes: https://goo.gl/7W9dqJ